תסמינים של צנית

כשמדברים על צנית, צריך לדעת שזה סוג של דלקת פרקים. בדרך כלל, זה קורה באזור הבוהן הגדולה ומלווה בנפיחות וכאבים. למעשה, אם הוא נשאר לתקופה ממושכת, הוא עלול לפגוע לצמיתות בגידים, ברקמות ובמפרקים. על פי מחקר, כאבי צנית והתקפים שכיחים יותר בקרב גברים מאשר נשים. כאשר יש יותר מדי חומצת שתן בזרימת הדם, היא מתחילה להצטבר ולהתגבש באזור המפרק ויוצרת גבישים קשים המובילים למצבי צנית. עם זאת, לפני כל טיפול מקצועי הולם, תמיד מומלץ להיות בטוחים במאה אחוז במשבר בגוף.

תסמינים של צנית

על ידי הבנת רשימת הסימנים והתסמינים אתה לא רק מאשר את המחלה אלא גם מבין את הופעתה של אותה תופעה בשלב מוקדם יותר להחלמה מקסימלית ומהירה ביותר. במדריך להלן יש כמה מהשורה הראשונה והתסמינים השכיחים ביותר הקשורים לגאוט שעליך לדעת עליהם.

9 הסימפטומים המובילים של צנית:

1. תנועה מוגבלת:

אחד הסימנים המוקדמים להופעת צנית בכל אזור בגוף הוא שהוא מתחיל לחוות תנועה מוגבלת. זה רק אומר שהשטח לא גמיש כמו שהיה. ישנם קשיים גדולים בהנעת חלק הגוף הפגוע בצורה רגילה ולא כואבת.

2. התקפי כאב קיצוניים:

צנית אינה גורמת לאזור המושפע כל הזמן. במקום זאת, זה מוביל להתקפות בחלק שמביא כאב קיצוני ובלתי נסבל. התקפים כואבים הם ללא ספק סימן לכך שצריך לצפות ממחלה בריאותית זו.

3. קילוף העור:

ובכן שוב, אחד הסימנים הנראים הקשורים לבעיות צנית הוא סימני התקלפות העור באזור הפגוע. זהו אחד הנושאים המאתגרים למדי במקרה של סוג זה של דלקת פרקים. עם זאת, זה קורה בדרך כלל כאשר צנית נמצאת בשלב ההחלמה.

4. גירוד בעור:

זהו שוב אחד מסימני הצנית המופיעה בדרך כלל כאשר אתה בכיוון של טיפול נכון למשבר. גירוד בעור הוא מקרה בטוח בזריקה במקרה זה. הקפד לחפש סימפטום זה כאשר אתה נמצא בטיפול.

5. שינוי צבע העור:

בדרך כלל, צבע העור סביב בעיות הצנית הופך לאדום או סגול בגוון. המפרקים במקרה זה עשויים להיראות כנגועים מאוד. זהו אחד התסמינים שבוודאי תעבור.

6. דלקת:

סימן נפוץ מאוד הקשור לבעיות צנית בכאבים במפרקים שנפגעו מהמחלה. זה נקרא גם דלקת המביאה צבע אדמדם הן מבחוץ והן בתוך העור.

7. רוך במפרקים:

המפרק שנפגע מגאוט בדרך כלל כה רך עד שאפילו לא תוכל לסבול לגעת בהם. זהו סימן אחד לכך שמצבי דלקת מפרקים גדולים כמו צנית השפיעו על הגוף באזור המפרק.

8. תנאי Podagra:

כאשר יש נפיחות, כאבים, תחושת חמימות כמו גם רוך ביחד אז המצב נקרא podagra ולעתים קרובות הוא אחד הסימפטומים של צנית. כאן הכאב בדרך כלל בשיאו בלילה ויכול להימשך אפילו שעות ברציפות. למעשה הכאב עז מדי מכדי לשאת אותו.

9. אזורי התרחשות:

ישנם רק כמה אזורים ומפרקים ספציפיים וקטנים שבהם צנית יכולה להתרחש כסוג של דלקת פרקים. אלה כוללים את הבוהן הגדולה, המרפקים, הקרסוליים, הברכיים, פרקי היד והאצבעות.