7 הטיפים הטובים ביותר לגינה למרפסת למתחילים!

בין אם זה להכות מצוקות נעילה או תשוקה אמיתית לצמחים, גינון הפך לאחד התחביבים הפופולריים ביותר של תושבי העיר. כאשר רוב האוכלוסייה גרה בדירות, מרפסות הן המקומות הטובים ביותר להתחיל גינה יפה. ישנם סוגים רבים של צמחים שיכולים לשגשג בחללים קטנים עם כמה שעות של אור שמש, השקיה סדירה וכמובן, קצת אהבה!

במאמר זה אספנו רשימה של רעיונות וטיפים לגינון מרפסות למתחילים כדי להתחיל!

טיפים לגינון במרפסת

7 טיפים לגינה למרפסת למתחילים:

אם אתה חדש בגינה ואינך יודע היכן להתחיל, עקוב אחר הטיפים הבסיסיים הבאים להפוך את המרפסת שלך למרחב ירוק ויפה:

1. זהה את התנאים הטבעיים של המרפסת שלך:

ההיבט החשוב ביותר בהקמת גינת המרפסת שלכם הוא זיהוי המצב הטבעי של החלל. האם זה מוצל מדי? האם הוא מקבל מספיק אור שמש? כמה צמחים אתה יכול להכיל? וכו ‘אם אתה אומר שהמרפסת שלך מקבלת אור שמש חלקי בלבד, אז אין טעם להשיג צמחים שמשגשגים בשמש מלאה. כמו כן, הצבת יותר מדי צמחים במרפסת קטנה עשויה להוביל להתפשטות קלה של מחלות ולבסוף להרוג אותן.

2. לכו על גינה עם תחזוקה נמוכה:

ישנן סיבות רבות מדוע מומחים מציעים לא להתחיל פרויקט גינון גדול מבלי להבין את הניואנסים שלו. ראשית, אתה גר בדירה עם שטח מוגבל שבו רק כמה סוגים של צמחים יכולים לצמוח היטב בתנאים הזמינים. שנית, קבלת יותר מדי צמחים בבת אחת והתמודדות עם אתגרי תחזוקה מאוחר יותר עלולה לגרום לך לאבד עניין בגינון. אז התחל בכמה צמחים עמידים במים כמו בשרניים, צמחי נחש, ירקן וכו ‘שצומחים היטב ומעודדים אותך להוסיף עוד לאוסף..

3. נסה גינון אנכי:

גינון מרפסת אנכית

אם יש לכם מרפסת קטנטנה, אבל רעיונות לגינון גדולים, נסו גינון אנכי. זהו רעיון נהדר לחסוך מקום המאפשר לך להרחיב את גינת המרפסת שלך מבלי להעמיס עליה. אתה יכול להשיג כמה סלים תלויים, מסילות, אדניות אנכיות וכו ‘שניתן לתקן אותן על הקיר, החלון או המעקה. עם קצת יצירתיות, אתה יכול להפוך שטח קטן לגן מיני, שבו כל צמח יכול ליהנות מהחלל שלו ולצמוח היטב.

4. השתמש בסירים סחוטים היטב:

לפני השתלת צמח למיכל חדש, וודא שבסיר יש מספר טוב של חורי ניקוז בתחתית. היעדר תעלות ניקוז מתאימות עלול לגרום לקיפאון מים ולבסוף להרקבת שורשים. לפעמים, דשן ומלחים יכולים גם להיערם על פני השטח ולפגוע בעלים וגבעולים. זכור, האדמה חייבת להיות תמיד לחה, אך לעולם לא רטובה ורטובה! במקרה שאתה מתכנן לעשות שימוש חוזר בדליים או אמבטיות ישנות, אז חור בתחתיתם וחפה אותם בחופשיות כדי לנקז מים בקלות..

5. הוסף קומפוסט:

בדיוק כמונו, גם צמחים דורשים תזונה מספקת כדי לצמוח היטב. אדמת גינה רגילה אינה יכולה למלא את הדרישות התזונתיות של הצמח ועלולה להאט את צמיחתו. הוספת חומר עשיר בחומרים מזינים כמו קומפוסט יכולה להכניס חומרים מזינים ומאקרו, יחד עם מיקרואורגניזמים חיים כמו תולעי אדמה אשר מגבירים את הצמיחה הבריאה של הצמחים. כל שעליך לעשות הוא לערבב אותו באדמה תוך השתילה של הצמח או לגרד את אדמת פני השטח ולהוסיף אותו ליד השורשים של הקיים.

6. בחר את הצמחים הנכונים:

אם אתם גרים בדירה לגובה עם מרפסת סוערת, הימנעו מצמחים עם גבעולים חלשים כגון עשבי תיבול, זוחלים וכו ‘שיכולים להתנתק בקלות. בחר צמחים בעלי גבעולים חסונים ומערכות שורשים חזקות יותר המשגשגות בתנאים אלה. מרפסות עם שמש בוקר בהירה או צל חלקי אחר הצהריים אידיאליות לצמחים פורחים ואלו ללא אור שמש ישיר פועלות היטב לצמחים פנימיים כמו לילי שלום, צמח גומי וכו ‘..

7. השקיה נכונה:

רוב צמחי הגן יכולים לשרוד באספקה ​​מוגבלת אך קבועה של מים. עליך לשמור על אדמה לחה בכל עת ולא לתת לה להתייבש או להיסדק. עליך לפזר מים בעדינות ליד השורשים ולתת התזה מהירה על העלים לחידושם. עם זאת, הימנעו מהשקיית יתר או משימוש במשאבות לחץ, שכן פעולה זו עלולה לפגוע במבנה השורש של הצמח. שמור צלחות ניקוז מתחת לסירים כדי לאסוף עודפי מים, כך שזה לא יפגע ברצפה או באריחי המרפסת. אם יש לך לוחות זמנים עמוסים או נוסעים לעתים קרובות, נסה לחקור מערכות השקיה בטפטוף באמצעות בקבוקים משומשים או צינורות צינור.

הצמחים הטובים ביותר לצמוח במרפסות דירות:

נכון לעכשיו, בוודאי הבנתם שלא כל הצמחים שייכים לכל גינת מרפסת! להלן מספר טיפים פשוטים שיעזרו לך לבחור את סוגי הצמחים המתאימים לתנאי המרפסת שלך:

1. מרפסות עם אור שמש נמוך:

אם המרפסת שלך לא מקבלת אור שמש מתאים, אין צורך לוותר על חלומות הגינון שלך. ישנם צמחים רבים בתאורה נמוכה שאינם דורשים הרבה אור שמש ויכולים לשגשג במקומות מוצלים. כמה מהאפשרויות הטובות ביותר עבורך הן עשבי תיבול כמו אורגנו, מנטה, שמיר, צמחי עכביש, אלוורה, אזליה, מונסטרה, צמח צדפות וכו ‘..

2 .. מרפסות סוערות:

מרפסות הממוקמות בגבהים גבוהים בדרך כלל זוכות לסערות רוח חזקות. אז, עליך לבחור צמחים עם בסיסים רחבים ועלים קטנים יותר שיכולים לעמוד בתנאים אלה. כמה מהצמחים הטובים ביותר לסבילות רוח הם עצי מחט, פיקוס, ציפורני חתול, תפוחי סרטן, במבוק, תהילת בוקר, חינניות וכו ‘..

3. מרפסות שטופות שמש:

תלוי אם המרפסת שלך מקבלת יותר אור שמש בבקרים או אחר הצהריים, אתה יכול לבחור את סוגי הצמחים המתאימים לגינה שלך. צמחים שאוהבים אור שמש בוקר עדין הם אנתוריום, ביגוניה, הידראנגאה, פעמונים וכו ‘. כמה צמחים עמידים בחום מעדיפים אור שמש חם אחר הצהריים כמו לב סגול, פסיפלורה, ציפורן חתול, אסטר, לבנדר וכו’..

4. מרפסות סגורות:

אם יש לך מרפסת סגורה עם קירות זכוכית או חלונות, לך על צמחים פנימיים. צמחים אלה אינם דורשים אספקה ​​קבועה של אוויר צח או אור שמש ישיר. אתה יכול לשקול זנים כמו צמח ZZ, Dracaena, שרך קן ציפורים וכו ‘שלא רק מוסיפים ירק לחלל שלך אלא גם מטהרים את האוויר בפנים.

האם אתם כבר לא מרגישים שחלום שלכם על גינת מרפסת מתגשם? פרט למעקב אחר הטיפים והרעיונות הבסיסיים האלה, תוכל גם להתייעץ עם מומחה לגינון או עם משתלה מקומי שיעזור לך למצוא את הצמחים המתאימים לסוג המרפסת שלך. הוסף כמה אדניות דקורטיביות, אורות פיות ואפילו כמה אביזרי גן כדי להפוך אותו ליפה עוד יותר!

שאלות נפוצות:

1. האם אוכל לגדל צמחי ירקות בגינות מרפסת?

תשובות: כן! ישנם צמחי ירקות רבים לגידול רבים לגינות מרפסת שהם גם ידידותיים למתחילים. צמחים כמו עגבניות, צ’ילי, ברינג’לים, פלפלים, תרד, עשבי תיבול ומיקרוגרין דורשים אור שמש מוגבל ואספקת מים. פשוט קבל את הסיר הנכון ותערובת עציצים טובה כדי להתחיל!

2. כיצד אוכל להגן על צמחי המרפסת שלי מפני שמש הקיץ החמה?

תשובות: גל חום באמצע הקיץ עלול לאיים על צמיחת הצמחים. נסה לכסות אותם בגוון ירוק כדי לחסום את אור השמש הישיר. כמו כן, הוסף מעט מאלץ על אזור השורש כדי לשמור על לחות למשך שעות ארוכות יותר. המשיכו לרסס מים על העלים, אך הימנעו מהשקיית יתר. אל תנסה להכניס צמחים חיצוניים לבית מכיוון שהם לא יכולים לשרוד את השינוי הסביבתי.

3. אני מוצא צמחים חדשים שצומחים מהזקנים. האם אוכל להשתיל אותם?

תשובות: אם אתה מוצא צמחים קטנים הצומחים מהגדולים יותר או אם השורשים חשופים, צריך להשתיל את הצמחים לעציצים חדשים. חפרו בזהירות באדמה ושלפו את כדור השורש מבלי להפריע לשורשים. מעבירים אותו בעדינות לסיר חדש ומכסים באדמה נאותה. כדי להימנע מהלם השתלה, בצע תמיד את תהליך ההחלפה בשעות הבוקר המוקדמות או בערבים.