עישון במהלך ההריון וזה משפיע על התינוק

עישון, באופן כללי, נחשב מסוכן לבריאות. אבל רק לפעמים אנו מרפים מהמחשבה הזו להתמכר לעישון ללא אשמה. האם אי פעם דמיינת לאילו רגעים כאלה יכולים להוביל במיוחד אם את אם בהריון? ובכן, עישון במהלך ההריון לעולם אינו מומלץ. הסכנות הן רבות. המאמר יתעדכן אתכם בכל מה שאתם צריכים לדעת.

עישון במהלך ההריון

נשים מוזהרות שלא לעשן לפני, במהלך או אחרי ההריון על מנת להבטיח לה ולילדה בריאות טובה. למרות שישנן תופעות לוואי רבות של עישון במהלך ההריון מחקר שנערך בשנת 2011 הראה כי עד 10% נשים מכל הנשים המעורבות במחקר עישנו כשהיו בהריון..

אם אתה מכור, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לצמצם את מספר הסיגריות שאתה מעשן ביום לשפל ניכר. הריון הוא שלב שבו אתה צריך לקחת את בריאותך ברצינות.

השפעות העישון על ההריון: תופעות לוואי

מחקרים רבים הראו כי עישון במהלך ההיריון עלול להיות מסוכן הן לאם והן לעובר. אלה הם חלק מהסיכונים הרבים הכרוכים בהם המשפיעים על חיי האם והתינוק באופן שלילי. תסתכל על זה כדי להיות מודע לכמה סכנות.

1. לידה מוקדמת:

הסיכון הראשון לעישון בהריון הוא לידה מוקדמת של התינוק. עישון במהלך ההריון גורם לקרע מוקדם של הממברנות אשר יגרמו ללידה לפני שהתינוק מפותח במלואו. הדבר עלול לגרום גם למחלתו הנפשית או הפיזית של התינוק בהמשך חייו או בשלב מוקדם.

2. הפרעת שליה:

עישון במהלך ההיריון עלול להוביל להיפרדות השליה מאתר ההתקשרות ובמקרה זה העובר נתון ללחץ ועלול לגרום למותו של העובר. אם השליה מנותקת מהעובר לפני הלידה אז זה יהיה מצב קריטי מאוד לתינוק ולאם. גם האם עלולה לחוות אובדן דם רב.

3. קיסרי:

עישון עלול לגרום לשליה לכסות את צוואר הרחם מה שמקטין מאוד את הסיכויים ללידה טבעית המובילה לזמן החלמה ארוך יותר ומתח לאם. אין דבר טוב יותר מתינוק בריא שנולד בדרך כלל מאם בריאה ותקינה.

4. פגיעה בחבל הטבור:

אחת ההשפעות המשמעותיות ביותר של עישון במהלך ההריון היא אספקת חמצן ודם מוגבלת לעובר דרך חבל הטבור. זה יכול להיות כואב מאוד ולגרום לאובדן דם במהלך ההריון.

5. משקל לידה נמוך:

מעשנים בהריון יצטרכו להתמודד עם תינוק בעל משקל נמוך יותר מאשר תינוק בריא רגיל. זה ישפיע על בריאותו של התינוק בחודשים הראשונים שלו ואולי מאוחר יותר בחייו. מחקר שנערך בשנת 2004 הראה כי 11.6% מהתינוקות עם משקל מופחת נולדו לאמהות מעשנות. תינוקות שנולדים עם משקל נמוך סובלים מבעיות בריאות לעתים קרובות יותר.

6. תסמונת מוות פתאומי של תינוקות:

עוד השפעה מדכאת של עישון במהלך ההריון. תינוקות שנחשפו לניקוטין הנמצא בסיגריות במהלך ההריון או לאחריו עלולים לחלות ב- SIDS. מותו של הילד אינו מוסבר במקרים אלה.

7. השמנה עתידית:

מחקר שנערך לאחרונה הצביע על כך שבני נוער שהיו להם אמהות שעישנו במהלך ההריון היו בעלי 33% יותר שומן גוף מאשר בני נוער אחרים מה שהופך אותם להשמנת יתר..

סכנות העישון בהריון לא מפסיקות רק כשהתינוק נמצא בתוך האם. זה גם מביא השפעות על בסיס ארוך טווח עבור הילד או הילדה שלך. להלן מספר סיכונים הנמשכים לאחר הלידה.

א. הרגלי עישון עתידיים:

מחקר אחר מספר לנו שילדים מתחילים לעשן בגיל צעיר אם נולדו לאמהות מעשנות בהריון. ניתן להימנע ממצב תורשה זה אם האם מפסיקה לעשן הרבה לפני תכנון התינוק.

ב. עישון לאחר לידה:

הסכנות הן לא רק בעישון במהלך ההריון, אלא גם בעישון לאחר ההריון. חשיפה לניקוטין באמצעות הנקה עלולה לגרום נזק רב לתינוקות. אמהות המעשנות במהלך ההנקה פתוחות גם הן לסיבוכים רבים הקשורים לריאות. מחלות כמו סרטן ריאות או סרטן שד יכולות להיכנס לנשים ולגרום להן נזק, כמו גם לילדן.

ג. עישון פסיבי:

הסכנה הגדולה ביותר היא עישון פסיבי. אתה לא מעשן כאן, אבל האנשים מסביבך מעשנים ואתה שואף את האוויר, ובכך מעשן פאסיבי. עישון סביב תינוקות עלול לפגוע במערכת הנשימה הרכה שלהם המובילה לדלקות ריאה ואסטמה. במקרים מסוימים היא עלולה לגרום לתסמונת מוות פתאומי אצל תינוקות. תינוקות אינם מסוגלים לשאוף עשן כה מלא בניקוטין, מה שגורם למחלות מזיקות או למחלות נשימה בהם בשלב מוקדם בחייהם.

טיפים ודרכים להפסקת עישון בהריון:

להלן מספר עצות להפסקת עישון בהריון שיועילו לך במידה ותחליט להפסיק לעשן.

1. הדבר הראשון שאתה צריך לנתח הוא מהו הזמן הקשה ביותר עבורך. אתה צריך לדעת מתי אתה מרגיש חסר מנוחה ומה הם הגורמים המעוררים אותך לעשן. לפעמים אתה עשוי להתבקש כאשר אחרים מסביבך מעשנים. הדבר הטוב ביותר לעשות במקרים כאלה הוא בעצם לנסות לעשות משהו אחר הדורש את תשומת ליבך. אתה יכול לנסות לפתור חידה, או לנקות וכו ‘כל מה שדורש את מלוא תשומת הלב שלך. זו ההסחה הראשונה.

2. שנה קצת את השגרה שלך. נסה להימנע מהדברים שגורמים לך להשתוקק לסיגריה.

3. השבועות הראשונים של הפרישה יגרמו לך ללחץ. הימים האלה הם הקשים ביותר! אבל, אתה צריך למצוא דרכים לעבור את זה. נסה לדבר עם אנשים ולערב את ד בדיון כלשהו.

4. שוחח עם הרופא שלך וחפש את עצתו. זה יועיל מאוד.

למרות שכל השלבים הללו עשויים להיראות פשוטים, המציאות תהיה שונה מאוד. אנו רוצים גם להזהיר אותך שאף אחד מאלה לא יעזור לך אם לא תפעיל רמה מסוימת של שליטה. עם זאת, הטוב ביותר שתוכל לעשות הוא להחזיק מעמד ולדחוף את עצמכם להתאמץ יותר ולבלום את הפיתוי שלכם. לדבר ולהסיט את תשומת הלב שלך יעזור במידה רבה. כמו שאמרנו, עישון יד שנייה בהריון יכול להיות גם מסוכן. שמור על עצמך.