Uttana kurmasana (צב הפוך) – אופן הפעולה והיתרונות שלו

היוגה שוב הניחה את דבריה, כאשר היא חיזקה ללא רחם את לוח הירך שלך ובמקביל דאגה שהריצות שלך לשירותים בשעות הבוקר המוקדמות מוגבלות לפעם אחת בלבד, פעם אחת מספקת. שוב יוגה הבהירה לך שגם לעייפות שלך יש פתרון לזה. ביסודו של דבר, יוגה היא פתרון חד פעמי.

שוב, זו הייתה היוגה שאמרה שאתה יכול להיות בכושר וחם ולא לרשום את עצמך לחדר כושר עמוק ומרתיח את הזיעה על הגבות שלך. זו הסיבה שהם סוף סוף ראו ביוגה נסיך נאה לבחורה הכלואה שלך במצוקה. בין רבים מהם, הנה קורטסאנה מועילה באוטנה.

אבל לפני שתתחיל, הנה כמה טיפים לקחת שתוכל לזכור.

 • תרגול מוקדם בבוקר הוא דרך טובה לפתרון יעיל.
 • ודא שהמעיים והקיבה נקיים לפני האימון.
 • תמיד תתחיל לעשות על בטן ריקה. אם הבוקר לא עובד בשבילך, שקול לעשות זאת בערב. השאירו פער מתאים של 4-6 שעות לאחר הארוחה ולאחר מכן עשו זאת.

אוטאנה קורמאסנה (צב הפוך) כיצד לעשות ויתרונותיו

שלבי אוטנה קורסמנה:

יוגה היא פשוט משחק של מתיחות ופיתולים, חלקם מסובכים וחלקם קלים כמו עוגת דלעת בצהריים קיץ. עם זאת, consiste3ncy הוא המפתח להכל. אפילו הקשים נראים קלים כקרם עוגה אם מתוחזקים במסירות ותרגול נאות. השם האנגלי לתנוחת יוגה זו נקרא צב הפוך כלפי מטה.

אוטאנה קורמאסנה מוגדרת בטקסטים היוגיים כאסאנה תרבותית.

למרות שהשם נשמע קשה לביטוי, זהו אחד היוגה המועילה שאתה צריך להתחיל לעשות מיד. כדי להתחיל עם השלבים בואו נפיץ את מחצלת היוגה שלנו.

 1. התחל בישיבה על מחצלת היוגה שלך, הברכיים כורעו כשהירכיים שלך מונחות על העקבים.
 1. העקבים שמתחת לירכיים צריכים להיות כלפי מעלה כשאתם מסדרים את עמוד השדרה כראוי.
 2. צווארך צריך להיות מיושר עם עמוד השדרה והזרועות שלך לידך נח. עכשיו קח שאיפה עמוקה בזמן שאתה מתכופף ומנסה לגעת במצח שלך לקרקע.
 3. בשלב זה, בזמן שאתה שואף אתה מרגיש שהבטן שלך יונקת לאחור כדי להקל עליך להתכופף.
 4. לאחר שתסיים, כעת תוכל להביא את זרועותיך כל הדרך לאחור ולחבק אותן. היציבה אכן נראית קלה אבל עכשיו מגיע החלק הקשה, כשהוא מחזיק את היציבה למשך כמה שניות, אולי דקה על הצד הטוב ביותר.
 5. כשאתה משחרר את היציבה שלך עכשיו נשוף והמשך בנשימה רגילה עד שתגיע לעמדה הבסיסית שלך.
 6. קיימת וריאציה נוספת גם לתנוחת הצב הזו במקום שבמקום שאתה כורע למטה אתה מותח את הגפיים התחתונות קדימה ואז מתכופף בין הרגליים. זה יכול להיות קצת יותר קשה ולכן שמור למקצוענים.

מהם היתרונות הבריאותיים?

 • זוהי אחת מתנוחות היוגה הנשימה הטובות ביותר כאשר כאשר אתה מתכופף אתה נועל את הנשימה שלך ביצירת סתימה בחלל האף שלך. זו הסיבה שיוגה זו ידועה בריפוי הפלא שלה מסינוסים כואבים. אולם כיפוף במסע הראשוני יכול להיות הגורם לעקיצה קלה בחלל האף.
 • כאשר אתה מתכופף, הבטן שלך נשאבת עכשיו, עושה עיסוי טוב במצב הלחץ. האיברים השוכנים בו, כלומר המעיים חווים אפוא עומס דם אשר שוטף את כל הרעלים האפשריים מהמערכת ומבטיח עיכול תקין..
 • זהו גם תרגיל טוב לשליטה על מחזור לא סדיר או התכווצויות כואבות בתקופת הווסת או במהלכה. זה מתאים גם לנשים ההרות בשלביהן הראשונים שבהן הן יכולות לבחור בתרגיל זה כדי לחזק את דפנות השחלות שלהן.
 • זהו גם מגרסת שומן ניכרת כשאתם מתכופפים ומעסים את הבטן האוחזת באיברים תוך שאיפה נעולה..
 • זה משפר את קצב הנשימה.
 • לאלו מכם הסובלים מעצירות, בעיות עיכול וחולשה עצבית, זה יבוא כתרופה יעילה.
 • מכיוון שהוא שומר על המיקוד העיקרי של המוח פנימה, הוא גם עוזר לשפר את הריכוז.

  זה עוזר בשליטה על נפח הבטן וסביבתה.

אבל על מה צריך להיות מודע? להלן רשימת אמצעי הזהירות והתוויות נגד שאנו מפרטים עבורך.

אמצעי זהירות:

 • לאלו מכם הסובלים מפגיעה כרונית בירכיים, בכתפיים ובצוואר, אסור לתרגל את הצב הפוך או את אוטאנה קורמאסנה..
 • אלה הסובלים ממשיכת שרירים גם צריכים להתרחק מתרגול זה.

התוויות נגד:

 • הימנע מלעשות זאת בהריון. הלחץ הנגרם בבטן התחתונה יגרום לאי נוחות, מה שהופך את הנשימה למהירה וקשה.
 • הבין את גופך: אם השרירים שלך סביב שרירי הגב והעמוד השדרה צפופים וקשיחים מדי, במקרה הטוב לא לתרגל זאת.
 • אם אתה סובל מסיאטיקה, אל תנסה לעשות זאת. הלחץ על הירך וההרחבה של האזור המותני יפעילו יותר לחץ על העצב, שישפיע על כל הרגל.

הנשימה ממלאת תפקיד חיוני בכל האסאנות שאנו מכירים. ב- uttana kurmasana, כיפוף קדימה יביא ללחץ מתאים על הבטן והחזה. לכן, להיות מודע לנשימה שלך יחד עם תנועת הגוף הוא חיוני מוחלט למניעת כל פגיעה. תפקוד תקין של מערכת הנשימה הוא אחד התפוקה המועילה הגדולה ביותר שתוכל להרוויח מכך. מתחיל היום!