32 שבועות בהריון: סימנים, תסמינים והתפתחויות

32 שבועות להריון למה לצפות? ובכן, הרבה. אם אתה מסתכל לאחור, אתה והתינוק שלך התקדמת מאוד, צעד ביום קרוב יותר ללידה. המכשולים הרגשיים הראשוניים היו הופכים להיות דבר קבוע עבורך. הגיע הזמן שתירגעו קצת ותקחו רגע להבין את גופכם.

32 שבועות של הריון

באיזה חודש וטרימסטר אתה נמצא בשבוע 32 להריון?

את בחודש השביעי ובטרימסטר האחרון להריון. המשמעות היא שעוד נותר לך עוד זמן להכין נפשית ליום.

32 שבועות בהריון: תסמינים & התפתחויות

1. נקבע בתפקידו:

כשהכל יתחיל נראה את התינוק צף בראש מי השפיר למעלה ורגליו כלפי מטה, אך בשבוע ה -32 הוא מרגיש את ימי החופשה שלו, וכך בוקר אחד אתה עלול להרגיש הרבה רעש ונופל בבטן שלך ונחשו איך יראה התינוק שלכם באולטרסאונד? בינתיים התינוק שלך התהפך והתמקם בכניסה. הבעיטה והחבטות הרגילות יודיעו לך שהוא כבר לא יכול לחיות את החיים הכרוכים. אך אל דאגה הוא אינו מרגיש בנוח מכיוון שראשו מתאים כך לרחם בצורת האגס שלך.

2. ענייני עור:

השלב הראשוני של העובר יהיה כלום, אלא פיסת עור על מבנה שלד אבל אלוהים יודע הכי טוב ליצור את האדם המושלם, אז הוא מחכה לכל החודשים האלה כדי לשכלל את העניינים הפנימיים. כעת, כאשר הדבר נעשה מהשבוע ה -30, מתפתחות שכבות השומן הפנימיות. כעת בשבוע ה -32, עורו המתקתק והקמטי של התינוק התמלא כעת בשכבות של שומן לתינוק. לחייו מתנפחות, וכך גם מעיו כשהוא צורך יותר מזון. חומר שעווה לבן הנקרא vernixcaseosa שפעם כיסה את עורו התפוגג והעניק למי שפיר צבע חלבי בהיר. הלנגו או שיער התינוק הרך המכסה את גופו נסוג גם הוא.

3. גילוי מגדר:

למרות שאפשר לדעת את המין הרבה יותר מוקדם מאשר לחכות לשבוע ה -32, עד כה המגדרים כמעט התבגרו והשתכללו. עבור ילד, שק האשכים שלו צריך להתפתח לפני שהאשכים שלו מתחילים לרדת. תהליך זה מסתיים עד החודש הזה כאשר אשכי התינוק ירדו בהצלחה אל שק האשכים למטה. עבור ילדה, שפתיים השפתיים הגדולות שלה מוכנות כעת לכסות את שפתי השפתיים המינוריות שלה. אם אינך יודע טוב יותר, יש כבר הפקדה של ביצה פרימיטיבית המונה 7 מיליארד בשחלה הקטנה והקטנה שלה. מספר זה יורד ל -2 מיליארד לאחר מכן.

4. Touch Up:

בדומה למגעי הרגע האחרון שאתה עושה, הבוהן והציפורניים של התינוק יחד עם זקיקי השיער אולי עם קצת שיער בו משכללות את עצמן כשהוא מתכונן לעזוב. זה כולל גם את מערכת העצבים עם עצבי הראייה או הריח ועצבי השמיעה שמשכללים את עצמם.

5. מדידה:

בערך בזמן זה התינוק ישקל בסביבות 107 ק”ג ואורכו יהיה 42 ס”מ מכף רגל ועד ראש. בחודשים הראשונים (עד 32) יהיה לתינוק סיכוי די טוב לשרוד ולשגשג.

6. ריאות:

הריאות יהיו אחד החלקים החשובים ביותר של התינוק, אם כי בשלב זה הם לא יפותחו במלואם. זה יגדל כמו שצריך קצת לפני הלידה, ובשביל זה התינוק ישאף מי שפיר בכדי לשמור על הריאות במצב תקין..

תשעת החודשים המלאים מחולקים ל -40 שבועות המסווגים עוד יותר לשלושה מקטעים. השליש הראשון קשה הן לתינוק והן לאם שכן שניהם נאבקים על נינוחותם. בשליש השני, הם רוכשים את הקלות שעליה נלחמו ולבסוף בשליש השלישי הם שוב מתחילים את מאבקם על הקלות. האם גם עוברת מספר מסוים של שינויים יחד עם התינוק.

7. צירים:

בערך בתקופה זו, תרגיש כיווץ רך מתרחש וחוזר על עצמו בזמן. זה בעולם הרפואה מכונה התכווצות ברקסטון היקס, שאינה אלא הגוף או השחלה שלך מתכוננים ליום האחרון. זה הזמן הטוב ביותר להירשם לשיעורי עבודה שבהם הם מלמדים אותך דרך נוחה ללידה קלה. התכווצויות אלה, לעומת זאת, אינן כואבות אך עלולות לעורר מעט אי נוחות.

8. נשפך וכאב:

בשלב זה אתה עלול לחוות את בלוטות הגוף והשרירים שלך מאבדים את ההטבות שלו. חגורת הירך שלך עשויה להתרחב עד עכשיו ולגרום לכאב קל. זה יכול להיות גם המקרה של השדיים שלך שגם הם עלולים להתרחב עכשיו, וכאשר הגוף מייצר יותר ויותר הורמונים נקביים, עלולים להתרחש כאבים קלים בבלוטות החלב. עם מתיחת השחלות יתכן גם כאב קל באזור הבטן, וזה תקין לחלוטין.

9. עצה לאיסוף:

כעת עליך להיות זהיר יותר ויותר מהבעיות הנכנסות וטיפים וטריקים העומדים לפגוע בך. זו הסיבה להתייעץ עם רופאים ומיילדות היא הטובה ביותר. תרשים הקפדה על ביצוע הרופא צריך להיות המנטרה של השבוע שלך עכשיו.

10. בעיות בת:

בעיות הבת כולן מתייחסות לצמיחת התינוק. בשלב זה התינוק שלך נמדד כמעט 19 אינץ ‘ומשקלו 4 ק”ג ולכן התינוק ממשיך לדחוף את התוכן בבטן כלפי מעלה. זה גורם למרכיבי הקיבה לדחוף כלפי מעלה, להתכווץ בחלל הריק ולגרום לריאות להתרחב פחות. זה גורם לקוצר נשימה. הבעיות האחרות כוללות בעיות עיכול, צרבות ושתן תכופה. גם בעיות גופניות יעלו בשלב זה.

11. עייפות:

זהו אחד התסמינים החשובים ביותר בתקופה זו הנראים לעיתים קרובות למדי. עייפות היא כנראה אחת מאלה שתצטרך לעבור. יחד עם עייפות, יש עוד דבר אחד שתצטרך לעמוד בו, כלומר לילות ללא שינה. אם אתם מחפשים לחיות חיים בריאים עם התינוק, נסו לישון קצת במהלך היום. זה יאפשר לכם להישאר ערים במהלך הלילה, והשאר גם יסיר את העייפות. הרבה נשים מוצאות את תהליך השינה במהלך היום קשה בהתחלה. אבל בהמשך, כולם עוברים את זה, וכך הם מסתגלים לזה.

12. סימפטומים מציקים:

חלק מהתסמינים הנפוצים במהלך שלב 32 שבועות של ההריון הם צרבת, נפיחות בברכיים, חומציות וכו ‘ומצבים רפואיים דומים אחרים שיכולים לגרום לך להרגיש גרוע יותר. אם אתה מחפש פתרון רציני של סימפטומים, צמצם בעיות אלה בזמן שיש לך זמן. אחרת, בהמשך תצטרך לעבור את זה, וזו תהיה בעיה רצינית. ניתן לצמצם את הצרבת והחומציות על ידי נטילת תרופות מתאימות, וישנן גם כמה טכניקות, תרגילים, תרופות וכו ‘להפחתת השפעת הנפיחות של הברכיים. התייעצות עם רופא לאחר קבלת תסמינים אלה תהיה מתאימה.

32 שבועות גודל ומשקל של תינוק בהריון:

משקל התינוק שלך בשבוע 32 להריון משקלו של 3.8 ק”ג ו -16.7 אינץ ‘. התינוק שלך יהיה בגודל של סקווש עכשיו! כן, קצת יותר גדל מהשבוע האחרון.

32 שבועות בטן ותינוק בהריון:

הבטן שלך תמדוד בערך 30 עד 34 סנטימטרים, החל מהחלק העליון של הרחם ועד לעצם האגן. מתלבטים בשבוע 32 להריון כיצד מיקומו של התינוק? ובכן, סביר להניח שהוא/היא יהיו במצב מטה. כעת הוא או היא ירגישו צפופים עוד יותר.

בשבוע 32 להריון עם תאומים פירושו שבאופן טבעי אתה עלול להרגיש מאוד כבד. יש גם סיכויים שאולי אתה קרוב יותר ללידה מכיוון שההריון התאום הממוצע נחשב ל -37 שבועות.

שלושים ושניים שבועות פעילות בהריון:

במהלך השבוע, הרבה דברים יקרו, ורובם חדשים עבורכם. התינוק שלך יגדל, וכך גם אתה והנה מגיע נושא המשקל העודף. הגוף תמיד נועד לקיים את המשקל שהוא צריך, וכמה נשים דואגות מאוד. אין צורך לדאוג בעניין זה, עד ורק אם תישמר תזונה נכונה. בגלל התזונה הנכונה, הגוף יוכל לקבל את המזון הנכון שיספק כוח לגוף האם וגם ישמור על כושרה במהלך הזמן הזה.

יש לתרגל הרבה תנוחות יוגה ואימוני רגליים כמו סקוואט כדי להיפטר מכאבים בחלקים הראשיים של הגפיים. זה עזר להרבה אנשים ובוודאי יעזור גם לך. העובר יתאמן תנועות נשימה ויתכונן גם ללידה. בוודאי שיהיו רגשות כמו דיכאון, שינויים במצב הרוח וכו ‘ואתה רוצה לטפל ברגשות שלך כראוי על ידי בילוי עם האנשים הנכונים המפיצים חיוביות. אתה לא רוצה להגיע לשבוע הבא עם עצב

פנים אבל עם ציפיות והתרגשות גבוהות.

ראה עוד: 34 שבועות תסמינים בהריון

דיאטה בהריון ופעילות גופנית:

תזונה נכונה תמיד נדרשת כדי לעבור מצבים מסוג זה. אם אינך מוכן לבצע כמה שינויים בלוח הזמנים של התזונה, אז יהיו תקופות שבהן תחלוא בקלות ואז ההתאוששות תהיה בעיה אמיתית. זה כנראה השליש האחרון, וכדי לעבור את זה תצטרך טיפול רפואי רציני. דרישת האנרגיה לתמיכה בצמיחת התינוק עולה בתקופה זו.

1. קלוריות:

זה דבר חשוב במהלך השבוע הזה. יש לעמוד בדרישת הקלוריות. אם בהריון דורשת רק כ -200 קלוריות בשליש האחרון, וניתן לעמוד בדרישה זו בקלות. עם זאת, ישנם כמה מומחים הממליצים לצרוך כ -300 קלוריות. אכילת ירקות, לחם, פירות וכו ‘יכולים לעזור לכם לעמוד בדרישה זו.

2. להישאר לחות:

אם אתה מתגורר במדינות טרופיות, אז תמיד נדרשת לחות נאותה מכיוון שתהליך ההזעה לא יפסיק גם במהלך ההריון ועם תוספת החיים האלה שצומחים בתוכך, אתה בהחלט לא רוצה לאבד את המלחים מהגוף. זהו נושא די רציני ויש לזכור כי אכילת המזונות הנכונים תספק לתינוק גם את הדברים הנכונים. נשא מים מסוננים או מבושלים כאשר אתה יוצא.

3. חום מוגזם:

אם אתה נתקל בבעיות קיבה כמו בעיות עיכול וזה בגלל החום, אז לא תזיק כמה תוספות קירור עם אוכל. שתיית יותר מים במהלך הזמן הזה תשמור על גופך רענן ורענן ובכמות נכונה של מזונות כמו אננס, גזר וכו ‘ותוספות הודיות כגון קארי ירקות, ראייטה וכו’ יעזרו בתקופה זו. שתו מעט מי קוקוס כדי להפחית מתח.

פעילות גופנית היא תמיד נושא חשוב, כאשר אתה בהריון מכיוון שאין סוף לכושר. אם אתה מוכן להישאר בכושר אז הפחתת הכאבים בחלקים השונים של הגפיים תמיד תעזור. אם אתה רוצה להפחית את הכאבים במהלך ההריון, נסה קצת יוגה, הליכה וכו ‘אל תעשה ריצה במהלך השבוע הזה של השליש. מכיוון שאתה בשלב הטרימסטר, אז הימנע מביצוע התרגילים, דבר שיגרום ללחץ רציני על הבטן.

4. סקס במהלך השבוע הזה:

זה לא שמין יהיה הדבר האחרון שעולה לך בראש בתקופה הזו. למרות שכאשר נשים רבות מגיעות לשלב השליש, הן נמנעות מפעילות מינית, זה בסדר גמור לקיים יחסי מין. לפעמים, זה יכול להתגבר כמשנה משחק מוחלט בכל הנוגע לזירוז עבודה. סקס הוא גם משנה מחשבה. כאשר נמאס לך מהמתח, מהמשקל העודף של התינוק, מנזקי הגוף, תהיה מוכן לבצע כמה שינויים רציניים בשגרת הבילוי היומית שלך ומין יכול להיות אחד מהם. זה בהחלט יכול להוריד את דעתך מהמתח ולאפשר לך ליהנות קצת עם בן זוגך. בנוסף, מתי אהבה מתוקה גרמה לצרות כלשהן? לפעמים, סקס ירגיש כמו האפשרות היחידה. עם זאת, נסה להרחיק את גורם האינטנסיביות מהמשוואה במהלך קיום יחסי מין.

טיפים להתגברות על מתח במהלך 32 שבועות של הריון:

התגברות על מתח היא כמו ניצחון בקרב במהלך ההריון כאשר כבר ניצחו מספיק. להרבה נשים יש סיבות שונות לתקופת הלחץ שלהן במהלך ההריון. אם אתה מוכן להתגבר על לחץ במהלך ההריון, דבר עם גורם מקצועי או התייעץ עם חברים. כששהות אצל בן / בת זוגך, כל הזמן יכול להיות אחת הסיבות מאחורי המתח כאשר מצבי רוח משתנים. לפעמים, לחץ מוגזם יכול להוביל להפרעות שינה, דיכאון, תיאבון גרוע וכו ‘ועוד הרבה דברים שיכולים לגרום לך להיות ממש חולה פיזית ונפשית. אתה צריך להיות חזק יותר נפשית כדי להתמודד עם כל הבעיות שיכולות לתקן אותך. אם אתה מוכן להפחית מתח בקלות, קח עזרה מומחית ושוחח עם מי שאכפת לו ומבין בפועל.

מה הסיכונים העומדים בפניה?

 • תוכלו לחוות צירים נוספים של ברקסטון היקס. הם נוטים להתחזק ולעתים קרובות יותר כעת.
 • תוכלו לצפות בפטמות כהות יותר, ואף אחד לא יודע מדוע זה קורה.
 • קוצר נשימה הוא סימפטום נפוץ.
 •  שדיים דולפים נפוצים כיום. השדיים שלך גדלים והיו מתחילים לייצר קולוסטרום, נוזל צהוב סמיך.
 • הפרשות נרתיקיות יהיו גם שכיחות כעת. זו הדרך שבה הגוף שלך מכין את עצמו ללידה על ידי שמירה על זיהום.

טיפול רפואי ובדיקה סדירה:

ישנם מצבים רפואיים רבים שצריך לטפל בהם בתקופה זו של ההריון. מצבים רפואיים כגון לחץ מוגזם, שיעול, בעיות בבטן, התכווצויות ברגליים וכו ‘הם הנפוצים ביותר. כאן נדון בכמה תרופות המקוות שיעזרו לך בכל המצבים הרפואיים הסבירים.

 1. לכאבים פיזיים מוגזמים, אצטמינופן היא אחת התרופות הטובות ביותר שיש.
 2. בעיות בקיבה ובעיות מעיים כגון עצירות, דולקולקס היא תרופה די טובה שאפשר להיעזר בה בקלות.
 3. לזיהום שמרים, ניתן לטעון שג’ין-לוטרימין היא הטובה ביותר.
 4. חלק מהנשים חוות הצטננות, ויקס פורמולה 44 היא אחת הטובות בקטגוריה זו. בנוסף, אם אתה מחפש תרופות רציניות, פנה לרופא לפני נטילת כל סוג של כדורים קרים חזקים.
 5. יש לבצע את הבדיקה הקבועה כדי לעקוב אחר התנועה והצמיחה של התינוק.

32 שבועות טיפים ואמצעי זהירות לשבוע ההריון:

יש דברים מסוימים שצריך לזכור. לא ניתן לקבוע את רוב הבעיה הגופנית במהלך ההריון מראש.

 • אם אתה מתמודד עם כמה בעיות פיזיות חמורות, אז אתה צריך להיות בעל הידע והיכולת לזהות אותן מראש. לדוגמה, לשינויים הנגרמים מכיווץ בצוואר הרחם, הממברנות עשויות להיות אחראיות.
 • אם יש לך זיהום בממברנות או קרע מוקדם של הממברנות, עיכובים בעבודה יכולים להיות אחת התוצאות העיקריות. זהו כנראה אחד הטיפים הטובים והנדירים שכל אחד יכול לספק לך במהלך פרק הזמן המסוים הזה של ההריון.
 • לשם אמצעי זהירות, יש דברים מסוימים שתצטרך להימנע מהם. אלה אימונים בעצימות גבוהה, עישון, אלכוהול, מזון שומני יתר על המידה וכו ‘.

רשימות בדיקה ל 32 שבועות של הריון:

 1. הגיע הזמן שתזמן את הביקור שלך לפני הלידה בשבוע הבא.
 2. התחל בקניות והתקן כסא תינוק ברכב שלך.
 3. הגיע הזמן גם להזמין את הביטוח שלך.

המאמר הוא תובנה לכל מה שקורה לך ולתינוקך בשבוע 32 להריון. אולטרסאונד בהריון בשבוע 32 הופך למרגש, ואולי בעצם תראה בן אדם מיניאטורי. ובכן, החרדה יכולה לפעמים להטריד אותך, ולכן חיוני להירגע מעט עכשיו. שיהיה לך מסע בריא!

שאלות ותשובות שנשאלות:

1. האם זה בטוח לנסוע ב -32 שבועות של הריון?

כן זה כן! בגיל 32 שבועות אתה יכול לנסוע. אתה רק צריך לשאת את הדברים החשובים שתצטרך כדי לוודא שיש לך טיול בטוח.

2. איך לישון בגיל 32 שבועות בהריון?

זה נפוץ לחוות בשבוע 32 להריון, שם לא נוח לך לישון. התינוק והבטן גדולים, וייתכן שיתקשו למצוא את המיקום הנכון לישון. אנו ממליצים לך לישון בצד שמאל שלך לזרימת דם טובה יותר ויבטיח אספקת חומרים מזינים לשליה.

3. מתי לפנות לרופא?

עליך להתייעץ עם רופא אם אתה חושב שהתכווצויות וכאבים שלך מתקשים לסבול. לשם כך, התחל ללמוד להבדיל בין התכווצות אמיתית לכיווץ.