האם זה בטוח לאכול נקניקיות במהלך ההריון?

את עוד מעט תהיי אמא להיות! זה מאוד טבעי שתתנער מההתעלמות הפזיזה ממה שאתה צריך לאכול ותדאג מאוד מכל נתח שעובר לך בבטן כי יש לך תינוק שגדל בתוכך ואתה לא רוצה לאכול דברים שיזיקו לו. . עם הקיץ מעבר לפינה, נשים הרות רבות תוהות אם הן יכולות ללכת וליהנות מפינוקי המנגל ומהנקניקיות הישנות והטובות. שמעת הרבה אזהרות נגד צריכת נקניקיות במהלך ההריון ואתה קצת סקפטי לגבי זה, נכון? אז תן לי להבהיר שהדברים קטנים.

האם נשים בהריון יכולות לאכול נקניקיות

מדוע נקניקיות נחשבות כמזיקות להתפתחות תינוקך?

נקניקיות, הידועות גם בשם פרנקפורטרס או וויינר הוא בשר נרפא של חזיר או עופות וכל אישה בהריון נזהרה בשלב כלשהו מפני צריכת בשר נרפא כמו הנקניקיה, סלמי ודברים אחרים מכיוון שהם נוטים לאסוף הרבה חיידקים. בשלב האריזה.

בדרך כלל החיידק הזה לא ממש מזיק לבטן אבל במהלך ההריון הרבה דברים משתנים, כולל המערכת החיסונית שלך. המערכת החיסונית של הגוף שלך הופכת חלשה ואתה הופך להיות רגיש יותר לזיהומים אשר סביר להניח שישפיעו גם על ילדך. מחלה הנגרמת על ידי מזון מכל סוג היא מזיקה במיוחד.

חיידקים מסוכנים כמו E.coli, ליסטריה, טוקסופלזמה ואחרים מוצאים דרך במזון שלכם. קבוצות החיידקים האלה כה חזקות עד שהן יכולות לשבור את המערכת החיסונית שלך ולעבור דרך השליה שלך ולהשפיע על התינוק שלך גם בלי לגרום לך להרגיש חולה. אז ההריון בהחלט יגרום לכם לחשוב שוב על הזמנת המבורגרים נדירים בינוניים וסלטים קיסריים עם ביצים גולמיות.

מתי נקניקיות בטוחות לאכול בהריון?

במאמר זה אדבר בעיקר על נשים שיש להן נקניקיות בהריון. נקניקיות עשירות בנתרן, חנקות ושומנים. נתרן חנקות משמשים לריפוי הבשר מכיוון שהם משפרים את טעמו, צבעו וגם מגדילים את חייו על המדף. למרות שהייתה מחלוקת רבה בנוגע להשפעת החנקות על גוף האדם, לא הייתה כל אינדיקציה חיובית לכך שחנקות פוגעות בתינוק המתפתח. הם נראים בטוחים כל עוד הם נמצאים בסטנדרטים שהוזכרו על ידי ה- FDA.

נקניקיות במהלך ההיריון בטוחות לאכילה כשהן מבושלות במאה וששים מעלות פרנהייט. בישול הבשר בטמפרטורה כה גבוהה הורג את החיידקים הקיימים והופך אותו לבטוח לצריכה של האישה ההרה. צריכה חמה מהגריל או בישול חם מהביל לא אמורה להוות בעיה. עם זאת, אם הבשר אינו מבושל כראוי, יש סיכוי להרעלת מזון בשם ליסטריוזיס. הרעלת מזון זו נגרמת על ידי קבוצת חיידקים הידועה בשם Listeria monocytogenes. ליסטריוזיס

גורם לתסמינים דמויי שפעת ואז הופך לדלקת קרום המוח ולדלקת דם מסכנת חיים (המחלה מסכנת חיים כוללת תסמינים כמו כאבי ראש ובעיקר משפיעה על הממברנה המכסה את המוח) קיים גם סיכוי שהזיהום יתפס על ידי האם עבר על הילד. כך חימום הבשר עד שהוא מגיע לטמפרטורות גבוהות הורג את החיידקים הקיימים.

רק וודא שהמיץ מהבשר המעובד לא בא במגע עם שאר האוכל ונשים בהריון צריכות לשטוף את ידיהם ביסודיות לאחר מגע עם המיצים. בשר מעדניות מסוגים שונים צריך להיות מבושל גם לטמפרטורה גבוהה כדי להפוך אותו בטוח לצריכה לנשים בהריון. מחממים את הבשר עד שהם חמים מאוד לפני ההגשה לגברת בהריון. אם היו לך הרבה נקניקיות ובשר מעדנייה לאחרונה, עדיף שתבדקי את עצמך וכך תחסל כל סיכוי שתשא את המחלה האיומה.

ובכל זאת, לאחר מחשבות שניות?

לנשים שעדיין רוצות להיות בטוחות כפליים לגבי פחית, את אוכלת נקניקיות בהריון? כן אתה יכול. נקניקיות בטוחות כשהן מבושלות בטמפרטורה גבוהה מכיוון שהחום הורג את החיידקים המזיקים לך ולילדך אך הם, לא הבחירה הטובה ביותר על בסיס קבוע.

נראה להתמכר לנקניקיות מדי פעם. אבל אם הוא נצרך על בסיס יומי, זה בכלל לא בריא לך ולתינוקך. עודף נתרן חנקתי שייכנס לגופך. צריכה קבועה של נקניקיות מזיקה תמיד לילדכם. גם כאשר אתה אוכל נקניקיות בהריון מדי פעם. מגישים אותו עם כמות טובה של פירות וירקות טריים. זה יטהר את הגוף שלך ויפטר את זרם הדם שלך מחיידקים מזיקים אלה.

אני מקווה שמאמר זה ניקה את התפיסה שלך לגבי האם נשים בהריון יכולות לאכול נקניקיות. בטח, הם יכולים. עם זאת, רק מדי פעם. אם אתה רוצה להגן על התינוק שלך מכל איום אפשרי. עם זאת, רצוי שלא לצרוך אותו כלל.

חלופות לנקניקיות בהריון:

אישה בהריון רוצה להימנע מהסיכון של חיידקים מסוכנים לחדור לגופך. ובכל זאת רוצים נקניקיה רותחת לארוחת צהריים. תוכל לבחור בחלק מהחלופות הללו. לכו על החלופות ללא בשר הקיימות בשוק. אם אתה מכין נקניקיה משלך, החלף את נתח הבשר בבשר סויה, ירקות טריים או דגנים. זה טוב גם לך וגם לתינוק שלך. נקניקיות צמחוניות מפחיתות, למעשה, מקטינות את הסיכוי להידבק. והם דלים בנתרן חנקות ושומנים, בהשוואה לנקניקיות המסורתיות.

חיוני שיהיה לך מושג לגבי שני צידי המטבע. לפני שתחליט מה הכי טוב לתינוק שלך. כי הריון הוא תקופה שאפילו אנשי הקיבה מברזל נוטים להיחלש. הודות למערכת החיסון החלשה שלהם. לכן, התייעץ עם הרופא שלך וערוך תרשים דיאטה. ואל תשכח לשאול ספציפית על בשרים שנרפאו וארוזים. אין דבר חשוב יותר מבריאותו ורווחתו של ילדכם.

קדימה, תהנו מהקיץ והגישו את הנקניקיה עם המון פירות וירקות.