צמיחת התינוק במהלך ההריון

ברגע שהתפיסה מתבצעת, הרבה קורה בתוכך. הרבה יותר ממה שהמוח שלך יכול להבין. מהשבוע הראשון להריון, כאשר אתה רואה במקרה את הקו הוורוד בבדיקת הריון ביתית, קורה הרבה בגוף שלך והיותך אמא מצפה, עליך בהחלט לדעת על צמיחת התינוק בהריון.

גדילת התינוק במהלך ההריון

הרופאים בדרך כלל מסמנים שלושה טרימסטרים לכל האמהות לעתיד. החלוקה היא כך:

♦ השליש הראשון מכסה משבוע 1 עד שבוע 12

♦ השליש השני מכסה משבוע 13 עד שבוע 26

♦ השליש השלישי הוא משבוע 27 ועד מועד הלידה.

תהליך גדילת התינוק בהריון:

גדילת תינוק ההריון היא תהליך ייחודי של התפתחות והיא חוויה מיוחדת במינה עבור כל אם מצפה.

לאחר ההתעברות נוצר העובר. עובר הוא הריון מתפתח ממועד ההפריה ועד סוף שבוע שמונה להריון. כאשר אתה נכנס לחודש הראשון שלך, התינוק הוא עובר בעל שתי שכבות תאים וכל האיברים יתחילו להתפתח משתי שכבות התאים הללו. בשלושת השבועות הראשונים לאחר המחזור האחרון שלך, הביצית המופרית מתחילה לנוע מהחצוצרה לכיוון הרחם מכיוון שבתינוק התינוק יקבל את כל ההזנה דרך שק השפיר הדרוש להתפתחות.

בחודש השני התינוק גדול כמו שעועית כליה. הוא בתנועה מתמדת ויש לו אצבעות עם קשת. תנועה מתמדת זו מסייעת לתינוק להגיע לרחם.

צמיחת התינוק במהלך ההריון בחודש השלישי גורמת ליצירת טביעת אצבע ייחודית לילדך. גודל התינוק כיום דומה לתרמיל אפונה. הפנים יתחילו כעת להאט את היווצרותן. בהדרגה, שרירי הפנים יתחילו לזוז. עם זאת, התינוק לא יוכל לשלוט בתנועה זו. מערכת העצבים תתפתח גם היא ותאפשר לתינוקך לכופף את איבריו. ידיה יוכלו ליצור אגרוף ולגעת אחת בשנייה וגם להחזיק את שתי הידיים יחד כשהן נוגעות. בחודש הרביעי לגדילת התינוק בהריון השלדים שהיו עד היום גומי יתחילו להתקשות אט אט. העיניים יתחילו להיווצר ואם אמא חשה כל הזמן בעייפות ועייפות, התחושה אמורה להיעלם עד סוף החודש הזה. מהחודש הרביעי ואילך הבליטת התינוק המפורסמת נראית מכיוון שהרחם גדל בגודלו על מנת להכיל את התינוק הגדל. הדחף לשתן בתדירות גבוהה יותר שהיתה דומיננטית בשלושת החודשים האחרונים יתחיל לצמצם כעת. זה קורה מכיוון שבשלושת חודשי ההריון הראשונים הרחם שלך דוחף את שלפוחית ​​השתן שלך מה שמפחית את כושר ההחזקה שלו. כאשר הרחם נע כלפי מעלה, שלפוחית ​​השתן שלך משתחררת מהלחץ.

בסוף חמישה חודשים של צמיחת תינוק בהריון, לתינוק יהיו גבות ועפעפיים מפותחים היטב. אם אתה רוצה לדעת את גודל התינוק שלך, זה יהיה בערך 27 ס”מ כאשר אתה מותח את הרגליים. גם הגוף של התינוק מתחיל לגדול ובאופן כללי מניח פרופורציה נאותה בין הראש לגוף. בשלב זה האיברים מתפתחים והתינוק יתחיל לבלוע את מי השפיר שהכליות יעבדו והוא יתעלף כשתן.

בחודש השישי לצמיחת התינוק במהלך ההריון, התינוק מתחיל לשים על עצמו שומן לתינוק שמחליק את עורו שהתקמט עד כה. לתינוקות שנולדו מוקדם מדי יש סיכוי להישרדות רק אם בילו ברחם כ -24 שבועות. לתינוקות שנולדו לפני 24 שבועות אין סיכויי הישרדות בהירים במיוחד מכיוון שאיבריהם החיוניים כמו ריאות וכליות אינם מפותחים היטב.

בחודש השביעי לצמיחת התינוק בהריון, התינוקות יכולים לראות את העולם שסביבם, שהוא הרחם והם יכולים לשמוע גם קולות מבחוץ. הוא יקבל צלילים מושתקים של העולם החיצון אך יכול לשמוע כל רעש בתוך גוף האם הכולל את קולה שלה ואת פעימות הלב שלה. התינוק יכול גם לתפוס אור מכיוון שעיניו מפותחות ורגישות היטב. הוא יכול לחוש אור בהיר מחוץ לרחם האם. כמו כן, לתינוק יש דפוס שינה משלו. אולם זה עשוי להיות שונה באופן דרסטי משלך! די מסביר מדוע התינוק שלך מתחיל לבעוט בך ברגע שאתה מכה במיטה. זה עתה התעורר ליום חדש בהיר בחייו!

עד שמונה החודשים של גדילת תינוק ההריון, הריאות יפותחו במלואן ואם תיוולד כעת, התינוק יכול לשרוד בעולם. שכבות שומן מתחילות להיבנות עליו, מה שהופך את התינוק שלך לבריא ושמנמן. העצמות לרוב קשות כעת למעט הגולגולת שעדיין מופרדת כדי להקל על מעבר תעלת הלידה. כמו כן, הנוזל בשק השפיר שלך יתחיל להפוך לפסולת המכונה מקוניום בשלב זה של גידול התינוק בהריון ושיער הגוף (המכונה לאנוגו) שכיסה את גוף התינוק עד כה יתחיל להיעלם. כשאתה נכנס לחודש התשיעי והאחרון שלך, התינוק כמעט צפוי ומשקלו כ -3 ק”ג. התינוק מיצב את עצמו עם הראש כלפי מטה, קרא לקראת המסע החדש שלו בעולם הגדול הזה.

כל אלה היו כתשעת החודשים המדהימים והייחודיים בחייך. מקווה שזה הצליח לשפוך אור על האופן שבו תינוקות גדלים ומתפתחים. כל הריון שונה מהשני וכך גם גוף כל אם. שמור טוב על עצמך ועל גופך ובסופו של דבר תטפל היטב בילדך. אם מאושרת ובריאה מובילה לילד שמח ובריא. אז, אני מאחל לך הריון שמח מאוד!