כיצד גלולות למניעת הריון עוזרות לאקנה?

אקנה תמיד הייתה בעיה גדולה לא רק לבני נוער אלא גם לבני הנוער או למבוגרים נמוכים יותר. אקנה הם כתמים פשוטים בעור ובעיקר בפנים שעלולים להפוך לאדומים או נפוחים עבור חלקם. אין תגובה קטלנית לאקנה אבל היא כן משחקת שובב במראה של אדם. בדיוק בגלל זה התחברו ההמצאות והחידושים החדשים כדי להילחם באקסיביות באקנה ובבעיות הבת שלה. בין הפתרונות הרבים האחרים, גלולות למניעת הריון נקבעו כסיוע לריפוי אקנה. מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי השימוש בגלולה למניעת הריון עשוי לעזור לך להקל על הפריחות האדומות התוקפניות על הפנים שלך. במאמר זה אנו מדברים על האם אמצעי מניעה מנקים אקנה.

האם אמצעי מניעה עוזרים לאקנה

מהי אמצעי מניעה?

למי שעדיין לא יודע, גלולות למניעת הריון הן כדורים וטבליות או כמוסות מסוימות שיעזרו לך לשלוט על הביוץ שלך מיד לאחר קואיטוס. בדרך כלל מדובר בהגנה המאפשרת מצד הנקבה להגן על עצמה מפני הכרה לא רצויה. אז בדרך כלל הכדורים האלה יהרסו את הביצה או לא יתנו לה להפריה.

מה גורם לאקנה?

אקנה אצל ילד ובנערה שונה אך הסיבה זהה. בדרך כלל בגיל ההתבגרות בעיות האקנה מתחילות ולא בילדותך. הסיבה לכך היא בעיקר שהאסטרוגן הנשי או הטסטוסטרון הגברי מתפתחים או מתחילים לפעול באותו זמן. כתוצאה מכך, ישנן התפרצויות הורמונליות אלה בפנייך שאנו מכנים אותן אקנה. הרבה פעמים אפשר להאשים אותו בנושאים חיצוניים כמו אלרגיה או זיעה ולחות אבל רוב מקרי האקנה עוסקים בנשים ובאישה שלהן, בהורמונים האישה שלהן..

גורם ראשוני לאקנה בקרב גברים ונשים כאחד בגילם הצעיר יותר או אפילו במבוגרים המוקדמים שלהם ניתן להאשים בחוסר האיזון ההורמונלי שלהם. בתחילת ההתבגרות, הילדה והילד הולכים לאט לאט לעבר דרך ההתפתחות. בשלב זה ההורמונים מופעלים לאט לאט ושולחים מסר למוח לציית לשינויים החדשים יותר בגופך. המוח שלך מגיב אליו מהר, הסיבה לכך שהגוף שלך מצווה לצמוח. עם זאת, גופך עדיין אינו רגיל לשינויים היוצאים כהתפרצות חיצונית באיבר הגדול ביותר של גופך, העור שלך.

כיצד אמצעי המניעה מטפלים באקנה?

אמצעי מניעה אצל אישה יעצור את תהליך הביוץ או הפריית הביציות בגוף האישה. בדרך כלל הגוף של ילדה מייצר אסטרוגן וטסטוסטרון יחד עם הורמון אחר הנקרא פרוגסטין. יותר מדי טסטוסטרון בגוף מגביר את הפרשת השמן וכתוצאה מכך פנים שמנוניות ומזיעות מלאות באקנה. בדרך כלל הגלולה מווסתת את תהליך ייצור ההורמונים העודף וגורמת להורמונים לאזן את עצמם כראוי.

עם זאת, לפעמים גלולות למניעת הריון מתחילות בעלייה באקנה. הדבר דומה לרוגע שלפני תרחיש הסערה שבו ההורמונים יוצאים לראשונה ומשתחררים לפני שכדורי ההריון מתחילים לעבוד עליהם. אז תהליכים ראשוניים עשויים להראות עלייה באקנה אך בסופו של דבר היא צפויה לרדת.

סוגי אמצעי מניעה לטיפול באקנה בנשים:

אקנה היא נשים שכיחות למדי ויכולה לגרום לתסכול ומבוכה רבים. עם זאת, לנשים המשתמשות בגלולות למניעת הריון יש חדשות טובות. אמצעי מניעה דרך הפה הם הצורה הטובה ביותר למניעת הריון המסייעת באקנה.

אפשר להשתמש בכדורים אלה לא רק כדי למנוע הריונות לא רצויים, אלא גם להגיע לעור בהיר בו זמנית. לא כל הגלולות למניעת הריון מונעות אקנה. גלולות המכילות שילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון יכולות לטפל באקנה. בכדורים מסוימים יש רק פרוגסטרון שיכול להחמיר את המצב.

הכדורים הבאים למניעת הריון מאושרים כמתאימים לטיפול באקנה:

אורטו טרי-ציקלן: כדורים אלה משתמשים בשילוב של אסטרוגן וצורה סינתטית של פרוגסטרון הנקרא norgestimate.

אסטרוסטפ: כדורים אלה מגיעים בשילוב של אסטרוגן וצורה סינתטית נוספת של פרוגסטרון הנקראת  norethindrone.

YAZ: כדורים אלה מגיעים בשילוב של אסטרוגן וצורה סינתטית נוספת של פרוגסטרון הנקראת drospirenone.

כדורים אלה מגיעים במספר מותגים ורובם פועלים ביעילות בהפחתת אקנה קל עד בינוני בנשים.

היתרונות של אמצעי מניעה לאקנה

אמצעי מניעה יכולים להפחית ביעילות את התפרצויות האקנה בקרב נשים הנמצאות באמצעי מניעה. הם פועלים על ידי הפחתת עודף חלב על העור הנגרם עקב עלייה ברמות הטסטוסטרון.אדם יכול להבחין בעור בהיר לאחר מספר ימים של שימוש בכדורים אלה..

סיכונים של אמצעי מניעה דרך הפה:

אמנם גלולות למניעת הריון להפחתת צמיחה עצומה של אקנה במיוחד בשנים הרכות שלך עשויות להיות מסוכנות. ההורמונים שלך רכים וכך גם מערכת הביוץ שלך. בשלב זה, אם אמצעי מניעה נלקחים בכמות עודפת, הביוץ שלך לשנים נוספות עלול להיפגע.

תופעות הלוואי הנוספות של שימוש באמצעי מניעה אוראלי הן:

 • קרישי דם מוגברים
 • התקפי מיגרנה
 • רמות כולסטרול גבוהות
 • מחלות לב
 • עלייה במשקל
 • מחלת הסרטן

מי צריך להימנע מכדורים למניעת הריון?

בעוד שגלולות למניעת הריון הן האפשרות הנפוצה ביותר למניעת הריון לא רצוי, אך במקרים מסוימים לא מומלץ ליטול גלולות למניעת הריון.

הימנעו מכדורים למניעת הריון במקרים הבאים:

 • אם יש לך דימום נרתיקי חריג
 • אם את מניקה
 • אם ילדת תינוק בארבעת השבועות האחרונים
 • אם אתה סובל ממחלות נשימה כמו אסתמה
 • אם יש לך קרישי דם ומחלות לב
 • אם עשית הפלה לאחרונה
 • אם אתה סובל מבעיות הקשורות לעיניים

תמיד יש ליטול גלולות למניעת הריון בעצת רופא. יש להשתמש בכדורים אלה לפי ההוראות ואי אפשר להשתמש בהם יתר על המידה. ניתן להבחין בעלייה באקנה במהלך הימים הראשונים, אולם תוכל להבחין בהם שנעלמים לאחר זמן מה. גלולות למניעת הריון יכולות לטפל רק באקנה קלה עד בינונית הנגרמת כתוצאה מעודף חלב. במקרים אחרים של אקנה, מומלץ להשתמש בתרופות מקומיות וקרמים. גלולה ביום בהחלט מרחיקה את האקנה!