15 טיפים לשמירה על ראייה טובה ולהפחתת מאמץ עיניים במחשב

עיניים הן אחת המתנות המיוחדות שנתן האדון דרכו תוכלו לראות את העולם ולהוקיר את הדברים היפים ביותר. אז חשוב לכולנו לדאוג לזה במיוחד שכן בלעדיו החיים יהיו חסרי צבע וכהה. כפי שגיל זה מכונה עידן מחשבים ורובנו מבלים מולו ומאמצים את עינינו רוב הזמן. אז חיוני מאוד לדאוג לעין שלנו כיוון שבטווח הארוך אתה יכול להתמודד עם טשטוש עיניים, כאבי ראש שמתחילים להשפיע על העיניים שלך וייתכן שיש לך גם ראייה ירודה.

ראייה והפחתת מאמץ עיניים במחשב

טיפים לשיפור ראייה:

להלן 8 הדרכים הפשוטות המובילות באמצעותן תוכל לשמור על ראייה טובה.

1. צורכים תזונה בריאה ומאוזנת:

חשוב לכלול ירקות, פריטי מקור חלבון כמו אגוזים, ביצים ותזונה מאוזנת יגרום לך לשמור על כושר ובריאות, כמו גם העיניים שלך להישאר חדות וצלולות. אז עשו הרגל לצרוך תזונה מאוזנת ומאוזנת על בסיס יומי חיוני גם לגוף ולעיניים,

2. עשו פעילות גופנית על בסיס יומי:

על פי מחקרים רבים, נמצא שאנשים שעושים הליכה רגילה ומתאמנים בהם שומרים על ראייה טובה כאשר דם תקין זורם לעיניים ולחמצן. אז וודא שאם אתה רוצה ראייה טובה על בסיס קבוע לערב בפעילות גופנית כלשהי ולהישאר בריא.

3. הרכיבי משקפי שמש מתאימים:

חשוב מאוד וחובה להגן על העיניים מפני נורות UV מזיקות כאשר אנו יוצאים מהבית או ממקום העבודה. ודא שאתה מקבל שמשיות באיכות טובה מכיוון שזה עניין הבטיחות של הדבר היקר ביותר מכיוון שאיכות נמוכה יותר עלולה לפגוע בראייה שלך.

4. אמור לא לעשן:

האדם המעשן נוטה להיפגע מבעיות שרירים הקשורות לגיל כמו קטרקט ובעיות אחרות הקשורות לעיניים יותר מהלא מעשנים. אז כדי לשמור על בריאות העיניים אמור לא לעשן ולהפסיק מוקדם ככל האפשר.

5. קח שינה מספקת בלילה:

חשוב מאוד לתת מנוחה לעיניים כמו הגוף מכיוון שהוא אפילו צריך להירגע ולהירגע. אנשים שישנים בשעת לילה מאוחרת מסכנים את ראיית עיניהם מכיוון ששינה לא מספקת תגרום לה נזק ונראית אדומה, עייפה ונפוחה ויחד עם זאת, תאחר ליום העבודה הבאה שתאמץ את נפשך וגופך..

6. הקפד על ניקיון:

חשוב ביותר תמיד לנקות את הידיים כראוי לפני שנוגעים או משפשפים את העיניים, אם לא השתמשו במטפחת או בד נקי. אנשים העונדים עדשות מגע צריכים לפעול לפי הוראות ההיגיינה כדי להימנע מכל זיהום או אלרגיה העלולה להתרחש בגלל אבק ולכלוך.

7. בדוק את עיניך באופן קבוע:

זה מנהג טוב או שיטות לבדוק את העיניים כל שישה חודשים או אחת לשנה על ידי ביקור אצל מומחה עיניים כדי להבטיח שהעיניים שלך מושלמות. תרגול זה עוזר לך להיזהר מכל בעיה בשלב מוקדם והיא יכולה להיעשות ללא בעיות.

8. שימו לב לכל שינוי בראייה:

במקרה שאתה מרגיש שאתה מוצא כמה שינויים או קושי להסתכל, פנה מיד למומחה עיניים לפני שהדבר יחמיר. חלק מהאנשים עשויים למצוא קושי באור עמום או בכאבים בעיניים טוב להתייעץ במקום להתעלם.

טיפים להפחתת מתח העין במחשב:

להלן 7 הדרכים הטובות ביותר בהן ניתן להפחית את המתח בעיניים מול המחשב.

1. ודא תאורה נכונה ליד תחנת העבודה:

עבודה על מחשבים במשך שעות ארוכות גורמת למאמץ בעיניים, עליך לוודא שלא להשתמש באור בעוצמה גבוהה, דבר הגורם לצללים על המסך ומאמץ יותר את העיניים. הצב אור עמום משני צדי תחנת העבודה לקבלת בהירות ותאורה שוות עם כל ההשתקפויות.

2. למצמץ את העיניים לעתים קרובות יותר:

בזמן העבודה על המחשב, זכור כי אתה ממצמץ בעיניים יותר מאשר כאשר אתה יושב אידיאלי. אם אתה כל הזמן בוהה במחשב זה עלול לייבש את העיניים ועלולה להתרחש אדמומיות מסוימת, אך מצמוץ מדי פעם עלול למנוע את המצב.

3. עשו קצת פעילות מרגיעה לעין ושתו מים:

אם תמשיך להביט במסך המחשב שלך אתה עלול להרגיש עייף והעיניים יופיעו ויתעייפו גם כן. כדי להימנע ממצב כזה לתרגיל עיניים כמו בין כל שעה לחפש אובייקטים רחוקים במשך כ 30 שניות ולאחר מכן כמה חפצים בקרבת מקום להעיד 5 עד 10 פעמים זה ימזער את הסיכון למתיחת עיניים במחשב ושתה הרבה מים כדי להישאר מיובש מכיוון שצריכת מים פחות עלולה לגרום לבעיות בעיניים יבשות.

4. התאם את הגדרות מסך המחשב:

וודא כי למסך המחשב שלך יש תצוגה ברזולוציה גבוהה מכיוון שהיו בו תמונות חדות יותר וצמצם גם את המתח. אפילו התאם את הגדרות הניגודיות לרמה הגבוהה ביותר כרקע ללבן כיוון שהוא אפילו פחות יגביר את העיניים.

5. מזעור בוהק:

נקו תמיד את מסך המחשב בעזרת מטלית נקייה שכן כל האבק והכתמים מוסרים ואתם רואים כמו שצריך מבלי להתאמץ בעיניים. התקן מסך נגד בוהק על הצג מכיוון שהוא ישמור על הגוונים וימנע סנוור ובכך ימנע מאמץ את העיניים.

6. קח הפסקות קטנות בין:

על מנת לשמור ולשמור על עצמך אנשים משודרגים עובדים שעות ארוכות מול המחשב. אבל בטווח הארוך, אתה יכול לפתח תסמונת ראייה ממוחשבת וכאבים גם בצוואר ובגב. כדי להימנע ממצב כזה, מומלץ להקדיש 5-10 דקות לאחר כל שעה.

7. קח ללבוש עיניים במחשב:

זו אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על העיניים מפני מאמץ היא להשיג משקפי מחשב מותאמים אישית והאפשרות הטובה ביותר לאנשים העונדים עדשות מגע מכיוון שהופך אותם לאי נוחות במהלך שעות עבודה ממושכות ומתחיל לגרות את העיניים..

אם תעקוב אחר הצעדים הפשוטים האלה אשר לא יעלה לך דבר אתה יכול בקלות למנוע מהעיניים שלך להתאמץ ובמקביל לשמור גם על ראייה טובה. אתה רק צריך להטמיע או לכוונן את המחוות הטובות האלה לשגרה ולפעול לפיהן באופן קבוע.

טיפים לשמירה על בריאות העיניים