24 תרופות הבית הטובות והיעילות לאלרגיה

אלרגיות יכולות להיות מסוגים רבים וגם שונות מאדם לאדם בהתאם לעונה הגורמת לרגישות בגופם. יש אנשים שחווים את האלרגיות בעונת האביב ואילו חלקם בחורף. מלבד זאת, אלרגיות יכולות להתרחש בכל קבוצות הגיל החל מילדים ועד צעירים ואפילו זקנים. התסמינים של רוב האלרגיות הם כמעט זהים המובילים לאי נוחות, תחושות של גודש כמו גם קור ושיעול ברוב המקרים. עם זאת, ברגע שאתה בטוח בהופעת האלרגיה, ישנן כמה דרכים מהשורה הראשונה כיצד תוכל להתמודד עם האלרגיה בבית ולטפל בהן.

הסעד הביתי והיעיל ביותר לאלרגיה

כאן הזכרנו להלן תרופות ביתיות שניתן להשתמש בהן לריפוי אלרגיה אם ישנן מעקב אחר כמה מהן באופן קבוע.

התרופות הטבעיות הטובות ביותר לאלרגיה:

1. השתמשו בסיר נטי:

סעד ביתי לאלרגיה סיר נטי

סיר נטי דומה יותר לציוד המשמש בעת גודש של מעבר האף, בין אם מדובר בדלקות סינוסים ובין אם באלרגיות. צריך למלא את סיר הנטי במים מלוחים ואז להרים את הראש בצורה כזאת שהמים מסיר הנטי חוצים דרך נחיר אחד לשני ואז נופלים לאגן. אותו דבר צריך לחזור על הנחיריים השני. הקפד לא להרים את הראש לאחור מכיוון שהוא יגרום למי המלוחים להיכנס למעבר ולגרום לגירוי נוסף. היא אחת התרופות הטבעיות הפשוטות והטובות ביותר לאלרגיה.

2. טיפות מים מלוחים:

תרופות ביתיות לטיפות אף מי מלח לאלרגיה

עוד תרופה פשוטה לאלרגיה שמשתמשת במים מלוחים כמו גם בטיפות אף. נסה להכניס 2-3 טיפות מים מלוחים בכל אחד מהנחיריים ולראות עד כמה טוב זה פותח את מעברי האף ונותן לך הקלה מחסימות, שהיא סימפטום שכיח אחד לאלרגיות..

3. פלאי הדבש:

תרופות ביתיות לדבש לאלרגיה

לאלו הסובלים מאלרגיות לאבקה, מעט דבש בכל יום יבטיח ריפוי נאות מהמשבר. אתה יכול לקבל 1-2 כפיות דבש מקומי או לכלול אותו בתה. זה בהחלט נותן הקלה בסימפטומים של אלרגיות ומוביל לריפוי הדרגתי.

4. יש מרק עוף:

מרק עוף

מרק עוף הוא פלא כשמדובר במעברי אף חסומים כמו גם כאב גרון ושיעול. המאפיינים של מרק עוף הם כאלה שהם נותנים לך הקלה מיידית ומובילים לטיפול נאות מאלרגיות. נסה לסבול אותו פעם אחת בארוחות היומיות לתוצאות.

5. מכשיר אדים פועל לאלרגיה:

השתמש במכשיר אדים

לאנשים רבים יש אלרגיות בגלל האוויר היבש בעונות הקוררות. במקרה זה, אם אתה מציב מכשיר אדים בחדר בו אתה מבלה כמויות זמן טובות, אז זה יעזור בהוספת לחות ולחות לאוויר ויסייע לך בטיפול באלרגיה..

6. יתרונות צמחי מרפא:

צמחי מרפא לתרופות ביתיות לאלרגיה

ישנם כמה צמחי מרפא ספציפיים כמו goldenseal, spirulina ו- eyebright שיכולים באמת לעבוד היטב על האלרגיות ולתת לך את הטיפול האידיאלי. עם זאת, יש להיוועץ במינון עם איש מקצוע לפני השימוש בו. צמחי המרפא הם תרופה ביתית מושלמת לאלרגיות, שגם להן אין תופעות לוואי.

7. תוסף שמן דגים:

שמן דגים לתרופות ביתיות לאלרגיה

קנה אותו כאן

נטילת תוסף שמן דגים הוא אחד הדברים האידיאליים לעשות כאשר מדובר בטיפול ביתי לטיפול באלרגיות. שמן דגים מכיל הרבה חומצות שומן ומקורות אומגה 3 המסייעים מאוד ללחות העור ולמנוע אותו מפני כל מיני אלרגיות וזיהומים. הוא גם מקור גבוה מאוד לוויטמין D ולכן מסייע לזרימת דם תקינה ולבניית שרירים. טבליות שמן דגים זמינות גם בשווקים, אך עבור אלרגיות המריחה ישירות של שמן דגים מועילה יותר. נסה להעלות אחת מהכמוסות כל יום כדי לקבל תוצאות מצוינות על הבעיה.

8. מקלחת חמימה:

אישה מתקלחת

למי שיש לו אף סתום ובעיות בגודש במעבר האף והחזה יכול להתקלח במים חמים להקלה מיידית מסימני האלרגיה. זה יבטיח טיפול הדרגתי כלשהו, ​​יחד עם רעיונות ביתיים אחרים.

9. קח Steam:

קיטור לתרופות ביתיות לאלרגיה

נטילת אדים על הפנים באמצעות ג’קוזי מים המכסה את הראש במגבת הוא אחד הדברים לטיפול בבעיות האלרגיה. Steam מסייע בהקלה על סימני האלרגיה בצורה אידיאלית. זוהי תרופה ביתית טבעית פשוטה מאוד לביצוע ונותנת הקלה מהירה מאלרגיות.

10. אלוורה לאלרגיה:

aloevera 1

אלוורה הוא מרכיב כזה המסייע בריפוי אלרגיות מסוכנות כמו פסוריאזיס. ג’ל אלוורה הוא אחת התרופות הביתיות לאלרגיה והוא טוב במיוחד בריפוי הפריחות הנובעות כתוצאה מאלרגיות. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, עליך למרוח אלוורה לפחות 3-4 פעמים בכל יום וגם לא לשפשף את הג’ל בחומרה..

11. בננה:

בננות אורגניות תרופות ביתיות לאלרגיה

הוא ידוע תמיד כמרכיב טוב מאוד לטיפול בעור ולכל חלק בננה יש תכונות חיוניות, שהוא טוב גם לטיפול באלרגיות בעור. קליפות בננה ידועות כאחת התרופות הביתיות הטובות ביותר לאלרגיה והן יעילות ביותר לכל סוג של אלרגיה. מה שתצטרך לעשות הוא לקחת את קליפת הבננה ואז לשים את החלק הלבן בצד השלילי ולהמשיך לשפשף יפה על האזורים הנגועים.

12. חומץ תפוחים:

חומץ תפוחים 123

חומץ מסוג זה שימושי מאוד לטיפול באלרגיות עור ותוכל להשתמש בו בשתי דרכים שונות בהתאם לנוחותך. קודם כל, כאחת מתרופות הבית לאלרגיה לעור, ניתן לדלל חומץ זה במים ולמרוח על האזור הפגוע ולאחר מכן לשפשף ולשטוף בעדינות. אתה יכול גם להוסיף מעט חומץ במי האמבט ולהשתמש בו גם כן.

13. קמומיל:

קמומיל

פרח יפה זה ידוע גם כמרכיב להכנת תה בריא והוא נמצא בשימוש נרחב בכל רחבי העולם. עכשיו דיבור ספציפי על אירופה קמומיל נמצא בשימוש נרחב כתרופה ביתית לאלרגיה לעור ומשמש בכל הצורות שם. כעת הוא נהיה פופולרי גם באזורים אחרים בעולם.

14. פלפל קאיין לאלרגיה:

תרופות ביתיות לפלפל קאיין לאלרגיה

אתה עשוי להיות מופתע לדעת שאפילו פלפלים יכולים לשמש לטיפול באלרגיות וזה בטוח לא נשרף. פלפל קאיין הוא אחת התרופות הביתיות לאלרגיה ונמצא בשימוש נרחב כמוצר אנטי דלקתי. עדיף להשתמש בצורת שמנת של פלפל קאיין, הזמין גם בחנויות רפואיות. רק הקפד לא למרוח אותו על עור שבור.

15. שמן אגוזי קשיו:

שמן אגוז קשיו תרופות ביתיות לאלרגיה

זה בהחלט אינו חלק ממחקרי ארומתרפיה אך הוא שמן אתרי פופולרי מאוד הנדרש במיוחד במקרים של זיהומים בעור, אלרגיות ופסוריאזיס. ניתן להשתמש בשמן זה לעיסוי החלקים הנגועים באלרגיה על מנת להסיר את העור היבש והקלקל וכדי להפוך את האזור לחלק ומונע את הייבוש באזור..

16. שמן קיק:

שמן קיקיון

זהו סוג שמן מאוד חשוב ואחת מהתרופות הביתיות הטובות ביותר לאלרגיה. כדאי להכין סלולה עבה עם שמן קיק ואבקת אפייה ולאחר מכן למרוח אותה על האזורים הנגועים מדי יום לפני השינה. וודא כי זה אינו מוחל על עור שבור. אתה בהחלט תקבל תוצאות תוך שבוע -שבועיים.

17. שמן קוקוס:

תרופות ביתיות לשמן קוקוס לאלרגיה

שמן קוקוס פשוט הוא כמו תרופה קסומה לאינספור הבעיות והמחלות. מעט שמן קוקוס חם היא דרך מצוינת לשמור על לחות העור וזהו לגבי עור נגוע באלרגיה, שנוטה להתייבש בקלות רבה. הוא אינו קשה כלל ולכן מרפא כל מיני תחושות צריבה וגרד. זוהי גם דרך מצוינת לחות העור. אחת התרופות הביתיות הנהדרות לאלרגיה היא שמן קוקוס.

18. שמן שום לאלרגיה:

שמן שום

התכונות האנטי דלקתיות של השום והתכונות הרפואיות בו שימושיות בטיפול בדלקות עור ואלרגיות. כדי להשתמש בזה, עליך לערבב כמויות שוות של אלוורה ושמן שום ולאחר מכן להכין פתרון נחמד. עליך ליישם זאת על האזורים הנגועים והאלרגיים ולעסות עליהם בעדינות רבה מדי יום לפחות פעמיים.

19. סודה לשתיה:

סודה לשתייה לאלרגיה

תרופה נפלאה לאלרגיות היא השילוב של סודה לשתייה ומים. בשביל זה צריך לערבב סודה לשתייה ומים בפרופורציה של 1: 4 בהתאמה וכך להכין פתרון ולא להדביק. עכשיו תצטרך ליישם אותו דבר על האזורים הנגועים באלרגיה כל לילה לפני שתלך לישון ואז תראה את ההבדל.

20. שמן צמחי לאלרגיה:

תרופות ביתיות לשמן צמחי לאלרגיה

שמן צמחי הוא מוצר שאנו מתעלמים ממנו לעתים קרובות בכל הנוגע לטיפולי עור, במיוחד בזמן זיהומים, אלרגיות, רתיחות וכדומה. הסיבה לכך היא כי השמן סמיך ומעט דביק והוא עוזר לשמור על הלחות בעור שלמה לאחר שעסת איתה. אין צורך לשים את השמן רק על האזורים הנגועים כיוון שתוכל למרוח את השמן גם באזור.

21. בחירת סבונים:

סַבּוֹן

בחירת הסבון שמיועדת לשימושך היומיומי חשובה מאוד. עוד יותר חשוב לדעת כי הסבון שבחרת להשתמש בו מדי יום צריך להיות בעל תכולת לחות גבוהה. כי בלי הלחות הסבון הוא כל הכימיקל היבש והיחיד וזה דבר רע מאוד. כאשר אתה משתמש בסבונים כאלה, תגלה שאתה צומח מחלות עור.

22. אור השמש:

זריחה

יש ויטמין אפילו קיים בקרני השמש המוקדמות. כן, זה נכון שאור השמש מלא בעושר הטוב של ויטמין D. ולכן כל אלרגיה למעט אלרגיות לשמש גם אם זו פסוריאזיס יכולה לקבל השפעות טובות מקרני השמש. רק תוודא שזה מוקדם בבוקר. כמו כן, שימוש בקרם קרם הגנה הוא חובה בכל עת לאחר פגישת החום המוקדמת של הבוקר.

23. רחצה סדירה:

אמבטיה חמה

יש הרבה אנשים שמתרחקים מהרחצה אם אין להם חשק. זה משהו שאסור לך לעשות. יש צורך באמבט באופן קבוע לא בגלל שהוא חם; במקום זאת, זה בגלל שאתה צריך לשמור על עצמך נקי והולך. האמבטיה מסירה את כל סוגי תאי העור המתים והעורות הטלאים ומעניקה לך עור לח כל הדרך. הקפד לבחור סבונים עדינים במקום אלה הקשים.

24. לאכול בריא:

תאכל אוכל בריא

ראשית, אסור אפילו לגעת בפריטים שאולי אתה אלרגי אליהם מכיוון שלאלרגיות עשויות להיות הרבה תוצאות שליליות. כמו כן, ירקות ופריטים ירוקים עם מגוון מינרלים וויטמינים חשובים מאוד. תוספת של ירקות ירוקים, דגים טובים, בשר וגם חלב ומוצרי חלב נחוצים מאוד כדי להישאר בריאים.