איך להכין מתכון עוף צלוי?

עוף הוא אחד ממוצרי המזון האהובים על מיליוני אנשים ברחבי העולם. חשוב להבין שאי אפשר להסתמך לחלוטין על מתכון אחד בכל פעם שמתחשק לו להתפנק עם עוף. לשם כך נתנו שפים וסוקרי מזון שונים אפשרויות של מנות ומתכונים בהם ניתן לבשל עוף בצורה מושלמת. בין מנות ומתכונים כאלה, עוף קלוי מבוקש למדי לא באחד אלא ברוב האזורים ברחבי העולם. עם זאת, לא ניתן לצאת ולהשקיע בעוף צלוי בכל פעם ויקרא לא רק השקעה רבה אלא גם אינו מבטיח היגיינה ובריאות.

איך להכין מתכון עוף צלוי

מה אם תקבל מתכון פשוט וקל של עוף צלוי להכין אותו בנוחות בבית? במדריך להלן יש מתכון לעוף צלוי עסיסי שתוכלו להכין בבית וליהנות עם הקרובים שלכם. זה גם מבטיח היגיינה ובריאות טובה. בדוק כיצד להכין את העוף הקלוי ונסה אותו כדי לקבל תוצאות מוצלחות.

עוף צלוי עסיסי:

החומרים הנדרשים:

  • עוף שלם: 1, 3 קילו, כריות הוסרו.
  • מרגרינה: ½ כוס.
  • מלח ופלפל לפי הטעם.
  • אבקת בצל: לפי הטעם, בערך 1 כפית.
  • גבעולי סלרי: 1 (העלים הוסרו).

שיטה להכנת עוף צלוי:

ראשית, יש לחמם את התנור ל -350 מעלות צלזיוס, כלומר 175 מעלות צלזיוס. לאחר מכן עליך לשים לב להכין את העוף עד לשלב שאתה צריך להכניס אותו לתנור..

לוקחים תבנית צלייה ומניחים עליה את כל העוף. לאחר מכן יש לפזר נדיב של מלח ופלפל על העוף מבפנים ומבחוץ. הקפד להשתמש בו כראוי כך שהטעם לא יהיה תפל כאשר אתה צול את העוף ואוכל אותו. כעת השתמשו באבקת הבצל באותו אופן על העוף ומפזרים את זה גם פנימה והחוצה.

בחלל העוף משתמשים בערך 2-3 כפות מרגרינה. את שאר המרגרינה יש להשתמש ב בובות בצד החיצוני של העוף בכל מקום שאתה חושב שצריך לשים אותו. הקפד לסדר אותם בצורה מאורגנת. כעת יש לחתוך את גבעול הסלרי ל 2-3 חלקים ולאחר מכן להניח אותו בתוך חלל העוף.

העוף מוכן לצלייה עכשיו. את העוף הזה יש להכניס לתנור שחומם מראש למשך כשעה ו -15 דקות. הטמפרטורה צריכה להיות מוגדרת על 180 מעלות צלזיוס/82 מעלות צלזיוס. ברגע שהעוף מתבשל וצלוי כמו שצריך, הבא הוא להוציא אותו לאט מהתנור.

את העוף העסיסי הקלוי יש כעת להבליג עם מרגרינה מומסת וטיפות. כעת כסו היטב את כל העוף בנייר אלומיניום והניחו לו לנוח במשך 30 הדקות הבאות לפני שאתם מתכננים להגיש אותו לאורחים שלכם. זה בהחלט ייתן להם סיבה לשפר את בלוטות הטעם שלהם.

טיפים שכדאי לזכור:

1. וודא שהעוף בו משתמשים הוא טרי לחלוטין כדי לקבל את התוצאות הרצויות.

2. המרגרינה צריכה להיות באיכות טובה כדי לקבל את הטעם הטוב ביותר על צליית העוף.

3. יש לחמם את התנור, אחרת העוף יישאר מבושל למחצה מהליבה.

4. זוהי עבודה של סבלנות ואתה צריך לתת לעוף להתבשל לפחות שעה. פתיחת התנור שוב ושוב תעניק לך תוצאות שליליות. זה גם יפגע בתהליך הבישול ובתהליך החימום של התנור.