אלכוהול במהלך ההיריון: סיכונים ותופעות לוואי על התינוק

צריכת אלכוהול בהריון היא לא משהו שאנחנו רוצים להמר עליו. הסיכונים גדולים יותר ופוגעים לא רק בצמיחתך, אלא גם בצמיחת תינוקך בעובר. ישנם הרבה סיכונים פוטנציאליים שאולי אינך מודע אליהם. להלן מספר דברים שכדאי לדעת על אלכוהול והריון.

אלכוהול במהלך ההריון

במשך שנים חוקרים הוציאו גלילי נייר בניסיון להבין אם שתייה במהלך ההריון מזיקה או לא (1). לאחר מכן הגיעו למסקנות שההגזמה עם האלכוהול בזמן שאתה מצפה אכן מזיקה. למעשה מספיקה כמות קטנה של אלכוהול בכדי לגרום לנזקים ומומים מולדים לעובר.

האם נטילת אלכוהול במהלך ההיריון נחשבת בטוחה?

לא! לא חזק! הסכנות של אלכוהול במהלך ההיריון הן רבות. תסמונת אלכוהול עוברית היא דבר נפוץ אצל כל האימהות ההרות שצורכות אלכוהול. לאלכוהול יש פוטנציאל לעבור לשליה ובכך לזרם הדם של התינוק. אם בכל זאת החלטת לשתות בהריון, אז לא מומלץ לשתות יותר מיחידה או שתיים.

תופעות לוואי של שתיית אלכוהול בהריון:

אם אתה חושב, זה לגמרי בסדר לוותר מדי פעם על שתייה, אבל רק מדי פעם. שתייה מדי פעם במסיבות ומפגשים חברתיים אחרים לא סבירה במיוחד להשפיע על תינוקך באופן שלילי או שלילי. במקרה שאתה מצפה ותוהה לגבי השפעות האלכוהול במהלך ההריון, הנה אזהרה.

1. הכבד הוא אחד האיברים האחרונים שהתפתחו אצל תינוקך, ומכאן שכאשר יש לך אלכוהול, כמו כל חומר מזין אחר שנכנס לגוף שלך, האלכוהול גם מגיע תמיד לילד שלך ובגלל היעדר כבד או בגלל החזקת כבד קטן מאוד, הגוף של התינוק אינו יכול לעבד אלכוהול כמו שאתה יכול. זה משפיע לרעה על צמיחת התינוק. שתייה מרובה או שתייה מרובה של אלכוהול במהלך ההריון פוגעות בתינוקך. אם אם מתמסרת לשתייה מרובה, סביר שילדה יחזיק בהשפעות של אלכוהול גם לאחר לידתו ותופעות אלו יכולות להיות לכל החיים.

2. הפרעות אצל תינוקות אם אמא שותה אלכוהול בהריון:

ההפרעות העיקריות אצל תינוקות שאמהותיהם צורכות אלכוהול במהלך ההיריון הן גדילה ירודה, בעיות התנהגות, הפרעות בפנים ולקות למידה אצל הילד. שתיית אלכוהול בהריון יכולה גם להוביל להפרעות חמורות יותר כמו בעיות ראייה לכל החיים, קשיי שמיעה, בעיית שינה, עיכובים בדיבור, משקל לידה נמוך אצל הילד שלך. במקרים מסוימים, הרופאים מצאו גם שהשפעות של שתיית אלכוהול במהלך ההריון מובילות להפלה, לידה מוקדמת או לידת ילד מת..

3. נזק מוחי ולידה דוממת:

נזק מוחי ולידת מת הם תופעות הלוואי הנוספות של אלכוהול בתחילת ההריון. התינוק אינו צומח ברחם או עלול אף לאבד את חייו.

4. מומים מולדים:

מומים מולדים כמו בעיות ראייה, בעיות שמיעה וכו ‘הם הפגמים האפשריים שהתינוק עלול לפתח. זכור, הפגמים הם לטווח ארוך.

אם אתה עדיין חושב על שתיית אלכוהול בהריון, מילת הזהירות שלנו עבורך תהיה להתמכר למשקאות מדי פעם ולזכור את הכמות. אל תתבזבז ותזכור כמה זה משפיע על הגוף שלך. אלכוהול הוא חומר רעיל לתינוק, בגלל היעדר איברים מתאימים לפירוק האלכוהול, לתינוק המתפתח נוטה להיות ריכוז חזק של אלכוהול בדם אם האם שותה כי המשקה הזה יעבור לתינוק. ישנם מקרים בהם נשים התמסרו מאוד לשתות בזמן שהן מצפות ועם זאת ילדו תינוקות בסדר גמור וללא פגמים, בעוד שאחרים שבקושי שתו שתיים או שתיים סבלו מהפרעות בתינוקות שלהם, לכן עדיף להיזהר. כל לידה שונה, כל אם לעתיד היא שונה וכך גם גופה.

מחקרים הראו כי אפילו כוס אחת או שתיים מכל משקה, בין אם זה יין, בירה, וודקה, רום תמיד ישפיעו על התינוק שלכם. בזמן שאתה רואה את החברים שלך שותים, זכור כי גופם יכול לסבול זאת. אתה לא יכול, אולי. אם במקרה אתה שותה רגיל הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להפסיק את צריכת האלכוהול ברגע שאתה מגלה שאתה בהריון. כך תוכלו להרחיק מחלות וללדת ילד בריא ומאושר.

ההשפעות של נטילת אלכוהול במהלך ההריון:

כפי שאמרנו, אנו לא מאמינים באלכוהול במהלך ההריון. עם זאת, אם תעשה זאת, להלן כמה מההשפעות שתראה בתינוקך.

תכונות פנים: התינוק עשוי להיות בעל תווי פנים ייחודיים. הוא יכול להיות בעל ראש קטן, עם פנים שטוחות ולפעמים פתחי עיניים צרים.

ב בעיות צמיחה: בעיות הגדילה יתגברו עם הגיל. ילדים שאמהותיהם שתו אלכוהול במהלך ההריון נוטים להיות קטנים יותר מהאחרים בגילם.

ג. גם בעיות למידה והתנהגות יופיעו עם הזמן.

ד. נצפו גם מומים מולדים ובעיות בקשר עם היילוד שלך, יחד עם בעיות האכלה.

אלכוהול במהלך ההריון

דרכים להפסיק לקחת אלכוהול במהלך ההריון:

  • הדרך הראשונה היא להבין במלואו שהיא מזיקה במיוחד לך ולתינוק. בידיעה זו, נסה להסיח את דעתך על ידי עשיית דברים הדורשים את תשומת ליבך המלאה. להשאיר את עצמך מוסחת היא כל הדרך האפשרית.
  • הבין את זמן התשוקה שלך לאלכוהול. ברגע שאתה יודע את זה, נסה לטייל או נסה לא להיות בסביבה. עשו דברים שיבטיחו שאתם רחוקים מנגישות לאלכוהול.
  • שוחח עם הרופא שלך לקבלת תרופות נוספות.

אמנם הפסיקה הזו בהחלט יכולה להיות קשה, אך שליטה עצמית היא הדבר הראשון שאתה צריך לתרגל. עם זה, הדברים ייפלו במקומם.

כיצד אלכוהול עובר לתינוק ברחם?

אלכוהול יעבור מדם האם לדמו של התינוק. הוא נכנס לתינוק דרך השליה, המחברת בין האם לתינוק. השליה מתאימה באופן אידיאלי לתינוק עם המזון המזין הדרוש לצמיחתו.

האם אתה יכול לשתות אלכוהול בהריון?

התשובה לשאלה כמו האם אתה יכול לשתות אלכוהול בהריון היא קלה למדי. כן כמובן שאתה יכול. עם זאת, אם אתה צריך לשתות אלכוהול בהריון, זה מאוד סובייקטיבי. לדעתי אתה לא צריך. אי שתיית אלכוהול במשך תשעה חודשים שלמים תעשה רק טוב לגוף שלך. אם בכל זאת אתה רוצה להתמכר לשתייה, בין אם זה מדי פעם או כבד, עדיף שתודיע היטב על ההשלכות של מעשיך. זה מאוד עוזר לדבר עם הרופא שלך ולבטל את המיתוסים האלה ולהגיע לאמת העניין. חפש את חוות דעת הרופא בעניין זה וודא שאתה יודע מה אתה עושה כי האם המשקה שלך ישפיע מאוד על הילד שלך או לא..

שאל את הרופא מה הכי טוב עבורך והקפד על תכנית תזונה בריאה. אם אתה חוגג קבוע שמתמסר לאלכוהול במהלך אירועים כאלה נסה להימנע ממפגשים חברתיים כאלה מכיוון שהאלכוהול לא יהפוך רעיל פחות מכיוון שזה יום ההולדת של החבר הכי טוב שלך או החתונה של אחותך. נסה להתמכר לפעילויות אחרות שירגיעו אותך ואת ילדך. אתה יכול ללכת לספא או לקרוא ספרים או אפילו לשמוע מוזיקה טובה. אתה יכול גם לבשל משהו בריא לך ולילד שלך.

על ידי אזהרה לנשים לא לשתות אלכוהול בהריון, או לצמצם את צריכת המשקאות האלו שעלולים להתגלות כמזיקות לילד, בטווח הארוך, מועיל. אנשים מזהירים כי הם מאחלים טוב לאם ולילד. הרופאים תמיד יבחרו תינוק בריא על פני חיי המסיבה של האם ולכן ימליצו למטופליהם להימנע ממשקאות אלכוהוליים כדי לבטל את האפשרויות, למעשה, את האפשרויות הנדירות ביותר של הילד להיוולד עם נזק בלתי הפיך..

ניתן להימנע מהרבה כאב וחרטה אם תרחיק אלכוהול למשך תשעה חודשים ועד שתפסיק להניק את התינוק שלך. מדובר רק על שליטה מסוימת שיכולה לעזור לך בתהליך. כאשר אתה יודע שאתה בהריון, שמור על הבית ללא בקבוקי אלכוהול או אפילו מריחו. זה בעצם יהיה הצעד הראשון שלך להפסיק.