מהי שאקטי יוגה – תנוחות והטבות

המילה שאקטי היא מונח בסנסקריט שמדבר על האנרגיה הקיימת בכל בני האדם. זה מניע עוזר לך לגלות את הכוח שיש לך בתוכו. איכות האמנות הספציפית הזו היא דינאמית, יוצאת דופן ומאוד חיננית. הוא נהוג בכל רחבי העולם ויש לו מרכזים שונים בלונדון, פלורידה, ניו יורק, צ’נאי, מומבאי, הרידוואר וכו ‘..

מהן תנוחות והיתרונות של שאקטי יוגה

תנוחות יוגה של שאקטי:

הרעיון הבסיסי וההבנה של תרגול יוגה שאקטי זה חולקו להלן עם תמונות.

1. מזרן יוגה שאקטי:

כדי לתרגל יוגה שאקטי, עליך להשתמש במזרן שאקטי. הניחו אותו על המיטה או על משטח אחר שהוא רך מאוד. אתה יכול גם להניח מגבת או כרית רכה מתחת לצוואר שלך. שכב במצב כזה כך שהעור שלך בא במגע עם כל נקודות הלחץ של הגוף שלך. הירגעו וקחו כמה נשימות.

2. תנוחת מיקום אחורי:

המיקום הראשון והבסיסי ביותר בשאקטי יוגה הוא שכיבה על הגב. זה יעזור לעורר את נקודות הדיקור והעצבים הממוקמים בחוליה של עמוד השדרה שלך. עדיף להחזיק כרית מתחת לצוואר בזמן שאתה עושה זאת. שמור את הרגליים דוממות על הרצפה. נשום עמוק.

3. מיקום הלסת:

כדי לבצע את תנוחת הלסת, פשוט הניחו את הלחי על מחצלת שאקטי. אתה יכול להשתמש בפיסת בד דקה בין הפנים שלך למחצלת. לאחר מספר פעמים שעשית זאת, ניתן להסיר את הבד. תנוחה זו תצעיר את פניך ותסיר את כל המתחים באזור הלסת והצוואר.

4. תנוחת מיקום יד:

כדי לבצע את תנוחת היד, עליך לשכב על הגב על מחצלת שאקטי ולהניח את שתי הידיים בבית השחי שלך בכיוון ההפוך. על ידי כך, תוכל להשיג איזון במוח שלך ויכולת המדיטציה שלך תגדל. מחצלת שאקטי אידיאלית לתרגול יוגה.

5. תנוחת העין השלישית:

לביצוע תנוחת העין השלישית, שכב על מחצלת שאקטי והנח את ידיך על שתי העיניים. שאפו ונשפו בעדינות. זה יביא זוהר לפנים שלך וגם ירכך את תהליך החשיבה שלך. אתה תרגיש רגוע, מחודש ורענן מאוד לאחר מכן.

6. עמדת לאשנטי:

לתנוחת לאשנטי, עליך להניח את שתי הידיים על החזה; יד אחת צריכה להיות מעל השנייה. זה יפתח את הצ’אקרה, ירגיע את החושים שלך וגם ירגיע את הרגשות שלך. עמדה זו טובה מאוד למי שרוצה להיות יותר רחום וחביב כלפי אחרים.

7. מהא שבאסאנה:

Maha shavasana טוב לגב, לישבן ולצוואר. זה עוזר לך להירגע טוב יותר ומגביר את הכוח ורמות האנרגיה בכל הגוף שלך. זוהי אחת האסאנות הנפוצות ביותר בהן מתאמנים יוגי מאה שאקטי מכיוון שהיא העמדה הקלה ביותר לביצוע ועוזרת לך להשיג מדיטציה טובה ועמוקה..

8. שום דאטה אסאנה:

Shom Datta Asana עובד על הבטן, הרגליים והירכיים שלך. זה פותח את הנשימה שלך וזו דרך מצוינת להוציא את האש הפנימית שבך. זוהי אחת העמדות המהותיות והחשובות ביותר עבור מי שמתרגל יוגשאקטי מדי יום.

9. היתרונות של שאקטי יוגה:

שאקטי יוגה - תנוחות והטבות

שאקטי יוגה עוזרת לך להעיר את רוחך האמיתית. יש לו סגנונות שונים שעוזרים לך להתגבר על אתגרים רגשיים ופיזיים שונים שאתה מתמודד איתם. זה משפר את האישיות שלך וגורם לך להיות צנוע ועניו. ככל שאתה יעיל יותר בתחום זה, כך תקבל תוצאות טובות יותר.

מקורות תמונות: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.