צ’אקראסנה (תנוחת הגלגלים) – כיצד לעשות והטבות

ישנן תנוחות יוגה רבות שיכולות לסייע לך להחלים מכאבי גב. אבל אין כמו הצ’אקראסנה. זוהי אחת מתנוחות הכיפוף האחוריות הטובות ביותר שהומצאו אי פעם. זו בעצם תנוחת גלגל שבה פלג הגוף העליון המתחיל מהמותן מתכופף לאחור כך שהפנים מופנות לכיוון הקרקע וכפות הידיים דוחפות את הרצפה. ישנם שלבים רבים להשגת תנוחת הצ’אקראסנה האידיאלית וכאשר היא הושלמה, היא נראית כמו גלגל. זוהי תנועה נהדרת להפיכת עמוד השדרה לגמיש.

צ'אקראסנה (תנוחת הגלגלים) - כיצד לעשות והטבות

צ’אקראסנה פירושה גלגל אסאן, כאשר צ’אקרה היא הגלגל ואסאנה פירושה מושב או יציבה.

איך עושים את הצ’אקראסנה:

צ’אקראסנה אינה תנוחת יוגה מסובכת במיוחד. אך עדיין יש כמה דברים שעליך לקחת בחשבון לפני שאתה נכנס לתנוחת היוגה הזו. קודם כל תצטרך לשחרר את הידיים והגב. נסה למתוח קצת כך שזה יכול לקחת את המשיכה והקריעה שהשרירים שלך עומדים לחוות.

באופן כללי, לביצוע יוגה כראוי, יש להניח את הידיים והרגליים על הרצפה בזמן שהבטן תפנה כלפי מעלה. התחל ממצב שכיבה או חסר עמוד שדרה, כך שתוכל לכופף את הגב כראוי. אחת הדרכים הקלות ביותר לבצע יוגה זו היא לעמוד זקוף ולהפיל את הגב לאדמה. אבל היזהר כל הזמן או שאתה עלול לפגוע בעצמך.

למניעת פציעה שמור את הידיים וכפות הידיים שלך מוכנות לתמוך בפלג הגוף העליון שלך בזמן שהוא נשען לעבר הקרקע. אם אתה מתחיל, עליך ליישם את טכניקת הסיוע לקיר, שבה לא תצטרך להפיל את פלג הגוף העליון בחלק הראשון ותוכל לנצל את היתרון של הקיר מאחוריך ולאט לאט לכופף את הגב כלפי פלג הגוף התחתון שלך..

אסאן זה בהחלט יגדיל את הגמישות ויהפוך אותך לחזק מהליבה. אם אתה עושה את זה כמו שצריך אז מי שצופה יזכיר לך שהגוף שלך נראה כמו קשת הפונה כלפי מעלה.

יתרונות הצ’אקראסנה:

תרגיל זה יעיל למדי לטיפול בכאבי גב ומציע גם מספר יתרונות בכל הנוגע לגוף, לרוח ולנפש. בין מספר הצ’אקראסנות, החשובות שבהן נדון להלן.

ראשית, תנוחת יוגה זו מחזקת ומאריכה את עמוד החוליות. הוא משפר את גמישות וגמישות שרירי הגב ומונע את עמוד השדרה כנגד בעיות גיל כגון דחיסה. לעמידה גבוהה, כמות מסוימת של שטח נדרש בין עמוד השדרה, שניתן להשיג באמצעות יציבה זו.

שנית, הצ’אקראסנה יעילה לזרועות מכיוון שהיא משפרת את כוח הזרועות, פרקי הידיים, האמות וכו ‘מלבד זאת היא גם משפרת את הגמישות בחזה, ברגליים, בכתף ​​וכו’ ומגוונת את השרירים באזורים אלה..

שלישית, צ’אקראסנה מחזקת את הריאות ומאפשרת זרימה תקינה של חמצן לכלוב הצלעות. תאמין או לא, תנוחת יוגה מסוימת זו יכולה להגביר גם את הנשימה. נשימה נכונה בעת ביצוע תנוחת יוגה זו יכולה לעזור לך להיות בריא מהליבה.

רביעית, תנוחת היוגה של הצ’אקראסנה יכולה לשפר את הכוח המנטלי והגופני וגם יכולה להסיר מתח, חרדות ודיכאון..

חמישית, תנוחת יוגה מסוימת זו מועילה לכל הגוף ויכולה למנוע הגעת אוסטיאופורוזיס.