כיצד לרפא קשקשים בגבות ובריסים

אנשים רבים סובלים מבעיות קשקשים באזור העיניים. Blepharitis הוא מצב אשר נפוץ למדי.

דלקת עור סבוריאה היא עוד בעיה ידועה של פתיתים שיכולים להופיע באזור, בצידי האף בארובות וגם מעל הריסים והגבות. זה יכול להתרחש מסיבות שונות. הנפוצים ביותר הם מצבים לא היגייניים וגם בעיות אחרות של לכלוך וקרקעות סתומות.

קשקשים בגבות

טיפול בקשקשים בגבות ובריסים:

להלן רשימה של 6 דרכים מומלצות להימנע וטיפול בקשקשים בגבות ובריסים.

1. חומרי ניקוי קלים:

ניתן להשתמש בסבוני חלב או שמפו לתינוק לא רק לשטיפת הראש, אלא גם הפנים.

2. ברים של בתי מרקחת:

סבונים שונים המכילים ketoconazole ואבץ pyrithi משמשים בדרך כלל וניתן ליישם אותם. עם זאת, אדם צריך להיות זהיר כך שלא יהיו גירויים ומים צריכים להיות נוחים לניקוי.

3. התייעץ עם רופא עיניים:

ייעוץ של רופא עיניים יכול להיות שימושי בתנאים אלה. יכולות להיות כמה טיפות או כל סוג אחר של קרמים אקטואליים שניתן לתת.

4. תזונה בריאה המכילה מספיק חומרים מזינים:

לתזונה בריאה יש לעתים קרובות תפקיד ראוי במצבי הבריאות הכלליים. זה יכול גם לשפר את הבעיה של זיהומים חיידקיים מבפנים או בעיות של הפרשות עודפות של חלב. יכולים להיות גם חוסר איזון הורמונלי שיכול לגרום לבעיות אלו ולכן אם התזונה נשמרת כראוי עם מספיק מים והידרציה וגם פירות וחומרים מזינים, אז אדם יכול להיפטר מבעיות אלה. לעתים קרובות חוסר שינה וגם מתח עלולים לגרום לבעיות אלו. יש להתייעץ עם רופאים על מנת לדעת את בריאותו הכללית של המטופל.

5. שמור על היגיינה נכונה:

אם לאדם אין בעיות חמורות שהן פנימיות ויש לו גם תזונה נכונה באופן קבוע, הגורם ליובש יכול להיות גורם להיגיינה לא תקינה. זה דבר שפעמים רבות מתעלמים ממנו באופן קבוע. אנשים רבים אפילו לא שוטפים את הפנים באופן קבוע. לכן אם הדבר נעשה כראוי, הזיהומים החיידקיים יכולים להפחית.

6. שמן שקדים:

זוהי תרופה יעילה ביותר לטיפול בקשקשת גבות. ניתן לעשות זאת בקלות. אין גם חובה לחמם את זה. אדם יכול לקחת אטם אוזניים או לגלגל כותנה בקצה מקל ניקוי ולוודא שאין קצה חטט וזה לא יגרום לאזור לגרור. אז אפשר לטבול את זה בשמן שקדים ואז אפשר למרוח את זה מעט על האזורים. ניתן לעשות זאת באופן קבוע. עם זאת יש לשטוף את זה כל 6 שעות או למחרת עם שטיפת פנים. אם זה יוביל להישאר מצטבר אז יותר לכלוך עלול לקבל פיקדון שיכול להיות מסוכן.

טיפים ואמצעי זהירות לטיפול בקשקשים בגבות:-

  • אין להשתמש בשום צורה של תרופות עצמיות מכיוון שהדבר עלול להוביל לבעיות ראייה חמורות.
  • ניתן להשתמש בכמה טיפות עיניים המומלצות על ידי הרופאים.
  • מיץ לימון הוא טיפול רגיל לבעיה זו, אולם אין להשתמש בו מכיוון שהוא עלול לגרום לגירויים קשים.
  • ניתן ליישם כתמי כותנה במים חמים על כל האזור באופן קבוע וכן ניתן להשתמש בסוגים שונים של השריית נוזלים אנטי ספיגה. אלה צריכים להיות מדוללים ואין להשתמש בהם בצורות מרוכזות כבדות מכיוון שאז אלה עלולים לגרום לגירוי חמור.
  • סבונים המכילים אבץ פיריתיון, אנשים לא צריכים להשתמש בזה בעיניים פקוחות, יש לשטוף מיד אם יש גירוי מיידי. יש להשתמש בהתזות כבדות של מים להסרת עקבות סבונים לחלוטין. אם הגירוי נמשך יש לפנות לרופא.