את אוהבת אומנות ? מצא את 10 הציורים המובילים של MF Hussain כאן

מ.פ. חוסיין או מקבול פידה חוסיין היה אחד הציירים הפופולריים והמוכרים ביותר של הודו שזכו להערכה רבה גם על עבודתו בשטח הבינלאומי. ישנם מספר ציורי MF Hussain שגרמו להודו להתגאות. כמעט כל הציורים של MF Hussain עסקו ביופיים של נשים הודיות.

הוא התחיל בקריירת הציור שלו בשנת 1937. היה לו תקופה לא פשוטה בתחילת דרכו בעבודת הציור של אגירת הקולנוע ההודי. עד מהרה כישרונו של האמן הגדול הזה התפנה כאשר קיבל הזדמנות לצייר נופים. למרות שהיו לו ציורים רבים שזכו להערכה ברחבי העולם, רוב הקריירה שלו הייתה מוקפת גם במחלוקות רבות. לא משנה איך היו הנסיבות, לאמן יש יצירות נהדרות המופיעות ברשימת הציורים המפורסמים של MF Hussain. הבה נסתכל במהירות על כמה מציורי MF Hussain עם תיאורים:

10 הציורים הטובים ביותר של MF Hussain:

להלן 10 הציורים הטובים ביותר של MF Hussain שהם באמת פלא לכל העולם:

1. מ.פ. ציור של חוסיין אמא תרזה:

ציורי MF חוסיין

האמן נמשך למדי מהיצירה הנהדרת שאמא תרזה עשתה למען המדינה ולכן לא לקח זמן להכין ציור המוקדש לאמא. ציור האם תרזה מאת מ.פ. חוסיין מתאר את ההילה של האגדה בצורה די מדויקת. למרות שהיו רבים שלא היו מרוצים מהאופן בו צייר האמן את הסדרות הללו היו רבים שאהבו את יצירתו.

הציור הפך לפופולרי בשל הצגתו החיה של האגדה עם סדרת הציורים. עם הפשוט והעדין בשימוש, סדרות הציורים הללו השפיעו מאוד על הצופים. ניתן להעריך את יופיו של הציור על ידי העובדה שהציור הוצג במכירה הפומבית של כריסטי עם שווי של יותר מ- crore אחד.

2. מ.פ. ציור סוסים של חוסיין:

mf-hussain ציור סוסים

ציורי האמן MF Hussain לא היו רק בנוף, אלא גם חיבבו את חיות הבר. חברת M.F. ציור סוסים של חוסיין היה ההוכחה הברורה לכך. רוב מ.פ. ציורי חוסיין מתארים את אהבתו הנצחית לסוסים שכן סוסים נחשבים שווים לאנרגיה דינאמית ועוצמתית על פי המיתולוגיה ההודית. ציור זה של האמנים נמכר במכירה הפומבית של סותבי במחיר עצום של 1.3 קרונות.

הציור זכה לתשומת לב רבה בשל בחירת הצבעים המשמשים אותו. ציור זה הפך פופולרי בשם “הסוס שהביט לאחור” בעל הסגנון הטיפוסי של משיכות האמן שהפכו את הציור למיוחד יותר גם בשוק העולמי..

3. מ.פ. ציור של חוסיין מדחורי דיקסית:

ציור mf-hussain Madhuri Dixit

Madhuri Dixit הייתה אחת מאותן שחקניות שהרשימו את האמנית בסגנון ובאישיות שלה שהאמן החליט להציג אותה על בד הציור שלו. הוא עשה הרבה מתמונות השחקנית שהראו את יופייה של השחקנית בצורה הטובה ביותר. מ.פ. הציור של חוסיין מדורי דיקסית היה גם אחד הבודדים שזכו לביקורות ומחלוקות שוות כשזכה להערכה.

הציור הציג את מצבי הרוח הרבים של השחקנית והציור האחרון היה לא פחות מקסם לקהל. זהו אחד הציורים שתמיד יזכו להוקרה בשל יצירתו הנהדרת וסגנון הציור.

4. מ.פ. ציורי האלוהות ההינדים של חוסיין:

mf-hussain ציורי אלים הינדים

חוסיין היה אחד מאותם אמנים שהיו מפורסמים יותר בזכות המחלוקות שהקיפו אותו. מבין הציורים הרבים שהוא עשה, מ.פ. הציורים השנויים במחלוקת של חוסיין היו אלה על האלוהות ההינדית. אנשים רבים האשימו את הצייר בכך שהציג את האלוהות ההינדית בצורה לא מכובדת.

המחלוקות נעשו סנסציוניות יותר על ידי תמונות ציורי MF Hussain. התמונות שהציג האמן משכו הרבה עין שלילית של האנשים והאמן קיבל הרבה תגובות שליליות על אותו דבר.

5. רקדני הבובות:

ציור רקדניות בובות mf-hussain

ברשימת 10 מ.פ. ציורי הוסיין, ציור אחד הוא גם זה של רקדניות הבובות. לא רבים מהאנשים מודעים לעובדה שלאמן הייתה אהבה עצומה לצעצועים ולכן הוא מעולם לא החמיץ הזדמנות להציג את אהבתו לנצח אליהם בציוריו.

בציור היו אלמנטים רבים כמו האישה, הסוס, הרקדנית, הלוחמת וכו ‘שהפכו את הציור לאחד מסוגו בעולם כולו. המשיכות היו בסגנון האמן הטיפוסי תוך שימוש בשילובי צבעים מבריקים. הציור קיבל כמות של 1.5 קרונות במכירה הפומבית של סותבי.

6. קרב גנגה וג’מונה:

mf hussains ציור קרב גנגה וג'מונה

לכל אלה שלא הבינו את המשמעות של הציור הזה, הציור הציג את המלחמה הסדירה בין נכון ובין לא נכון. אפילו בחיי היומיום שלנו, אנו מתמודדים ללא הרף עם הדילמה בין בחירות נכונות ולא נכונות, ה- M.F. הציור של חוסיין כלל את אותו רגש.

הוא גם השתמש בזנים שונים של צבעים כמו צבעים כהים ובהירים המתארים אך ורק את הקרב בין הדברים הנכונים והלא נכונים. הציור היה יצירה חדשנית למדי של האמן וזכה להערכה רבה. הציור נמכר גם ב -9 קרונות במכירה הפומבית של כריסטי. ציור זה הוא אחת היצירות המשובחות של האמן שמדגים את כישרונו של האמן בצורה הטובה ביותר.

7. מחווה לחשמי:

mf hussain מחווה לציור האשמי

חוסיין היה אמנים שמעולם לא חששו להציג את המציאות ביצירתו. לא משנה כמה ביקורות ומחלוקות הוא קיבל, הוא מעולם לא הצליח להביא את המצבים הנוכחיים ביצירתו. מחווה לחשמי הייתה אחת מיצירותיו הגדולות של האמן, שם סימן את התרחשויות החברה בפועל.

הציור נתפס כאמת המדברת על הפיגוע הקטלני, שגרם מאוחר יותר למותו, של אמן התיאטרון ספדר השמי. אפילו ציור זה נחשב גם לציורים השנויים במחלוקת של חוסיין, אך הוא עדיין הצליח לקבל הערכה רבה מהקהל. הציור נמכר בסכום של 4.4 קרונות במכירה פומבית של קולקטה.

8. מ.פ. ציור של חוסיין סרסוואטי:

mf hussain ציור Saraswati

בדיוק כמו הציורים שצייר האמן על האלוהות ההינדו, ציור סרסוואטי זה של מ.פ חוסיין היה בין המובילים ברשימת המחלוקות. רבים טענו כי האמן כיוון את האלוהות ההינדית ומעולם לא עשה דבר על המוסלמים. זה גרם לאמן לקבל שונאים רבים יחד עם כמה מחלוקות קשות שנוספו בקריירה שלו ולציורים שלו.

התמונות ששימשו בציור היו גם התנגדות של רבים בגלל אופן הצגתן. הצגת העירום של האלה סרסוואטי משכה חסידים הינדים רבים באופן שלילי מאוד והם התנגדו בתוקף לעבודות האמן..

9. מ.פ. ציור של חוסיין קרישנה:

mf hussain ציור קרישנה

ציור נוסף שהפך את האמן מוקף במחלוקות היה זה של קרישנה – האל ההינדי. ציורי MF Hussain Krishna הראו הפגנות רבות מעוררות התנגדות של האל ההינדי. זה שוב גרם לחסידים ההינדים לעמוד מול האמן יחד עם ביקורת קשה.

השימוש בצבעים ובסגנון ציור שונים גרם גם לציור להראות שונה יותר מהמציאות. לסדרת הציורים היו כמה חיקויים שפגעו ופגעו ברגשותיהם של חסידים הינדים. המידע העדכני של ציורי MF Hussain מפרט את הציורים האלה כיצירות השנויות במחלוקת של האמן. אנשים רבים חשו כי הציורים מציגים את אלוהיהם ההינדי בצורה פוגענית ופוגענית ביותר.

10. מ.פ. ציור של חוסיין בהראט מאטה:

mf hussain Bharat Mata ציור

אחרון חביב, ציורי MF Hussain Bharat Mata היו גם אלה שנחשבים ביצירות השנויות במחלוקת. הציורים הראו את המפה ההודית בדמות גברת עירומה יחד עם מבצעים רבים אחרים. הצגת הציור כמעט ולא התקבלה על ידי איש וזה זכה לביקורת עולמית.

האמן התמקד בתיאור תלאות המולדת ההודית באמצעות צבעים כהים כמו אדום וכחול. אבל יצירת אותו דבר בצורה של גברת עירומה היא שמשך את כל תשומת הלב וגם זה מכל הסיבות הלא נכונות..

יש הרבה מ.פ. חוסיין ציורים מפורסמים שמדגימים בבירור את הכישרון המדהים שהיה לאמן. היו הרבה אמנים אבל אף אחד לא יכול להתאים לסגנון הציורים של MF Hussain. עם כל הציורים האחרונים של MF Hussain העולם למד להכיר את הסגנון וההיבט החדש של הציור שלו. הודע לנו איזה מציורו הוא המועדף עליך על ידי הערה למטה. ציוריו של הצייר ההודי MF Hussain הם לא פחות מסימן מסחרי לכישרון שיש להודו. מה אתה חושב על אותו דבר? שתף את הדעות שלך.