סוטרות יוגה פטנג’אלי מוסברות במשמעות

יוגה היא אחת מצורות הפעילות הבולטות המזינות לא רק את גופנו אלא את נפשנו ונשמתנו. היוגה זכתה לפופולריות עצומה במאה ה -21, ובכל יום אנו שומעים על צורה חדשה של יוגה המתקרבת. אבל שמעת פעם על סוטרות יוגה? האם ידעת ששורש היוגה נעוץ בשנת 400 לספירה או אפילו לפני כן? סייג פטנג’לי סינתז וארגן את הידע של היוגה מהמסורת הוותיקה יותר בספר בשם יוגה סוטרות של פטנג’לי..

זהו אוסף של 196 סוטרות אשר סווגו עוד ל -4 פרקים, דהיינו פאמאדה סמאדהי, פאדה סדהאנה, פדה ויבהוטי ופיידת קייבלייה וסובבים סביב 8 איברי היוגה המהווים תיאור מפורט על התיאוריה והפרקטיקה. של יוגה. תרגום ל -40 שפות הודיות ול -2 שפות שאינן הודיות, סוטרות היוגה של פטנג’אלי הוא הספר המתורגם הגבוה ביותר של ימי הביניים. במאמר זה דנו ב -8 הגפיים המשמעותיות של היוגה. להלן סוטרות יוגה שהוסברו עבורך.

סוטרות יוגה פטנג'אלי מוסברות במשמעות

מהי פטנג’לי יוגה סוטרה?

מהן סוטרות היוגה? ומהי סוטרת יוגה פטנג’לי? כאן אנו מספרים לכם! סוטרת היוגה של פטנג’אלי היא אוסף של 196 אפוריזמים הודיים על התיאוריה והפרקטיקה של היוגה. הסוטרות שנוסדו בשנת 400 לספירה על ידי החכם פטנג’אלי, נקראו על שמו, ומכאן שהיא נקראת סוטרות היוגה של פטנג’אלי. הסוטרות סווגו ל -4 פרקים או פדה, דהיינו – פמאדה הסמאדהי, פאדה סאדהאנה, ויבהוטי פדה וקאיווליה פדה. סוטרות היוגה של פטנג’אלי מציעות בעצם את החוכמה לנהל חיים משמעותיים ותכליתי. טקסט זה נפל באפלוליות יחסית מהמאה ה -12 עד המאה ה -19, כלומר במשך כמעט 700 שנה וחזר קאמבק עקב מאמציהם של סוואמי ויווקננדה ומנהיגים תיאוסופיים אחרים רק בסוף המאה ה -19. הסוטרות זכו להבלטה במאה ה -20 ומאז הן עושות את הסיבובים.

סוטרות יוגה פטנג’אלי למתחילים:

להלן רשימת סוטרות היוגה בה מסווגות 196 הסוטרות היוגה פטנג’אלי.

1. יאמה (התנזרות):

סוטרות יוגה פטנג'אלי

פירוש המילה יאמה הוא שליטה עצמית או משמעת. הם הכללים האתיים בהינדואיזם שיכולים להיחשב כציוויים המוסריים של תרגול יוגה. זהו האיבר הראשון של סוטרת היוגה, והוא מתאר התנהגות חברתית שבה תמצא את קיומם של עקרונות מוסריים בסיסיים כגון אמת, אי-גניבה, אי-תאווה, אי-אלימות, אי-רכושנות וכו ‘. מדובר בחיבוק אושר. , שמחה, שמחה וצחוק.

2. ניאמה (הרגלים, התנהגויות ומצוות).

סוטרות יוגה פטנג'אלי

השנייה ברשימת סוטרות היוגה היא הגפה היקרה של היוגה ידועה בשם ניאמה. המשמעות היא לאמן או למשמעת. הוא כולל שביעות רצון, צנע, טוהר, ללמוד את כתבי הקודש ולהבין אותו ולהיות מודעים לאלוהים ולרחמיו האלוהיים. הוא עוסק גם בניקיון גופני ובכניעה לאלוהים. סגולות אלה ניתן למצוא בפסקה 32 של סאדהאנה פדה בסוטרות היוגה פטנג’אלי.

3. אסאנה (יציבה):

אסאנה (יציבה)

אסאנה היא הגפה השלישית של היוגה. מדובר בתרגול תנוחות היוגה הפיזיות השונות. הם מלאים ביתרונות רוחניים ובריאותיים. הם מנקים את הגוף והנפש וגם מחדשים את החושים. זה גורם לעצמי להרגיש טוב וגם עוזר לך להתמקד טוב יותר במה שאתה עושה. כדי להגדיל את הריכוז שלך, שום דבר לא יכול לעשות טוב יותר מהאסאנות האלה. פרשנות הבהסיה המצורפת לסוטרות (מאת החכם פטנג’אלי עצמו) מציעה לתרגל את 12 התנוחות הבאות:

 • פדמאסנה
 • ויראסנה
 • בהדרסנה
 • צלב קרסנה
 • דנדסנה
 • Sopasrayasana
 • פאריאנקאסנה
 • קראונצ’ה-נישאדאסנה
 • Hastanishadasana
 • אושטראנישאדאסנה
 • Samasansthanasana
 • Sthirasukhasana

4. פראניאמה:

פראניאמה

פראניאמה היא סוטרת יוגה ידועה, המכונה שליטה בנשימה. נדרש שכולם ידעו כיצד לנשום והדרכים בהן אנו יכולים לשלוט בכך. המילה פראנה בעצם פירושה אנרגיה, והיא קיימת בכל מקום. הוא זורם דרך הטבע והאנושות וחשוב מאוד להתפתחותו הגופנית והפסיכולוגית של האדם. הדבר מתבצע בכמה אופנים כגון שאיפה, עצירת נשימה לזמן מה, נשיפה ושוב החזקתה לזמן מה.

5. פראטיאהרה:

פראטיאהרה

הבא בסוטרות היוגה של פטנג’אלי הוא פראטיאהרה. Pratyahara פירושו להיות שליטה על החושים האנושיים. זה אפשרי כאשר מתרגלים יוגה מדי יום, כאשר עושים מדיטציה, נושם ושומרים על תנוחותיו. זה עוזר להם לשלוט ברגשותיהם ולהבין אותם. Pratyahara, המתייחס לציור המודעות של האדם פנימה הוא החמישי ואחד המפתחות החשובים ביותר של יוגה סוטרה..

6. Dharana (חדות):

דהראנה

דהראנה בעצם אומר להשתחרר מהפרעה ולהתמקד בנקודה מסוימת. זו סוטרת היוגה הטובה ביותר להעלאת רמת הריכוז. זה עוזר לך להתמקד טוב יותר. זה הופך אותך ללומד ומבצע טוב יותר. וזה גם עוזר לך להבחין בדברים טוב יותר ולהתבונן. איבר שישי זה של היוגה מתייחס להחזקה במצב פנימי מסוים.

7. דהיאנה (הרהור):

דהיאנה (הרהור)

דהיאנה היא האיבר השביעי של יוגה סוטרה ומדברת על מדיטציה. מדיטציה זו גורמת לך להיות מודע לעולם הסובב אותך ועוזר לך להגיע למצב נפשי יציב ושקט. מערכת היוגה דהיאנה תוארה גם על ידי לורד קרישנה. תרגול סוטרות יוגה זה מסייע בהפרדת מאיה מהמציאות ועוזר להשיג את מטרת המוקשה. Dhyana פירושו התבוננות בצורות ובהשלכות.

8. Samadhi (איחוד, שלם הרמוני):

Samadhi (איחוד, שלם הרמוני)

סמאדהי תואר גם כמצב של אושר. כאן, האגו אינו קיים, ומתגלה טבעו של הפרט, שהוא טהור ותמים. אולם הוא באמת יפה, דורש הרבה מיקוד כדי להשיג אותו. הוא סופג לחלוטין את תודעת הפרט גם כשהאדם נשאר בהכרה. מנהג זה רלוונטי בהינדואיזם, סיקיזם, ג’איניזם ובודהיזם.

סוטרות היוגה של פטנג’אלי הוא אוסף קלאסי של 196 סוטרות המספקות הדרכה מלאה על תרגול היוגה. למרות שהסוטרות האלה הפכו לבלתי מעורפלות במשך 700 שנים בין לבין, הן שוב זכו לפופולריות בשל מאמציהם של כמה קדושים בעלי שם ומבוסס. כל הסוטרות הללו סובבות סביב 8 איברי היוגה, כפי שנדון לעיל. סוטרות היוגה של פטנג’לי מדריכות אותנו בתרגול היוגה דרכו התפתחות רוחנית של הנשמה אפשרית.

שאלות נפוצות & תשובות:

Q1. יש בסהכ כמה סוטרות?

תשובות: בסך הכל, יש 196 סוטרות יוגה. הם סווגו עוד ל -4 פרקים או הפאדים, כלומר הסמאדהי פדה (51 סוטרות), סאדהאנאפאדה (55 סוטרות), ויבהוטיפאדה (56 סוטרות) וקאיוואליאפאדה (34 סוטרות).

ש 2. שהיא סוטרת היוגה הראשונה?

תשובות: מתוך רשימת סוטרות היוגה, סוטרת היוגה הראשונה היא כוחו של עכשיו. כתוב שעכשיו מתחיל לימוד היוגה. זהו התרגום הפשוט והעשיר של הסוטרה הראשונה ‘AthaYoganushashanam.’ זה מראה עד כמה סוטרות היוגה מחודדות ותמציתיות שנאספו לפני מאות שנים והידע המעמיק זוקק בחוט אחד..

ש 3. מהן 5 היאמות?

תשובות: יאמה הוא האיבר הראשון של היוגה. חמשת היאמות כפי שתואר על ידי פטנג’אלי בסוגה יוגה 2.30 שלו הן:

 • אחימסה שפירושה אי אלימות
 • סאטיה שפירושה אמת ואי שקר
 • אסטייה פירושו אי גניבה
 • Brahmacharya פירושו צניעות ואיפוק מיני
 • אפריגרה פירושו חוסר רכושנות