חודש 10 להריון – תסמינים והתפתחות עוברית

עכשיו ימי ההריון הרגילים שלך כבר נגמרו, ואתה יכול לחשוב על החודש העשירי להריון כשלב חדש- יותר כמו שאתה עובד שעות נוספות. שליש זה יביא הרבה סימפטומים והתפתחויות. התחלת להיות יותר מודעת, והתינוק שלך החל להראות את כל הסימפטומים של להיות אינטראקטיבי. עוד מעט הוא יראה את אור העולם.

מה לחשוב על החודש:

תבחין שעכשיו אורח החיים שלך הפך לבריא יותר מבעבר. אתה יכול להודות לתינוקך בערך אותו דבר. אתה גם תחשוב על איך התינוק שלך אמור להגיע בקרוב ומה אתה רוצה לעשות לגביו. החודש העשירי להריון הוא התחלה מצוינת עבורך להתחיל כעת בתכנון עריסת התינוק או המקום בו הוא יגור, או שאולי תוכל גם להתחיל לקנות את בגדי תינוקך אם טרם קנית אותם. בהתחשב בכך שכבר קבעת את מין התינוק שלך והחלטת על הבגדים שילדך ילבש.

התפתחות העובר של התינוק:

כליות:

רמת מי השפיר תרד בחודש זה, מה שמעיד על כך שכליות של ילדך החלו לפעול כראוי. הקורטיזול מיוצר כעת, וכל המצב מתקדם במהלך החודש ואתה מרגיש שהבטן שלך פחות נפוחה.

גוּף:

בשלב זה, הגוף של הקטן שלך החל לפתח נוגדנים אשר נמצאים שם כדי להגן עליו מפני מחלות מועדות. אולי שמתם לב שהמשקל שלכם עולה לאט וזה קורה מכיוון שגוף התינוק כעת חזק מספיק. הוא צמח ידיים ושרירים חזקים וראשו מתחיל את התקדמותו לאזור האגן שלך. עם זאת, מכיוון שצוואר הרחם שלך אינו מורחב מספיק, כדי לעורר התכווצות תהליך זה לוקח זמן. עצמות התינוק מפותחות אך לא מספיק חזקות כדי לפגוע באיברים הפנימיים שלך כשהוא יוצא החוצה.

טיפוח העור:

החודש האחרון עבר, והתינוק שלך התחיל בהתפתחות מבנה השלד הבולט שלו. העור שלו התחיל להיות שמנמן יותר מדי יום חולף והלאנגוס הרכים שבמקרה נמצאים בגוף שלו היו כעת מוגנים. השיער הקיים בקרקפת שלו החל כעת לקבל את צבעו וזה נובע גם מפיגמנטים. העור הרפוי שהיה לו פעם התחיל להשתפר עכשיו.

עמדה:

הגוף שלך יכול לאפשר לקטן שלך להיות בכל תנוחה. אתה ישן הצידה או מוטה ואפילו עכוז. הנקודה היא שהמיקום של הלידה ידוע רק במהלך השבוע האחרון להריון מתקרב. עד אז, תינוקך יקבל זמן חגיגי בשק הרחם שלך.

מִשׁקָל:

כשהתינוק שלך גדל במלואו למבנה אנושי כשהוא ייצא, אבל הוא עדיין גדל גם לאחר 9 החודשים. הוא ישקל איפשהו מתחת לקילוגרם, אך לרוב הוא עשוי להיות בסביבות 900 גרם בערך. יש לו עוד דרך ארוכה בשבילו, אבל אי הנוחות שלך תסתיים בחודש שעבר כשהוא ייצא מהרחם שלך.

נְשִׁימָה:

עד כה, עד החודש התשיעי, המיקוד היה על הריאות של הקטנה שלך והתפתחותן. אבל עכשיו, כשהתינוק שלך התפתח לגמרי, אתה יכול לצפות שהוא ישתלט על הנשימה הרגילה באמצעות הנחיריים שלו. הם נפתחים לזמן המועט שנותר לו להסתגלות לפני שהוא יוצא. אתה יכול לצפות פחות להתעטשות, מכיוון שימי נשימת הפה שלו נגמרו.

סימפטומים של הריון בחודש העשירי וכיצד להתגבר?

נֶדֶד:

בשלב זה תתעייף בקלות כמו קודם וגם תמצא בעיות להירדם. לילות עשויים להיראות מוזרים מכיוון שתהיו חסרי שינה כדי להעביר זמן, תביטו בתקרה ותדאגו מבעיות חיים. מלבד זאת, המשך אי הנוחות והכאב לא ישאירו אותך לבד ומנסה להתמודד עם תנוחת השינה הנכונה. כדי להתגבר על בעיות אלה עליך לדאוג לבריאותך הכללית ולפעול לפי הוראות בני משפחתך שהיו בעבר במצב זה. הימנע לחלוטין מכדורי שינה.

פעילויות בחודש העשירי:

הפעילויות החודש יהיו מוגבלות מכיוון שבלוטת הבטן הזו גורמת לך לעבוד קשה בלי להתעייף. חוץ מזה, בליטת הבטן תיתן לך סיכויים לרוב הזמן שלך בחדר הרחצה ותשנה כל הזמן. אתה תצפה שהפעילות שלך כרוכה בהרבה זמן במטבח בחיפוש אחר מזון כדי להימנע מעייפות. בדיקות נוספות ובדיקות נוספות מתווספות בחודש זה. אתה יכול להשתלב בתרגילים האהובים עליך כל עוד אתה לא עייף. קח מנוחה נכונה ותזונה היא חשובה מאוד למצבך ועליך לשמור עליה.

תזונה ופעילות גופנית לחודש העשירי:

דִיאֵטָה:

 • כיוון שהסידן הוא מוצר חיוני להתפתחות הילד שלך. זהו מקור אריך לכל ההתפתחויות הבריאותיות של הגוף כמו שיניים ועצמות, ולכן הוא אכן מזון מגה המומלץ על ידי רופאים החל מהתחלה. כל מוצרי החלב כמו יוגורט, גבינה ושמנת עשירים בסידן ובטוחים לצריכה פעמיים בשבוע, אך לא יותר מזה.
 • בשלב, החודש העשירי שלך בשלב ההריון, אתה צריך הרבה מגנזיום בגוף. אתה עלול להרגיש מוזר אבל יש סיבה מאחורי זה, שמגנזיום עוזר לגוף שלך לספוג את הסידן שהוא צריך. ניתן למצוא מגנזיום בשקדים, פירות יער ושעועית.
 • אחד החומרים המזינים החשובים ביותר שיש לכלול בתזונה הוא חומצה פולית. חומצה פולית מסייעת בהפחתת מומים מולדים עבור ילדכם.

סקס במהלך ההיריון בחודש העשירי:

אמנם אינטימיות אולי לא בדיוק מה שהצלחת שלך כרגע עם כל מה שמטורף קורה, אך שיחה עם בן זוגך עשויה לעשות לך פלאים במצב זה. זה בוודאי יסיט את דעתך מכל הלחץ שמוריד אותך מתישהו לפחות, שום דבר לא עובד טוב יותר, לא? כמובן, תחילה תחשוב על בריאות ילדך, אך אין צורך לדאוג, שכן השק תמיד קיים כדי לשמור עליו מוגן כל הזמן. בסופו של דבר, סקס עלול לגרום לך להתכווצויות, וכאשר אתה כבר מאחר, זה אמור לעבוד כמו קסם עבורך, הלא כן?

טיפים להתגברות על מתח במהלך ההריון:

 • נושאים פיננסיים זקוקים לתשומת לבכם מייד, והחודש העשירי כבר כאן, כלומר אתם כבר מאחרים במצעדים ועכשיו יהיה הזמן הנכון להתחיל.
 • אתה חייב לנוח כמה שאתה יכול, כיוון שבשלב זה ההורמונים שלך ישתנו על ידי התפתחות התינוק. ודא כי מיתרים אינם משפיעים על שגרת השינה שלך.
 • אל תתנו לטכנולוגיה להשתלט עליכם. כן, האינטרנט הוא מקום מהנה לדיון מקוון ולחפש השתאות לכל בעיה; עם זאת זכור כי כל הריון שונה ומטופל באותו אופן. אל תתנו לעצמכם להלחיץ ​​אתכם, רק בגלל שזהו החודש העשירי שלכם אשר לא קומון בין כולם.
 • שב עם בן זוגך והתחל בניסוח תוכנית הורים. עכשיו זה הזמן הנכון לכל הדיון החל מהחלטת שמו של הילד שלך ועד איך אתה רוצה למסור.
 • תינוק הוכח את הבית אם עדיין לא עשית זאת, מכיוון שזה עוזר למיין את הדאגות שלך לגבי בטיחות התינוק לאחר הלידה.

טיפולים רפואיים ובדיקה:

יש לזכור תמיד בעיות בריאות ובדיקות, אך מכיוון שזהו החודש העשירי שלך, ניתן להניח בבטחה שוודאי עקבת אחריו. בדיקות דם נפוצות מה שמבהיר לך את העניינים ומדי פעם מתבצעות אולטרסאונד בזמן הזה יש לשים לב לכל דבר. אפילו נוזלי עמוד השדרה ונוזלי HCG נבדקים על מנת לקבוע כל חריגה בעובר, בהתחשב בכך שהוא מאחר בלידה. להלן מספר תרופות שעליך לשמור ליד מיטתך:

 1. כאבים וכאבים- אצטמינופן. התרחק מאיבופרופן ונפרוקסן.
 2. אלרגיה- אנטיהיסטמינים ויורטידין. נסה להימנע מפסאודופדרין ומרחיבי מרעלים כמו פנילפרין.
 3. שיעול- דקסטרומתורפן וגואיפנזין.
 4. עצירות- Metamucil ו- Colace. הימנע משלשלים ושמן מינרלי.
 5. צרבת- נוגדי חומצה ופמוטידין.

טיפים ואמצעי זהירות:

 1. כעת יש לתקן את היציבה שלך, שכן אפילו הטעות הקטנה ביותר בגופך עלולה לגרום לחוסר איזון לגרום לך ליפול ולפגוע בתינוקך..
 2. שינה פחות מ -10 שעות עלולה לאיים על משקל התינוק שלך והם מקבלים משקל נמוך.
 3. כעת תחוו התכווצויות יותר מתדירות גבוהה. למד לזהות את ההבדל בין התכווצויות שווא, האמיתיות לבין ברקסטון היקס.
 4. אתה צריך לשמור על עצמך לחות כל הזמן. אם הנוזל גורם לך להתנפח, נסה פירות עם תכולת מים גבוהה.
 5. יידע את הרופא שלך על כל סימפטום יוצא דופן, כדי שתוכל לנתח מה המצב שלך כרגע, מכיוון שהוא ישתנה עבורך כעת לאחר שאיחרת ותוך החודש העשירי..

ההיריון בשלב זה משתפר עם הזמן. עכשיו אתה מתכונן להתמודד עם כל האחריות המתוקה ורצינות המצב. מאחל לך טוב, בדיוק כמו הטרימסטרים הקודמים אתה ממשיך בצורה חלקה גם עם זה. החודש העשירי כבר כאן, ואתם דואגים לא פחות מהשינויים החדשים ומהאופן שבו תתמודדו איתם, אך אל דאגה! הזמן של ההריון הופך את אמא לאחראית יותר, חזקה יותר ותראה איך האינסטינקטים שלך לעולם לא יאפשרו לך להעיב על שיקול הדעת שלך, כך שאת אישה בהריון בדיוק כמו שהיית בחודש שעבר. תמריא גבוה ותצליח עם ההריון שלך!