שיפור התקשורת בין בני משפחה

חמש אצבעות על אותה כף יד אינן זהות, אז זכור שכך יהיה גם עם בני משפחה המתגוררים תחת קורת גג אחת. אמא ואבא היו יכולים לחיות יחד עשרים וחמש שנים, אבל הם עדיין יחידים. היית שונה במחשבות, פעולות ומילים מהאחים שלך ורצונותיהם. פער גילאים, פער דורות ואינדיבידואליזם, כל היבט צריך לכבד ולכבד. קרבות פורצים בתוך בני המשפחה שוב ושוב, אך אין זה אומר שסוף השושלת עומד להתהוות. לפעמים כל שעליך לעשות הוא;

שיפור התקשורת בין בני משפחה

 • לָשֶׁבֶת.
 • דבר.
 • לצפות.
 • הצתה מחדש.
 • הערכה.
 • כָּבוֹד.
 • אמון.
 • אהבה.
 • חיוך.
 • לְחַבֵּק.

דבר על זה:

במקום לשטוף מצעים מלוכלכים בפומבי, עדיף לשבת עם המשפחה ולדבר על דברים. אל תתלוצץ, לא יתבכיין או תיילל, רק תדבר על דעתך בגרוע שלווה וודא שתאפשר גם לאחרים להביע את דעתם, ללא הפרעות משני הקצוות.

כשמישהו מדבר, הקשיב ואפשר לו להשלים. אל תשפוט ואל תהיה חמור בעת פתרון בעיות או כשאתה צריך לחפש פתרונות. אם היו בעיות בעבר שאף פעם לא הגיעו להן פתרונות, עזוב אותן. אולי הלמידה לכל המשפחה נעשתה וחפירת גופות מקבר לא תהיה חכמה.

קחו משפחה להתכנס ולפני שהיין זורם, שבו ותזכרו אחד עם השני את ימי העבר. הימים המאושרים שחלפו בהחלט מחזירים חיוכים, וחיוכים רבים גורמים לאדם לשכוח ולסלוח על המעשים החמורים ביותר שנעשו אז.

שמור על קשר עם בני משפחה, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם, במיוחד עם ההורים. הם עמדו במבחן הזמן, חינכו אותך והפכו אותך למבוגר מצטיין. אתה בהחלט חייב לפחות שעה כל יום לסקייפ, מה האפליקציה או הודעת הטקסט להם, לברר על מצבם הבריאותי, מה הם עשו במהלך היום או איך הם מרגישים. זה יראה להם שעדיין אכפת לך.

ערכו מפגש צהריים מפתיע או ארוחת ערב רק למשפחה. הפוך את זה למיוחד, הניח את המנה האהובה על כולם על השולחן, או אולי תזמין את כולם לקלוט. תוך כדי התעסקות עם המאכלים הטובים ביותר בסביבה, הייתם שומעים סיפורים על הימים שחלפו, צוחקים עליהם. להקניט ולמשוך אחד את השני ברגליים מבלי לחצות גבולות, ליהנות ולצלם את הרגעים האלה במצלמה. צור בלוג וידאו; שתף אותו אם מותר במדיה חברתית ואתרי רשתות חברתיות.

תוכל גם לקבל חופשה משפחתית. שאל את ההורים שלך, דודים ודודות, בני דודים ואחים וקח גם את חיות המחמד שלך. תיהנו מחופשת חוף ים או טיול לגבעות, צאו למסע רוחני או פשוט תתעופפו בבית חווה. ככל שתבלה יותר זה עם זה, כך יעריכו אותך יותר והיית עושה את אותו הדבר עבור אלה שלוקחים פסק זמן לבוא ולהיות ביחד..

אבל האם זה הכל? ישנן גם כמה דרכים מוכחות לשיפור התקשורת המשפחתית. תסתכל על חמש הדרכים והפעילויות לשיפור התקשורת המשפחתית.

צור מצבים לדבר: חשוב לטפח קרקע לתקשורת או סתם לדבר על דברים שונים בעולם. קדם מרחב בריא לדבר על דברים מעניינים שקורים סביבך. חשוב לדבר עם הילדים שלך. קח איתם שיחה מקרית ותאפשר להם לדבר. אתה יכול לעשות זאת אפילו בדרך החזרה מבית הספר.

תוכנית פיקניקים: בחר מקום נחמד ומלא כיף. פיקניקים הם פעילויות טובות להתחיל איתן. הצטרף למשחקי מים או פארקי שעשועים. שוחחו על הארוחות ושאלו אותם על היום. האזנה היא תמיד דרך להוכיח שהם חשובים בשיחה. אתה יכול גם לבחור ארוחה להתכנס. תכנן משהו כמו מזל סיר, שיאפשר לך להתחבר ולצחוק אחד על השני. זה בסדר לקבוע פגישות. אנשים עסוקים נוטים לקבוע פגישות לכל דבר, כולל משפחה.

סגנון דיבור: וודא שזה לא פורמלי. לסגנון הדיבור שלך יש תפקיד רב בנושאים שאתה בוחר. אם אתם מחפשים לטפח תקשורת בין בני משפחה, יהיה אידיאלי להשתמש בשפה לא פורמלית. כך תוכלו להרגיע את האדם האחר יותר בנוחות ואפילו המופנמים במשפחה עלולים להיפתח.

חוק 80:20: הכלל פשוט. תקשיב יותר ותדבר פחות. הקשיבו בתשומת לב. תנו לאחרים לדבר. אם הם יודעים שמקשיבים להם, תמיד תהיה להם המוטיבציה לדבר ויפתחו יותר. תקשורת אפקטיבית בין בני המשפחה מושגת על ידי הקשבה רבה יותר לאחר.

ארגן אירועים: ארגן אירועים מדי חודש לכל אירוע. בפעילויות כמו התארגנות יהיו יותר אנשים שיאמרו ויגיבו. הקשרים יהיו חזקים יותר וכאשר אנשים יגיעו לאירוע, יצרתם קרקע טובה לרבים לקיים אינטראקציה.

תקשורת משפחתית היא הכרח קיצוני בימים העמוסים ההולכים וגדלים של חיינו. לוח הזמנים העמוס וחיי העבודה המונוטוניים שלנו, לא מותירים בנו כל היקף הבנה של ילדינו. כאשר הם מקבלים פחות תשומת לב וטיפול, רוב ילדותם היקרה הולכת לאיבוד. צא לדייטים עם הילדים שלך ואפשר להם להיפתח בפניך. תן להם קצת מהזמן שלך ותן להם להרגיש מיוחדים. חשיבות התקשורת במשפחה מבטיחה שיש לך קשר בריא ומחקרים הראו שילדים מתפקדים טוב יותר בלימודים ובפעילויות אחרות.

המשפחה במקום הראשון:

בימי הסערה, אם המשפחה תעמוד אחת ליד השנייה, היא הייתה עומדת בכל צורך שעומד בפניו. המשפחה חשובה לכבד ולכבד, אפשר להרוויח כסף בכל עת. כבדו את הקרובים, שאוהבים אתכם ודואגים לכם, הם היהלומים האמיתיים שלכם, הנכסים שלכם. להתמסר לשיחות חולין מדי פעם; לתת למישהו בבית כתף לבכות עליה. תן להם לדעת שאתה שם, כי הזמן שעבר לא יחזור.

הם אומרים שדם עבה יותר ממים. זה נראה נכון עבור רבים מאיתנו בחוץ. להאמין בתקשורת יעילה ובריאה. זה הכרחי להתפתחות האישית והמקצועית של ילדך ובני משפחתך. אין דבר יקר יותר מזמן, שתוכל להעניק לכל אחד מתנה. נסה זאת עוד היום וראה את השינוי שאתה מביא.

 • ”משפחה היא לא דבר חשוב. זה כל דבר – מייקל ג ‘פוקס “
 • “זה לא כמה הבית גדול, אלא כמה הבית שמח. “

הם אומרים שדם עבה יותר ממים, קדימה ותוכיח שזה נכון!!