סוגי פוליסות ביטוח חיים: 5 חברות ביטוח החיים הטובות ביותר בהודו

כדי להגדיר סוגי ביטוח חיים בשפה קפדנית, זהו חוזה בין המבטח לבין המבוטח, שבו מבטיח המבטח לשלם את סכום הכסף למוטב עם מותו של המבוטח. בינתיים, על המבוטח לשלם פרמיה מדי חודש, סכום קבוע מסוים, בהתאם לפוליסה שנקט. המשמעות של ביטוח חיים טמונה בדיוק בזה, להבטיח את עתיד המשפחה עם פטירת המפרנס. לכן כולנו ממהרים לקחת פוליסה עם ביטוח חיים (1). למרות שהסיבות יכולות להיות רבות מדוע אתה זקוק לביטוח, מטרתו נשארת זהה וחוסכת אותך בעת משבר.

הטבות ביטוח חיים:

להלן כמה סיבות טובות מדוע זה חשוב לך.

 • פירעון חובותיך: יש צורך גם בביטוחים לכיסוי חובות כמו משכנתא. זה עוזר לך בעת משבר, שאם לא כן תצטרך למכור נכס או בית כדי לכסות את החובות.
 • כיסוי הוצאות ילדכם: הענקת חינוך איכותי היא לעתים קרובות עדיפות של הורים רבים. אבל זה כרוך בעלות. מכאן שאנשים מסוימים לוקחים ביטוח כדי לכסות את הוצאות ילדם.
 • למען עתיד בטוח: עם מותו של המבוטח, יתכן והמשפחה תתקשה למצוא תמיכה כספית חלופית, במיוחד אם המבוטח היה מפרנס המשפחה היחיד.

סוגים שונים של מדיניות ביטוח חיים שהוסברה בשנת 2021:

ההורים הם המטפלים ותווכי התמיכה לילדיהם. לכן, זה רק הוגן להניח שהם לא רוצים שילדיהם יסבלו במותם בטרם עת. לכן פוליסת ביטוח חיים נלקחת גם לילדים ולמבוגרים. תסתכל על כמה מאלה שאתה יכול להשקיע ללא כל טעם.

הביטוח מחולק לביטוח חיים מונח וביטוחי חיים קבועים, וכל אחד מהם מתחלק עוד לסוגים רבים. להלן מבט מהיר על סוגי ביטוחי החיים השונים, מה הם ומה הם יכולים להציע לך.

1. ביטוח חיים לתקופה:

בדומה לשם, ביטוח זה מציע הגנה למשך זמן מה, למשל 10 או 30 שנה, תלוי כיצד עליך לכסות אותו. הביטוח מספק גם גמלת מוות במקרה שהמבוטח נפטר במהלך תקופת הפוליסה. ביטוח זה הוא אחד מביטוחי הביטוח המועדפים וההימורים ביותר שאנשים בוחרים והוא גם מתאים, כל עוד החוב שלך מכוסה או כל עוד המטרה שלך מוגשת.

 • יתרונות: זה זול ולא יקר, וכשאתה משקיע בתוכנית טווח, זה נותן חיסכון אחד במס.
 • חסרונות: הם מציעים כיסוי מוגבל, כלומר, יכול להיות שקשה לקובעת המדיניות להחליט כמה שנים הוא רוצה לקחת את הכיסוי. למרות שאתה עשוי להחליט ש -20 שנה זה מספיק, ייתכן שתתחיל מאוחר יותר לחשוב שאתה רוצה לתקופה ממושכת יותר. אין גם הצטברות הון וסכום קצבאות המוות, ותנאי הכיסוי שלך יהיו קבועים, ולכן אינך יכול להגדיל את הפרמיה שלך אם תרצה בכך.

2. ביטוח חיים לצמיתות:

בניגוד לביטוח חיים מונח, ביטוח חיים קבוע יספק לך כיסוי כל עוד תחליט לשלם את הפרמיה. הביטוח גם יצבור את ערך המזומן, וזה יכול לשמש אמצעי חשוב לתכנון הפיננסי שלכם ככל שהזמן חולף. יתר על כן, הם מציעים את הדברים הבאים:

 1. חיים שלמים: זה מבטיח שווי מזומן והבטחת מוות מובטחת ודיבידנדים פוטנציאליים. יש גם ערך מזומן גבוה מוקדם ברגע שהוא מתוכנן היטב.
 2. חיים אוניברסליים מובטחים: זה מבטיח תשואות קבועות עם תשלומי פרמיה גמישים. הם מציעים גם ערך מזומן אך מוגבל ומיועד במיוחד להטבת מוות לכל החיים.
 3. חיים אוניברסליים באינדקס: החיים האוניברסליים המוצמדים צמודים לבורסה כדי לקבל תשואות גבוהות יותר. הם גם מבטיחים הגנה מפני אובדן שוק.
 4. חיים אוניברסליים משתנים: בחיים האוניברסליים המשתנים, חשבון ההשקעות קשור לשוק וצמיחתו מבוססת אך ורק על תשואות שוק.
 • יתרונות: הם מציעים הטבת פטירה פטורה ממס וצמיחת ערך המזומנים במס נדחית בכך. הם מציעים גם בנקאות אינסופית, כלומר ערך המזומנים בפוליסה שלקחת ישמש כמערכת הבנקאות הפרטית שלך.
 • חסרונות: זה יקר, ואריכות ימים היא סוגיה אחרת. אריכות ימים היא לפעמים תועלת והיא גם חסרון. למרות שאתה יכול לחפש כיסוי כל עוד אתה רוצה, אתה עלול גם להתמודד עם בעיה כאשר אתה כבר לא צריך את זה.

ביטוח חיים לילדים:

להלן מספר אפשרויות לביטוח חיים לילדים.

1. ביטוח חיים לתקופת ילדים:

ביטוח חיים לטווח הילד מספק רק קצבת מוות, אך הם גם עוברים לפוליסה הרבה יותר מאוחר. הפוליסה תתקיים כל עוד אתה, כבעל הפוליסה, תשלם את הפרמיה.

 • תועלת: הוא מציע ערך מזומנים טוב והטבות מגורים, בנוסף שהם תמיד יהיו מבוטחים. הם גם במחירים סבירים.

2. ביטוח חיים אוניברסלי לילדים:

ביטוח מסוג זה מספק לילדכם, קצבאות מוות וחשבון חיסכון שיכול לשמש את הילד מאוחר יותר.

 • תועלת: הם בטוחים וגם מבוטחים בחומרה.

5 חברות ביטוח החיים הטובות ביותר בהודו:

להלן כמה חברות הביטוח המובילות הידועות בשמה ובאמון שיש לאנשים בהן.

1. חברת ביטוח חיים של Canara HBSC OBC:

Canara HBSC מזרחי

מיזם משותף זה הוקם בשנת 2008 בין בנק קנארה, HSBC ובנק המסחר המזרחי. זוהי חברה בהודו המחזיקה כ -7000 סניפים של שלושה בנקים בעלי מניות. הוא גם מספק את ההכשרה וההדרכה הנדרשים לכל צוות הבנק ברחבי הארץ. החברה מספקת גם מוצרים מותאמים אישית עבור קהל הלקוחות העצום שלה, ובכך מוודאת שכל הצרכים מתקיימים.

2. ביטוח חיים של SBI:

ביטוח חיים של SBI

ביטוח החיים SBI הוצג בשנת 2001, וזוהי גם מיזם משותף בין SBI ל- BNP Paribas Cardif. הם ידועים במציעה מגוון בלעדי של ביטוחי חיים ותכניות פנסיה חסכוניות, שנועדו להיות משתלמות לכולם. היא מציעה גם תוכנית חיסכון, תוכנית קישור יחידות, תכנית ילדים ותכנית פנסיה – ביטוח חיים מסוג זה טוב לבעלי עסקים.

3. תאגיד ביטוח חיים בהודו:

תאגיד ביטוח חיים בהודו

LIC היא חברת ביטוח במגזר הציבורי ומציעה מגוון תוכניות ביטוח לאנשים, כל אחת בהתבסס על משתלם. יש להם גם תיק חסכון בשכר ייחודי וגם תוכניות תמריץ לבתי ספר, כפרים ובנקים. יש לו גם מבצע זר, ובכך לבקש את עזרתם לא תהיה בעיה גם אם אתה מחוץ להודו. וזה אחד מסוגי ביטוח החיים היקרים ביותר בהודו.

4. חברת ביטוח חיים אביבה:

חברת ביטוח חיים אביבה

היא אחת מחברות ביטוח החיים הפופולריות והזולות ביותר והיא מיזם משותף בין קבוצות דבור ואביבה. ויש לה בסיס לקוחות עולמי עם כ -121 מרכזים מרושתים מסביב. יש לה מגוון רחב של תוכניות ותכניות למבוטחים המעוניינים. ביטוח חיים של אביבה מגיע בתעריפים חסכוניים. חלק מהתכניות המשותפות שלהם כוללות הגנה, תכנית שליט, תוכנית ילדים, תוכנית פרישה, תוכנית בריאות ותוכנית חיסכון.

5. חברת הביטוח הלאומי:

חברה לביטוח לאומי

זוהי חברת ביטוח כללית בבעלות המדינה בהודו. מפקדתו נמצאת בקולקטה והולאמה בשנת 1972. הם מספקים תוכניות שונות לאלה המעוניינים לקחת את המדיניות ומיועדים לעניין אותם. זוהי חברת הביטוח לסוג הטוב ביותר לצעירים.

6. חברת ביטוח חיים HDFC:

HDFC

עם מטה במומבאי, HDFC ביטוח חיים הוא אחד מספקי הביטוח לטווח ארוך של המדינה. זוהי חברה קשורה שהוקמה עם HDFC ו- Standard Life Aberdeen PLC. יש לה כ -414 סניפים ומציעה פוליסות ביטוח פרטניות וקבוצתיות כאחד.

עם זאת, להלן הצעדים שיש לבצע בכדי לקבל ביטוח חיים חדש.

 1. השלב הראשון הוא למלא בעצם טופס בקשה שיבקש את הפרטים הבסיסיים שלך כמו הכנסה שנתית, היסטוריה בריאותית, היסטוריה של בריאות המשפחה, הרגלי אורח חיים וכו ‘זכור לענות על אלה בכנות, אחרת לחברה יש את הזכות לבטל את הפוליסה ב בכל עת.
 2. מדיניות מסוימת תדרוש ממך לעבור בדיקה גופנית.
 3. השלב השלישי הוא תשלום הפרמיה, שם עליך לבחור גמלת מוות.

לפעמים אתה לא זכאי לביטוח. להלן הנסיבות:

 • אם יש לך מחלה כרונית כמו סרטן או התקף לב
 • עיסוק בסיכון גבוה כמו שירות צבאי
 • משקר על האפליקציה ולא להיות כנה.

בין אם אתה מסכים ובין אם לאו, ביטוח חיים הוא ללא ספק ברכה לרוב. הם מצילים אותך בעתות משבר והם מושיעים פוטנציאליים. עם זאת, המפתח טמון בבחירת התוכנית או התוכנית הנכונה, אחת שתוכל להרשות לעצמך ואחת שתפתור את מטרתך. ברגע שתדע זאת, תראה את הפלא שביטוח יכול להבטיח להבטחת עתידך.