מהן האסאנות של דיווה יוגה והיתרונות שלה?

העולם זקוק לשחרור, ובגדול כן. אם אתה מדבר על שחרור, אתה העולם, מה שאומר שהגוף שלך הוא היקום בשבילך, ויש להקפיד היטב על שמירתו ולבבי. כדי לקבל מבנה גוף מושלם ומותאם היטב, צ’אקרות מיושרות ומתאימות, עליך להתאמן באופן קבוע ובאופן הולם, אומרים מומחים. אנו לא מבקשים מכם להירשם לאולמות יקרים או לשאוב מגהץ במשך שעות מדי יום. במקום זאת אנו מבקשים מכם לחשוב על ברכת הטבע, יוגה למשל כדי להשיג גוף מאוזן, בעל גוון גוף ובכושר..

דיאנה יוגה אסאנות

למה יוגה?

 • פחות זמן.
 • יתרונות נוספים.
 • מקובל דמוגרפית ברחבי העולם.
 • עוזר לגוף, לנפש ולנשמה.
 • מרחיק את הסכנות והגחמות של החולדה המרוץ מהחיים.

אך חשוב שתמצא את המורה, המאמן, בית הספר או הגורו הנכון ללמוד את אמנות ומדע היוגה. השיטה העתיקה להישאר בכושר עשתה פלאים אז ועד היום סייעה למיליארדים ברחבי העולם. עם זאת, אנא פנה לרופא המשפחה לפני שאתה נרשם או מתחיל שיעורים בנושא יוגה.

מהי דיווה יוגה?

דיוויה היא המונח הסנקריטאי “אלוהי”, “גורל” או “הון”. בתוך פילוסופיית היוגה, דיווה מתייחסת לעתים קרובות ל divya-drishti שמשמעותה תובנה אלוהית. ברגע שיוגי משיג את דיוויה-דרישטי זה עוזר לו לתקשר ולהתחבר עם האלוהי וגם מאפשר להם לראות אל העתיד, כמו גם את העבר.

דיוויה יוגה היא מיזוג של התרגול המסורתי העתיק של האטה יוגה ושיטת עבודת גוף עכשווית ומודרנית הנקראת עבודת הלר. דיווה יוגה פותחה בתחילה על ידי דיוויה אואנד (דריל ואנסייה) והוכרה על ידי ברית היוגה. הוא הפך פופולרי מאוד בזמן המודרני ומתבצע במספר אולפנים וכן בנסיגות רוחניות.

דיווה יוגה מחולקת בעיקר לארבעה מקטעים, כאשר כל קטע מתמקד בחלק מסוים של הגוף או בהיבט אחר של השגת ההתקדמות הרוחנית והפיזית שמציעה היוגה. המודול הראשון מתמקד ב”שרוול “הגוף, ואילו השני במבני ה”ליבה”, והשלישי באיזון האנרגיות הנשיות והגבריות ובמודול האחרון בשילוב כל החלקים הנ”ל..

מהן האסאנות העיקריות בדיווה יוגה?

תן לנו ללמוד עוד על הרעיון של אסאנות יוגה Divya בפירוט להלן.

ניתן לתרגל יוגה פטנג’אלי דיווה על ידי אנשים מכל קבוצות הגיל. בדרך כלל מתחילים עם מעט אסאנות לחימום וסוריאנאמסקרה ואחריו שילובים שונים של אסאנות, תנוחות ותרגילים. Patanjali Divya yoga גם מתרגל mudras, pranayamas ותרגילי מיקרו המועילים לעיניים, אצבעות, בהונות, פנים וצוואר. דיווה יוגה מסתיימת בשבאסנה.

לדברי רמדב, ‘יוגה היא אמצעי נפלא להתעמלות, מתיחה והרפיה של הגוף/הנפש, כך שהיא יכולה להיות בריאה ואריכה ימים. זה עוזר בתיאום הגוף, הנפש והנשמה ‘.

כמה מהאסאנות המרכיבות את דיווה יוגה הן:

באדהא פדמאסנה: Baddha Padmasana ידועה גם כתנוחת לוטוס נעולה. בסנסקריט, “באדהא” פירושו כבול או נעול.

Bhujangasana: Bhujangasana דומה למכסה המנוע המוגבה של קוברה, ומכאן שהוא ידוע גם בשם תנוחת הקוברה.

Dhanurasana: כפי שהשם מרמז Dhanurasana ניתן את שמו בשל הצורה שהגוף לובש בעת ביצועו – זה של קשת. דהאנו פירושו קשת.

Halasana: תנוחת הגוף בעת ביצוע האסאנה הזו נראית כמו של מחרשה טיפוסית, ומכאן השם Halasana.

קוקוטסנה: בסנסקריט Kukkut פירושו תרנגול או תרנגול, אסאנה זו הוזכרה בטקסטים מיושנים של יוגה קדושה כמו גרנדה סמהיטה והאתה יוגה פראדאפיקה. זוהי תנוחה קשה במיוחד הדורשת כוח נשק עצום ולוקחת הרבה זמן ותרגול כדי לשכלל את האסאנה הזו.

Matyasana Mayurasana: בהקשר של אשטנגה ויניאסה יוגה צורה זו של אסאנה נחשבת לאסאנה הנגדית לסרוונגאסנה..

Paschimothasana: Paschimottanasana היא אסאנה פשוטה ומציגה תנוחת האטה יוגה קלאסית ויש לה יתרונות רבים.

סאריאנגאסנה: ‘סרב’ פירושו הכל; ‘אנגה’ פירושו חלק מגוף. סרוונגסנה היא תנוחת יוגה שבה כל הגוף מאוזן על הכתפיים.

סידהאסאנה: בסנסקריט ‘סידה’ פירושו ‘הישג’ או ‘מיומן’ ו’אסאנה ‘פירושו’ פוזה ‘. סידהסאנה מוזכרת כאחת מארבע תנוחות הישיבה החזקות ביותר המתאימות למדיטציה בטקסט האטה יוגה Hatha Yoga Pradeepika.

וג’ראסנה: תנוחת יהלום זו נקראת גם תנוחת Adamintine. הוא שואב את שמו מהמילה הסנסקרית וג’רה (वज्), שפירושה יהלום או רעם וכפי שהשם מרמז שזו תנוחת כריעה. תרגילי נשימה כמו Pranayama, Kapalabhati ואנולון וילום נעשים בדרך כלל בישיבה בתנוחה זו, ובכך נאמר כי הגוף הופך להיות חזק כמו יהלום.

מה כרוך בדיווה יוגה?

אחד מענפי הניו אייג ‘הפופולריים ביותר כיום הוא Divyayoga. בואו נסתכל על הרעיון בפירוט.

הוואגראסנה:

לדבריהם, דיוויה יוגה עזרה לרבים בבעיות נשירת שיער ותאונות שיער. עם שימוש בקצות האצבעות שלך, יהיה הרבה פעילות גופנית הניתנת לקצות ולזקיקי השיער שלך, ובתורם הופכת את השיער לחזק ובריא. תרגול זה מסייע גם לצמיחת שיער, מה שהופך את הכתר שלך למרכז המשיכה בכל עת. מומחי יוגית דיווה ממליצים על שימוש ב- DivyaKesh Tail, המסייע במאבק בנושאים שמציקים לראש והקרקפת, אפילו לכאבי ראש ומיגרנות. השמן מיוצר במעבדות של בית המרקחת דיווה של סוואמי רמדב, ויש בו את המרכיבים הבאים;

הוואגראסנה

 • ברינגה-ראג’ה
 • ברהמי
 • אמלקל (אמאלה)
 • Shweta Chhandana

דיווה יוגה ונשים בהריון:

זוהי ברכה כזו להיות אם מצפה, דיווה יוגה מציעה תנוחות רבות לנשים בהריון לתרגל, למשל;

1. תנוחת החתול מסייעת בבעיות של הגב התחתון, במיוחד במקרה של נשים שמצפות וכאבים חריפים באזור זה. התנוחה מסייעת לנשים עם כושר הסתגלות ותנועה

2. תנוחת הגיבורה מסייעת למחלות פסיכולוגיות, פיזיות, אווריריות ואחרות שמטרידות נשים בהריון. הוא תומך בתפקוד של עמוד השדרה והשרירים מסביב, ובאקורד השדרה בסך הכל.

שתי התנוחות הנ”ל מסייעות באזורים המקיפים את הצלעות, החזה הגבוה, הכתפיים והחזה. יישור הגוף אפשרי, הצ’אקרות מתואמות היטב ואין להן השפעות שליליות על האם להיות, או על התינוק ברחם האם, אומרים מומחים.

יתרונות:

התנוחות המוזכרות מסייעות בפרופורציה המתאימה של הרחם. גם הסרעפת נעזרת בתנועות קלות, ופעולות נשימה מועילות גם לאם המצפה. אותות מועברים למוח בקלות ובשפע, אך בצורה רגועה ומורכבת מאוד. הכריכה וההפשטה של ​​הרחם נלמדות באמצעות תנוחות כאלה, אומרים מומחים. זה בדיוק מה שעוזר לאישה בזמן הלידה או בזמן פעולת הלידה.

דיווה יוגה ובלוטת התריס:

חולים הסובלים מבלוטת התריס אינם צריכים להוציא סכומים גבוהים על תרופות לטיפול. מומחים סבורים שהיישום של sarvangasan או מקבלים עמדה לעזרה בבעיות כאלה.

 1. המטופל צריך להתחיל בתנוחת עמידה יוגית קבלה, ולאט לאט להתמוטט על הגב.
 2. עכשיו הוא צריך להרים את הרגליים עד שהיא כפופה לכתפו
 3. ברך הברך צריכה להיות כרוכה בחזה ותחוב לחזה
 4. המרפקים נושאים את כל המשקל והזרועות תומכות בירכיים
 5. עיקול הכפפה מתבצע לאחר שתי דקות לסיום התרגיל היוגי

בלוטת התריס אחראית על המשקל בגוף ועל הפעילות בגוף. בעזרת התרגיל הנ”ל, בלוטת התריס מעוררת ויעילה לעבודה. אסאנות אחרות שישמשו כמעקב הן;

 • נאוקסנה
 • אוטאנפאדאסנה
 • מאציאסנה
 • ישטיקאסנה

מחקרי מקרה הראו הוכחה:

בימים אלה, כולם רוצים הוכחה לטענות כאלה, וזו הסיבה שכאשר תבדוק באינטרנט תמצא מיליונים המעידים על דיווה יוגה. באבא רמדב עשה פלאים עבור רבים, במיוחד עבור אלה הסובלים מבעיות של הגוף והנפש, באמצעות דיווה יוגה. האסאנות שהוא מלמד שוכפלו בדרכים קלות יותר, פעם אחר פעם, ובכל רחבי העולם.

כיום יותר ממיליארד לומדים ומשתמשים ביתרונות של דיווה יוגה. ברחבי המדינה ישנם שיעורים בהם ניתן ללמוד את דרכי ההתאמה שלו. מלבד זאת, לבאבא רמדב יש סרטונים משלו, תקליטורים ו- DVD, וגם קייטנות יוגה, שם הוא מציע הנחיות ונקודות כיצד להפיק את המיטב מבריאותך באמצעות יוגה. האימונים המוצגים הם פשוטים וצלולים, וגם היתרונות מסופרים

מוצרי Divya Patanjali:

הגורו היוגי הלך צעד אחד קדימה והביא לטיפולים ולתרופות ביתיות לכולם, כלומר מוצרי Divya patanjali. חלק השיקויים והמרקחים שבשיטת הפוגה פטנג’אלי בשימוש עשויים ממאה אחוז צמחי מרפא טבעיים וידועים כמסייעים כמעט בכל מחלה ומחלות של הגוף והנפש. אין תופעות לוואי שצריך להטריד אותן, מכיוון שהמרכיבים כאמור טבעיים במאה אחוז.

יתרונות:

 1. עם טיפול היוגה במקום, אנשים הסובלים מכאבים כרוניים הפיקו תועלת מיוגה דיווה ופאטנג’אלי
 2. אסאנות שהוזכרו וכאשר השתמשו בהן סייע לרבים ברחבי העולם להילחם בהשמנת יתר וירידה במשקל באופן טבעי, חוסך את הצורך בניתוח ובתרופות יקרות.
 3. למוצרי Divya patanjali המיוצרים ממעבדות בית המרקחת באבא רמדב יש מענה לכל צורך ובעיה בריאותית
 4. מקורות ומשאבים טבעיים נרכשים ומתקבלים על מנת להבטיח שכל חלק מהתרופה יהיה אותנטי ואמיתי.
 5. תרופות צמחים שניתן להכין בבית נלמדות גם על ידי המאסטרים היוגים

הישאר בריא ותהיה מאושר!!