12 מזונות רחוב טעימים בפונה: מקומות מפורסמים לביקור!

פונה, העיר השנייה בגודלה במהרסטרה אחרי מומבאי, נחשבת לבירת התעשייה של המדינה. הוא נמצא במרחק של 150 קילומטר בלבד ממומבאי, נסיעה מרגשת באורך של 3 שעות במרכזי הגהטים המערביים. אנשים בפונה מכונים מפורסמים כאנשי פאנרי. בגלל תעשיות וחברות תוכנה שונות הקיימות בעיר, אתה יכול למצוא אנשים מאזורים, מסורות ותרבויות שונות בעיר המפורסמת הזו. כמו כן, אתה יכול למצוא גם מאכלי רחוב שונים הקיימים בכל רחבי הודו, כגון מנות דרום הודו, צפון הודו, נורט מזרח, וכמובן מאכלים בסיסיים במאהראסטרה במדינה שלה..

רשימת 12 מזונות הרחוב המפורסמים והבלעדיים בפונה:

האם אתה מחכה לדגדג את בלוטות הטעם האלה עם אוכל רחוב טעים במהלך הביקור הבא שלך בעיר המלך בז’ירו? להלן כמה ממאכלי הרחוב המפורסמים שתוכלו לטעום בפונה.

1. צ’אט:

מזונות רחוב בפונה

לאן שאתה הולך בהודו, לצ’אט יש את מקומו בקטלוג מאכלי הרחוב. צ’אט הוא החטיף הפופולרי ביותר בכל הזמנים. הצ’אט המפורסם בפונה כולל את זה כולל חטיפים רבים לשפתיים כמו פאניפורי, בהלפורי, ואדה פאב, פאב בהג’י, סב פורי, מיסל פאב, קאצ’י דאבלי וכו ‘.

פאני פורי: יש להכריז על פאני פורי או פוצ’קה כמזון הרחוב הלאומי של הודו, כי לכל מקום בו תלך בהודו, בוודאי תמצא את המסעדה הזו. הפורי החלול בצורת הכדור ממולא במים בטעם (בדרך כלל במי תמרה), ותערובת של גרם מבושל ופירה מתובל עם צ’אטני תמרינדי דביק המוגש עם סורגי בצל הופך את זה לאוכל רחוב משגע..

בהל פורי: החטיף הזה מפורסם למדי במהרסטרה. אומרים כי בהל פורי הוגש לראשונה בחוף ג’והו והגיע לאט לאט לפונה, ולאחר מכן הוא הוצג בכל תפריט צ’אט. בהלפורי עשוי מאורז תפוח, ירקות כגון בצל מגורד, עגבניה פרוסות ופירה, סב, רוטב תמרינדי דביק..

פאב בהאג’י: פאב בהג’י נחשב לאוכל רחוב עיקרי של מהרשטריאנים. אוכל הרחוב המפורסם הזה נהנה מכולם. הוא מורכב מלחמניות מטוגנות בחמאה וקארי ירקות עם המון תבלינים. זוהי ארוחה שלמה בפני עצמה, טעימה ובריאה כאחד. הלחמניות המטוגנות מוגשות עם הקארי החריף עם קורטוב לימון מפוזר על הקארי ועם מעט בצל מגורד. אתה יכול לצמצם את החמאה אם ​​אתה פריק בריאות ולספור את הקלוריות שלך.

ואדה פייב: יש אמירה שאתה לא מההרשטרי אמיתי אם אתה לא יודע מה זה ואדה פאב. לחטיף הזה יש מקום מיוחד בלב כל מי ששייך למדינה. תוכלו למצוא את החטיף הזה אצל ספק דרך הדרך למסעדה בעלת דירוג 5 כוכבים. חטיף זה מורכב מכופתאות תפוחי אדמה מטוגנות בשמן בין לחם רך המלווה בצ’אטני ירוק דביק וצ’ילי ירוק מטוגן. חטיף זה נקרא גם בומביי בורגר.

סב פורי: חטיף זה זמין גם בכל תפריט צ’אט. חטיף זה דומה לזו של Pani puri פרט לכך שלא משתמשים במים בטעמים. כאן, הפורי החלול בצורת עגול ממולא בפירה מתובל יחד עם פרוסות עגבניות ובצל, ומוצקים למחצה כגון צ’אטני ירוק וצ’אטני תמרינדי ומעליו שבעה. יש אנשים שאוהבים את זה עם קורד בו הם מכנים אותו בשם דהי פורי.

מיסל פאב: החטיף החריף הזה שמקורו בנאשיק מפורסם למדי בטעמו הייחודי. חטיף זה מוגש כארוחת בוקר, חטיף ערב או כארוחה מלאה בפונה. חטיף זה מורכב ממיסל (קארי חריף העשוי ממשקופים מונבטים), המוגש עם פאב (לחם הודי). על החטיף האחרון יש שבעה, קורטוב לימון, בצל, וגם פפד כתוש עליו.

2. קימה פאב:

אוכל הרחוב nv הטוב ביותר בפונה

החטיף הזה די דומה ל- Vada pav או Pav Bhaji; ההבדל היחיד הוא שהבאג’י או הקארי שמוגש כאן אינם צמחוניים. חטיף זה מוגש עם כימת בשר כבש מתובלת בטיפת ליים ושבע אם רוצים, יחד עם הלחם ההודי והבצל הקצוץ והצ’ילי הירוק. אם משעמם לכם לאכול פאח בהאג’י צמחוני, אז החטיף הזה בהחלט יספק את החשק שלכם.

3. Sujata Mastani:

אוכל רחוב מפורסם בפונה

מסטאני !!! האם היא המאהבת של בז’ירו? כן, היא הייתה, אבל כאן, מסטאני הוא המאהב של כל פאנרי שאוהב קופיפים וגלידות. זהו תערובת של חלב וגלידה עם פירות יבשים וקיסר. המקום הזה שנקרא Sujata Mastani מגיש לכם טעמים שונים כגון קצפת, שוקולד, אגוזים וכו ‘שיכולים להרוג את הרעב שלכם באופן מיידי..

4. Sabudana Vada:

אוכל רחוב מאוחר בלילה בפונה

אם אתם בפונה, אז בהחלט אסור לכם לפספס את החטיף הזה. זהו חטיף מסורתי מטוגן של העיר הזו. הסאגו או משחת הסבודנה מטוגנים בצורה של ואדה בשמן חם ומוגשים עם צ’אטני ירוק חריף, וקורטור ליים מפזרים מעל הוואדות. אלה כל כך פריכים ונמסים בקלות בפה. הוואדות הטובות ביותר נמצאות ליד כביש JM פונה.

5. בהאקארוואדי:

פונה אוכל רחוב

Bhaakarvaadi האם אתה עוזב את פונה מבלי לנסות את Bhaakarvaadis. ואז זה פשע. כן, אף אחד לא עוזב את פונה בלי לנסות את הבהאקרוואדיס הטעים הזה. אתה בהחלט תזכור אותנו אחרי שאכלת Bhaakarvaadis בצ’יטאלה בנדהו פונה.

6. Paneer Pav Bhaji Dosa:

רחוב אוכל בפונה

וואו!! זה נשמע טעים. חטיף זה הוא תערובת של paneer pav bhaji על פני הדוסה הדרומית ההודית הטיפוסית. מסעדת Manna Magic Dosa בניגדי מגישה לכם מגוון דוסות עם צ’אטני הקוקוס הסמברי והטעים. אל תפספסו את המקום הזה.

7. דאל באתי:

אוכל רחוב בפונה בלילה

זו מנה מסורתית של רג’סטאני המוגשת בעיר פונה. באבא רמדב דאבא מגיש את המנה הטעימה הזו שבושלה בסגנון רג’סטאני הנהדר. הקפידו על יום בשבוע שלכם כדי ליהנות ממעדן זה.

8. קנדהה פוה:

מקומות אוכל רחוב מפורסמים בפונה

אל תיתן לחברים שלך הזדמנות ללעוג לך שלא ניסית את פוה כשביקרת בפונה. החטיף הזה מקורו במקום הזה עצמו. האורז השטוח נצלה עם צ’ילי, חרדל, בצל, זרעי כמון ועלי קארי, מה שהופך את זה למנה נטולת שפתיים. מנה זו מוגשת בדרך כלל כארוחת בוקר או חטיפים או אפילו ארוחת ערב. החטיף הזה נאכל באופן נרחב על ידי אנשים ליליים כאשר הרעב מכה אחרי חצות. המקום הטוב ביותר לנסות את המנה הזו הוא ב- Amruteshwar Pune.

9. בהג’יה הסינית:

אוכל הרחוב הסיני הטוב ביותר בפונה

שמעת על זה פעם? אין זכות. יש דוכן צנוע בוושראנטוואדי שמוכר את הבג’יה הסינית הזו. הבהג’איות מטוגנים בצורה מושלמת, ואתם יודעים שצלחת אחת של זה עולה רק 20 רופי. השני מוגש עם רוטב סיני אדום חריף.

10. כריך צ’אטני:

פונה אוכל הרחוב הטוב ביותר

כל בחור בפונרי יודע על החטיף הזה, אתה יודע מדוע המקום בו הוא מוגש הוא מזון משותף מפורסם עבור בית הספר והסטודנטים הלומדים במכללה. Marz-O-Rin הוא המקום המגיש מקרוני וגבינה, וכריך עוף. המחיר נמוך למדי, אך הכמות המוגשת תהרוג את הרעב שלך.

11. Aloo Paranthas:

אוכל רחוב לילה בפונה

אפילו הפנג’אבים הארדקוריים המתגוררים בפונה משבחים את המקום הזה שנקרא צ’איטניה פאראטאס, שבו מוגשות הפאראטות האתניות והמסורתיות יחד עם כוס מלאה לאסי טעימה יותר. הטעם האותנטי עם מליות גדולות של פירה וחמאה מרוחתת עשירה הפך את המקום הזה לאחד חביב בלב כל פונרי..

מקומות האוכל הרחוב הטובים ביותר והמזון הזמין בפונה:

  • בית הקפה בהצלחה בג’קקהאנה Deccan מפורסם למדי בזכות ה- Keema Pav. האוכל המוגש כאן היגייני ומהווה מצב של win-win לכיס שלך.
  • אם יש לך חשק להמבורגר עוף, אז הרחוב המזרחי הוא המקום שלך. המקום הזה נמצא ליד שער פאול פונה. ההמבורגר כאן טעים בהחלט, ומכאן שיש לזה זמן המתנה סביר.
  • גן ה- JJ הוא המקום בו תוכלו למצוא את מרצף הוואדה הטוב ביותר בפונה כולה. המקום ממוקם במחנה הרחובות 948 ו- 949 Boottee.
  • כביש JM מפורסם למדי בשל כל מאכלי הרחוב הקיימים בפונה. אתה יכול למצוא את הטוב ביותר Sabhudhana vada ב Hindavi Swaraj Thela ואת המאכלים הסיניים הטובים ביותר.
  • אוכל הרחוב המלא בפונה זמין בקאו גאליס. ישנם מגוון Khao gallis בפונה כגון קמפוס Symbiosis Infotech ב- Hinjewadi Phase-1, פארק Koregaon, בכלא המרכזי של Yerwada יש גם Khao galli, אתה יכול אפילו לאכול סביב Narayan Peth.
  • רחוב פרגוסון קולג ‘, הידוע בכינוי העממי FC כביש, מכיל מגוון מאכלי רחוב כמו מומו, סיני, מהרשטרי, דרום הודו לאורך כל המסלול. המקום הזה יהווה נקודת מפגש מצוינת ומזון משותף לכולם, במיוחד סטודנטים הלומדים במכללה.

אם אתם מומבייקר או אם אתם מבקרים בפונה למטרות עסקיות או לחופשה, אל תבלו יותר מדי במסעדות המפוארות כל הזמן. תן הזדמנות לספקים המקומיים ולשרתי אוכל הרחוב שיכולים להגיש לך את המאכלים הטובים ביותר שיכולים לספק את התשוקה שלך. עם הרבה אפשרויות זמינות בעיר פונה ובסביבתה, כדאי בהחלט לנסות את המאכלים האלה לפני שתגידו שלום לעיר הזו. אנו מצפים שתשתף את חווית הטיול, השהייה והאוכל שלך בפונה.