כיצד ריקוד זומבה עוזר לירידה במשקל

הידעת שכדי לרדת במשקל כבר לא צריכה להיות שיגרה משעממת? כן! עם זומבה, ירידה במשקל יכולה להיות כיף כמו לרקוד. זומבה לירידה במשקל היא שגרת פעילות אירובית בהשראת סגנונות ריקוד באמריקה הלטינית המסייעים לשרוף את כל הקלוריות הנוספות בצורה מהנה.

בדרך כלל, זה מתחיל בחימום המסייע להגמיש את השרירים ומאפשר לאט לאט להיכנס לחריץ שלו, שם האימון העיקרי לגוף שלך. עיין במאמר זה כדי לדעת כיצד פועל אימון ריקודי זומבה להרזיה.

TOC:

 • מה זה זומבה?
 • סוגי ריקודי זומבה
 • טיפים לעשות ריקוד זומבה לירידה במשקל בבית למתחילים
 • היתרונות של ריקוד זומבה
 • כמה קלוריות אפשר לשרוף עם ריקוד זומבה
 • כמה זמן לוקח לזומבה לרדת במשקל
 • שאלות נפוצות

כיצד ריקוד זומבה עוזר לירידה במשקל

מה זה זומבה?

זומבה צוברת פופולריות בקרב אנשים בכל הגילאים מכיוון שיש לה שגרות אימונים המתאימות לכל מי שרוצה לנסות. הוא כולל ריקודי אמריקה הלטינית כמו טנגו, סלסה, מרנג וכו ‘בצורה בולטת, וניתן לכלול גם סגנון בוליווד ובנגרה שנותנים לשריר הלב וכלי הדם שלך אימון לא מבוטל! אתה לא יכול לעצור את עצמך מלנענע את הרגליים למנגינות הקליטות ולהכות.

סוגי ריקודי זומבה:

אלברטו “בטו” פרז הוא ממציא תרגיל הכושר המפורסם הזה בתחילת שנות התשעים. זה היה פופולרי במשך עשרות שנים שעוזרים לך להתאמן יחד עם לימוד כמה מהלכי ריקוד חדשים. ישנם סוגים בשגרת הריקוד הזו הפונה לכל קבוצות הגיל עם צרכים שונים. להלן הדוגמאות:

1. זהב זומבה:

זהו הסוג המתאים ביותר לדמוגרפיה מבוגרת ולמתחילים.

2. שלב הזומבה:

מקצבי ריקוד לטיני, יחד עם אירובי צעד, משולבים בשגרות זומבה המשפיעות על פלג הגוף התחתון שלך.

3. חיטוב זומבה:

זהו סוג של זומבה שבה אנשים משתמשים במקלות חיטוב בהם ממוקדים הירכיים, שרירי הבטן, הידיים ושרירים אחרים. אימוני כוח ואימון אירובי הם החלקים המרוכזים של אימון זה.

4. אקווה זומבה:

כפי שהשם מרמז, זהו מפגש המתבצע בבריכת שחייה.

5. זומבה במעגל:

אלו הם מפגשי האימון הנמשכים 30 דקות המשלבים אימוני מעגלים וריקודים המתמקדים בתרגילי כוח.

6. ילדים זומבה:

ילדים בגילאי 7 עד 11 הם המוקד העיקרי של אימון זומבה זה.

7. זומבה זהב טונינג:

אימון האימון המסייע לתיאום, יציבה, ניידות, כוח ושרירי שרירים אצל אנשים מבוגרים.

8. זומבה סנטאו:

זהו אימון המחטב את גופכם באמצעות משקל גופכם הניתן לביצוע באמצעות כיסא.

9. זומביני:

זהו מפגש אימון למטפלים ולילדים בגילאי 0 עד 3.

טיפים לביצוע ריקוד זומבה לירידה במשקל בבית למתחילים:

זומבה היא אימון בעצימות גבוהה שיכולה לגרום לפעילות גופנית להיראות כמו מסיבה. אם אתה מרגיש ביישן להתאמן בקבוצה או שאתה לא יכול להרשות לעצמך ללכת לחדר הכושר, אתה יכול לעשות את זה בבית.

 • שוחח עם הרופא שלך לפני שתתחיל בזומבה אם אתה משתמש בתרופות למצבים רפואיים מתמשכים. זוהי שגרת תרגילים יפה למתחילים ברגע שאתה מקבל אישור מרופא.
 • אתה יכול לקחת שיעור בחדר כושר כדי לצפות כיצד ניתן לבצע זומבה כך שתוכל לעשות זאת בקלות בבית.
 • זומבה יכולה להיות הרבה יותר כיפית אם יש לך חברה. בקשו מחבר להצטרף אליכם לאימון כך שתרגישו מוטיבציה.
 • למרות שאתה יכול ללבוש כל דבר כאשר אתה עושה זומבה בבית, עדיף אם אתה לובש בגדי כותנה רופפים יחד עם נעלי ספורט מתאימות..
 • כל אחד מכל קבוצת גיל יכול לעשות זומבה. עליך לבקר רופא אם יש לך כאבים עזים בחזה עם קוצר נשימה.
 • למרות שיש הרבה סוגים של זומבה, אתה צריך לבחור את זה שמתאים לכושר שלך ולשנות לאט את המהלכים.
 • אתה יכול גם לבחור את המוסיקה והמהלכים שאתה אוהב ונוח לך. כמו כן, תוכלו לנסות סגנונות שונים לאימון כיף ומגוון.
 • אתה יכול לבצע עבודה זו במשך שישה ימים בשבוע במשך כחצי שעה.

היתרונות של ריקוד זומבה:

ירידה במשקל: זומבה עוזרת לך לרדת במשקל מגרעין גופך על ידי שריפת כמויות גדולות של קלוריות. זהו בעיקר אימון אינטרוולים הכולל אירובי והתעמלות אשר גורמים לשריפת עודפי שומן. הזומבה כוללת גם ריקודים, סקוואטים, הזזה ותנועות רבות אחרות שעוזרות לך לשרוף בסביבות 500 עד 1000 קלוריות בשעה..

1. מגוונים את גופך:

לרדת כמה קילוגרמים זה קל, אבל לשמור על משקל המטרה הזה הופך להיות קשה. זומבה לירידה במשקל יכולה להיות דרך יעילה לרדת כמו גם לתמוך בעצמך מכיוון שהיא כרוכה באימוני התנגדות עם אירובי שמכוונים לקבוצות השרירים כדי לעזור לך לרדת במשקל. אתה עלול להרגיש כואב בהתחלה, אבל ברגע שתתרגל לשגרה, יהיה לך גוף גוון.

2. שומר אותך ללא מתח:

רבים מאיתנו מרגישים ביישנים לעשות משהו מול אנשים רבים. זומבה יכולה לעזור לך להיפטר מהעכבות שלך ומאפשרת לך להירגע מהמתחים היומיומיים. מכיוון שהוא מבוצע בקבוצה, הכישורים החברתיים שלך משתפרים מאוד יחד עם פעילות גופנית וחדות נפשית. זומבה עוזרת להגביר את הביטחון העצמי שלך, כמו גם פעילות מלחיצה.

3. שומר אותך מתואם:

התיאום משחק תפקיד בולט בזמן שאתה מבצע זומבה. זה די טבעי שאנשים צעירים יותר יוכלו לעשות זומבה תוך כדי תנועה, אבל למאזן דמוגרפי ישן יותר קשה. אך בתרגול חוזר ונשנה, לא רק שתיהנו מפעילות זו, אלא גם תוכלו לראות שיפור בתיאום הגוף שלכם.

4. משחרר אנדורפינים:

לגוף שלנו יש דרך ליידע אותנו ולגרום לנו להרגיש מאושרים. זומבה נכללת בקטגוריה זו, שבה המוזיקה, יחד עם תנועות הריקוד המתואמות, לא רק עוזרת לך לרדת במשקל אלא מייצרת אנדורפינים בגוף שלך, וגורמת לך להרגיש מאושרת ונלהבת..

כמה קלוריות אפשר לשרוף עם ריקוד זומבה:

ריקוד זומבה בדרך כלל עוזר לך לשרוף כ -500 קלוריות בשעה. מספר סוגים של זומבה עוזרים לך לשרוף יותר קלוריות; אתה יכול לבחור את זה בעוצמה רבה יותר. מכיוון שיהיה גירעון קלורי לאחר האימון האינטנסיבי, חיוני לאכול ארוחה בריאה על מנת שתוכל לקבל את כל החומרים המזינים שאתה צריך. אך כמות הירידה במשקל תלויה במספר גורמים. כמה מהם הם:

 • מִשׁקָל.
 • גיל.
 • הכושר הנוכחי.
 • עוצמת האימון.

כמה זמן לוקח לזומבה לרדת במשקל:

אימון של 60 דקות ביום נחוץ לירידה במשקל, אך אם אינך יכול לחסוך שעה, תוכל לבצע זומבה לירידה במשקל במשך עשר דקות לכל הפחות במהלך היום. אתה יכול לבצע זומבה שלושה ימים בשבוע ולחלופין עם פעילויות כמו שחייה, הליכה בכוח. הדרך המהנה לביצוע תרגיל זה גורמת לך לאבד קלוריות כל כך מהר עד שזומבה עוזרת לירידה משמעותית במשקל תוך 30 יום.

זומבה יכולה להיות דרך חובבת כיף לאימון הכוללת אירובי בשגרה ויכולה לבדוק כל שבוע את הירידה במשקל שלך. הוסף תזונה בריאה יחד עם זומבה לתוצאות יעילות. לפני שתתחיל בזומבה לירידה במשקל, עדיף להתייעץ עם רופא לפני שתתחיל בשגרת אימונים חדשה. אתה בטח מתרגש להצטרף לשיעור זומבה עם כל המידע שסיפקנו.

כתב ויתור: המידע המוצג במאמר זה מהווה הצעות בלבד. עדיף להתייעץ עם רופא כדי לבדוק את מצב הבריאות שלך לפני שתתחיל במשהו חדש. האתר אינו אחראי לתופעות לוואי כלשהן.

שאלות נפוצות:

1. האם קל לאבד שומן בבטן עם זומבה?

Ans. זומבה היא אימון בעצימות גבוהה המסייעת בשיפור כושר שרירי הלב וכלי הדם המסייעים לשריפת שומן הבטן במהירות. זה גם עוזר לשמור על רמת סוכר בריאה בדם ומוריד כולסטרול.

2. האם זומבה גורמת לתופעות לוואי?

Ans. אתה יכול לרדת במשקל במהירות עם זומבה, אבל אם אין עקביות, אתה עשוי לעלות גם במשקל. ללא הנעלה ואיזון מתאימים, יש סיכוי להחליק, וכתוצאה מכך לפציעה.

3. מה עדיף, זומבה או חדר כושר?

Ans. חדר כושר וזומבה עוזרים לשרוף כמעט אותה כמות קלוריות. זומבה היא דרך מהנה לאבד קלוריות המאפשרת לך גם לתת גוף בריא וחיטוב.