תסמינים של פיברואידים

גידולים שפירים של רקמות שריר חלק שנוצרים על שכבת הרחם מכונים שרירנים, או Leiomyoma. הם בדרך כלל מתרחשים בשנים המאוחרות יותר של הרבייה. מציאת גרסה ממאירה של גידול זה היא נדירה ביותר והיא מכונה לייאומיוסרקומה. כדי שגידול יהיה ממאיר, הוא חייב לפלוש לרקמות השכנות שלו או לגרור גרורות. מאחר ולליאומיומה אין אף אחת מהתכונות הללו, היא טובה. פיברואידים גורמים למחזוריות ולקיום יחסי מין כואבים מאוד והיא אחראית גם לדחפים תכופים להטיל שתן. שרירנים זעירים הם בדרך כלל א -סימפטומטיים והתסמינים תלויים בגודל ובנגע. סימפטומים של שרירנים כאלה כוללים,

שרירנים

דימום גינקולוגי:

אין זה אלא דימום מוגזם מהנרתיק. לפעמים זה יכול להיות גם פנימי (דימום לאזור האגן, ויוצר המטומה). במקרים כלליים, מדובר בדימום כבד באופן חריג בתקופות. כתוצאה מכך, חלק מהנשים מפתחות אנמיה, מה שמפריע למצב הרוח ורמת האנרגיה. קרישים בולטים גם במקרים אלה, כאשר יש מחזוריות.

קושי בהריון:

למרות שיש גורמים רבים ומגוונים שיכולים להיות אחראים לכך שאינם יכולים להרות, שרירנים לפעמים מהווים קושי גדול. הם אחראים גם על הפלות, לידה מוקדמת ודימום במהלך ההריון. במקרים קיצוניים, הם יכולים גם להוביל לאי פוריות.

סקס כואב:

Fibroids יכול לגרום ליחסי מין כואבים מאוד. זה קורה כאשר צמיחת השריר נמצאת ליד צוואר הרחם שלך. הכאב יכול להיות החזק ביותר בעמדה מסוימת בזמן קיום יחסי מין או במהלך תקופה מסוימת במחזור החודשי שלך. זהו אחד התסמינים החשובים ביותר.

אי נוחות באגן:

נשים עם שרירנים גדולים נוטות לעיתים להרגיש כבדות באזור האגן ולחץ מתמיד על הבטן התחתונה שלהן. זה יותר אי נוחות מאשר עומס. להתכופף, להתמתח מרמת המותניים שלך הוא לא בלי אי נוחות במצבים כאלה.

לחץ בעת עשיית צרכים:

שרירנים יכולים לדחוף כנגד פי הטבעת וליצור תחושת דחיפה, מה שמקשה על תנועת המעיים ויכול להיות מלווה בכאבים. טחורים יכולים להתרחש גם במצבים כאלה.

בעיות בשלפוחית ​​השתן:

אולי הסימפטום השכיח ביותר הוא הדחף להטיל שתן לעתים קרובות ואי אפשר להחזיק את הצורך זמן רב מדי. זה קורה כאשר השריר לוחץ על שלפוחית ​​השתן. זה מקטין את שליטת השלפוחית ​​ואת היכולת לשמר את הצורך במתן שתן. לפעמים הוא יכול גם לחסום את שחרור הנוזל עצמו.

כאבי גב וכאבי אגן תחתון הם גם סימפטום בולט. למרות שכאבים חריפים וחדים אינם סימפטום בולט במיוחד במקרה של ליומיומה. למעשה כאב גב כרוני הוא סימפטום שכיח יותר.

אם נראה שיש לך תסמינים אלה, עליך לפנות מיד לרופא נשים.