מדריך להבנת סוגי אישיות שונים

מהי אישיות?

מיותר לציין שמאז שחר כל אחד החליט לסווג את עצמו לפי הרגשתו ומגיבו לדברים. זה הוביל לאחד ממפות האישיות הפופולריות ביותר שעדיין קיימות. על פי תרשים זה, שגיבש קרל יונג, ישנם בסך הכל 16 אישים מתוכם יש אחד שאפשר להכניס כל אדם אליו. תחילה נבין את הסיווג השונה ולאחר מכן נבין את כל אחד מ -16 האישים אחד אחד..

סוגי אישיות 01

אז ישנם 4 זוגות אפשריים היוצרים כל סוג של תכונת אישיות וביחד אלה יוצרים 4 ראשי תיבות כל אחד, ובכך נותנים לנו את 16 האישים.

סוגי אישיות של קרל יונג:

1. מופנמות (I) או מוחצנות (ה):

כך אתה תופס את הדברים סביבך. אם אתה מופנם, אתה בדרך כלל בסדר כשאינך אינטראקטיבי עם כל הנוכחים מסביב. מצד שני, מוחצנות היא הפוכה ואתה פשוט לא יכול להפסיק לדבר עם אנשים לא משנה מי הם.

2. חישה (S) או אינטואיציה (I):

בעוד שאנשים שמרגישים הכל מוציאים גישה פרגמטית יותר והם ארציים. בדרך כלל הם בוחרים להתמקד במה שקורה או קרה. האינטואיטיבי לעומת זאת, פתוחים לדמיון, ומחליטים ללכת אך ורק על אינסטינקטים שלהם לאפשרויות עתידיות.

3. חשיבה (T) או תחושה (F):

הקטגוריה הראשונה כאן כוללת אנשים שאוהבים להשתמש בחשיבה רציונאלית בלבד כדי לפתור כל סיטואציה שהם נקלעים אליהם והם לעולם לא נותנים לרגשות לערער את שיקול הדעת שלהם. אלה שמשתמשים ברגשות נוטים לראות את הטוב שבאנשים, ובכך ליישב דברים בשיתוף פעולה.

4. שיפוט (J) או תפיסה (P):

אנשים שמשתמשים באמונות שיפוטיות, מעדיפים לחזות את ההתנהגות על סמך עברם, ובכך לנסח חשיבה כללית מאוד. מצד שני, התופסים שומרים על כל אופציה לגבי אדם פתוחה ולא ממהרים לשפוט.

סוגי אישיות של מאיירס בריגס או סוגי אישיות של MBTI:

מחוון סוג מאיירס בריגס מחלק אנשים ל -16 סוגים של אישים שונים המבוססים על התיאוריה הפסיכולוגית של קרל יונג. הם:

1. ESTJ:

אנשים אלה הם הסוג שנהנים מנהיגות בכל הדרכים הטובות. הם שמחים להוביל את הדרך, גם כשהיא קשה ככל שתהיה. נראה שהם מאמינים שהם יודעים הכל על האנשים סביבם ונוטים לפעול למען עולם טוב יותר שבו עובדות ניתנות לאימות. הם לא מקבלים חזיונות עכורים ולעתים קרובות הם מוכנים לחפור לעומק המצבים המסובכים ביותר כדי לדעת יותר ולגשת לכל העניין בחוכמה. למרות שידוע שאנשים עם אישיות ESTJ אינם עובדים לבד. אנשים אלה הם לעתים קרובות עקשנים מאוד, אך הם מאמינים בנימוסי העבודה שלהם ואינם יכולים לסבול חוסר יושר.

2. ISTJ:

סוג אישיות זה הוא אחד הנמצאים ביותר, וכ -13% או אוכלוסיית העולם מהווים סוג זה. הם בעצם מגדירים יושרה, היגיון ומעשיות. לאנשים בעלי אישיות זו יש מסירות כלפי מסורות וחוקים. הדיוק של האופן שבו הם מנבאים דברים פועל לטובתם. ההנחות אינן באמת עניינן והן מאוד פשוטות לגבי כל דרך הפעולה שהם נוקטים. אנשים אלה מאבדים סבלנות לעיתים קרובות ולכן הם קורבנות של החלטות חסרות אחריות לפעמים. הם מעדיפים לעבוד לבד ואינם אוהבים להסתמך על אחרים, מכיוון ש- ISTJ רואים בכך נקודת תורפה או רואים בכך מלכודת..

3. ENTJ:

השלישי על סוגי האישים השונים שאנו מכסים הם ENTJ. אנשים מסוג זה אינם יכולים שלא לפרוש את ביטחונם סביב כולם. הם שואבים אנשים למטרה שלהם ומאפשרים להם לחשוב שזה רצון משותף של כולם. תכונות אלה הופכות אותן למנהיגות טבעיות. הם נחושים מאוד ויש להם את המוח הכי חד שיש. החשיבה האסטרטגית שלהם הופכת אותם ליזמים מבריקים ואז ממשיכים לפרוץ את גבולות המשא ומתן עד שיצליחו. ENTJs אינם יכולים לסבול חולשה כלל ומתוגמלים על ידי מערכות יחסים חזקות וניצחון ברוב התחומים האישיים או במקום העבודה.

4. INTJ:

סוגי אישים כוללים INTJ במקום הרביעי. הם חכמים וניתן לתייג אותם בקלות כתולעת ספרים בגלל אהבתם הבלתי פוסקת לפינות בכל חדר כדי להימנע משיחות. הם מצוינים בקשר אם הם פוגשים מישהו באותה רמה של אינטואיציה וידע. ל- INTJs יש מספר מצומצם מאוד של אנשי סוד, בשל אישיותם האינטואיטיבית והשיפטית. הם מאוד שומרי מצוות ומעריכים אינטליגנציה. הם מכריחים שינויים סביבם רק על ידי שימוש בכוח הרצון. בדרך כלל יש להם גם תחושת כישרון, אבל אין טעם בכך, אלא אם כן הם מתגלים בטעות מכיוון שהם אף פעם לא יוצאים לדרך ואיכויות שלהם..

5. ESTP:

אנשי ESTP מותירים השפעה על כל מי שמסביבם והסביבה כמובן. קל לזהות אותם ומתאימים לכל מקום בקלות. הומור גדול, אנשים אלה אוהבים את תשומת הלב שהם מקבלים. הם ממשיכים את השיחה עם אינטליגנציה ומצבי חירום. לחיות איתם פירושו להיות תמיד על הקצה ותוכל ליהנות מכל הדרמה והריגושים. הם חושבים על עצמם יותר מאשר לתקן אחרים. ESTPs הם תפיסתיים, כך שהם קולטים תכונות ומחשבות בקלות. הם מהירים עם תצפיות, אבל זהירים מספיק. הם מוסחים לפעמים, אבל הם טובים ובונים בסופו של דבר.

סוגי אישיות 02

6. ISTP:

אנשים אלה אוהבים לחקור את העולם סביבם למרות שהם לא אומרים הרבה. כנראה שיש להם אותם בפרויקט העבודה שלך. הם מאוד טבעיים לגבי הדברים, אבל יכולים להיות עקשנים לא פחות. הם בוטים מאוד מביקורת ויכולים להיות חסרי רגישות. הם אוהבים את הפרטיות שלהם ונוטים להישאר שמורים. למרות שהם אוהבים דברים חדשים, הם משועממים בקלות ושונאים להתחייב, לא משנה מה. מצד שני, הם גם מאוד אנרגטיים ואוהבים ללכת עם הזרם, להיות מעשיים לאורך כל הדרך ויצירתיים לא פחות עם כל מה שנזרק עליהם. ISTP אוהבים לקרוא לעצמם צדדי והם חברה מצוינת בעת משבר.

7. ENTP:

בעוד סוג האישיות של ENTP הוא בסופו של דבר מחסן השטן, הם אוהבים לפרק הכל. הם יותר מהסוג המהנה וקרעים דברים רק בשביל הכיף, לא לעשות מזה כלום. אנשי ENTP ידועים בשנינותם המהירה והם בקיאים מאוד בכל מה שמסביב. הוגים מהירים, הם ידועים כגמישים ויכולים לעבור בין רעיונות. בעוד שהם אכן מעלים רעיונות מקוריים, גישתם גורמת להם להתעצל לפתור סוגיות שעולות. שנינותם ומילותיהם גורמים להם לסקרן אחרים, ובכך לזכות באמון של אנשים בקלות. הם גם חסרי רגישות ומתקשים מאוד להתמקד בדברים, ולכן הם שונאים את זה כשהדברים הופכים מעשיים.

8. INTP:

לאחד מהם יש רק 3% מכלל אוכלוסיית העולם, כך שזה סוג אישיות נדיר, וזה לא מאוד עצוב עבורם מכיוון שהם בקושי אוהבים להיות נפוצים. הם מאוד חדשניים והם הפילוסופים. אחראי למספר הגילויים המדעיים, ה- INTP מעבדים רעיונות לחשיבה הגיונית תוך זמן קצר. הם הוגים מופשטים, שעובדים טוב לטובתם. חוץ מזה, הם גם מאוד נלהבים וראש פתוח. הם מברכים על רעיונות ולעתים קרובות גורמים לאנשים לחשוב שהרעיונות שלהם חשובים, ובכך נותנים להם חברים לכל החיים. עם זאת, הכל לא טוב להם והם חסרי חושים וממשיכים לנחש את ההחלטות שהם מקבלים.

9. ESFJ:

אנשים בעלי אישיות ESFJ חסרים פופולריות למרות היותם מופנמים. הם מהווים כמעט 12% מהאוכלוסייה. הם אוהבים מפגשים חברתיים אבל נשארים מחוץ לבלגן. הם ספונטניים ומשקיעים הרבה עבודה קשה כדי לארגן תוכניות. המגושמות העיקרית שלהם נובעת מהדאגה שלהם למעמד החברתי. הם דואגים מה אנשים יחשבו עליהם. הם גם מאוד לא גמישים, מה שהופך אותם פחות לשבט חדשני. הביקורות גורמות להם להפנות עורף, כן, הם עד כדי כך פגיעים, אבל הם גם חזקים כלפי חובתם ובעלי כל המיומנויות המעשיות. הם נאמנים ורגישים לאהוביהם, ובכך הופכים אותם לאמינים ביותר.

10. ISFJ:

סוג זה של אישיות הוא ייחודי, שכן הוא מאוד אנליטי, למרות היותו מופנם. הם מנסים לקיים מערכות יחסים חזקות מאוד עם אנשים מסביבם, למרות שהם שיפוטיים. הם לא בדיוק פתוחים לשינויים, אבל נקודות החוזק שלהם הם לרוב החלק הטוב ביותר שלהם. הן אחת הקבוצות הטובות ביותר ברשימה. הם לא מרגישים בנוח עם תשומת הלב, אבל תומכים ואמינים. הם דמיוניים, אבל לוקחים את הדברים קצת יותר מדי אישי.

11. ENFJ:

בעוד שרוב האנשים נמשכים ל- ENFJ בגלל האישיות והכוח התקשורתי שלהם, הכישורים המשכנעים שלהם הם שעוזרים להם להסתדר עם הקהל. הם מאוד סובלניים ואמינים יותר מכל. הם בונים באותה מידה ומנסים להגיע עמוק למוחם של אנשים סביבם באמצעות שאלות קונסטרוקטיביות בלבד. ה- ENFJ הם כריזמטיים מאוד ואיכות שהופכת אותם לפופולריים כל כך. הם די חמים ומאמינים שהעולם טוב, וזה מה שהופך אותם למנהיגים נולדים, למרות שהם נוטים להגזים בחלק הזה לפעמים על ידי כך שהם הופכים לא אנוכיים מדי או אידיאליסטיים מדי לגבי הכל..

12. INFJ:

אישיות זו שוב נדירה, אך עדיין מצליחה להשאיר רושם על אחרים. הם נולדים עם תחושת אידיאליזם חזקה, שעוזרת להם לא להיות שיפוטיים לגמרי, אלא גם להאמין בעובדות. הם דיבורים מאוד רכים, אך עדיין יש להם דעות חזקות. בעוד שהם מכריעים, הם לא באמת משתמשים בו הרבה כדי לתת כנפיים לדמיונם. למרות זאת, הם יצירתיים ובעלי תובנה עמוקה לגבי אישיות. קשה להתאים את הכישורים המשכנעים של INFJs והגורם המכריע שלהם הוא התשוקה שלהם. מצד שני, הם אוהבים להיות פרטיים ולחפש סיבה לפני שהם מסתבכים.

13. ENFP:

הרוחות החופשיות, הן מהוות 7% מהקהל, והדרך הטובה ביותר לזהות אותן היא לחפש את התוסס ביותר בכל מסיבה. הם רגשיים ומקפידים לא להיכנס לנעליו של אחרים. כמובן שעם זה מגיעות כל סקרנות ומיומנויות ההתבוננות, אך הן מתמטיות ויודעות מתי להירגע. לעתים קרובות הם נוטים לחשוב יותר מדי ומתקשים להתמקד.

14. INFP:

אנשים אלה מנסים למצוא את הטוב בכל הסובבים אותם, לא משנה מה השיא. לעתים קרובות הם לא מובנים אך אוהבים לבחון את האפשרויות שלהם. הם מאוד גמישים ומאמינים ביותר באידיאליזם. הם יכולים להיות יצירתיים ולהט עם מוטיבציה מהסוג הנכון. למרות שהם עובדים קשה, לפעמים התנאים האלטרואיסטיים שלהם משתלטים על שיקול הדעת שלהם. הם מאוד לא מעשיים ולרוב לוקחים את הדברים יותר מדי ברצינות. הם מודעים לעצמם ופרטיים, אך יכולים לגרום לדברים לעבוד בסופו של דבר.

15. ESFP:

בדרך כלל הם מתרגשים מהחיים באופן כללי. הם אוהבים את אור הזרקורים ואינם יכולים שלא לשנות את ההילה סביבם לחיוביות. הם מזדהים עם רגשותיהם של אחרים ולמרות שהם לא תמיד האנשים הטובים ביותר להסתובב איתם, הם יגרמו לעולם הסובב אותך להיראות טוב יותר. מערכות ESFP מאוד נועזות ומקוריות, אך מעשיות ונגישות לא פחות. הם רגישים ולא ממוקדים, לעתים קרובות הם משתמשים בשתי התכונות הללו כדי ליפול.

16. ISFP:

אנשי ה- ISFP שמחים באישיותם בכללותם ומנסים ליצור הרמוניה עם כל הסובבים אותם. הם מקסימים ונלהבים, אך גם אמנותיים, ובכך הם דמיוניים לא פחות מכל דבר אחר. בהיותם סקרנים מאוד, הם די בלתי צפויים, וזה אף פעם לא דבר טוב. הם גם משלימים מדי.

אז אלו היו 16 סיווגי האישיות. אנו מקווים שבעצם אותו דבר הבנת את זה שאליו אתה מתאים.

סוגי אישיות A B C D:

בהתבסס על התכונות והדמויות הדומיננטיות שאדם מציג, סוג האישיות מסווג ל -4 קטגוריות עיקריות – A B C D. עם זאת, הם אינם תאים קפדניים למים ואדם אחד יכול להיות בעל תכונות נוספות מכל הקטגוריות. רוב התכונות הן שקובעות את הקטגוריה של האדם.

סוג אישיות A:

הם אנשים תחרותיים במיוחד ואוהבים לטפס בסולם ההצלחה במהירות. הם חסרי סבלנות ומחפשים תוצאות מהירות. אנשים אלה גם נוטים לחוש חוסר ביטחון כאשר הם מתמודדים עם כישלון. לא משנה מה הנסיבות, הם תמיד מצפים לזכות ולא אכפת להם לדחוף את עצמם.

סוג אישיות B:

אנשים אלה נינוחים, רגועים, אך עדיין תחרותיים. ההבדל בין אנשים אלה לבעלי סוג A הוא תחושת הדחיפות לזכייה. אנשים מסוג B מורכבים ונינוחים יותר. הם נוטים לדחות אותו עד לשנייה האחרונה. דחיינות היא מילת המפתח לאנשים מסוג B.

סוג אישיות C:

לאנשים מסוג C יש עין לפרטים. הם אוהבים לחקור לעומק כל נושא ולפעמים הולכים לאיבוד בתהליך. הם דוחים את מטרותיהם ודעותיהם לאחרים. האופי הלא-אסרטיבי של אנשים מסוג C יכול לפעמים לגרום להם לצרות.

סוג אישיות D:

הם קבוצה פסימית של אנשים שאוהבים להסתכל על העולם דרך עדשה שלילית. הם מגובים בפחד מתמיד מכישלון וחוסר ביטחון זה גורם להם להישאר מרוחקים מאחרים.

סוגי האישיות שנדונו לעיל הם רק אינדיקציה למה שהוא אדם. זה לא צריך לשקף מה אדם יכול להיות בעתיד. על ידי הערכת סוגי האישיות וזיהוי החוזקות והחולשות, קל לרשום את תחומי השיפור העיקריים. זכור כי יש הרבה היקף לכולם להשתפר ורק אתה מחליט לאיזו אישיות אתה רוצה לסווג.