יוגה צחוק – דרך קלה ופשוטה לחיים מאושרים!

תוהים מה זה יוגה צחוק? יש פתגם עתיק שאומר ‘צחוק הוא התרופה הטובה ביותר.’ זה לא רק פתגם, אלא זה נכון למעשה. כעשר דקות של צחוק בטן אמיתי משפיעה על הגוף על הרדמה ותקדם לפחות שנתיים של שינה ללא כאבים. יוגה צחוק מבוססת על עיקרון זה ממש. יוגה זו, שהתחילה על ידי ד”ר מדאן קטריה, ידועה גם בשם דוקטור מדן קטריה יוגה צחוק.

רופאים אומרים לעתים קרובות שצחוק הוא צורת התרופה הטובה ביותר. ובכן, ד”ר קטריה באמת האמין בכך והחל להקצות מינונים של זה. השלב הראשון לתרגול יוגה צחוק הוא גיבוש קבוצה. סוג זה של יוגה תמיד מוכיח שהוא מועיל יותר בקבוצה. כשאתה מסתכל על אנשים אחרים שמתנהגים וצוחקים כמו טיפש איתך, הצחוק שלך הופך במהרה לאמיתי למדי.

קודם כל, עליך לשכוח את כל התודעה העצמית שלך ולהבין שחיים ללא סיבה אינם באמת סימן לשיגעון. אתה אף פעם לא צריך סיבה לצחוק, ואני מתכוון לצחוק אמיתי, לא לאלה המזויפים שבהם אתה משתמש במשרדים שבהם אתה נאלץ לצחוק מהבדיחות של הבוס שלך שהן עצובות.

יוגה צחוק ידועה גם בשם יוגה האסיה. היוגה די פשוטה במובן זה שזה צחוק בלתי רצוני ממושך שיספק יתרונות פיזיולוגיים.

יסודות יוגה צחוק:

הנה החשיבות של יוגה צחוק. צחוק ידוע כתרופה הטובה ביותר ללחץ. בין אם זה צחוק מזויף או אמיתי, הגוף שלך לא מבחין, ומכאן שהגוף הופך להיות קל יותר לקבל אותו ובכך לתרום לרווחת הגוף. מפגשי טיפול יוגה צחוק מתקיימים בחברות, בתי ספר רבים ואפילו בבתי אבות.

צחוק ידוע כמחזק את המערכת החיסונית ומשחרר גם אנדורפינים מרגישים טוב. זה גם מוריד את לחץ הדם. יוגה צחוק מגיעה גם עם נשימה עמוקה. נשימה עמוקה מבטיחה לחמצן את הדם, אך יותר מכל הצחוק יקל על הלחץ ויגרום לך להיות אנרגטי וחיובי יותר..

יוגה צחוק למתחילים: מה שכדאי לדעת

לפני שאתה לוקח את זה ברצינות, הנה כמה דברים, אתה כמתחיל תצטרך לדעת. תרגילי יוגה צחוק לא כל כך קלים למתחילים, וצריך לקבל בלב בהתחלה שזה הולך לשנות.

 • חימום הוא חובה. תחאו כפיים מיד או בצעו תרגילים קטנים יותר שיסנכרו את התנועה שלכם. כאשר אתה מתחיל עם מחיאת כפיים, (שניהם) זה יעורר את נקודות הלחץ על הידיים שלך. זה יוביל גם לעלייה ברמת האנרגיה.
 • נסה את תרגיל הצחוק של האריה. תוציא את הלשון ותשאיר את הפה פתוח. לאט לאט למתוח את הידיים החוצה, בדומה לכפותיו של אריה. צחק מהבטן שלך.
 • לעורר נשימה עמוקה. זה יעזור לייצר צחוק בטן גדול. תרגל נשימה עמוקה לאורך כל הפגישה. זה יהיה קל יותר לגשת לצחוקים עמוקים.

יתרונות יוגה צחוקים

עכשיו יש הרבה תנוחות שאתה יכול לנסות תוך כדי צחוק. להלן כמה מרשימת תרגילי יוגה הצחוק וכיצד לעשות יוגה צחוק. למידע נוסף מתמונות יוגה צחוק.

 • ראשית בצחוק, צעדים של יוגה להיות מאושרים. לאחר מכן, מחאו כפיים בידכם לפני צ’אקרת הלב וצחקו צחוק לבבי. התמקדו בבטן וצחקו. לאחר מכן התמקד בלבך וצחק. המשך לעבור בין השניים והרגיש את מהלך הצחוק דרך הבטן והצלעות!
 • לאחר מכן, התרכז בכפות הרגליים כשאתה חותם אותן על הקרקע ופולט “הוהו” חזק.!
 • כאשר הראש שלך כואב, או שאתה לחוץ מכדי לבצע כל עבודה, פשוט הניח את הידיים על הראש וצחק בקול רם. הרגישו את הצחוק הזה בתוך הראש שלכם, והסירו כל מתח ומתח. זו יכולה להיות יוגה צחוק מצוינת גם ללחץ.
 • אז אתה יכול להתכופף עם הידיים כלפי הקרקע ואז להוציא “חחחח” חזק כאשר אתה מזיז את הידיים כלפי מעלה לכיוון השמיים. קוראים לזה גל הצחוק. אתה יכול לעשות את זה חמש או שש פעמים. זה גורם לך להרגיש קל בפנים.
 • ואז יש את הצחוק המבורך. זהו סוג של חיוך מזמין. אם אתם בקבוצה, הביטו על כולם בעיניים וחייכו אליהם חיוך חם ומסביר פנים. אם אתה בבית, הסתכל במראה וחייך לעצמך!
 • צחוק גן עדן הוא למתוח את הידיים כלפי מעלה גבוה ככל שהם יגיעו ואז לצחוק בקול רם, ‘חחח.’ בזמן שאתה צוחק, הרגיש את עצמך מתחבר לאנרגיה החיובית של גן עדן.

בודהה יוגה צוחק הוא סטודיו יוגה מפורסם המכיל מורים מומחים. הם ינחו אותך לאורך התרגול בצורה יציבה, עם הומור. הניסיון והידע שלהם יאפשרו לך לחוות את ההיבטים המנטליים והרוחניים של התרגול. בעזרת תרגול זה, השקפתך כלפי החיים תשתנה. אלה יכולים אפילו להיות ניסויים כמו יוגה צחוק לילדים.

הנה דבר מעניין שתרצה לדעת על היוגה הייחודית הזו. MadanKatria צחוק יוגה הוא מייסד תנועת יוגה הצחוק העולמית. הוא מציע את אחד המאמנים הטובים ביותר שהופך להיות מומחה ליוגה צחוק מוסמך. זה יבטיח שמועדון הצחוק שלך יעקוב אחר עקרונות היוגה של הצחוק ויעמוד בו. הוא ידוע בשם “איש הרפואה העליזה”. זמן קצר לאחר מכן החלו לעלות מספר מועדוני צחוק. בקיצור, הוא האיש שעומד מאחורי הצלחת היוגה.

המנטרה הראשית של יוגה צחוק היא “שכל היצורים יהיו מאושרים. שיהיה עולם של צחוק “. אז תהיה אופטימי! הביטו על הצד הבהיר של הדברים, חשו את האנרגיה החיובית הזורמת באוויר סביבכם, ועזרו לאחרים לחוש גם בנוכחותה!

ברגע ששיגרת יוגה הצחוק שלך הסתיימה, נכנסים לעמדה נוחה ומזמרים ‘אומ’ לדקה. זה יעזור להרגיע את הגוף ולהאט אותו שוב. לאחר שתסיים, תרגיש מחודש ורענן, שכן רק התקף צחוק טוב יכול לגרום לך להרגיש.

תנוחות יוגה צחוקות

יתרונות בריאותיים של יוגה צחוק:

לצחוק יש השפעה חיובית רצינית על הגוף שלך. להלן כמה מיתרונות יוגה הצחוק:

 • מגביר את צריכת החמצן וזרימת הדם, זה דבר אחד טוב ביוגה.
 • זה משפר את תפקוד כלי הדם ויוריד את לחץ הדם שלך.
 • זה מגביר את האנרגיה שלך ומסייע בהגנה על הלב שלך.
 • יוגה צחוק מסייעת בהפגת מתחים ומאפשרת לך להשיג מיקוד.

אמצעי זהירות והתוויות נגד:

למרות שזה עשוי להיות טוב לבריאות שלך, להלן כמה אמצעי זהירות וסתירות שיוגה צחוק תביא אליך.

אמצעי זהירות:

 • אם יש לך לחץ דם, התרחק מכך.
 • אם אתה סובל ממחלות לב או מבעיות נלוות, הקפד לא לתרגל יוגה צחוק.
 • במקרה שאתה מרגיש קוצר נשימה, הפסק לעשות זאת מיד.

התוויות נגד:

 • אם יש לך בקע, אל תתרגל יוגה צחוק.
 • שיעול מתמשך וקוצר נשימה הוא סימן נוסף שכדאי להפסיק לעשות.

צחוק עוזר לך להרגיש טוב יותר עם עצמך והעולם. זה גורם לך לשכוח את כל הדאגות שלך לשנייה ופשוט ליהנות מהחיים. זה גורם לך לראות דברים טובים ולשכוח מהעצובים לכמה רגעים, וזה מספיק כדי לתת לך תקווה ובכך להפוך את היום שלך לטוב יותר!

צחוק הוא התרופה הטובה ביותר, וכעת, אולי אפילו התחלת להאמין בעקרון זה. כפי שסיפרנו קודם לכן כי יוגה צחוק היתרונות בקבוצה, ומכאן, שזה רק אידיאלי שתקדם תחילה ותיצור קבוצה ואז תנצל את היתרונות האמיתיים של צחוק. אז קדימה שתפו את המאמר שלנו עם חברים וקרובי משפחה והשתחררו מהלחץ על ידי תרגול צורה פשוטה זו של יוגה הנקראת יוגה צוחקת לאסטרס מתח. ספר לנו מה אתה חושב על מדריך זה בנושא יוגה צחוק של ד”ר מדן קטריה.

שאלות נפוצות & תשובות:

Q1. מהי יוגה צחוק? איך עושים יוגה צחוק?

תשובות: יוגה צחוק או חאסיאוגה היא התרגול הכרוך בצחוק מרצון. יוגה צחוק מבוססת על האמון והביטחון שצחוק מרצון נותן את אותן הטבות הן פיזיות והן פסיכולוגיות כפי שהיו מקבלים בצחוק ספונטני. יוגה צחוק מתבצעת בדרך כלל בקבוצות. עבור ביצוע יוגה צחוק, להיכנס לקבוצה, יש קשר עין בעין עם המשתתפים, לפצח בדיחה או להתחיל לצחוק מרצון. בקרוב תגלו שהצחוק המאולץ הפך לצחוק אמיתי ומדבק.

ש 2. ציין את טכניקות יוגה הצחוק השונות.

תשובות: להלן הטכניקות השונות של יוגה צחוק:

צחוק מברך: בצחוק הזה אתה מסתובב לאנשים שונים עם זרועות ביציבה של Namaste ומתחיל לצחוק. וודא שיש לך קשר עין עם האדם האחר בזמן שאתה עושה את הצחוק הזה.

צחוק אריה: בצחוק הזה אתה צריך להוציא את הלשון, למתוח את הידיים ולהרחיב את העיניים בזמן הצחוק.

צחוק מזמזם: צחק במקום שבו הפה שלך סגור, ואתה פשוט מזמזם.

צחוק שקט: פתחו את הפה לרווחה וצחקו בלי לעשות רעש. צרו פרצופים ותנועות מצחיקות כאשר אתם מביטים בעיניו של האדם האחר.

צחוק הדרגתי: התחל בחיוך ואז התחל לאט לצחוק. הגבר את עוצמת החיוך שלך עד שתשיג צחוק לבבי. הורד את עוצמת הצחוק בהדרגה וסיים שוב בחיוך.

צחוק מלב אל לב: להתקרב לאדם השני, להחזיק ידיים ולצחוק את ליבך. אם נוח לך, תוכל אפילו לחבק את אותו אדם בזמן שאתה צוחק.

ש 3. מה זה צוחק בודהה יוגה סטודיו?

תשובות: בודהה צוחק בודהה יוגה הוא מקום עם טמפרטורה חמה אידיאלית לתרגול יוגה. למקום יש טמפרטורה קבועה של 78-80 מעלות והוא לא כל כך מחומם שיכול להלחיץ ​​את הגוף. זוהי הטמפרטורה האידיאלית לתרגול יוגה.