9 תרופות ביתיות לכאבי קרסול

קרסול נקע הוא אחד מהמחלות הבריאותיות שמכוונות לשרירים ולרקמות הקרסול והקשות ביותר יכולות אף להימשך עד 4-5 חודשים. במקרים קיצוניים אנשים אפילו לא מסוגלים ללכת או לזוז. רוב המיטות מוצעות ברוב המקרים אך ורק לא להחמיר עוד יותר את המצב.

עם זאת, מדובר בבעיה נפוצה ויכולה להתרחש בשל הרבה סיבות, כולל חוסר איזון, כמו גם לחץ רב מדי על הקרסול. לא משנה מה הסיבה לכך, הדבר הטוב ביותר הבא הוא לבחון טיפולים ביתיים שיכולים לעזור לך להאיץ את ההתאוששות מהנקע. תרופות ביתיות אלה צריכות להיות בטוחות ויעילות על הקרסול.

תרופות ביתיות לקרסול נקוע

הרשימה שלהלן מכילה כמה מן המובילים שבהם תוכל להשתמש באופן קבוע לתוצאות הטובות ביותר.

תרופות ביתיות מצוינות לקרסול נקוע:

1. שימוש בשקית קרח:

אחד הטיפולים הטובים ביותר לדלקת בקרסול הוא שימוש בשקית קרח על האזור הפגוע במשך 10-15 דקות בפגישה אחת מספר פעמים ביום. הקפד להשתמש במגבת בין לבין. זה יעזור גם להפחתת הכאבים הקשורים בקרסול הנקע. זו אחת התרופות הטובות ביותר ליפול עליהן.

2. תן לזה לנוח:

עליך לנסות להימנע מלחץ יתר על הקרסול. מומלץ להימנע מפעילויות המגבירות את אי הנוחות והכאב. עם זאת, זה לא אומר שאתה לא נושא פעילויות פשוטות. על ידי הקפדה על מנוחה, אתה יכול לתת לנקע את הזמן להחלים היטב. זה אחד הדברים היעילים לעשות.

3. שמור על הקרסול מורם:

לישון תוך שמירה על הקרסול מורם למצב שנמצא מעל הלב ומהווה אחת מתרופות הבית הידועות לנקע. זה עוזר להפחתת הנפיחות על ידי הסרת הנוזלים העודפים באזור. הגובה מחולל פלאים על המשבר.

4. יישום כרית חימום:

ניתן להשתמש בכרית חימום על הקרסול הנקע כדי להקל על הכאבים ולשפר את זרימת הדם באזור. זה עוזר לריפוי נכון מהנקע. כל שעליך לעשות הוא להשתמש בו במשך 10-15 דקות מספר פעמים ביום עד שהבעיה תיעלם.

5. השריית מים קרירים:

קח מעט מים צוננים באמבטיה והשרה בהם את הקרסוליים לזמן מה כדי לקבל הקלה מסוימת מסימפטומים של העקמת. זה צריך להיעשות 1-2 פעמים ביום כדי לקבל את התוצאות. אפשר גם להשתמש במשרה פושרת לאותה מטרה. טיפול בחום עוזר באותה מידה.

6. פלטה מגינה:

קיימים בשוק פלטות הגנה שונות שניתן להשתמש בהן לשמירה על קרסול נקי מעוד תאונות. לאלה יש השפעה דמוית כרית על הקרסול ומספקים תמיכה טובה לרגליים. תחבושת אלסטית ACE היא עוד אחת מהאפשרויות הטובות לשימוש בעת קרסול נקוע. זה בוודאי עוזר לשמור על הקרסול במצב שבו הוא יכול להחלים מעצמו ללא כל הפרעה מבחוץ.

7. עשו קצת תרגיל:

כדי לשפר את ניידות הקרסול, חשוב לבצע תרגילים מסוימים מדי יום. זה עוזר גם בשיפור זרימת הדם ומונע קשיחות באזור. הקפד להקפיד על תרגילים ותנועות פשוטות למטרה זו.

8. מתיחה:

מתיחה קלה היא עוד אחת מהשיטות היעילות שהן שיטה ביתית. יש להתייעץ עם איש מקצוע לפני תחילת ההליך מדי יום. זה שוב עוזר להרחיק את הקרסול מלהיות נוקשה.

9. פיזיותרפיה:

במקרים קיצוניים חשוב לדעת כי פיזיותרפיה יכולה לסייע בהפיכת הקרסול לבריא ושוב. צריך להזמין פיזיותרפיסט לשם כך והוא יכול לעשות זאת בתוך בית הבית לנוחותם.

תרופות ביתיות לקרע בקרסול