15 תרופות ביתיות לטיפול יעיל בפריחת חיתולים

פריחת חיתולים ותינוקות הם שם נרדף לכל אם טרייה. הם אחת הבעיות הנפוצות ביותר שבהן מתמודדים תינוקות וגורמים ייסורים גם להורים הטריים. עור דלקתי, יחד עם קצת נפיחות באזור איברי המין, ניתן לכנות פריחת חיתולים. אתה יכול להקל על תינוקך מכאבים אלו בעזרת כמה תרופות ביתיות לפריחת חיתולים.

מכיוון שעור התינוק שלך רגיש, יש לטפל בו בעדינות רבה יותר. חלק מהתסמינים של בעיה זו הם תחושת צריבה, והתינוק ממשיך לבכות. נסה את התרופות הביתיות הידידותיות לעור לפריחת חיתולים המעניקות לתינוקך הקלה מיידית וזמינות.

TOC:

 • הגורמים לפריחות חיתולים
 • טיפול ביתי לטיפול בפריחת חיתולים
 • תופעות לוואי
 • שאלות נפוצות

15 תרופות ביתיות לטיפול יעיל בפריחת חיתולים

הגורמים לפריחות חיתולים:

למרות שמספר סיבות גורמות לפריחות ליד איברי המין, חלק מהסיבות הבולטות לפריחות חיתולים אצל תינוקות הן:

1. מותג החיתול: אם שינית את מותג החיתולים שאתה משתמש בו, ייתכן שזו סיבה לתגובת עורו הרגיש של תינוקך.

2. לתת לחיתול להישאר זמן רב: אם אתה לא מחליף את החיתול של התינוק שלך מלא בקקי ובשתן בזמן, זה יכול לגרום לגירוי בעור.

3. חיתולים לא מותאמים: אם החיתול אינו מתאים, הוא עלול לגרום לשפשוף וכתוצאה מכך פריחה בחיתול.

4. עור רגיש: אם לתינוקך יש עור רגיש.

5. זיהום: אם אזור החיתול נשאר לח לתקופה ממושכת, זהו מקום מושלם להתרבות של חיידקים. לכן יש צורך בניקוי השטח ביסודיות.

טיפול ביתי לטיפול בפריחת חיתולים:

מאמר זה יסביר כיצד למנוע פריחת חיתולים וכיצד לטפל בפריחת חיתולים באמצעות תרופות ביתיות.

1. אלוורה לפריחת חיתולים לתינוקות:

לאלוורה יש תכונות חולות בעור המסייעות בטיפול בפריחות אצל מבוגרים, תינוקות ופעוטות כאחד. ג’ל אלוורה טרי ניתן למרוח על האזורים הנגועים בתחתית תינוקך לאחר הכביסה וליטוף אותו יבש. זה נחשב לטיפול טבעי בפריחות תינוקות בבית. זה בטוח לחלוטין אלא אם כן לתינוק יש עור רגיש או אלרגי לאלוורה.

2. מלח אפסום לפריחת חיתולים:

הדיווחים האנקדוטיים על מלח אפסום או המכונה מגנזיום סולפט הוא אחד הטיפולים הטובים ביותר לפריחת חיתולים. המגנזיום נספג באופן עורי, מה שעוזר להרגיע את תחתית התינוק שלך בתוך דקות.

תהליך:

לוקחים כוס מים פושרים ומוסיפים לתוכה כוס מלח אפסום ומערבבים היטב. ספוג את תחתית התינוק במים למשך 15 דקות.

אמצעי זהירות:

הקפד לא להפוך אותו לדבר יומיומי. אתה יכול להשתמש באמבט מלח אפסום זה פעם או פעמיים בשבוע.

3. חלב אם לטיפול בפריחת חיתולים:

חלב אם נחשב לאחד התרופות הטבעיות הטובות ביותר לפריחת חיתולים אצל תינוקות מכיוון שהוא בעל סגולות ריפוי רבות. מספיקות רק כמה טיפות מחלב אם כדי להקל על הכאבים הנגרמים כתוצאה מפריחות חיתולים אצל תינוקות ולמנוע את התפשטותם..

תהליך:

מרחו מעט חלב אם על האזור הפגוע והניחו לו להתייבש. זוהי התרופה הטובה והטבעית לפריחת חיתולים.

4. חומץ תפוחים:

חלק מהגורמים לפריחות אצל תינוקות ליד איברי המין יכולים להיות זיהומים פטרייתיים ושמרים. חומץ תפוחים הוא אחת התרופות הביתיות הטובות ביותר לפריחת חיתולים אצל תינוקות המסייעת להרוג את החיידקים ומונעת את התקדמות הפריחה..

הכנה:

 • קח כוס מים והוסף שתי כפות חומץ תפוחים.
 • בכל פעם שאתה מחליף את החיתול של תינוקך, שטוף את תחתיתו בנוזל זה.

5. סודה לשתיה:

פריחת חיתולים יכולה לגרום עקב נוכחות חיידקים. סודה לשתייה היא תרופה לפריחת חיתולים במהירות ובקלות. זה עוזר לחסל את הכאבים באזור החיתול על ידי הסרת PH חומצי והפיכתו לבסיסי.

הכנה:

 • מערבבים שלוש כפות מים קרים עם כף סודה אחת.
 • מערבבים היטב את התערובת ויוצרים עיסה דקה.
 • מרחו את הדבק על האזור הפגוע והניחו לו להתייבש.
 • שטפו אותו בעדינות במים לאחר מספר דקות.

6. אמבט שיבולת שועל:

תכונות נוגדות החמצון בשיבולת שועל מסייעות בריפוי הדלקת של עור התינוק הרגיש שלך. אתה יכול להכין משחה או לצייר אמבט שיבולת שועל, שהן תרופה ביתית טבעית לפריחה מחיתולים, ששומרת על לחות העור שלך..

הכנה:

1. משחת שיבולת שועל:

מערבבים כף שיבולת שועל אבקתית בשלוש כפות מים, יוצרים עיסה. מרחו את התערובת הזו באזור המושפע לקבלת אפקט מרגיע.

2. אמבט שיבולת שועל:

קח מים פושרים באמבטיה והוסף אבקת שיבולת שועל לערבב אותם היטב. משרים את תחתית התינוק באמבט שיבולת השועל למספר דקות.

7. עמילן תירס:

עמילן תירס, בכל צורה שהיא, עוזר להפחית את החיכוך, ולכן מפחית את הסיכוי לפריחות. ועמילן תירס עם שילוב של שמן משמש כתרופה לפריחת חיתולים. אתה יכול להשתמש בו במקום אבקה מדי.

הכנה:

 • קחו קערה והוסיפו עמילן תירס עם שמן זית.
 • מערבבים היטב את התוכן, יוצרים עיסה.
 • מרחו את הדבק באזור עם פריחות והשאירו אותו לזמן מה.
 • שטפו אותו היטב במים חמים.

8. שמן קוקוס:

אופי הריפוי של שמן קוקוס כתית מעולה הוא הדרך הטובה ביותר לטפל בפריחת חיתולים. עורו של התינוק נדלק ומתגרה כאשר יש פריחה באיברי המין שלהם. תרופה טבעית ותיקה זו מעניקה לתינוקך הקלה מיידית ועוזרת להפסיק את התפשטות הפריחה. היו עדינים כשאתם מורחים שמן קוקוס חם על האזורים המושפעים לקבלת תוצאות מקסימליות.

9. יוגורט:

יוגורט רגיל הוא התרופה הטבעית הטובה ביותר לפריחת חיתולים. הוא מעניק לחות לעור, ובכך מרפא את האזור המושפע מפריחת החיתולים. ללא כל מרכיב נוסף, ניתן למרוח את היוגורט הטבעי כקרם שגם בטמפרטורת החדר.

10. תערובת של דבש, שמן זית ושעוות דבורים:

לשילוב של שעוות דבורים, שמן זית ודבש יש סגולות ריפוי בנפרד, אשר מועצמות על ידי ערבובן. זהו טיפול טבעי בפריחת חיתולים המעניק לתינוקך הקלה מגירוי בעור. הוא מבהיר או מסלק את הפריחה בעזרת האפקט הטיפולי. זכור רק למרוח באופן מקומי ולא לצרוך דרך הפה.

11. טיפול תה קמומיל:

התכונות החיטוי של דבש ותה קמומיל מסייעות בריפוי פריחות חיתולים. טיפול זה משמש כתרופה מצוינת לפריחת חיתולים לתינוקות, יחד עם כל זיהום פטרייתי אחר.

הכנה:

 • מכינים שתי כוסות תה קמומיל ונותנים לו להתקרר.
 • מוסיפים כף דבש ומערבבים היטב.
 • שמים את התוכן בבקבוק ריסוס קטן ומרחים אותו באזור עם פריחות.

12. שמור על עור נקי ויבש של התינוק:

שמרים וחיידקים משגשגים באזורים לחים ויבשים בגוף, אזור החיתול הוא אחד מהם. אחת הדרכים הטבעיות לרפא פריחת חיתולים היא לשמור על עורו של תינוקך נקי ויבש. שטפו היטב את תחתית התינוק כך שלא יהיו שאריות הגורמות לזיהום. לאחר הניקוי יש לייבש אותו כראוי בעזרת מטלית כותנה רכה.

13. החלפת חיתולים לעתים קרובות:

החלפת חיתולים במרווחי זמן קבועים היא המפתח לתינוק ללא פריחה ושמחה. למרות שההורה הטרי הוא קדחתני, הם צריכים להיות ערניים כל הזמן אם התינוק לא מרגיש בנוח. בדיקה מיידית והחלפת חיתולים היא הדרך הטובה ביותר לרפא פריחת חיתולים. לפני שאתם לובשים חיתול חדש, שטפו את אזור איברי המין וייבשו אותו. זכור להחליף את החיתול כל 3 עד 4 שעות, כך שלתינוק שלך לא יהיה גירוי או דלקת בעור.

14. מריחת קרם או תחליב:

אם אין שיפור בפריחות בשימוש בתכשירים ביתיים, ניתן להשתמש במשחות ידידותיות לעור המכילות אבץ או דסיטין. הוא נותן הקלה מהירה על פריחות חיתולים על ידי מתן שכבת הגנה על עור התינוק. הקפד להתייעץ עם רופא לפני השימוש בכל אחד מהקרמים הללו, מכיוון שלא כל הקרמים מתאימים לעור הרגיש של התינוק.

15. אבקת טלק:

הלחות שנשמרת באזור החיתולים היא אחד הגורמים המובילים לפריחות. מריחת אבקה שומרת על האזור ללא לחות, חסר ריח ונקי. זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר להקל על פריחת חיתולים ומונעת מהתפרצות להתפשט הלאה. זכור למרוח אבקת טלק לפני שמים חיתול טרי.

תופעות לוואי:

 1. תרופות ביתיות לפריחת חיתולים יכולות להיות יעילות מאוד רק אם תנקוט בכמה אמצעי זהירות כדי שזה לא ישפיע לרעה על התינוק..
 2. וודא כי תינוקך אינו אלרגי למרכיבים בהם אתה משתמש בתרופות.
 3. היזהר בזמן הטיפול בתינוק מכיוון שעורו רגיש וזקוק לטיפול עדין.

החיתול הפך לחלק מהותי ובלתי ניתן להכחישה מילדותו של כל תינוק. עם כל היתרונות, פריחת חיתולים היא בעיה נפוצה שצריך להגיע אליה באופן מיידי. מאמר זה נותן לכם שפע של תרופות ביתיות לפריחת חיתולים שתוכלו לבחור מתוכם כדי לטפל בבעיה ולמנוע אותה כליל. אל תשכח לתת לתינוקך זמן ללא חיתולים, וכתוצאה מכך עור שמח, ובכך תינוק מאושר!

כתב ויתור: מאמר זה מציג בפניכם דעות לגבי התרופות הביתיות לפריחת חיתולים, שהן הצעות בלבד. הם אינם תחליף לייעוץ של רופא.

שאלות נפוצות:

1. מהם סוגי החיתולים הקיימים בשוק?

תשובות: יש לטפל בפריחה מחיתולים באופן דחוף ללא דיחוי, בין אם מדובר בתינוקות או במבוגרים. להלן כמה מסוגי החיתולים הקיימים בשוק:

 • חיתולים לתינוקות ותינוקות: סוגים אלה של חיתולים מגיעים בגדלים שונים וממספר מותגים. הקפד לבחור את המתאים לעור ולצרכי התינוק שלך.
 • חיתולי הדרכה: אלה חיתולים בסגנון מכנסיים המשמשים נכון ילדים צעירים הדומים לתחתונים.
 • מפיות תברואה: אלה משמשות נערות שמגיעות לגיל ההתבגרות. שימוש יתר או שימוש ראשון במוצרים אלה גורם לפריחות.
 • חיתולים למבוגרים: מוצרים אלה משמשים קשישים הסובלים מבעיות רפואיות כמו דליפת שלפוחית ​​השתן. זוהי דרך להישאר היגיינה למבוגרים הזקוקים לעזרה.

2. מתי עלי לבקר אצל רופא לצורך פריחה בחיתול?

תשובות: תרופות הבית המוזכרות במאמר זה מועילות ומסייעות בהקלת הכאבים של תינוקך. אם הפריחה לא משתפרת תוך יומיים -שלושה גם לאחר השימוש בתכשיר הביתי ומתחילה להתפשט לחלקים אחרים בגוף תינוקך, פנה לרופא..

3. האם פריחות חיתולים זהות אצל מבוגרים ותינוקות?

תשובות: ישנן מספר סיבות לפריחות אצל מבוגרים ותינוקות כאחד לחיתול מלוכלך, תחתונים לא מותאמים וחוסר ניקיון. יש צורך להשתמש במוצרים ידידותיים לעור ולשמור על היגיינה נאותה כדי שהחיידקים לא יתפשטו.