Simhasana Yoga (תנוחת אריות) – כיצד לבצע שלבים ויתרונותיה

יוגה היא סידור הודי מבוגר של בריאות גופנית ורווחה מקיפה. קשה לסדר או לסווג אותו מכיוון שהוא תומך ברווחה הפיזית והנפשית כאחד וזהו גם הליך הפנמה פנומנלי. בנוסף, חלקים גדולים מהעמדות מותאמים לחיזוק התועלת והחוזק של האיברים.

סימאסאנה

יוגה Simhasana (תנוחת אריה):

תנוחת האריה היא תנוחת יוגה יוצאת דופן בכך שהיא אינה מחייבת כל פיתול או הרחבה של הגוף. זו עמדה שעוזרת להקל על הלחץ. זה ידוע בשם Simhasana בטענה שבסנסקריט, “simha” מרמז על כל משכנע וזה המונח המשמש בדרך כלל לציון אריה. תנוחת האריות לילדים נפוצה באופן יוצא דופן כתוצאה מאופן החזקת העמדה. אכן, לצעירים יש נטייה לבצע את תנוחת האריה ביוגה טוב יותר מבוגרים.

כיצד לבצע צעדים, יתרונות ואמצעי זהירות של Simhasana Yoga (תנוחת אריות):

היום נספר על ביצוע השלבים של סימחסאנה יוגה, יתרונות בריאותיים ואמצעי זהירות יחד עם עצות למתחילים.

הוראות לשלבי Simhasana:

תנוחת האריה ממש קלה לביצוע. למרות העובדה שיכולים להיות שלבים שונים, עמדה זו באמת דורשת כמעט שום מאמץ. שלבי תנוחת האריה הם כדלקמן:

 • שב עם הרגליים מכווצות תחתיך כך שבהונותיך מצביעות ישר מאחור ואתה יושב על עקביך.
 • שמור על עמוד השדרה ישר אך רופף כפי שניתן לצפות.
 • תעצום את העיניים ותסתכל לעין השלישית שלך. (העין השלישית היא עין אופיינית בנקודת המוקד של המקדש. בהודו העתיקה, היה צפוי כי איבר ההיפופיזה נצפה כאן, למרות שעכשיו אנו יודעים אחרת)
 • סוגרים את הפה, נוגעים בלוח הצבעים בעזרת הלשון.
 • נשם נשימה מלאה דרך האף בזמן שהלשון שלך עדיין נוגעת בלוח הצבעים שלך.
 • נשמי מהלך אחד עז תוך בולטת מלשונך ופותחת את הלסתות ככל שניתן לצפות. בנוסף, צריך לזרוק את הידיים החוצה ולהושיט אותן באצבעות פרושות.
 • רעם חזק ככל האפשר בזמן הנשימה החוצה. הרעם צריך להיות עם צליל “הא” ולא אמור להיות צליל ממושך. במקום זאת, זה צריך להיות פיגוע נשימה עז אחד שמתיש את הריאות בזמן הקצר ביותר שניתן להעלות על הדעת..
 • החזק את היציבה הזו בערך 20-30 שניות.
 • אל תנשום במהירות לאחר העמדה הזו; לנשום פנימה לאחר 20 עד 30 השניות שנקבעו.
 • חזרו 5 או 6 פעמים.

2. אמצעי זהירות ליוגה Simhasana (תנוחת אריות):

תנוחת האריות היא בעצם משכך חרדות וניתן לקדוח אותה בכל פעם ובכל אחד. בדרך כלל אין בעיות הקשורות בחזרה לעמדה זו בטענה שהיא אינה מחייבת כל תנועה מבולבלת של הגוף. כך או כך, במקרה בו אתה חווה את ההשפעות החמורות של מחלות תמידיות או בעיות פיזיות, עדיף שתבדוק אצל המומחה שלך לפני שתנסה לבצע תנוחת יוגה כלשהי..

3. טיפים למתחילים ליוגה Simhasana (תנוחת אריות):

לפי היוגה, נושאים רבים שאנו מתמודדים איתם בחיי היומיום שלנו הם עקב זלזול של עצבנות וזלזול. תנוחת האריות מספקת לך בהצלחה מוצא לחיוניות שלילית זו. עמדה זו היא יותר שחרור של חיוניות שלילית, מה שמרמז שכל עוד אתה נושם באכזריות, זה כל מה שצריך. הזרועות והכתפיים נזרקות החוצה באכזריות וללא גמישות כאינדיקציה חיצונית לשחרור האנטגוניזם הפנימי. ניתן לעצב מחדש את היציבה באותו מספר פעמים כרצונך, למרות שאם נעשה באופן לגיטימי מספיק 5 עד 6 פעמים.

4. יתרונות Simhasana יוגה (תנוחת אריה):

מבחינה פיזית תנוחת האריה מרוויחה בפנים ובגרון, דבר שאינו מרוויח בדרך כלל בתנוחות יוגה אחרות. ההתרחבות העזה של שרירי הפנים והגרון מקלה על הלחץ. זה מקובל בנוסף לסייע בהפחתת כל זיהום הגרון ודרכי הנשימה. הלשון גם מקבלת פעילות לא רגילה בטענה שהיא נמשכת לגמרי מחוץ לפה.

יישומי תיקון כוללים:

 • ריפוי אבנים.
 • גרון שיניים מרפא.
 • ריפוי לסתות אחוזה.
 • פינוי קמטים.
 • עזרה בהפחתת ריחות בעיניים.
 • הקלה על כאבי גב.
 • השחרור של שרירי הצוואר המודאגים.
 • שיפור הטון של הקול.

תנוחת אריה היוגה או simhasana מחייה באופן דומה את הפלטיזם, שהוא שריר דל שטוח בקדמת הגרון אשר מושך את זוויות הפה ובנוסף מקמט את הגרון. מקובל שפעילות זו תעזור לשמור על רישום הגרון עם הגיל. כמו כן, עזרי יציבה אלה מפרסמים יציבה נהדרת ובכך מרחיבים את רמות הביטחון.

היתרונות הטיפוליים ביוגה Simhasana (תנוחת אריות):

למרות שאנו כבר מודעים לרוב היתרונות הבריאותיים של simhasana, נדון כעת בכמה מן היתרונות הטיפוליים של יציבה זו. אלה הם כדלקמן-

1. תרגול של תנוחת יוגה simhasana יכול לרפא את הבעיה של ריח רע מהפה. הבעיה של ריח רע מהפה יכולה להביך אותך בכל סיטואציה ואז ייתכן שיהיה לך דיכאון כאשר תרצה לדבר עם אנשים. מכיוון שבזמן ביצוע סימחסנה אתה צריך לפתוח את הפה וזהו הזמן שהנשימה מתנקה.

2. תנוחת הסימאסאנה או תנוחת האריה מרפאים גם הם גמגומים מהר מאוד וטוב מאוד. תתפלאו לראות את ההשפעות שיש ליוגה למעשה. הסעיף היחיד כאן הוא שתצטרך לעשות את הכל בכנות ובקביעות. כמו כן יש לבצע את היוגה בצורה נכונה ולא בכל דרך שתרצו בהתאם לרמת הנוחות שלכם. אמנם מצד אחד רמת הנוחות חשובה לאדם, אך תנוחת היציבה בצורה הנכונה חשובה אף יותר.

3. יש הרבה אנשים שיש להם בעיה של חריקת שיניים שלו קורה בעיקר אצל ילדים. כאשר אנו רואים בעיה זו אצל ילדים אנו בוודאי יודעים כי הסיבה לכך היא המספר הרב של התולעים הנמצאות בתוך גוף הילדים. אם הבעיה שוררת גם לאחר שגדלת אז היא בטוחה להתקדם לקראת מחלה כלשהי ותרגול תנוחת היוגה הסימחסאנית יכול לרפא אותך לחלוטין.

4. בטח ראיתם אנשים שיש להם לסתות קפוצות. זו לא מחלה או מחלה אלא רק מבנה שבו הצדדים של שתי הלסתות נצמדות יחד. אם זה כמו בעיה עבור מישהו אז אתה יכול לבצע כדי להשיג את היתרונות של simhasana יוגה. זה מועיל גם במקרה זה.

5. קמטים הם בדרך כלל בעיה לנשים מבוגרות או לנשים שמבינות שהן מזדקנות בקרוב. עכשיו הגיל או הזמן לא באמת יכולים לעצור אבל מה שאתה יכול לעשות הוא להאט אותו על ידי תרגול סימחסנה באופן קבוע. תרגול תנוחת יוגה זו מסייע להיפטר מקמטים ומקווים עדינים על הפנים ככאלה. השיפור בתהליך זרימת הדם גורם לעור שלך לזהור ובכך גורם לך להיראות צעיר בהרבה.

6. תחושת צריבה בעיניים יכולה לקרות בגלל הרבה סיבות ושתי העיקריות הן כמובן כל סוג של אלרגיה או תנודות הלחץ או העוצמה בעיניים. הראשון צריך רופא באופן מיידי אך השני יחד עם טיפול ובדיקת כוח ניתן לשלוט בעזרת סימחסאנה יוגה.

7. כאשר אתה מבצע את תנוחת האריה, עליך למתוח את הגב בצורה נכונה מאוד כך שתראה כמו אריה שיושב. מתיחה זו חיונית מאוד מכיוון שהיא טיפולית לכאבי גב ובעיות. מתיחה זו מסייעת בהקלה על כל סוג של כאב או מתיחות בגב ובכך מרגיעה אותך.

8. לאחר הגב מגיעה בעיה של הצוואר ושרירי הצוואר. עכשיו simhasana מרפא גם את זה על ידי מתן עיסוי נחמד גם לגב ולצוואר.

9. החלק המפתיע ביותר הוא שתנוחת האריה משפרת גם את גוון קולך.

יוגה Simhasana היא אחת התנוחות המתקדמות של משטר היוגה וביצוע זה בזהירות ונכונה יכול לתת לך הרבה יתרונות. רובם מוזכרים לעיל ואתה חייב להיות בעל מוטיבציה לאחר קריאת כל זה.