תת פעילות של בלוטת התריס במהלך ההיריון

כל אישה המתכננת להיכנס להריון צריכה להיבדק לפני ההתעברות של בלוטת התריס ולאחר מכן שוב בהקדם האפשרי בשליש הראשון להריון. בתחילת ההריון, העובר תלוי באם כדי לספק את הורמוני בלוטת התריס החיוניים להתפתחות המוח. אם האם היא תת פעילות של בלוטת התריס, יתכן שהיא לא תוכל לספק לעובר שלה מספיק הורמוני בלוטת התריס, מה שמסכן את העובר. רמות בלוטת התריס משתנות במהירות בהריון, לכן אל תתעכב.

תת פעילות של בלוטת התריס במהלך ההיריון

מהו בלוטת התריס?

בלוטת התריס ממוקמת איפשהו באזור הצוואר התחתון מלפנים. זהו מרכיב מרכזי במערכת האנדוקרינית, הידוע בשחרור ואחסון של הורמונים המפעילים פעולות סלולריות.

בלוטת התריס מורכבת משני ההורמונים החשובים ביותר תירוקסין וטריודוטירונין. חילוף החומרים ועיבוד האנרגיה שלך תלויים לחלוטין בשניים אלה. למרות שבשולי, בלוטת התריס יכולה להשפיע על יכולת הביוץ שלך, ובכך להקשות עליך להיכנס להריון. יכול להיות שאתה מייצר יותר מדי מהורמון בלוטת התריס, מצב המכונה תת פעילות של בלוטת התריס או אולי קצת פחות מדי, מה שמוביל להיפותירואידיזם. מיותר לציין שזה משפיע גם על הסיכויים שלך להיכנס להריון.

מחלות בלוטת התריס ופוריות:

זה לא משנה אם אתה כבר יודע על הבעיה בבלוטת התריס שלך או שאתה חושד שיש תקלה בבלוטה, תסמינים עם פוריות קשה עשויים להקל עליך לאבחן בערך. כמובן שפנית לרופא כדי לשלוט בזה.

תת פעילות של בלוטת התריס:

תת פעילות בלוטת התריס במהלך ההריון השליש הראשון בדרך כלל אינה נדירה. זה די טבעי. המשמעות היא שגם בהיפותירואידיזם ההריון בטוח. עם זאת, אתה צריך להיות על תרופות כדי לשמור על שליטה, בין אם יש לך פעילות יתר של בלוטת התריס. במהלך השליש הראשון שלך, אתה נמצא בסיכון גבוה יותר להפלה אם אתה משאיר את בלוטת התריס ללא טיפול. המטרה הסופית של בלוטת התריס היא לשמור על רמת הורמון בלוטת התריס בטווח הנורמלי.

ייצור לא מספיק של הורמוני בלוטת התריס יכול להוביל להיפותירואידיזם. זה מופעל בדרך כלל כאשר קיים מחסור משמעותי ביוד. הסימנים והתסמינים כוללים אי פוריות, מחזור לא סדיר, גלקטוריאה (מצב בו יש זרימת חלב גם ללא לידה). טמפרטורת גוף בסיסית נמוכה היא גם גורם מכריע.

מצבים אלה אם אינם מטופלים עלולים לגרום לקשיים בהריון ולגרום גם לסיבוכים אחרים. חלקן הן אנמיה, הפלה וניתוק השליה. דימום לאחר לידה הוא תופעה שכיחה גם כן. התינוק גם אם יתגבר על קשיים אלו עלול לסבול מבעיות משקל לידה נמוך ובעיות בבלוטת התריס כבר מהלידה עצמה. מומים מולדים שכיחים גם כן. הסוג הסופי של בלוטת התריס הוא בלוטת התריס של השימוטו.

תסמינים של תת פעילות בלוטת התריס במהלך ההריון:

אך מהי תת פעילות בלוטת התריס במהלך תסמיני ההריון? להלן הרשימה שתוכל לאמת.

  • עד כמה אתה מרגיש עייף? עייפות מתמדת ועייפות קשורים להיפותירואידיזם.
  • התסמין המיידי הבא הוא עצירות. במקרה שאתה חווה עצירות, הגיע הזמן שתזהר גם מהתסמינים האחרים.
  • עלייה במשקל היא סימפטום נוסף של תת פעילות בלוטת התריס. במקרה שאתה מרגיש שעלית במשקל ללא סיבה נראית לעין, עליך להיזהר. למרות שלתזונה שלך יש תפקיד, עלייה קיצונית במשקל אינה רצויה.
  • עור יבש ואובדן גבות בדרך כלל מופיעים כסימפטום להשפעת בלוטת התריס בהריון.
  • קול צרוד ונפיחות בפנים הם סימפטום נוסף.

תת פעילות של בלוטת התריס במהלך ההיריון:

למקרה שיש לך תת פעילות של בלוטת התריס ותוהה כיצד זה ישפיע עליך ובתור הילד שלך, תן לנו להסתכל.

כיצד תשפיע בלוטת התריס שלי על התינוק שלי?

נגיד אם המצב לא מטופל, קיים סיכון מוגבר להפלה ונרשם משקל לידה נמוך של התינוק. מוגבלויות למרות שאינן שכיחות נראות במידה מסוימת בחיי הילד בסופו של דבר. עם זאת, החדשות הטובות מכל אלה הן שסביר להניח שלא תעביר את מצבך לילדך.

מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בבלוטת התריס במהלך ההריון?

התרופות לטיפול בתת -בלוטת התריס הינן בטוחות וניתן ליטול אותן בהריון. נשים עם תת פעילות של בלוטת התריס במשפחה עשויות לדרוש מינון גבוה יותר של תרופות מכיוון שיש יותר תנודות ברמת ההורמונים מהרגיל. עם זאת נסיעות חודשיות לרופא או לרופא אמורות לסייע לשמור עליו.

מה אני יכול לעשות כדי למנוע תת פעילות של בלוטת התריס?

אין שום מידע כיצד לטפל במצב מכיוון שהוא די מסתורי ועדיין לא נמצאה סיבה מיוחדת ומכאן שאין תרופה לאותו מצב. אך הטיפול הרגיל הוא זהה עבור אישה בהריון ביותר. T4 משמש להספיק להורמון החסר. המוזרק בצורה סינתטית, המינון שלו נשמר עד כדי כך שרמות TSH בדם הן בדיוק כפי שהן צריכות להיות באופן כללי.

השפעת תת פעילות בלוטת התריס בהריון:

במשך שנים, הרופאים ניסו ליצור קשר בין האם ההרה שנפגעת מהמצב לבין הילד והתפתחותו הן במהלך ההיריון והן לאחר הלידה. לעתים קרובות רואים שנשים במדינות חסרות יוד מושפעות יותר. ניתן גם להשיג תוצאות ספציפיות לשליש. הסיכון להפלה, לידה מוקדמת נפוץ עם זה. החדשות הטובות, עם זאת, הן שתחת תרופות מתאימות תוכל להפוך את ההשפעות השליליות.

כמה מוקדם הורמון בלוטת התריס של האם משפיע על התינוק שטרם נולד?

מכיוון שהתפתחות הילד תלויה לחלוטין באם, חלף זמן עד שבלוטת התריס של התינוק מתחילה לתפקד. לא לפני סוף השליש הראשון. לכן, למרות שלבלוטת התריס של האם יש תפקיד, והדבר השלילי, התרופה T4 אמורה לפתור את הכל. הילדים נוטים יותר לבעיות IQ מאשר מחסור ב- TSH.

מה ניתן לעשות כדי להימנע מההשלכות של תת פעילות בלוטת התריס בהריון?

ההשלכות משתנות מאדם לאדם אך חלק מהאמצעי הזהירות שיש לנקוט הן:

  • אם יש לך בלוטת התריס מוגדלת, אל תשכח לבדוק אותה לפחות פעם אחת.
  • במקרה שלמשפחה שלך יש היסטוריה או אם אתה רואה סימפטום של זפק, זה בהחלט אומר שאתה צריך להגביר את צריכת היוד שלך..
  • אין ממש הוכחות אבל נוגדנים עלולים ליצור בעיות בחוסר האיזון ההורמונלי שלך שיגרום לזה להיעלם עוד יותר. בדוק כל בדיקה אחת עם הרופא שלך לפני שתמשיך הלאה בהריון, ליתר ביטחון.

בסופו של דבר, ברור שאתה יכול להבין שהכל למעלה הוא מבט כללי על היפותירואידיזם המשפיע על ההיריון. בסופו של דבר, המצב האינדיבידואלי שלך הוא זה שעושה את ההבדל והיתרון בטיפול הגיע עד כדי כך שאפילו אישה שנפגעת מהמצב יכולה להמשיך בהריון ללא דאגה אחת. אל תשכח לבדוק עם הרופא שלך פעם אחת ואתה צריך להיות טוב ללכת. מקד את בעיות ההתעברות שלך ובדוק את בלוטת התריס שלך. לרוב זה קורה שאם האם במקרה היא תת פעילות של בלוטת התריס, גם העובר יושפע. זה עלול לסכן את הילד שלך ולא כדאי להתעלם ממנו!