כיצד לטפל בשיער במהלך ההריון

האם אתה חושב ששיערך נהיה סמיך ומלא יותר לאחר שנכנסת להריון? אולם המציאות היא לא זאת. אתה בעצם לא מגדל יותר שיער אלא מאבד אותו בקצב איטי מהרגיל. בנסיבות רגילות, שמונים וחמישה עד תשעים אחוז שיער למעשה צומחים באופן קבוע וחמישה עד חמישה עשר האחוזים הנותרים שומרים על שלב מנוחה. לאחר שלב המנוחה, השיער נושר באופן טבעי (בזמן שמפו או צחצוח) ומתחלף בצמיחה חדשה יותר. בממוצע, אישה השילה כמעט 100 גדילים ביום. כמה משינויים מיוחדים בשיער במהלך ההריון הם כדלקמן:

כיצד לטפל בשיער במהלך ההריון

טיפוח שיער בהריון:

1. מראה של דחיסות עבות יותר:

כאשר אתה בהריון, רמת האסטרוגן עולה יותר, ומאריכה את שלב הגדילה של הגדילים. לפיכך, זה גורם ללחצים עבים יותר ופחות נשירת מנעולים.

2. שיער מבריק יותר:

אצל חלק מהנשים השיער הופך גם מבריק יותר. לפעמים השיער משנה גם את המרקם. אם יש לך שיער מתולתל, הוא עשוי להיות חלק. אם יש לך שיער יבש, הוא הופך להיות פחות שביר ומטופח יותר. תופתע לגלות מבריק טבעי. אם יש לך שיער חלק, תהיה מראה של תלתלים. אצל חלק מהנשים השיער הופך להיות כהה או בהיר יותר גם כן.

3. צמיחה מוגברת של שיער הגוף והפנים:

בדיוק כמו המנעולים האטרקטיביים על הראש, גם השיער על הגוף והפנים צומחים מהר יותר. זה קורה בגלל רמה מוגברת של הורמון, אנדרוגן. עם זאת, שערות אלו ניתנות לגילוח, שעווה או פינצטה בבטחה. עם זאת, עליך להימנע משימוש בכימיקלים כמו מסננים או אקונומיקה שנספגים בדם. אתה לא צריך להיכנס לפאניקה עם הגידול המוגבר של שיער הפנים או הגוף. לאחר הלידה, הצמיחה תחזור לשגרה.

טיפול בשיער לאחר הלידה:

עם זאת, לאחר לידת הילד השיער לא נשאר יוקרתי כמו זה בזמן ההריון. מחזור הצמיחה חוזר לדפוס הרגיל שלו בתוך שלושה עד שישה חודשים, וניתן לראות אותו בבירור אצל נשים עם גדילים ארוכים יותר. עם זאת, לא כל אישה עוברת את השינויים הדרמטיים בשיער בזמן ההריון.

לאחר הלידה, כאשר רמת האסטרוגן יורדת באופן דרמטי, ניתן לצפות בשיעור מוגבר של נשירת שיער. לכן, כדי למנוע נשירת שיער כה מהירה, עליך להקפיד על תזונה נכונה. אכילת מזון בריא מחזקת אותך ואת תינוקך חזק יותר. התזונה שלך צריכה לכלול הרבה ירקות, מינרלים, פירות ונוגדי חמצון (ארטישוק, אוכמניות, חמוציות, תרד ופלפלים).

נוגדי חמצון אלה חיוניים להגנה על זקיקי השיער שעלולים להיות מועדים לפגיעה בגלל הפרעות אוטואימוניות. אתה יכול גם לקחת כמה תוספי מזון בריאים. עם זאת, עליך להתייעץ עם רופא לפני צריכת תוסף כזה. אתה גם צריך לטפל בשיער שלך בזהירות. הימנע מכביסה במים חמים. בעוד הגדילים רטובים, אל תסרקו אותו. הימנע מהסגנונות כמו קוקו שמפעיל לחץ על הגדילים. לחץ רב מדי על המנעולים גורם לשבירה.

על ידי ביצוע הטיפים, תוכל להיות בטוח שיש לך מנעולים מבריקים, בריאים ועבים גם לאחר לידת צרור השמחה הקטן..