Janu Sirsasana – איך לעשות והטבות

Janu Sirsasana מגיע ממילות השורש בסנסקריט Janu, שפירושן “ברך” וסירסה שפירושה “ראש” ואסאנה שפירושה “פוזה”. כמו הרבה עיקולים קדימה אחרים, Janu Sirsasana נחשבת לתנוחת שיקום בגלל ההשפעה המרגיעה שלה. כמו כן, נאמר כי הוא נותן אנרגיה מחדש לגוף, משחרר מתח וחרדה להתעורר בשש בבוקר ולצורך למהר לחדר הכושר היא אכן עבודה קשה במיוחד כשאתה צריך למהר אחורה בדיוק בזמן למשרד או לבית הספר. בשלב זה אתה באמת רוצה שתוכל לדלג על חדר כושר רק להיום, אבל הדור החדש התמקד יותר באורח חיים בריא ובניית גוף, מגפה שהפתיעה את האומה. בערך בזמן הזה, החלפת חדר הכושר שלך ביוגה בבוקר תעשה בסדר. למעשה, יוגה בהיותה תרגיל נשימות איטי ממריצה ומספקת את דעתך ולא רק את גופך. במאמר של היום נדבר על יוגה אחת כזו ועל היתרונות שתוכלו להפיק ממנה.

Janu Sirsasana כיצד לעשות והטבות

טיפים למתחילים (עיקול קדימה ברגל אחת):

Janu Sirsasana (עיקול קדימה עם רגל אחת) היא תנוחה מאתגרת במיוחד למתחילים. זה יכול לקחת לא מעט זמן עד שהירכיים, הגב התחתון והגב הירך יפתחו מספיק כדי לאפשר את טווח התנועה המלא באסאנות אלה. הדבר העיקרי שיש לשים לב אליו בעת ביצוע האסאנות הללו הוא פיתוח רמה מסוימת של סבלנות, שכן כל סוג של תוקפנות המתגלה במהלך תרגול תרגילים אלה רק תגרום לאחור ותגרום לפציעות..

ינואר סירסאנה (תנוחת יוגה לברך):

ינואר סירסאסנה

יוגה Sirsasana יוגה ידועה גם בשם תנוחת הראש עד הברך הנגזרת מעצם מבנה תנוחת היוגה. זהו בעיקר תרגיל מתיחות, לא רק לגוף החיצוני שלכם אלא גם לחלק הפנימי של גופכם. כתב ויתור עיקרי שמגיע עם זה הוא שעליך לבצע את הבטן הריקה הזו ביוגה ריקה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

איך לעשות את זה?

 • התחל בהנחת מחצלת יוגה ושבת עליה כשהרגליים שלך נמתחות לפניך.
 • וודא כי עמוד השדרה שלך ישר והצוואר שלך מיושר למחך שלך. בישיבה עם רגליים מתוחות, בהונותיך צריכות להצביע כלפי מעלה כאשר אתה מיישר את הרגל.
 • כעת כופף רגל אחת, אמור את הזכות עד למפשעותיך. הברך הימנית שלך אמורה לבלוט עכשיו כשאתה מושך את הרגליים כל הדרך אחורה.
 • גרמו לאצבעות הרגליים לגעת בירך הפנימית של רגל שמאל בזמן שאתם נושפים מושיטים את היד לרגל המתוחה.
 • עכשיו, כאשר כף היד שלך תופסת את הבוהן בזמן שאתה מתכופף עד הברכיים, המצח בסופו של דבר נוגע בברכיים.
 • אפשר לעצור את הנשימה בשלב זה או להמשיך בנשימות עמוקות.
 • לאחר סיום, נסוג מהתנוחה ולאחר נשימה עמוקה התחל ברגל השנייה.

היתרונות של יוגה שירססנה יוגה:

אם לגדול הוא משהו שאתה נלחם עליו, זהו התרגיל המושלם לגופך. מתיחות ומשיכות עדינות שהיית מרגיש בעת ביצוע תרגיל זה יעזרו לשרירים שלך להימתח אשר בתורו יאריכו את המבנה שלך. תנוחת יוגה זו של הראש עד הברך מסייעת גם במתיחת הגב התחתון, מעסה ומרגיעה את שרירי הבטן וגם מסייעת לחיטוב הכתפיים. ניתן להקל על כל סוג של בעיות עיכול, גזים וחומציות עם היוגה הזו לצידך. בזמן שאתה מתכופף כשאתה כופה את הרגל השנייה פנימה, הבטן שלך, במיוחד הבטן והמעיים שבה היא עוברת, עוברים מהומה של דם המנקה כל רעל או גורם לעיכול. אותו דבר קורה בבטן כשאתה עוצר את הנשימה והחמצן מנותק לרגע ומחליף את החלל בזרימת דם..

אמצעי זהירות והתוויות נגד:

 • אמצעי הזהירות העיקריים שיש לעקוב אחריהם בעת תנוחת יוגה זו הם הימנעות מהטלת העצה לאחור (אחורי) וסיבוב עמוד השדרה. אם אינך יכול להגיע בנוחות לכף הרגל המורחבת, השתמש ברצועה..
 • לולף אותו סביב כף הרגל והחזק אותו כשהזרועות שלך מושטות לגמרי. הקפד לא למשוך את עצמך קדימה בעת השימוש ברצועה.
 • לכו את ידיכם בקלילות לאורך הרצועה בזמן שאתם שומרים על זרועותיכם וחזית פלג גוף עליכם מוארך.
 • ההתוויות העיקריות כוללות:
 • לנשים בהריון ולאנשים הסובלים מאסתמה ושלשולים מומלץ להימנע מתרגול תנוחות יוגה אלה, אלא אם כן תחת פיקוח קפדני של מומחים..
 • לאנשים הסובלים מפציעות ברך ועצמות שבורות לא מומלץ גם לתרגל תנוחות אלה.

Janu Sirsasana, כמו הרבה עיקולים קדימה, נחשבת כפוזה משקמת בגלל ההשפעה המרגיעה שלה. הוא גם אמור להמריץ מחדש את הגוף, להקל על מתח וחרדה. נוקשות בגופך היא בעיה נפוצה שכולנו מתמודדים איתה מדי פעם. אנו מושכים כאן גיד ועצב שם בכל פעם שאיננו מקפידים על תנוחותינו. תרגיל זה יטפל בנוקשות הגוף על ידי מתיחת השרירים ויביא לגמישות בהם. יוגה זו קשורה גם ללב שבו ניתן לשמור על בעיות לב על ידי ביצוע יציבה זו. עם זאת, כאשר אתה מתכופף הפעם אתה צריך לעצור את הנשימה לזמן מה עד שהלב שלך מתחיל לפעום מהר מדי. הבטן גם מכילה את השחלות ולכן ליוגה זו יש גם יד לשחק בתיקון אי סדרים ובעיות במחזור החודשי. . זה שימושי בעיקר לנשים הסובלות ללא הרף מבעיות אלה. יוגה לנצח ידועה כמחטאת את המוח יחד עם גופך וזה רק עוד אחד מהיתרונות הרבים שיוגה זו יכולה לספק לך.