מתח במהלך ההריון – סיבות וכיצד ניתן להפחית

אם יש זמן שהוא מערבולת של שינויים, זה הריון. הגוף שלך עובר מגוון רחב של עליות וירידות הורמונליות שונות בבת אחת. זו משימה לא פשוטה להביא מישהו חדש לעולם ולמרות שכולם שם בשבילך, אתה עדיין יכול להרגיש שאתה לא מוכן לקבל בברכה את השינוי שלך. זה עלול להוביל ללחץ. יש כל כך הרבה דברים לדאוג ואתה מעדיף לא לאכזב את דעתך. מתח אינו תופעה נדירה במהלך ההריון. הצרות הן המובילות לקשיים.

מתח במהלך סיבות ההריון וכיצד ניתן להפחית

נושאים שהלחץ יכול להוביל אליהם הם חוסר שינה, לחץ דם גבוה, מחלות לב. לא רק אתה, מתח יכול להזיק גם לילדך. ורוב הסיכויים שסטרס עלול להוביל ללידה מוקדמת ולבעיות משקל אצל ילדך. לא היית רוצה את זה. אז בואו נדבר על מה גורם ללחץ במיוחד וכיצד ניתן להפחית אותו במהלך ההריון.

מה גורם ללחץ במהלך ההריון?

למרות שנבדלות אצל נשים שונות, סטרס יכול להיות הפרעות שכיחות כמו נדודי שינה, קשיי נשימה ואי נוחות כמו בחילות, עצירות, כאבי גב וכן הלאה. אתם מתמודדים עם רמת ההורמונים די הגורמת למצב הרוח שלכם להשתנות, מה שמקשה עליכם להתמודד עם כל הלחץ הזה. רוב הסיכויים שאתה מודאג בדרך כלל מה אתה יכול לעשות כדי לטפל טוב יותר בתינוק שלך ולמה אתה צריך לצפות אם אתה הולך ללכת. מלבד זאת, סיבות אחרות ללחץ שלך עשויות לכלול את העבודה שלך ואת האחריות שלך לקחת את החברה שלך הלאה. כמובן שהחיים לא מפסיקים רק בגלל שאתה בהריון. אתה רק צריך להירגע ולעבור את זה.

אילו סוגי מתח יכולים לגרום לבעיות הריון?

מתח אינו קשה מדי ולפעמים היכולת שלך להתמודד עם סטרס לוקחת אותך לחווית אמהות טובה יותר. ישנם סוגים שונים של מתח. חלקם קבועים בשל מועדי העבודה שלך או אולי רק ישיבה אקראית ומחכה בתנועה.

הרציניים הם אלה שמציבים איומים ונושאים עבורך ועבור ילדך. נשים יכולות ללדת תינוקות בריאים אך היזהרו מתחומי הלחץ והימנעו מהן באופן כללי.

1) אירועים שליליים בחיים:

הריון עשוי להיות תקופה קשה מכיוון שהמעסיק שלך עשוי לבקש ממך להישאר בבית ולנוח. ייתכן שתתקשה להסתגל לשינויים. כדי להוסיף לכך יכולה להיות שליליות אחרת כמו מחלות, גירושין או מוות במשפחה. נסה לעבור להסביר לעצמך איך זה רק שלב.

2) אירועים קטסטרופליים:

סוג זה של מתח בדרך כלל כולל נושאים שאינם בשליטתך, כמו רעידות אדמה, הוריקן וכו ‘. אתה מתעסק בנוגע להישרדות, תוך שימת לב מינימאלית לבריאותך..

3) מתח לטווח ארוך:

זה קיים כבר זמן מה, ועדיין לא החלטת על דרך להתמודד איתו. הגורמים השכיחים כוללים בעיות כלכליות, התעללות נפשית או פיזית או דיכאון.

4) גזענות:

למרות שזה סוג די מוזר, זה בהחלט הסיבה. דמיין שאתה עצמך מתייחס אליך אחרת מאחרים. כמובן שאתה מודאג מאותה התנהגות כלפי הילד שלך.

5) אחרים:

זה עשוי לכלול בעיות עבר, סיוטים, PTSD, אלכוהול והתקשות להפסיק. ייתכן שתרצה להיעזר בעזרה מקצועית עבור הדבר הזה, מכיוון שהוא עלול להשפיע על ילדך בצורה שגויה מאוד.

קשה להבין את ההשפעות המדויקות של ההריון. מתח רציני וארוך זמן עשוי אף להשפיע על המערכת החיסונית שלך, ולהוביל לסיבוכים. זה הרבה יותר טוב אם אתה יכול לנסות להתמודד עם זה ולצאת עם צבעים מעופפים.

השפעת הלחץ במהלך ההריון על ילדכם בעתיד:

עדיין לא הוכח דבר, אך מחקרים מראים רמות גבוהות של מתח המוביל לבעיות כמו בעיות רגשיות אצל הילד. הוא עלול גם לסבול מאובדן ריכוז וממערכת חיסונית חלשה.

כיצד ניתן להפחית מתח בזמן הריון?

  • להבין כיצד להילחם במתח הוא דבר מכריע כאשר אתה מחזיק את הבאנר ‘אני לחוץ’. לדבר עם חבר או עם השותף שלך או עם הרופא שלך זה הדבר האידיאלי לעשות, כי אין דבר טוב יותר מאשר לחפש תמיכה מהאנשים שמדאיגים אותך..
  • אם הלחץ נובע מחוסר נוחות, שוחח עם הרופא שלך, שהוא ההימור הטוב ביותר שלך וכנראה שיפתור את הכל.
  • שמירה על בריאות היא המפתח. נסו לאכול טוב וישנו הרבה במהלך היום.
  • כולם מכירים את היתרונות של פעילות גופנית. פעילות גופנית קלה במהלך ההריון תעזור לך להפחית את הכאבים שלך, ובכך תשפר לך את החיים שוב.
  • יש לצמצם את הפעילויות שאתה לא צריך, לפחות עד שאתה נמצא במסגרת נפשית טובה יותר.
  • נסה את אמנות ההרפיה עם קצת יוגה טרום לידתית ומדיטציה שקטה.
  • הרופא שלך צריך לדעת על אמהות אחרות שעוברות את אותה דילמה. דבר איתם והציע זה לזה דרכים להתמודד עם לחץ. לבוא עם רעיונות חדשים בדיון קבוצתי זה לא נורא.

נסה לשלוט על המתח שלך ככל שתוכל ולעולם לא תצטרך להוסיף עוד לחץ על תוצאות ההריון שלך. גורם חשוב יהיה לסווג את הלחץ שלך אם זה נובע מצרות משפחתיות, מתח כרוני, בעיות כלכליות או אולי משהו אחר לגמרי. זה אמור להקל עליך להתמודד עם זה בטווח הארוך, ובכך לגרום נזק קטן לך או לילדך.

כמות קטנה של מתח בהריון כמובן מותרת, כי זה מה שעוברות כל האמהות. עם זאת, מקור מתח מתמיד אינו ממש רצוי ואתה צריך להיות מוכן לעשות כל מה שצריך כדי לעבור את ההריון בצורה בריאה ומאושרת..