17 שבועות בהריון: תסמינים והתפתחות תינוקות

שבוע 17 להריון הוא השלב הבא שאישה תצטרך להתמודד איתו. החוויה חדשה, וגם הגוף נוטה להציג את כל השינויים החדשים. הגוף שלך מתמודד עם העובדה שאתה בהריון ועוזר לך להסתגל בהתאם. בחילות הבוקר שלך היו יורדות, והיית מתחיל לראות את עצמך קצת יותר פעיל. תוכל לסמוך על מדיטציה ויוגה בכדי להתחיל את היום.

שבוע 17 להריון

תוכן ענינים:

 • למה לצפות & תחשוב על || סימנים ותסמינים || התפתחות העובר ||
 • פעילויות || דיאטה ופעילות גופנית || גודל התינוק והבטן שלך ||
 • תנוחת התינוק || אולטרסאונד || איך להתגבר על מתח ||
 • בדיקות רפואיות וסריקה || טיפים ואמצעי זהירות || רשימת משימות ||

למה לצפות & תחשוב על השבוע ה -17 להריון?

תינוק בשבוע 17 להריון פירושו שאתה בחודש השלישי, בסביבות 3 שבועות להריון. זהו השליש השני שלך.

תוכל להבחין כיצד גופך סוף סוף נרגע, מה שמאפשר לך לחיות אורח חיים בריא יותר שבעבר היה קשה מאוד בגלל עייפות ומחלות. השבוע ה -17 להריון הוא זמן טוב עבורך להתחיל כעת לתכנן את מרחב המחיה של תינוקך אולי או להתחיל לקנות את בגדי תינוקך אם עדיין לא קנית אותם זה מכיוון שעכשיו בעזרת איברי המין המפותחים של תינוקך תוכל למעשה לקבוע המגדר של תינוקך מאפשר לראשונה איזשהו תכנון עתידי שאינו כרוך בגחמה.

תינוק בגיל 17 שבועות בהריון: סימנים ותסמינים:

להלן מספר סימפטומים שתחוו בהריון בשבוע ה -17. שורה של שינויים בגוף מתרחשים, יחד עם שינויים במבנה הפיזי של התינוק. להלן מספר שינויים בגוף שעליך לדעת.

1. הגדלת המותניים:

ככל שהתינוק יגדל במהלך השבוע, קו המותניים שלך יתרחב עוד יותר. הבליטה הקטנה שיש לך קודם לכן תתרחב עוד יותר, ותהפוך למשמעותית ותאפשר לך לדעת כמה מהר התינוק שלך גדל. קו המותניים יגדל למתן תמיכה לתינוק לגדול. באופן כללי תורגש תחושה לא פשוטה בשל צמיחת העצם, וכך התינוק יתחיל לבעוט כאשר רגלו של התינוק מתחילה להתמתח יותר.

בשלב זה, זרועו של התינוק תגדל בגודלה, שיהיה פרופורציונלי לגודל גופו. בתקופות אלה השמלה שלך אולי כבר לא תתאים לך, ולכן עליך להשקיע עבור שמלת ההריון החדשה, וזה יהיה רעיון טוב. השקעה בכך תעזור לך לתת מענה לכל הצרכים החיוניים שלך לחודשים הקרובים, אך עליך להקפיד על תזונה בריאה שתמנע ממך לעלות במשקל רב יותר..

2. עלייה בגודל החזה:

תהיה גדילה נוספת בגודל החזה שלך בגלל העובדה שגם התינוק שלך גדל. ככל שהתינוק גדול ובריא יותר, כך הוא זקוק להזנה רבה יותר; לכן השדיים שלך ימשיכו לגדול כל עוד התינוק שלך ברחם שלך. הגדלת גודל החזה עלולה לגרום לסדקים סביב הפטמות, דבר שעלול לפגוע, אך לחות פשוטה תטפל בבעיה זו.

כדי לוודא שהכל עובד טוב עבורך וכדי להתגבר על סימני המתיחה שנוצרו בזמן לידת התינוק, עליך ללבוש חזייה נוחה המתאימה לגודל החזה שלך ומאפשרת לך לנשום היטב. לקבלת התוצאות הטובות יותר, עליך ללכת לעיסוי עם שמן הזית או ויטמין E. כברירת מחדל; וריד השד שלך יראה שזה טוב על ידי הפיכת ההריון שלך לברור, מה שיאפשר לך להרגיש מהמתח. הסימפטומים שנוצרים במהלך הלידה יחלפו באופן טבעי, והדרך היחידה להתגבר על הכאבים תושג באמצעות מריחת חבילות הקרח ושקיות הקירור. כאב נרפא על ידי שתיית יותר מים. הרעיון הטוב ביותר הוא ללבוש חזייה רופפת שעוזרת לך להרפות את רקמות השד על ידי מתן יותר מקום לנשום.

3. חוסר שינה:

בשלב זה תתעייף בקלות ותתקשה להירדם. בשלב זה, בשעות הלילה, תיראה מוזר להסתכל על התקרה ולדאוג לבעיות חיים עתידיות. בנוסף לכך, תרגיש את הכאב ואי הנוחות שבהם תוכל להיאבק על קבלת תנוחת השינה הנכונה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על כל הנושאים הללו היא לדאוג לבריאותכם ולקבל רעיונות מאנשים שכבר התנסו בכך.

4. עייפות:

בכל פעם שיש לך זמן, נסה להיות רגוע ולצמצם את העבודה. עבודה וטיפול באחרים כבר לא תהיה זכותך ולכן, לישון תהיה רק ​​האפשרות הטובה ביותר שתשאיר אותך בריא בחודשים הקרובים. אם אתה עובד, קח חופשת לידה למשך כחצי שנה וזה דבר חיוני.

5. סימני מתיחה:

בשבוע ה -17 להריון קירות הרחם שלך יתחילו להימתח מעבר ליכולתו, ומכאן שהתינוק שלך יגדל מעבר לגבול הסובלנות מכיוון שהוא צריך להסתגל איתו מיום ליום. אם גופך אינו תואם את ההתאמה הזו, תתפתח סימני מתיחה בבטן התחתונה. דרך יעילה להתגבר על כל הסימנים האלו תהיה אפשרית באמצעות הקרמים והשמנים שמניחים את העור שלך למרות שהעור שלך עשוי להישלף מהשכבות הפנימיות. שימוש בשמנים יעזור לך מאוד, וגם תוכל למרוח אלוורה או ויטמין E כדי לקבל את אותם יתרונות.

התפתחות העובר של התינוק בשבוע 17 להריון:

1. גודל התינוק:

גודל העובר שלך גדל עוד השבוע; השבוע, התינוק שלך גדל בגודל של חצי סנטימטר שלם והותיר את גודל התינוק על 5 סנטימטרים מדויקים אשר מושלמים להתפתחותו. הצמיחה של התינוק תיעצר בשלב זה, ותפנה את מקומה להמשך התפתחות האיברים הפנימיים של התינוק. בשל גדילת התינוק השבוע, גודל הבטן שלך גם יגדל באופן משמעותי.

ישנן מספר התפתחויות נוספות שהתינוק עובר השבוע, אך הוא דומה לשבוע ה -16. בסך הכל אין הרבה תוצאות השבוע, התינוק רק גדל והאיברים הפנימיים מתפתחים. כמה מהתפתחויות אלה הן:

2. ריאות:

בשלב זה, התינוק יכול לנשום בכוחות עצמו וגם יכול לשאוף ולנשוף את מי השפיר הקיים סביבם. במהלך השבוע ה -16 להריון, הריאות יסתיימו עם התפתחות שלמה שהיא החלק החשוב ביותר בגוף המתקשר עם הלב והמוח. הריאות הן האיברים החיוניים המתפתחים במהלך השבוע ה -16 להריון. בסוף השבוע, הריאות התרחבו יותר מבעבר, ותינוקך הבין סוף סוף את התהליך השלם של שאיפה ונשיפה..

3. שומן:

במהלך השבוע הזה, עורו של תינוקך מתחיל לפתח תחתיו שומן הדומה לבידוד הגורם לתינוק להרגיש נוח וחם יותר. השומן שפותח בשלב זה יפעל כמקור לתזונה וכוח ככל שיתארכו. שומן הוא גם הגנה לעצמות של התינוק שעדיין מעט רכות בשלב זה. השומן שומר על התינוק בטוח ובריא. עם זאת, יותר מדי שומן מזיק גם ללב התינוק שעדיין שברירי. אז היזהר במה שאתה אוכל כי כל מה שאתה אוכל משפיע מאוד על התינוק שלך.

4. חיישנים חזותיים:

החיישנים החזותיים של התינוק משתפרים גם הם השבוע, מה שהופך את התינוק לרגיש במיוחד לאור. בשבוע ה -16 עדיין ניתן לראות את התינוק מכסה את עיניו אם הוא מוצג לאור בהיר באמצעות אולטרסאונד. מכיוון שהחיישנים החזותיים יישארו בפיתוח, התינוק מרגיש לא בנוח עם האור. זה נחשב לשלב החשוב שכן עיני התינוק יתחילו להתפתח לראייה. חיישנים חזותיים יתפתחו עוד כל עוד החודש השמיני להריון שבו הנקודות שהתינוק מפותח לגמרי ומוכן להגיע לעולם בעוד חודש..

5. אף:

התפתחות האף עשויה להיות ההתפתחות הייחודית שעובר על תינוקך במהלך השבוע הזה. האף הוא איבר חיושי חיוני של גופך ועוזר לתינוקך להתחיל לברר ריחות שונים סביבו. הסינוסים באף נפתחים כך שהתינוק יכול כעת לשאוף ולנשוף מהאף וגם לנשום ריחות שונים שקודם לא היו כלל אפשריים עבור הקטנה שלך. אפילו ההתפתחויות הקטנות ביותר ברחם שלך הן אבני דריכה חשובות לילדך להתמודד עם העולם כשהוא נולד.

6. תנועה:

בדרך כלל, אתה יכול להרגיש את פעולות התינוק במהלך שלב זה מכיוון שזהו השלב בו התינוק מתחיל לזוז במהלך השבוע ה -16 עד ה -20 להריון. יהיה לך מזל להרגיש את תנועות התינוק שלך, וזה ייגרם כאשר הם ינסו לדחוף את החלל העוטף אותם.

17 שבועות של פעילויות בהריון:

בשבוע זה, רוב הפעילות תהיה מוגבלת בגלל בליטת הבטן שלך, ויתכן מצב נוסף שבו תצטרך להקדיש את רוב זמנך לשירותים בגלל עלייה במתן שתן. אתה יכול להרגיש יותר רעב עם תשוקה לאוכל וכדי שתצטרך לבלות את רוב הזמן במטבח בחיפוש אחר מזון. בדיקות ובדיקות מומלצות מאוד בשלב זה. נסה לעסוק בעצמך בתרגילים המבטיחים שינה טובה ותזונה בריאה.

דיאטה ופעילות גופנית לשבע השבועות בהריון:

דִיאֵטָה:

1. פירות וירקות:

לקיחת פירות תגרום לכם להיות בריאים מכיוון שהם מכילים חומרים מזינים חיוניים המביאים אתכם דרך ארוכה בימי האימהות שלכם. שתו מספיק מים ששומרים על לחותכם ושומרים על תנועת המעיים שלכם נוחה. כדאי לצרוך ירקות ופירות כמו בננות, תפוזים, תפוחים, שעועית ועוד כמה ירקות ירוקים.

2. מזון גלם:

נטילת מזון גולמי תעזור לכם לשמר את החומרים המזינים שהולכים לאיבוד בתהליך הרתיחה. נטילת ויטמינים תעזור לכם לרסן את כל התשוקה למזון, כך שתוכלו להתמכר ללקיחת פירות ואוכל בריא.

3. מים:

בשלב זה, אסור לך להתעלם מהירידה מכיוון שיש לך חיים אחרים בתוכך, בין אם זה התאומים או השלישיות. מים הם נוזל חיוני המסייע לך להרחיק את הנזק על ידי שמירה על בריאותך, ובכך מונע ממך עודף משקל.

4. סידן:

סידן הוא מוצר מכריע להתפתחות הילד שלך. מקור עשיר לסידן מספק התפתחות בריאה של השיניים והעצמות. סידן הוא אכן מזון מגה שנקבע על ידי רופאים משחר הזמן. כל מוצרי החלב כמו יוגורט, גבינה ושמנת עשירים בסידן ובטוחים לצריכה פעמיים בשבוע, אך לא יותר.

5. עוף:

בשר דל מאוד טוב לך לאכול בתקופת ההריון מכיוון שהוא לא רק יספק חלבון אלא גם עוזר לך להגביר את חילוף החומרים ואת קצב האנרגיה. עליך להימנע לחלוטין מפירות ים וחזיר מכיוון שהם משפיעים על בריאות התינוק, אך אכילת עוף תהיה ממש בריאה.

תרגילים:

במהלך תקופה זו, התרגיל הטוב ביותר שיש לבצע הוא להתמקד ב שרירי הבטן והאגן ולהשיג יציבה טובה יותר. חלק מהתרגילים מפורטים להלן לעיונך.

1. הרחבת בטן:

קפלו את הרגליים ותמכו בגבכם אל הקיר. הניחו את הידיים על קפלי הברכיים והתחילו לשאוף דרך האף על ידי קירוב הבטן לגוף. החזק ברציפות ונשוף לאחר 5 שניות. חזור על זה חמש פעמים. חזור על הפעולה במשך 5 סיבובים.

2. מתיחת שינה:

שכב על הצד האחורי על ידי הנחת הידיים לכיוון התקרה בצד הנגדי שאליו אתה שוכב. חזור על הליך זה חמש פעמים רק על ידי שינוי המיקומים.

3. שחייה:

בשבוע ה -17 להריון העלייה המהירה במשקל עלולה להוביל להיווצרות סימני מתיחה, כאמור. אתה יכול בקלות לנטרל זאת על ידי בחירת שחייה כמשטר ההרזיה שלך ושמירה על עלייה אחידה במשקל.

4. הליכה:

במשך כל חודשי ההריון ההליכה תהיה התרגיל האמין ביותר לבחירה. לא רק שזה יגרום לך להיות גמיש, אלא גם ישמור על גופך פעיל כל הזמן.

5. התאמת קיבה:

נשמו בעזרת האף ועצרו את נשימתכם למשך מספר שניות. נסה להתאים את מרכז הכובד מה שמקל על העבודה בחודשים הקרובים ככל שהבליטה עולה.

מה גודל התינוק והבטן שלך?

גודל התינוק בהריון בשבוע 17 הוא זה של כף היד שלך. הוא/היא שוקל 5 אונקיות או יותר ואורכו כ- 5 סנטימטרים. התינוק שלך יתרגל כעת יניקה ובליעה. לא יהיו עוד פעימות לב אקראיות, ומוחו מסדיר את הלב. רבים מרפלקס ההישרדות נלמדים כעת, והתינוק מפותח הרבה יותר מאי פעם. הבטן שלך עכשיו תהיה גדולה, מספיק כדי שכולם ישימו לב.

תנוחת התינוק בגיל 17 שבועות בהריון:

כעת תינוקך יהיה בעל תנוחת צוואר וראש זקופים. אצבעותיו היו מתפתחות וככל הנראה משכללות את היניקה והבליעה שלה. יהיה לו דופק רגיל, בסביבות 140-150, וכעת תוכל להרגיש את תנועת התינוק שלך.

17 שבועות בהריון במהלך יחסי מין:

אמנם אינטימיות אולי לא בדיוק הדבר שעל הצלחת שלך כרגע כשכל דבר מטורף קורה, אך שיחה עם בן זוגך עשויה לעשות לך פלאים. חוץ מזה, להסיט את דעתך מכל הלחץ שמוריד אותך, שום דבר לא עובד טוב יותר, לא? כמובן, אתה דואג לילדך, אך אין צורך בכך מכיוון שהשקית שומרת עליו מוגן היטב כל הזמן.

17 שבועות אולטרסאונד בהריון:

בשלב זה, הסחוס הגומי של תינוקך הופך לעצם. האולטרסאונד שלך יראה לך איך התינוק משמין. הוא יניע את המפרקים שלו, ואפילו בלוטות הזיעה יתחילו להתפתח. אולטרסאונד זה יהיה חוויה מדהימה, כאשר פיסות התינוק שנראו בעבר הן חלקים מפותחים במלואם. בשלב זה מתגלים גם כל חריגות בתינוק.

כיצד להתגבר על מתח במהלך ההריון:

 • עליך להירגע ככל שתוכל בנקודה זו מכיוון שהתינוק המתפתח שלך ישמור על שינוי ההורמונים שלך. מתח לא אמור להשפיע על דפוסי השינה שלך.
 • אתה יכול לקבל את כל התמיכה שאתה רוצה משיעורים לפני לידה, אז אל תשכח לבדוק את אלה באזור שלך.
 • יוגה היא דרך טובה לשחרר את הכל, לדאוג לך ולחזק את המוח שלך. נסה להפחית לחץ.
 • אם אתה מתכנן לידת בית, עכשיו יהיה זמן טוב להתחיל. דבר עם מישהו שיכול לארגן לך מיילדת.

בדיקות רפואיות וסריקה בשבע עשרה שבועות בהריון:

בשלב זה תיערך בדיקת דם כדי לוודא שהתינוק שלך נטול סיכונים או ללא הפרעות. באמצעות בדיקת סקר מרובע מרובע, האפשרויות לתסמונת דאון יזוהו, ותיעשה בדיקת מי שפיר לבדיקת מי השפיר שלך. טרימסטר 2 הוא השלב בו השינוי השלם מתרחש בגופך. להלן מספר התרופות שכדאי לשמור לידך והן:

 1. אצטמינופן לכאבים
 2. אנטיהיסטמינים ולורטדין לבעיות האלרגיה אך נסו להימנע מפסאודואפדרין ומרחיבי חומרים כגון: פנילפרין.
 3.  קח Dextromethorphan ו guaifenesin לשיעול
 4.  צריכת Metamucil ו- Colace לבעיות הקשורות לעצירות
 5. נסו להימנע משלשלים ושמן מינרלי.
 6. השתמש בנוגדי חומצה ובפמוטידין לבעיות הצרבת.

טיפים ואמצעי זהירות:

 • יהיו לך רגשות מצחיקים. הסיבה לכך היא שילדכם החל להתפתח במהירות. זה נורמלי, עם זאת, אם קורה משהו יוצא דופן, הודע לרופא.
 • קרם הגנה הוא החבר שלך, עכשיו יותר מתמיד. הקטן שלך צריך את זה מאוד.
 • כדאי לנסות לסיים את ארוחת הערב לפני שעתיים לישון.
 • עליך להפוך את האיזון למרכז הכובד שלך מכיוון שההחלקה תגרום לך ליפול הפוגע בתינוק.
 • מומלץ לישון 10 שעות לפחות.

צ’ק ליסט:

 1. אם אתה מחפש מטפל בילדים, הגיע הזמן שתתחיל לבצע את המחקר שלך כעת.
 2. שתיית הרבה מים הופכת להיות הכרחית. המזון שלך צריך להכיל כמות טובה של סיבים למניעת טחורים
 3. אתה יכול גם להתחיל לקרוא על ספרי הריון בכדי להבין ולקבל בהירות על כל מה שקורה לך.

להיות בהריון עם תאומים בשבוע 17 להריון פירושו שאתה צריך לשתות ולאכול בריא מאוד. להבטיח אספקת מזון של חומרים מזינים לגוף שלך ולהישאר לחות.

זה לפעמים יותר קרוב לתאריך האמיתי שלך. זה לא אמור להבהיל אותך. במקום זאת, הישאר מוכן עם מגוון הדברים שאתה עלול לחוות. התחל לצלם את הבטן שלך כדי לעקוב אחר ההתקדמות. הניסיון בהחלט יהיה שווה את זה.