17 יתרונות הקפאין הטובים ביותר לעור, שיער ובריאות

המילה “קפאין” קשורה תמיד להשפעות שליליות. קפאין ידוע כנותן מצב “גבוה” זמני ושינה את דעתך. זה נחשב גם רע לקיבה ולכבד שלך! עם זאת, אין מודעות רבה להשפעות החיוביות על סוכן זה. קפאין מומלץ במינונים קטנים כדי להדוף מספר סוגים של מחלות כמו סרטן, הפרעות לב ואפילו סוכרת מסוג 2. במאמר זה, נפתיע אתכם על ידי דיון בכמה מיתרונות הקפאין כאשר הוא נצרך בכמויות מתונות!

יתרונות קפאין לעור, שיער & amp; בְּרִיאוּת

מהו קפאין?

ההיסטוריה של הקפאין מתחילה במאה ה -6, כאשר הקפאיות טיפחו לראשונה למטרות שתייה. המילה נגזרת מהמילה הגרמנית “קפה”, שפירושו המילולי לקפה. קפאין הוא סוכן מפתח המצוי במשקאות רבים כמו תה וקקאו. זהו חומר מעורר הפועל על המוח ועל מערכת העצבים כדי לעזור לך להישאר ערני. הוא נמצא בשימוש נרחב במשקאות בריאות רבים כדי לתת לך דחיפה אנרגטית מיידית ולהפחתת עייפות. קפאין יכול גם להרחיק את השינה ולהשאיר אותך פעיל לאורך זמן.

האם קפאין טוב לבריאות?

כן! בניגוד לתפיסה הרווחת שקפאין מהווה רק סכנות לגוף שלך, הוא גם יכול להצליח! קפאין יכול להרפות את העצבים ולשפר את מצב הרוח. זה גם מוריד את הסימפטומים של דיכאון ונותן לך תחושה מחודשת. קפאין יכול לשפר את קצב העיכול, חילוף החומרים ובכך לסייע בירידה במשקל.

מינון קפאין/יום:

  • אתה יכול לצרוך כ -300 מ”ג – 400 מ”ג של מינון קפאין מדי יום ללא השפעות שליליות משמעותיות על גופך.

יתרונות קפאין לעור, שיער & בְּרִיאוּת:

כאן גייסנו 17 שימושים מדהימים של קפאין לבריאות, שיער ועור. בואו נסתכל עליהם.

שימוש בקפאין

1. מגביר אנרגיה מיידית:

דרך מצוינת להפוך את האימון ליעיל הרבה יותר היא הוספת קפאין לתזונה. אתה יכול פשוט לעשות זאת על ידי כוס מלאה קפה חזק מיד לאחר סיום האימון. תוכלו לשרוף הרבה קלוריות, להגביר את חילוף החומרים ולרדת ביעילות במשקל. רוב האנשים שנוטים לשתות קפה מדי יום נוטים להיות בכושר ופעיל לעומת אלה שלא. זהו אחד היתרונות העיקריים של קפאין.

2. מקל על מתח:

מכיוון שהעבודה היא חלק חשוב מאוד בחיינו, אנו נוטים לפעמים לשכוח שיותר מדי ממנה יכולה לאכול אותנו. כן, אני מדבר על לחץ. בגלל עומס העבודה הבלתי נגמר, קל לאדם להילחץ ולהתעצב מהר. להילחם בזה חשוב. אחרת, יהיו לך השלכות שליליות על בריאותך. אז כדי להציל את עצמך ממצב זה, תצטרך להתחיל להשתמש בקפאין. אם תשתה כוס קפה כל יום אתה תהיה ללא מתח ונינוח בוודאות.

3. שולט בלחץ הדם שלך:

רוב האנשים הסובלים מלחץ דם נמצאים תמיד בסיכון של מצבים בריאותיים מסוכנים ומחלות. פתרון פשוט וקל לבעיה זו הוא קפאין. בעזרת המרכיב הטבעי המדהים הזה, תוכלו לשלוט בלחץ הדם שלכם ולהתרחק מכל סוג של מחלה. זה יתמוך בעורקים שלך באופן מאסיבי ותחיה חיים מאושרים ובריאים בעזרת זה.

4. מפחית עייפות:

האם אתה אחד מאותם אנשים שמרגישים שאין להם מספיק כוח? האם אי פעם ניסית לעסוק בספורט והתנתקת באמצעו כי נגמרה לך האנרגיה? ובכן, אם נתקלת באחת מהבעיות הללו, אז חסר לך כוח ועוצמה. אבל כבר אין צורך לדאוג. כי הגענו לפתרון מדהים בדיוק בשבילך. וניחשתם נכון. זה קפאין. שתיית 6 עד 9 כוסות של משקה בריא זה כל יום תעלה את הביצועים שלך ותעזור לך לעבוד טוב יותר בכל פעם.

5. מוריד את הסיכוי למחלות לב:

מניעת מחלות לב וכלי דם היא אחד היתרונות הבריאותיים המובילים של קפאין. על פי מחקר מפורסם שנערך במשך כחמש עשרה שנים, ל -40,000 נשים ששתו קפה מדי יום היו פחות סיכויים להתקפי לב או כל סוג של סיכון לב. תוצאות דומות הוכחו גם אצל גברים. עם זאת, הוסף פחות סוכר לקפה שלך כדי לקבל תוצאות טובות יותר.

6. מפחית את כאבי השרירים:

דרך מצוינת להפחית את כאבי השרירים היא לשתות קפה מדי יום. זה יעזור לך להתאושש מהמצב הנורא תוך 48 שעות. על פי מחקר אחד, מי ששתה קפה הצליח להיפטר מהכאבים שלהם מהר יותר בהשוואה לאלו שלא. הדבר הטוב ביותר בקפאין הוא שהוא פועל ישירות על השרירים כדי לייצר כוח ועוצמה גדולים יותר ויותר. אתה גם תאבד משקל רב בעזרת זה.

7. מונע סרטן:

מכיוון שקפה הוא טבעי ואורגני, אתה יכול לצפות מכמה יתרונות בריאותיים. הדבר הטוב ביותר שנראה עד כה הוא הפחתת הסרטן. אם אתם סובלים מסרטן או שאתם חושבים שאולי אתם נוטים לזה מכל סיבה שהיא, פשוט נסו לשתות קפה מדי יום. על פי מחקר, למעלה מ -67,000 נשים ששתו ארבע כוסות קפה מדי יום היו בעלות פחות סיכויים לחלות בסרטן בגופן מאשר אלה שלא עשו זאת. הוא מסלק את הגוף מרעלים והוכח כמועיל גם לגברים.

8. מוריד כולסטרול רע:

יתרון נוסף וחשוב שתפיק מקפאין הוא הורדת הכולסטרול בגופך. כולסטרול עלול להזיק לעיתים ולהוביל למצבים ומחלות קשות. על מנת למגר את הבעיה הזו, פשוט שתו שתי כוסות קפה מדי יום. תתפלאו כשתראו עד כמה מצבכם הבריאותי ומצבכם השתפרו בסוף החודש.

9. מקדם ירידה במשקל:

אם אתה חושב שאתה נוטה להשמין מהר, אנו מציעים שתשתה קפה מדי יום. משקה זה יעזור לך לשרוף הרבה קלוריות לאורך כל היום ולהרחיק אותך מערימת הקילוגרמים. על פי המחקר, נשים ששתו שתי כוסות קפה בכל יום הצליחו לרדת במשקל של 2.5 ק”ג בהשוואה לאלו שלא. ברור שקפה הוא פתרון מצוין לאלו שיש להם חילוף חומרים איטי וגם לאלה שמנסים להוריד כמה קילוגרמים.

10. משפר את הזיכרון:

אם תמיד חשבת שהפתרון לזיכרון איטי הוא רק אגוזים וירקות, אולי כדאי שתחשוב פעמיים. אגוזים וירקות בהחלט יכולים לעזור לך ללמוד ולזכור דברים טוב יותר אבל שום דבר לא עובד טוב יותר בהשוואה לקפאין. קפאין מגביר את גיבוש הזיכרון ומסייע לך לבצע ביצועים טובים יותר במהלך בדיקות ובחינות.

11. מסלק את הכבד מרעלים:

מחקרים מראים כי לקפאין יש השפעות גמילה על הכבד. זה עוזר להפחית את הסיכונים להפרעות כבד כמו שחמת עם שיעור משמעותי של 84 %. גם אם אתם סובלים ממחלות קיימות, קפאין יכול לשפר את שיעור התגובות שלכם ולהפחית את סיכויי המוות.

12. מקדם צמיחת שיער:

קפאין הוא חומר מעורר מעולה לקידום צמיחת שיער. זה ידוע כמשפר את מבנה השיער שלך ומחזק אותו משורשים. זו הסיבה שקפאין נמצא בשימוש נרחב במוצרי שיער רבים כמו שמפו, קרמים לשיער ומרכך לשיער בריא. הוא גם האמין שקפאין מפעיל זקיקי שיער רדומים ומעודד צמיחה חדשה. זהו אחד היתרונות הטובים ביותר של שתיית קפאין.

13. עשוי להפחית את הכבד השומני:

היתרונות של קפאין לבריאות הכבד ידועים. יחד עם הפחתת הסיכונים להפרעות בכבד, ידוע גם להוריד כבד שומני. מומלץ ליטול כוס אחת של משקה קפאין לטיפול בכבד שומני לא אלכוהולי ובמקרים נדירים, להפוך אותו לחלוטין.

14. מוריד את הסיכון לאבנים בכליות:

לפי מחקר, צריכת הקפאין הייתה ידועה כמורידה את קצב היווצרות האבנים בכליות. למרות שמדובר ברעיון נפוץ שמשקאות קפאין עשויים להגדיל את הסיכויים לאבנים, ולמעשה ידוע שמינונים קטנים מרפאים אותם. אמצעי ההגנה של הקפאין נגדם עדיין נחקרים.

15. מוריד את הסיכון לסוכרת מסוג 2:

ידוע שקפאין מראה השפעות חיוביות על חולי סוכרת מסוג 2. כמה מטופלים קיבלו כדורי קפאין הראו תוצאות משופרות בהשוואה לשאר הימים. ידוע שקפאין משפיע גם על תגובת הגוף לאינסולין. עם זאת, נקודות אלה נחקרות במידה רבה וייתכן שיזדקקו להוכחות נוספות.

16. טיפול לאסטמה:

קפאין מכיל תרכובת הנקראת תיאופילין, שהיא תרופה למרחיבי סימפונות. זו הסיבה שקפאין יכול לסייע בניקוי מעברי האף כדי לאפשר זרימת אוויר טובה יותר. IT מסייע גם בהפחתת הסימפטומים של צפצופים דמויי אסטמה, נשימה ושיעול. היתרונות של קפאין לבריאות הריאות נדונים גם לעיל.

17. הגנה נגד פרקינסון:

מחקר מדעי מראה שקפאין יכול להפחית את הסיכון למחלת פרקינסון עם התכונות הנוירו -הגנתיות שלה. זה ידוע גם כמעכב את הסיכון למחלות ניווניות כמו אלצהיימר. יחד עם שתיית כוס הקפה היומית שלך, ביצוע תרגילים גופניים ונפשיים יכול לשמור על בריאותך לאורך זמן.

למרות שקפאין עמוס יתרונות, צריכת יתר זה בהחלט יכול להוות סיכונים בריאותיים רבים. כמו כן, אין להתייחס לקפאין כתרופה ישירה לריפוי אחת מבעיות הבריאות שהוזכרו לעיל. עליך תמיד להתייעץ עם רופא על מנת לאמת את העובדות, לפני שתנסה להעמיס על גופך קפאין. עם זאת, בצד הבהיר יותר, כוס או שתיים של קפה עושות טוב יותר מאשר רע עבורך!