10 סוגי טלוויזיה: לפי טכנולוגיה, רזולוציה וסוג מסך

בעידן המודרני, מכשיר טלוויזיה אינו עוד מותרות אלא הכרח בכל בית. עד כמה עשורים אחורה, היו אפשרויות מוגבלות בגזרת הטלוויזיה וקבלת ההחלטות הייתה כמו קוד בינארי-שחור & טלוויזיה לבנה או צבעונית? הסצנה של היום שונה לגמרי! עם כל כך הרבה סוגים שונים של טלוויזיות הקיימות בשוק, משחק שדרוג הטלוויזיה אינו פשוט כלל! היכנס לחנות אלקטרוניקה וסביר שהמוכר יפציץ אותך בז’רגונים כמו HD, 4K, 8K, QLED וכו ‘, וישאיר אותך המום!

אם אתה יכול להתייחס לבעיה זו, אל תדאג! מאמר זה משמש כמדריך מיני להבנת סוגי הטלוויזיות השונות בשוק והבדליהם.

10 סוגים שונים של טלוויזיה ותכונותיהם:

הבה נבחן כעת את ההבדלים בין סוגי הטלוויזיות השונים לפי רזולוציה טכנולוגית ומסך לפי הזמינים כיום:

1. טלוויזיית תצוגת קריסטל נוזלי (LCD):

סוג הטלוויזיה הטוב ביותר

טלוויזיות LCD הן אחד מסוגי הטלוויזיה הפופולריים ביותר שהופיעו באמצע שנות האלפיים. הם משתמשים בטכנולוגיית קריסטל נוזלי המשלבת גבישים נוזליים עם מקטבים ליצירת תמונות על המסך. טלוויזיות LCD כוללות שלושה לוחות זכוכית מקוטבים הנקראים מצעים המכילים ביניהם גבישים נוזליים. הלוחות בצבעים אדום, כחול וירוק. כאשר זרם חשמלי עובר דרכם, הגבישים מסתובבים ומתיישרים כדי לתת לאור לעבור דרך המצע השני. כך אנו רואים צבעים ותמונות. מכיוון שטלוויזיות LCD משתמשות בנורות LED לתאורה אחורית, הן נקראות גם טלוויזיות LED.

2. טלוויזיה דיודה פולטת אורגנית (OLED):

סוגים שונים של טלוויזיות לד

דיודה פולטת אור אורגני או טלוויזיות OLED הינן גרסאות תחרותיות לטלוויזיות LCD שנכנסו לשוק בשנת 2012. ההבדל העיקרי בין OLED ל- LCD הוא השימוש בדיודות פולטות אור אורגניות במקום בנורות LED. תרכובות אלה זוהרות כאשר זרם חשמלי עובר דרכן, וכתוצאה מכך איכות תמונה מעולה ותצוגת צבעים. כמו כן, הטכנולוגיה אינה דורשת מצעים ומכאן שהטלוויזיות הפכו לדקות וחלקות בהרבה מ- LCD. הם גם מציגים שחורים קיצוניים טוב יותר מאשר טלוויזיות LED וגם במחיר נמוך יותר. טלוויזיות OLED גם מייצרות פחות חום וצורכות כ -40% פחות כוח מאשר LED או LCD.

3. טלוויזיות דיודה פולטת אור קוונטי (QLED):

סוגים שונים של טלוויזיות

דיודות פולטות אור קוונטיות או טלוויזיות QLED הן אחד מסוגי הטלוויזיה הפופולריים ביותר בשוק הנוכחי. למרות שסוני הציגה את הטכנולוגיה הזו בשנת 2013, מותגים כמו סמסונג מיהרו לקפוץ לליגה. טלוויזיות QLED משתמשות בנקודות קוונטיות, שהן חלקיקים זעירים במקום נורות LED. כאשר שדה חשמלי עובר דרכם, הנקודות טעונות כדי לשפר את הצבעים ואת הבהירות. בהשוואה למסכי LCD ו- OLED, ידוע כי ל QLED יש יחסי ניגודיות גבוהים ואריכות ימים טובה יותר. עם זאת, המסכים גדולים למדי בשל השימוש בטכנולוגיית QLED.

4. לוחות תצוגת פלזמה:

כל סוגי הטלוויזיה

טלוויזיות פלזמה (PDPs) היו עדים לפופולריות עצומה בתחילת שנות האלפיים לאחר שלקוחות רבים עברו מטלוויזיות רגילות של קתודות. עד 2007, לטלוויזיות פלזמה היה ביקוש רב למסכים הדקים יותר שלהן ואיכות תמונה מצוינת. טלוויזיות אלה מקבלים את שמם מגז מיונן בשם פלזמה שיכול להגיב לחשמל. מסך הטלוויזיה מעוצב כמו רשת מלאה פלזמה המאירה את הפיקסלים. הייתה להם תגובת מסגרת מהירה יותר וניגודיות צבעים טובה יותר בהשוואה לקודמיהם. עם זאת, בשל העלות הגבוהה שלהם ושמירת התמונה הקבועה (צריבה) והגעת LCD ו- OLED, הטכנולוגיה התיישנה עד 2015..

5. טלוויזיות לעיבוד אור דיגיטלי:

סוגי טלוויזיה 2021

עיבוד אור דיגיטלי או טלוויזיות DLP הוצגו על ידי טקסס אינסטרומנטס בשנות השמונים כדי לטפל בבעיות של סוגי הטלוויזיה הקודמים. טלוויזיות DLP משתמשות בשבב שנקרא מכשיר Digital Micromirror (DMD) שמשתמש במיליוני מראות מיקרוסקופיות הנקראות פיקסלים. כאשר מופעל שדה חשמלי, מראות אלו נוטות לכיוון המסך או מתרחקות מהן, וגורמות לתמונות להופיע. לטלוויזיות DLP איכות התמונה מצוינת התואמת טלוויזיות LCD. בשל התנועה המהירה של מראות, תמונות בתנועה מהירה כמו ספורט או מירוצים הופיעו הרבה יותר טוב מאשר גרסאות טלוויזיה אחרות. בשנת 2012 הופסקה ייצור DLP בשל התחרות מטכנולוגיות חדשות יותר.

6. טלוויזיה 1080p:

סוגים של טלוויזיה חכמה

טלוויזיות 1080P ידועות בכינוי העממי כטלוויזיות Full HD או Full HD בשוק. לטלוויזיות אלה יש סידור אופקי של 1920 פיקסלים וסידור אנכי של 1080 פיקסלים על פני המסך. ה- ‘p’ בטלוויזיה 1080p מייצג מסכים פרוגרסיביים, מה שמרמז על יחס גובה -רוחב של תמונה במסך רחב של 16: 9. טלוויזיות 1080p חסכוניות בהשוואה לסוגי הטלוויזיה מהדור הקודם כמו 720p. כמו כן, יש להם את היכולת לקבל אותות 1080p או Full HD מהשדרים מבלי להתאים אותם לרזולוציה נמוכה יותר. עם זאת, עם הגעתם של טכנולוגיות 4K ו- 8K, טלוויזיות Full HD עשויות להיעלם בקרוב מהמקום.

7. טלוויזיות 4K:

סוגים של טלוויזיות 4K

טלוויזיות 4K גדולות ובהירות יותר מאשר טלוויזיות 1080p. הם נקראים גם טלוויזיות Ultra-HD או UHD בשל הרזולוציה הגבוהה יותר ואיכות התמונה שלהם טובה יותר. לטלוויזיות 4K יש סידור פיקסל של 3840 אופקית ו -26060 אנכית, עם מספר כולל של 8.3 מיליון פיקסלים. בהשוואה לטלוויזיה HD רגילה או לטלוויזיה 1080p, לטלוויזיות UHD יש פי 4 ממספר הפיקסלים. בשפה הדיוט, מספר פיקסלים גבוה יותר פירושו רזולוציה וחדות רבה יותר בתצוגת התמונה. כדי לחוות בהירות מלאה של תמונות 4K, עליך לעבור לערוצי 4K או לסרטים שנעשו עם מצלמות המאפשרות 4K.

8. טלוויזיות 8K:

סוגים של טלוויזיות 8k

טלוויזיות 8K או טלוויזיות Ultra HD 8K הן הילדים החדשים ביותר בבלוק, המתהדרים באיכות תמונה ובהירות תמונה שאין כמוה. לטלוויזיות אלה יש סידור פיקסל של 7,680 אופקית ו -4,320 אנכית. מלבד עמידה בדרישת הפיקסלים הזו, כל טלוויזיה חייבת גם להבטיח לתכונות אלו לסמן את עצמה כ- 8K – HDMI 2.1, קצב מסגרות קלט של 60 fps, תמיכה ב- HEVC וכו ‘. עם זאת, אין הרבה ערוצים המציעים אותות 8K. זו הסיבה שמומחים מייעצים ללקוחות לא לבצע את המעבר מ- 4K ל- 8K מוקדם מדי מכיוון שאין הרבה תוכן 8K לצפייה וגם מכיוון שהטלוויזיות האלה יקרות במיוחד!

9. טלוויזיות שטוחות:

סוגי טלוויזיה עם מסך שטוח

טלוויזיות שטוחות הן אחת הטלוויזיות הנמכרות ביותר הנבדלות מהאחרות בסוג המסך. טלוויזיות אלה מגיעות עם צג דק ושטוח שיכול לפעול על כל טכנולוגיה כמו פלזמה, LED, 4K, 8K וכו ‘. אין זה מפתיע שהמסכים הקלים בעובי של פחות מ -4 אינץ’ החליפו טלוויזיות CRT כבדות בעובי של יותר מ -30 אינץ ‘. רוב טלוויזיות המאה ה -21 משתמשות בלוחות תצוגה שטוחים בשל צריכת הסוללה הנמוכה, המראה הדק והנוחות. טלוויזיות שטוחות מחולקות לשני תת סוגים – סטטי ותנודתי. סטטיות יכולות להחזיק את התמונה ללא אנרגיה, אך דורשות אנרגיה כדי לשנות. מסכים נדיפים דורשים כל הזמן אנרגיה כדי לשמור על התמונה גלויה.

10. טלוויזיות מעוקלות:

סוגים של מותגי טלוויזיה

לטלוויזיות מעוקלות יש לוח תצוגה מעוקל מעט שאינו שונה באופן דרמטי מטלוויזיות שטוחות מזווית צפייה כשלעצמה. יש להם משטח קעור המספק חווית צפייה “סוחפת”. טלוויזיות אלה הושקו בשנת 2013 על ידי חברות קוריאניות כמו LG וסמסונג. היתרון העיקרי הוא שמסכים מעוקלים אינם דוהים את הקצוות על המסך או גורמים להם להיראות כהים יותר גם כאשר אתה יושב קרוב מדי אליהם. החסרון הוא שטלוויזיה מעוקלת רחבה למדי מאשר טלוויזיות שטוחות ונראית די מביכה כתלוגי קיר. כיום רק חברות בודדות מייצרות מסכים מעוקלים מכיוון שלמסכים שטוחים יש יתרון מעליהם.

אלה הם חלק מהסוגים השונים של טלוויזיות שאתה עשוי לחקור בכל חנות אלקטרוניקה. כעת לאחר שהבנת את ההבדלים הבסיסיים בין כל אחד מהם, רשום את הנקודות הרצויות ובחר את הסגנון שאתה הכי אוהב. לאחר קריאת מאמר זה, התפתתה לשדרג את הטלוויזיה שלך ל- 4K או ל- 8K?