גבינת פרמזן בהריון

הריון הוא מסע מרתק בחייה של אישה. אכילה נכונה בתקופה זו חשובה לבריאות האם וגם לתינוקה. עם זאת, במהלך ההריון, אם מצפה יכולה אפילו לקבל תשוקה יוצאת דופן למאכלים מסוימים. אחד מהם יכול אפילו להיות גבינת פרמזן. אם יש לך את אותו התשוקה ואתה צריך לדעת האם נשים בהריון יכולות לאכול גבינת פרמזן, המשך לקרוא את הפוסט הזה כדי לקבל תשובות מספקות. גבינת פרמזן כמו צורות גבינה אחרות מזינה במיוחד ואחת ממזונות העל במהלך ההריון. עם זאת, ישנם כמה סוגים של גבינה המסומנים כבלתי בטוחים לנשים בהריון. לכן חשוב להישאר מעודכנים לגבי הבחירות שאתה עושה בכדי להבטיח את בריאות התינוק שלך במהלך תקופת ההריון.

גבינת פרמזן בהריון

היתרונות של גבינת פרמזן במהלך ההריון:

גבינת פרמזן היא תחנת כוח של סידן החיונית להיווצרות העצמות והשיניים של התינוק הגדל שלכם. זהו גם חומר מזין חשוב מאוד לאמהות בהריון. מכיוון שהעובר תלוי לחלוטין באם לצורך הדרישה לסידן. מחסור בסידן בגוף יכול להוביל למינרליזציה של העצמות, ובכך להגדיל את הסיכון לשברים.

גבינת פרמזן מהווה מקור עשיר לחלבון החשוב מאוד לצמיחת התינוק. חוץ מזה, חלבון במהלך ההריון מסייע גם לתפקוד תקין של מערכת הדם. על ידי האצת ייצור כדוריות הדם האדומות.

גבינת פרמזן בהריון 1

סיכונים הקשורים:

רוב החיפושים של האם המצפה לתשובה האם אתה יכול לאכול גבינת פרמז’ן בהריון? הסיבה לכך היא הרגישות המוגברת לזיהום חיידקי. ליסטריה היא חיידק נפוץ מאוד המצוי בסוגי גבינה ספציפיים וגורם לפגיעה חמורה בבריאות האם והתינוק שלה. במהלך ההריון, האם המצפה נמצאת בסיכון גבוה יחסית לחלות בליסטריוזיס מכיוון שמערכת החיסון שלה נחלשת. נמצא כי ליסטריוזיס במהלך ההריון יכול להוביל להרעלת מזון ובמקרים מסוימים אף להפלה. לכן כדי להבטיח את בטיחות בריאות התינוק שלך. וודאו כי בזמן שאתם אוכלים גבינת פרמזן במהלך ההריון היא מבושלת כראוי. בישול מרמז על הפיכת הגבינה לחמה ולא רק להמסה. זה הורס את עקבות זיהום הליסטריה, אם קיים בגבינת הפרמזן ואתה יכול להוסיף אותו בבטחה לתזונת ההריון הרגילה שלך.

זיהום בליסטריה:

מחקרים שונים גילו כי סיכוי גבוה יותר להידבק בליסטריה בגבינות העשויות מחלב לא מפוסטר. מכאן שיש להימנע מהם במהלך ההריון. ובכל זאת גבינות קשות העשויות מחלב מפוסטר או לא מפוסטר נחשבות לבטוחות לנשים בהריון. כשהם מבושלים בטמפרטורה גבוהה מאוד. זה מספיק כדי להרוג כל חיידק. כמה מסוגי הגבינות שעליכם להימנע מהם במהלך ההריון הם:

• גבינות רכות כמו ברי כחול, צ’אומס, קמבוזולה, צ’בר, טלג’יו, פונט ל’אווקה ווצ’רין פריבורג’ואה.

• גבינות לא מפוסטרות ורכות כמו גבינת עיזים, טורטה דל קסאר, פירמידה וצ’ביצ’ו.

• גבינות כחולות, כגון וונסליידייל הכחולה, דולסלט, ברגדר, רונקל, טום, כחול דני ורוקפור..

גבינת פרמזן בהריון 2

אז למדת על היתרונות כמו גם גורמי סיכון. קשור לאכילת גבינת פרמזן במהלך ההריון. גבינת פרמזן היא מקור טוב במיוחד לוויטמינים ומינרלים חיוניים. זה מועיל מאוד לתינוק ולאמה. לכן הוסיפו בנדיבות גבינת פרמזן למאכלים שלכם כדי לשפר את טעמה יחד עם השגת יתרונות בריאותיים מרובים. אם עדיין יש לך ספקות לגבי סוג הגבינה לאכול במהלך ההריון, אל תהסס לפנות לרופא שלך.