בלסנה (תנוחת הילד) – אופן הפעולה והיתרונות שלה

אם אתה מתרגל יוגה בצורה הנכונה, אתה עשוי להשיג יתרונות בריאותיים רבים שיש להם השפעות ארוכות טווח. ליוגה יש חיוניות דינאמית שהופכת את גוף האדם ליעיל יותר ומסוגל. יוגה לא רק פירושה תרגילי חימום או גישור, היא כוללת גם אסאנה.

בלסנה (תנוחת הילד) כיצד לעשות ויתרונותיה

אסאנה כזו היא BAL Asana הנפוצה מאוד בקרב אנשים. היא ידועה גם כתנוחת הילד. תנוחת ילדים ידועה בדרך כלל כתנוחת יוגה למתחילים וניתן ללמוד אותה בקלות. Balasana הוא סוג של תרגיל מתיחות טוב לגב התחתון ולעמוד השדרה.

אם אתה מתכנן ללמוד תרגיל זה, התחל בעצמך היום על ידי ביצוע השלבים הפשוטים המפורטים להלן:

1. הניחו מחצלת נקייה על הרצפה ופשוט כורעו על המחצלת.

2. עליך להתחיל את הפגישה בכריעה. הקפד להפגיש את שתי האצבעות ולהפריד בין העקבים. הברכיים צריכות להיות רחבות בנפרד וכך גם לגבי הירכיים. עליך לשמור על אותו מרחק בין הברכיים והירכיים.

3. שמור את בהונותיך מכוונות כלפי הקרקע.

4. כעת התמקם באיטיות בעמדת vajrasana או ברעם. רק וודא שהגב והעמוד התחתון שלך ישרים לגמרי.

5. עכשיו רק שמור על גופך רגוע ושחרר את גופך במידת האפשר. הניחו את הידיים ליד הרגליים על הקרקע.

6. בשלב הסופי פשוט לגעת באדמה עם המצח. תוך כדי נגיעה באדמה במצח, פשוט עצום את עיניך והתרכז בנשימה שלך. פשוט הפנו את תשומת הלב לזרימת האוויר בנחיריים ושאפו ונשפו לאט.

7. נסה לשמור את הגוף במצב למשך 3-4 דקות ולאחר מכן חזור למצב vajrasana. במהלך תרגול זה אתה עלול להרגיש חצי ישן. זה גורם לגוף שלך להרגיש יותר רגוע ורענן. אחרי שחוזרים לעמדת vajrasana, באו לאט מהאסאנה. רק אל תמהר.

הרבה אנשים משתמשים ביציבה של Balasana בזמן שהם מתרגלים גם תנוחות קשות. Balasana לא רק שומר על הגוף שלך במצב מנוחה, אלא גם מרגיע את הגוף והנפש שלך. אך וודא שבעת ביצוע האסאנה הזו עליך לנשום עמוק פנימה והחוצה. זה בוודאי יעזור לשקם ולהחיות את רמות האנרגיה שלך.

יש לתרגל אסאנה זו אם אתה סובל מכאבי מפרקים או ברכיים. גם אם אתה בהריון, נסה להימנע מהאסאנה הזו מכיוון שהיא עלולה לגרום לעומס על הבטן. צריך לעשות זאת רק תחת הגבול והיכולת שלהם. אל תגזים באסאנה זו מכיוון שהיא עלולה לגרום ללחץ על גופך.

היתרונות של בלסנה:

ישנם יתרונות בריאותיים רבים, אם אתה מתכנן לתרגל בלסנה מדי יום. זה עוזר למתוח ולחזק את השרירים שלך. זה גם עוזר במחזור הדם של הגוף. אסאנה זו מועילה מאוד לאנשים שנלחצים מאוד בחיים ומדוכאים. זה לא אתה מוריד מתח, אלא גם עייפות.

אם אתה סובל מכאבי גב או בעיות בעמוד השדרה התחתון, יש לתרגל אסאנה זו על בסיס יומי. זה לא רק עוזר בפתרון הכאבים והכאבים, אלא גם עוזר להחלים את יציבת גופך בטווח הארוך. תנוחה זו יכולה לסייע גם לאנשים הסובלים מנדודי שינה.

התנוחה כשלעצמה עוצמתית מאוד. אם תרגלו תנוחה זו במשך 2-3 דקות ברציפות, אתם עשויים פשוט לנמנם. אין הכרח שהיוגה הזו מועילה מאוד בשעות הבוקר. אם אתה מרגיש עייף מאוד, נסה לבצע תנוחה זו, הגוף והנפש שלך עשויים להיות רגועים.