הליכה במהלך ההיריון: מיתוסים, יתרונות ותופעות לוואי

רובנו מניחים שהריון זקוק לכל הזמן למנוחה ואורח חיים פסיבי. אבל מה שרבים לא יודעים הוא שהשלב הזה דורש מאישה להתחזק ולהיות מוכנה ללידה בריאה. הליכה במהלך ההריון עוזרת מאוד לשמור על עצמך להישאר בכושר ובריא. זוהי שיטה טבעית להישאר בריאים ובריאים ללא אימוני גוף קפדניים ושגרה, ותורם, בתורו, לסייע גם בהרבה להתפתחות העובר..

יהיה זה טיול מזדמן ארוך או הליכה מהירה; תמיד חשוב להטמיע את ההרגל ללכת בזמן ההריון לצורך כושר ריצה ארוך יותר. היום, ניתן לכם הצצה לחשיבות ויתרונות של טיולים קבועים לאמהות לעתיד.

פעילות גופנית טובה במהלך ההריון

האם הליכה טובה בהריון?

הליכה בהריון היא צליל נהדר ובטוח לאמהות לעתיד. זה מועיל למדי מכיוון שהוא אינו כרוך באימונים קפדניים וקל על הרגליים. אפשר לדבוק בכל שלב בזמן בלוח הזמנים ויכול ללכת חלק. יתר על כן, ההליכות יכולות לעזור בדופק ובריאות, וגם לשלוט בעלייה לא בריאה במשקל.

מתי להתחיל לטייל בהריון:

אין כמו הכלל הקשה ומהיר לגבי מתי האמהות הצפויות יכולות להתחיל לטייל בהריון. הליכה על נשים בהריון מומלצת על ידי מספר אנשי מקצוע רפואיים, וחשיבותה מודגשת על ידי רבים. אתה יכול אפילו להתחיל ללכת ביום הראשון להריון. זוהי צורת פעילות גופנית פשוטה ומתונה הניתנת לביצוע לאורך כל תקופת ההריון ללא כל סיכון פוטנציאלי. עם זאת, על פי עצת הרופא, חשוב לזכור כמה עצות אבטחה ואמצעי זהירות בהתאם לשליש.

יתרונות ההליכה בהריון:

אם עדיין יש לך חששות, האם זה בטוח ללכת במהלך ההריון, אל תדאג! תסתכל על כמה יתרונות ויתרונות פנטסטיים הקשורים לטיולים רגילים לאמהות לעתיד.

1. תינוק בריא:

התרגיל הפשוט להליכה במהלך ההריון מבטיח שמשקל האם והתינוק נבדק. עם זאת, התינוק עולה במשקל תקין.

2. סוכרת הריונית:

דבר נפוץ שכל אמא טרייה חווה הוא רמות גבוהות יותר של סוכר בדם שיובילו לסוכרת מסוג 2 לאחר הלידה. זה גם מגביר את הסיכון לעבודה מוקדמת. האפקט הנוסף הוא תינוק שמן. הליכה במהלך ההריון היא בריאה למדי מכיוון שהיא תשמור על המשקל ותבטיח כי סוכרת ההריון נמצאת במפרץ.

3. סיכויים גבוהים יותר לאספקה ​​רגילה:

הליכה במהלך ההריון תבטיח לך לידה סטנדרטית ולא קיסרית. הליכה מגבירה את הגמישות של שרירי הירך וגם מגבשת אותם. הליכה מוקדמת בבוקר במהלך ההריון ללידה תקינה הוכחה כמספקת תוצאות חיוביות.

4. מפחית כאבים ואי נוחות:

מקובל שכמה אמהות לעתיד חוות אי נוחות וכאבים במספר חלקי הגוף. הליכה עוזרת להפחית את הכאבים. הם עוזרים למתוח רגליים, שיכולים לעקוף מאוד כדי להפחית כאבים.

5. שולט בעלייה במשקל:

הליכה עוזרת לעצמו להישאר בכושר בראייה כוללת. הוא שומר על עלייה לא בריאה במשקל ומקדם אורח חיים פעיל. יתר על כן, ההליכה גם מורידה את השרירים ומשפרת את בריאות הלב וכלי הדם.

6. אורח חיים מאושר וללא מתח:

בין אם מדובר בחרדה, חוסר שינה או עייפות; הליכה עוזרת לנצח את כולם ולעבוד להשגת אורח חיים מאושר יותר. שינה טובה ומוח שליו הם שלך עכשיו!

התאמת הליכה בהריון:

לא ניתן להדגיש מספיק את החשיבות של הליכה סדירה במהלך ההריון. אנו מבינים שלהתאים אותו לאורח החיים באופן קבוע יהיה מאתגר. להלן כיצד אמהות לעתיד יכולות להסתגל להליכה בזמן ההריון.

1. הליכה במהלך ההיריון: השליש הראשון

השליש הראשון, תחילת ההריון, הוא עד 13 שבועות. הליכה איטית היא אידיאלית במהלך השליש הראשון. המטרה היחידה של שלב זה היא הליכה. הגברת הקצב יכולה לחכות. 15 עד 20 דקות הליכה טובות לארבעה ימי הליכה. אתה יכול להגדיל בהדרגה עוד 5 דקות חמש פעמים בשבוע.

השלב הבא הוא רמת הביניים. בשלב זה, ללכת במשך שישה ימים בשבוע. התחל עם 20 דקות הליכה והפוך אותו לשישה ימים בשבוע. בסופו של דבר, 20 עד 40 דקות הליכה במשך שישה ימים בשבוע היא הטובה ביותר.

השלב הבא הוא השלב המתקדם. התחל עם 20 דקות הליכה במשך חמישה ימים בשבוע. הגדל את זה לשישה ימים. הוסף עלייה ומדרגות, ובסופו של דבר היית צריך לכסות 30 עד 60 דקות במשך שישה ימים.

2. הליכה במהלך ההיריון: השליש השני

השליש השני הוא השבוע ה -13 עד ה -25. התחל בהליכה של 10 דקות במשך 4 עד 5 ימים בשבוע. הגדל אותו ל -15 עד 30 דקות והפוך אותו לשישה ימים בשבוע.

בשלב הביניים, התחל עם 20 דקות הליכה במשך ארבעה עד שישה ימים בשבוע והזמן הכולל עד 30 עד 40 דקות.

בשלב מתקדם, הליכה לנשים בהריון צריכה להתחיל עם 30 עד 40 דקות הליכה במשך שישה ימים בשבוע. יום בשבוע, בחר ללכת במשך 50 דקות על ידי עלייה במדרגות או הליכה במעלה הגבעה.

3. הליכה במהלך ההריון: שליש שלישי

26 עד 40 שבועות הם השליש השלישי. חמישה עד שישה ימים בשבוע הם הליכה אידיאלית בתקופה זו. ייתכן שלא תוכל ללכת עם בטן גדלה. במקרה שאתה מתחיל, התחל עם 10 דקות הליכה במשך ארבעה עד חמישה ימים בשבוע. ללכת לאט, וודא שאתה לא מתנשף בזמן הליכה בשלב זה. עצרו והאטו במרווחי זמן קבועים. הליכה בסוף ההריון, במיוחד לקראת הלידה בחודש ה -9 צריכה להיעשות בזהירות עם כל אמצעי הזהירות.

בסוף תקופה זו, היית צריך ללכת 15 עד 30 דקות במשך חמישה עד שישה ימים בשבוע.

בזמן שאתה מבצע את השלבים הבאים באופן קבוע, זכור תמיד,

 • שמור על הליכה בטוחה. אל תתאמץ ותזכור שאתה לא חי בשביל ללכת. זה רק אמצעי לשמור על עצמך בכושר ובריא. גברת בהריון הליכה היא צעד מבורך לשמור על כושר גופני.
 • דבר כל כמה דקות תוך כדי הליכה. אם אתה מוצא את עצמך מתנשם, כנראה שהגיע הזמן לעצור.
 • אם אתה מוצא את עצמך כואב מדי לאחר הליכה או נפיחות פתאומית, סחרחורת, התעלפות, עליך להפסיק ללכת מיד ולדבר עם הרופא על בטיחות ההליכה הבאה..
 • דע את רמת הכושר שלך. אם אתה מתחיל, התחל בהליכה איטית ושלוש פעמים ביום, ונסה להעביר יום חופש בין כל הליכה. הוסיפו תוך יום בערך אחרי שאתם מרגישים שאתם מוכנים. עד שההריון שלך מסתיים, אתה אמור להיות מסוגל ללכת מהר יותר מבעבר ולפחות 3-4 ימים בשבוע. במקרה שאתה ברמת ביניים, התחל בהליכה ארבע פעמים כל אחת במשך כ -20 דקות. יש להתנסות במהירות, ועד סוף ההריון, אתה אמור להיות בכושר ממה שהיית קודם, ואתה חייב להיות מסוגל ללכת כחמישה ימים בשבוע ועדיין להרגיש אנרגטי לגביו..

תופעות לוואי של הליכה בהריון:

למרות שכולנו מבינים כי הליכה נהדרת לאמהות לעתיד, יתכנו גם מעט תופעות לוואי.

 • היזהר מעילפון, תשישות, סחרחורת, התכווצויות, דימום בנרתיק, כאבים בחזה או חולשה. במקרה שאתה חווה כל זה בזמן הליכה, פנה לרופא מיד.
 • במקרה שיש לך לחץ דם גבוה, מחלות לב או מחלות ריאה, היוועץ ברופא לפני שתתחיל להתאמן.
 • הליכה מהירה במהלך ההריון לא תמיד נכונה. אם אתה נתקל בקושי בקצב, האט והזהר!

הכנות להליכות:

אנו מבינים שזה לא פשוט לקום ולצאת ישר להליכה. הכנה לטיולים רגילים יכולה להיות מדאיגה מדי. הנה כמה עצות.

1. אל תדחוף את עצמך:

ההנחיות הרגילות רואות הליכה של כ -150 דקות בשבוע בטוחה לגברת בהריון. כאשר מחולקים, זה הליכה של 30 דקות חמישה ימים בשבוע. זה לא צריך להיות לא סדיר, והתזמון צריך להיות פעיל. ככל שאתה פעיל יותר, כך תחווה יותר יתרונות.

2. בקבוק מים לשאת:

הימנע מהתייבשות. זה הדבר החשוב ביותר לעשות במהלך ההריון. שתו הרבה מים כשאתם הולכים ושגרת פעילות גופנית.

3. נעלי הליכה:

אם אתה רוצה לתמוך בקרסוליים ובקשתות, השיטה הטובה ביותר היא שימוש בנעלי הליכה. אין לנעול כפכפים רגילים מכיוון שהם עלולים להחליק.

4. לעולם אל תשכח את קרם ההגנה שלך:

אם מדובר ביום קיץ, יציאה ללא קרם הגנה עלולה לסכן את חייו של תינוקך בשל הקרניים האולטרה סגולות. מטריה, כובע ובקבוק מים הם דברים חיוניים אחרים שאסור לכם להעלים עין מכם. התייבשות עלולה להעלות את טמפרטורת הגוף שלך, וילדך לא ישמח מזה.

טיפים להליכה בטוחה:

למרות שהליכה היא תרגיל שיש לו בעיות מינימליות לאם או לתינוק, עדיין יש כמה דברים שאסור להתעלם מהם.

 • אל תלך מהר או איטי מדי, ותאפשר לגוף שלך לספוג את כל החום ביום שטוף שמש. זה עלול להוביל להתכווצויות מוקדמות.
 • שמור על מרכז הכובד שלך קבוע סביב הבטן שלך.
 • ללבוש נעליים נוחות תמיד וללכת עם תשומת לב רבה, כך שאתה לא מעד או מחליק.
 • ללגום את המים שאתה לוקח איתך כל כמה דקות כדי לשמור על עצמך לחות אך במידה קטנה.
 • תסתכל קדימה כשאתה יוצא לטיולים. הימנע מכל נפילות.
 • כדי לשפר את תנוחת ההליכה, תוכל תמיד להשתמש בחגורות הריון הזמינות במספר חנויות רפואיות.
 • קח הפסקות. אל תתנו לגוף שלכם להתחמם ולגרום לדאגות בריאותיות.
 • אם אתה מרגיש כאב כלשהו ליד הירכיים או האגן, מתיחות יכולות לעזור. הם מציעים הרפיה לשרירים ולרצועות ובתורם משפרים את הגמישות.
 • הליכה ברווזים בהריון היא גם פעילות גופנית די תכופה ובטוחה, במיוחד בשליש הראשון. אבל קח את עצת הרופא שלך לפני זה.

מתי לפנות לרופא:

אם אתה מבחין או סובל מהתסמינים הבאים, עליך להחליד ולפנות מיד לרופא המטפל שלך,

 1. סחרחורת, קוצר נשימה או תחושת תשישות רבה מדי.
 2. ראייה מטושטשת, חולשת שרירים וכאבים רעים ליד הרגליים והעגל.
 3. ירידה ברגעי העובר וכאבים בחזה.
 4. דימום ונרתיק והתעלפות.

במקרה שיש לך לחץ דם כבד, בעיות לב או היריון הקשור לסיכון, עליך תמיד להתייעץ עם חוות דעת הרופא לפני תחילת הפעילות הגופנית..

התייעץ תמיד עם עצת הרופא שלך לפני שתתחיל להתאמן בהריון. המקרה ומצבה של כל אם מצפה שונים, ומכאן שרמת וגבולות הפעילות הגופנית עשויים להשתנות בהתאם לאדם.

הליכה במהלך ההריון במרווחי זמן קבועים יכולה לעזור לאמהות לעתיד להישאר בכושר, מוטיבציה, מאושרות, נטולות מתח ובריאות כללית. תמיד מומלץ לבצע תרגילים קלים עד קטנים ואורח חיים בריא גם למסירה בריאה. בהתחשב ביתרונות אלה, חשוב גם לבדוק עם הרופא בהתאם לתרחישי בריאות אישיים.

שאלות ותשובות נפוצות:

Q1. כמה הליכה מומלצת ביום במהלך ההריון?

תשובות: השאלה הנפוצה ביותר של נשים בהריון היא כמה זמן עלי ללכת! בממוצע, 150 דקות בשבוע הן הנחיה סטנדרטית לאמהות לעתיד לחיים בריאים וללידה.

ש 2. האם זה בטוח ללכת עם תאום במהלך ההריון?

תשובות: הליכה בהריון מומלצת ביותר לחיים בריאים ולידה כלליים. זה בטוח ביסודיות להתאמן גם כאשר אתה מצפה לתאומים.

ש 3. האם זה בטוח ללכת על ההליכון במהלך ההריון?

תשובות: מכונות כושר כמו הליכון או חתירה נפלאות לשימוש בהריון, אך הקפד לנקוט באמצעי זהירות נאותים כעת כדי להחליק ולרדת.

ש 4. האם הליכה מדי גרועה במהלך ההריון?

תשובות: הליכה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשלב הריון בריא. מכאן שאין דבר שנקרא יותר מדי הליכה כשמצפים. להישאר פעיל ובריא יכול להועיל הן לאמהות והן לעובר. רק וודא שאתה לא מרגיש עייף, עייף, סחרחורת או בחילה.

ש 5. האם ללכת אחרי אכילה במהלך ההריון, נכון?

תשובות: טיולים קלים ואיטיים לאחר הארוחה ברחבי המקום שלך יכולים להיות שימושיים כאשר אתה בהריון. אך אל תעשו הליכה קפדנית וסדירה, שאמורה להיות חלק מהיום. מומלץ לערוך טיולי בוקר מוקדמים או הליכות ערב.