20 סוגים שונים של ביריאני שכל חובב אוכל חייב לנסות!

בין מספר מנות המפורסמות בהודו, לבריאני יש קהל מעריצים משלו. הטעמים והתבלינים העשירים, התבלינים השלמים והטעם הכללי הטעים מבדילים את המנה מעבר לכל אחר. ביריאני היא ארוחה בריאה שכל אינדיאני לעולם לא מצליח לאהוב. האם אתה יודע, ישנם סוגים שונים של ביריאני עם וריאציה ייחודית של המנה, תלוי מהיכן היא הגיעה בארץ?

כן, למנה הארומטית הטעימה והעשירה יש סוגים, והזנים האלה של ביריאני אכן יוצאי דופן בכל מקום. היום, תן לנו לחקור ולדעת הכל על הסוגים הטעימים והפופולריים ביותר למנה בהודו.

ביריאני וההיסטוריה הקצרה שלה:

כמה סיפורים וגרסאות מנסים לחקור את המנה המדויקת של ביריאני. רובם מאמינים כי המנה היא מפרס, איראן ועיראק. ביריאני הגיע למטבח ההודי בתקופת המגהולים. בימים ובזמן הראשונים, לא רבים יודעים על המנה. תערובת האורז הארומטית והטעימה הזו קיימת רק סביב ההישגים והאירועים החגיגיים של משפחות מלוכה. רק מאוחר יותר התאקלמה ביריאני באופן נרחב והתפרסמה ברחבי האזורים.

כשהמנה מתפשטת ברחבי המדינות והאזורים בהודו, יש לנו בתוכה סוגים וטעמים שונים בהתאם לאזור שממנו היא מפותחת.

ביריאני נגד. פולאו: ההבדל

הסכסוך הזה וההבדלים בין המאכלים קיימים עד היום: ביריאני ופולאו, האם הם זהים ?! בהחלט לא; הן ביריאני והן פולאו הן מנות מושלמות ועשירות המבוססות על אורז, אך שיטת הבישול ומבחר התבלינים שונות ביניהן במידה רבה. פולאו היא מנה הרבה יותר פשוטה וקלה שמורכבת ממגוון ירקות וציר. מנה זו צנועה על תבלינים וכמות ומבוססת במלואה על ירקות. עבור ביריאני הבישול מורכב, כאשר הראשון מכין ומבשל אורז בנפרד ברוב המקרים, ולאחר מכן מרובד על הבשר לטעם מושלם. כל התבלינים חיוניים ומהווים בסיס למנה זו. פילוסופיית הבישול גם שונה באופן משמעותי בין המנות. בבריאני, הירקות או הבשר מבושלים למחצה ולאחר מכן קבורים מתחת לאורז חצי מבושל כדי בסופו של דבר להביא לאפקט מעושן ו’דום ‘..

אז אכן, עם הבדלים כה משמעותיים בין שתי המנות, אי אפשר לדעת ששתי המנות זהות. אתה מסכים?

סוגי הביריאנים הפופולריים והטובים ביותר שכל מאהב ביריאני חייב לנסות!

אנו נרגשים במיוחד לחקור ולדעת הכל על סוגי הביריאנים המפורסמים השונים ברחבי העולם. האם זה לא מרגש? נתחיל לחקור סוגים פופולריים של ביריאני בעולם!

1. לוקנאו או עוואדי ביריאני:

לוקנאו או עוואדי

הראשון בסגנונות הביריאני השונים שלנו מגיע לבריאני עוואדי. כפי שהשם מרמז, Lucknowi או Awadhi biryani הוא הראשון בחלק הצפוני של הודו על ידי המוגולים באוואד. המטבח המלכותי ביריאני מבושל בסגנון dumpukht, עם מגוון טעמים של תבלינים שלמים כגון זעפרן ואניס כוכב מחלחלים לתוך האורז כדי לספק טעם עשיר. למנה המלכותית הזו יש טעם קליל יותר הן בארומה והן בבטן. הביריאני הזה הוא המנה הזמינה ביותר במרחב הצפוני של הודו, והתבלט בזכות הריח העשיר והטעים עם אפקט מתובל בתבלינים..

2. קולקטה ביריאני:

קולקטה ביריאני

רובנו כבר שמענו על קולקטה או כלכותה ביריאני המפורסמת, ששורשיה מתחקים גם בקשר שלה ללוקנובי ביריאני. הביריאני של קולקטה הוא יותר מנה עדינה לא מתובלת עם אורז צהוב בהיר. המנה משתמשת פחות תבלינים ויותר מביצים ותפוחי אדמה. קצת מתיקות קיימת גם בביריאני הזה. לא רק מי ורדים וזעפרן נמצאים גם הם, המעניקים את צבעו והמראה הייחודי לו. למי שלא אוהב אוכל חריף, בריקטה קולקטה אכן יכולה להרשים אותם עם מנת הטעם העדינה.

3. היידראבאדי ביריאני:

היידראבאדי ביריאני

הנה מגיע מלך הביריאני בהודו, היידראבאדי ניזמי ביריאני. טעמו של המנה הביריאני הגיע לעיר ניזאם כאשר השף של המלוכה טעמן אפשרויות אוכל מוגוליות והחליט להביא את הצלחת במראה החריף המלכותי העשיר יותר. היידראבאדי ביריאני בולט מאחרים במובן של תבלינים כבדים יותר, אורז מבושל לאט בסגנון דום, תוספת כבדה של בצל מטוגן, מנטה, וחדירת טעמי הבשר העבים לאורז בשכבות ארומטיות מושלמות. ואכן היידראבאדי ביריאני הזה מפורסם בין סוגי ביריאני לא צמחוני, במיוחד עוף וכבש.

4. מלבר ביריאני:

מלבר

Malabar Biryani הוא מאזור Kozhikode של מדינת קראלה. הביריאני הוא פינוק כבד של תבלינים ובשר לח (בניגוד לזה היבש והחריף בגרסאות ביריאני אחרות) ופירות יבשים. אמנם ההליך כמעט דומה למנות ביריאני אחרות, אך טעם האורז שונה בהרבה מכיוון שהמנה משתמשת באורז דק דקיק בשם כימה. המנה מפורסמת מאוד בקרב המוסלמים המלאבארים במדינה. הוא מפורסם גם עם סוגי דגי ביריאני.

5. אמבורביריאני:

אמבור ביריאני

כפי שהשם מרמז, אמבור ביריאני היא מאכל פופולרי במקום בשם אמבור, כלומר מהצד הצפוני של טמיל נאדו. המנה ידועה גם בשם Vaniyambadi Biryani. באזור יש נוכחות של אוכלוסייה מוסלמית כבדה, ובגלל זה, המנה היא עם השראה ורמזים של טעמים מהנוואבס של ארקוט. אמבור ביריאני הרבה יותר מתובל ממנות אחרות ושולט בטעם החריף של הצ’ילי מאשר בתבלינים שלמים.

6. ממוני ביריאני:

ממוני

Memoni Biryani היא וריאציה של Biryani שהתעוררה מהמטבח של זיכרונות מערב גוג’אראט ומאזור סינדה בהודו. מנה זו כבדה בתבלין ובטעם, שיש בה כמות גבוהה יותר של נתחי בשר קטנים ורכים עם בצל, תפוחי אדמה, עגבנייה ובצל. הביריאני היא אחת הגרסאות החריפות ביותר בהודו כולה.

7. דינדיגול ביריאני:

דינדיגול ביריאני

דינדיגול ביריאני הוא גרסה נוספת במנה המפורסמת במדינת טמיל נאדו. הביריאני של דינדיגול די משתנה משאר גרסאות הסגנון האחרות שלו, מכיוון שהוא משתמש יותר בטעם מתקתק חזק בהשוואה לאחרים. בשר (עוף או בשר כבש), לימון, בצל, לימון ופלפל הם המרכיבים העיקריים להכניס את הטעם של המנה הזו. בנוסף, הביריאני Dindigul משתמש גם ב- Jeera Samba במקום בבסמטי רגיל כדי לקבל את הטעם המסורתי האותנטי..

8. תהרי ביריאני:

טהרי

בעוד שרוב הביריאנים שלנו הם עם בשר, האם אתה יודע שיש בעיקר סוג של מנה ביריאנית שאינה מערבבת בשר כלל? כן שמעת נכון. הטהרי ביריאני היא מנה מיוחדת המיועדת למנהלי החשבונות ההינדים הצמחוניים בתקופת המוגולים. מאז, היא רק גדלה והתבלטה בזכות טעמה הייחודי וארומה ירקות עשירה. כמה ירקות ממש מגזר, תפוחי אדמה, עגבניות ותבלינים הם מכריעים כאן להכנת הארוחה הטעימה הזו.

9. מוגאלאי ביריאני:

מוגאלאי ביריאני

המוגולאי ביריאני הנפוץ ביותר בדלהי ובסביבתה והוא בין הטעמים הראשונים מסוגו במנה שהציגו המוגלים באמת. המוגולאי ביריאני הוא חם וחריף יותר בטעמו ונראה יותר מאורז צהוב-כתום במראהו. תהליך הבישול כמעט דומה לזה של ביריאנים אחרים. זהו אחד מהסוגים הוותיקים ביותר של ביריאני בהודו.

10. סינדהי ביריאני:

סינדי

סינדהי ביריאני פופולרי בפקיסטן. מכיוון שהיא מפורסמת באזור סינדה בהודו לפני המחיצה, המנה קיבלה את שמה. סינדהי ביריאני הוא יותר תערובת מושלמת של ירקות עם בשר, תבלינים ואורז. בצל, אגוזים, צ’ילי, מנטה, כוסברה, פירות יבשים הם קריטיים במנה עם כמויות רבות. יתר על כן, קיים גם תערובת של אבקות תבלינים בכדי להכניס טעם ומראה ארומטי ואקזוטי. שזיפים ותפוחי אדמה נמצאים לעתים קרובות בנוסף לתת להם מראה מלכותי מדי.

11. צ’טינאד ביריאני:

צ'טינאד ביריאני

צ’טינאד ביריאני היא מנה נוספת בולטת ומפורסמת בטמיל נאדו. הביריאני הוא גרסה שונה בתכלית בהשוואה לאחרים בתוך הטעם ומחוצה לו. Chettinad Biryani משתמש בתבלינים שלמים פחות ומשלב את תהליך הבישול עם חלב קוקוס, שעוזר להוסיף טעם מובהק. צריך פחות מים ויותר בשר וטעם כדי לתת טעם אחר בהשוואה למגוון המסורתי. זהו חובה לנסות בין סוגי הביריאני ההודי הדרום.

12. קשמירי ביריאני:

קשמירי ביריאני

קשמירי ביריאני הוא יותר תערובת אידיאלית של ארומה, תבלינים, פירות יבשים ואבקת זרעי קצח בכדי להכניס את טעמה המסורתי המעולה בצורה עשירה. לא רבים ידעו את טעמו של ביריאני בהשוואה לגרסאות אחרות של המיינסטרים. ובכל זאת, הוא האמין כי ביריאני קשמירי בולט כאחד עם טעם תבלינים עשיר אך עדין עם ניחוח טעים מעולה. הנוכחות של אבקת asafoetida במנה היא מה שבולט כאן בהשוואה לאחרות.

13. ביריאני אפגני:

אפגני

האפגני ביריאני עוקב אחר מוצאו לביריאני באפגניסטן. הביריאני העשיר והחריף כאן הוא תערובת מושלמת של פירות יבשים, אורז ובשר עם מרקם יבש וטעם עסיסי. מנה זו משתמשת יותר בפירות יבשים זעפרן ואגוזי בכדי להכניס את הטעם האותנטי בהשוואה לזנים האחרים. בהודו, Biryani האפגנית זמינה באופן בולט ונמצאת ליד אזור בופאל.

14. ביריאני סרי לנקה:

סרי לנקה ביריאני

הדומיננטיות של האינדיאנים, במיוחד האוכלוסייה הטמילית בסרי לנקה, הולידה סוג של ביריאני משלה, המכונה ביריאני סרי לנקה. עם זאת, התבלינים והטעם אינם שונים במיוחד בהשוואה למנה שאנו מוצאים בחוץ. התבלינים כמו כוכב אניס, הל, עלה דפנה, זנגביל-שום, בצל, גהי וצ’ילי מעורבבים היטב כדי להביא טעם חריף עוצמתי. חצי האורז בשכבות קיים כדי לתת ביריאני טעים ואקזוטי בשיטת הבישול האיטי.

15. ביריאני במזרח התיכון:

ביריאני במזרח התיכון

האם אתה יודע שהביריאנים מפורסמים במדינות המזרח התיכון כמו איראן ועיראק, בדיוק כמו בהודו ?! כן, אין פלא שאנו חולקים איתם את הרגלי האוכל האהובים עלינו של ביריאני וקבאב. הביריאני המזרח תיכוני בעל איזון תבלינים מושלם לתת טעם, ריח ארומטי וטעם טבעי. פירות יבשים וזעפרן הם תוספת טובה הקיימת בפרופורציות מתאימות כדי לתת מראה מושלם מדי.

16. פאנייר ביריאני:

פאניר ביריאני

אם אתה צמחוני, אנו מבינים שהפאנייר ביריאני הוא כנראה המנה הנפוצה ביותר או הידועה ביותר ברשימת הביריאנים. תהליך הבישול כמעט זהה, שבו גבינת הקוטג ‘או קוביות פיינר חתוכות בגודל בינוני כבושות היטב עם תבלינים, אבקות, יוגורט ולימון. הבישול של הרוטב הוא הראשון, ולאחר מכן אורז מסורגן בפארה מסודר בשכבות עם בצל מטוגן ועלי כוסברה מנטה בכדי להביא טעם משובח ואקזוטי. זה biryani paneer הוא אחד הטרנדים הטובים ביותר בסוגים וזנים שונים של ביריאני צמחוני.

17. תפוחי אדמה ביריאני:

תפוחי אדמה ביריאני

בדומה ל- Panneer Biryani, גם גרסת תפוחי האדמה biryani ידועה בחלקים הצפוניים של הודו, במיוחד באזורים מערב בנגל והצפון מזרח. תהליך הבישול דומה גם כאן, כאשר טעם תפוחי אדמה טוב שולט בנוסף לתבלינים שלמים ופירות יבשים. הביריאני כאן הרבה פחות בתבלינים.

18. פטריית ביריאני:

פטריית ביריאני

למי שאוהב פטריות, פטריית הביריאני גדלה גם היא להיות מפורסמת. הפטריות כאן עוברות תהליך של בישול איטי, עם בצל מטוגן וירקות אקזוטיים אחרים. זה מביא טעם תוסס וצבעוני ופירות יבשים. יתר על כן, שכבו את האורז בגהי וזעפרן בכדי להביא מראה ארומטי וגם מראה.

19. נתחי סויה (יוצר ארוחות) ביריאני:

נתחי סויה (יוצר ארוחות) ביריאני

בימים האחרונים ראינו את נתח סויה ביריאני שגדל להיות פופולרי בכל רחבי העולם. בדיוק כמו גרסת הפאנר, כאן נתחי סויה כבושים היטב בכדי להביא טעם טוב. מבשלים אותם היטב עם שכבת אורז טובה, בצל מטוגן, אגוזים, פירות יבשים, זעפרן ותבלינים שלמים. ביריאני זה מפורסם בחלקים הדרומיים של הודו.

20. עגבנייה ביריאני:

עגבנייה ביריאני

העגבנייה ביריאני היא גרסה קלה ומהירה של המנה; כל מה שצריך הוא גרסה עשירה של עגבניות, תבלינים שלמים, בצל מטוגן, ג’י ויוגורט צ’ילי. הביריאני אינו ישירות ממקום אחד, אלא במקום זאת גרסה מהירה שהתגלה לאחרונה של מתכון ביתי וקל.

אנו מקווים שנהניתם לחקור את סוגי הביריאנים המפורסמים ביותר. איזה סוג של ביריאני אתה הכי אוהב, ולמה? ספר לנו גם את מחשבותיך. אם אתה חובב ביריאני, הקפד לנסות את כל אלה, אחרי הכל, מי רוצה לפספס ביריאני טעים מעולה!

כתב ויתור:

זהו מדריך בלעדי לגבי סוגי ביריאני למטרות אינפורמטיביות בלבד. הדעות והסקירה הכללית במאמר זה ניתנים ממקורות שונים ברחבי האינטרנט. המחבר אינו מתחייב או מבטיח דיוק כלשהו של העובדות המסופקות במאמר זה.