15 תרופות הבית הטובות ביותר לדלקת חניכיים (זיהום חניכיים)

דלקת חניכיים היא בעיה נפוצה אחת הגורמת לבעיה רבה עבור אנשים רבים. בשל בעיה זו, קשה יותר לאכול או לשתות משהו או אפילו לשבת בשלווה במקום אחד. בהתחשב בבעיה ותופעות הלוואי הנלוות לה, חשוב לנסות את התרופות הטבעיות השונות לדלקת חניכיים מיד עם גילוי הבעיה..

דלקת חניכיים יכולה להפוך לבעיית חניכיים חמורה שיכולה להוביל לכאב רציני ולנפיחות אם היא לא מטופלת בזמן הנכון ובטיפול הנדרש. לפעמים, תסמיני הבעיה יכולים להיות קלים להבחין בהם אך יש לטפל בה בעזרת תרופות הבית השונות לקבלת תוצאות יעילות.

תרופות ביתיות לדלקת חניכיים

הגורמים לדלקת חניכיים:

מבין הגורמים השונים לדלקת חניכיים, אחת הסיבות העיקריות היא היווצרות רובד בשל הימצאות חיידקים בפה. מלבד זאת, אי שמירה על בריאות הפה טובה יכולה גם היא להיות הסיבה לדלקת חניכיים אצל אנשים רבים.

האם אתה מחפש סיבות אחרות הנוגעות לגורמים לדלקת חניכיים? להלן כמה מהסיבות האחרות שעלולות לגרום לדלקת חניכיים:

 • שינויים הורמונליים.
 • הֵרָיוֹן.
 • לעשן.
 • אכילת טבק.
 • דלקות חניכיים.
 • חניכיים מדממות וכאבי חניכיים.
 • תרופות למניעת הריון.

כל הסיבות הללו לדלקת חניכיים דורשות טיפול נאות ושמירה על היגיינה נאותה. עליך לבקר אצל רופא השיניים שלך ולנסות את תרופות הבית הקיימות בכדי לקבל את ההקלה הרצויה.

סימפטומים של דלקת חניכיים:

לניסיון הביתה של הטיפול בדלקת חניכיים, חשוב לזהות את הסימנים השונים לבעיה. למרות שלפעמים, ייתכן שתחלוף זמן מה עד שתסמינים אלה יתגלו, אך לאחר שהם יתגלו, אין להתעלם מהם. הסימפטומים של דלקת החניכיים דורשים טיפול ותשומת לב מתאימים או על ידי המומחה דרך הפה או על ידי ניסיון של תרופות הבית השונות.

האם אתה מודע לתסמינים השונים של דלקת חניכיים אצל מבוגרים? אם לא, הנה כמה מהתסמינים שלה שכדאי שתדעו עליהם:

 • חניכיים נפוחות
 • חניכיים מדממות
 • ריח רע מפה
 • שיניים רופפות
 • נסיגת חניכיים
 • כאב שיניים
 • כיבים
 • עודף יצירת רובד

כל אלה הם התסמינים השכיחים של חניכיים שיש לתת להם טיפול שיניים מתאים.

כיצד למנוע דלקת חניכיים בבית:

לכן, כעת, עם הידע הנדרש אודות הסיבות והתסמינים של דלקת חניכיים, חשוב מאוד גם להיות מודעים לדרכים השונות כיצד למנוע דלקת חניכיים באופן טבעי. אמצעי המניעה הקשורים למחלה הם פשוטים מאוד וקלים לנשיאה ולכן יכולים להיעשות על ידי כל אחד.

כמה מהדרכים הנפוצות למניעת דלקת חניכיים שתוכל לנסות פשוט על ידי נוח לך:

 • היו קבועים בביקוריכם אצל רופאי השיניים
 • צחצח שיניים פעמיים ביום
 • להילחם בשיניים באופן קבוע
 • שמור על היגיינת פה טובה
 • השתמש במשחת שיניים אנטי מיקרוביאלית
 • קח יותר ויטמינים בתזונה
 • השתמש במי שטיפה בפה ומוצרי שיניים אחרים

תרופות ביתיות לדלקת חניכיים:

דלקת חניכיים יכולה להיות כואבת אם אינכם מטפלים בה בזהירות ובתשומת הלב הנדרשת. אך האם אתה מודע לכך שתוכל להיפטר מבעיה זו על ידי ניסיון של תרופות הבית השונות לדלקת חניכיים? כן, יש הרבה תרופות ביתיות שאפשר לנסות לדלקת חניכיים כדי להתגבר על הסימפטומים והסיבות שלה.

מעוניינים להכיר כמה מהתרופות הביתיות? ובכן, הנה כמה מהאפקטיביים הבודדים שאתה יכול לנסות:

1. מי מלח לדלקת חניכיים:

מי מלח או תמיסת מלוחים הם אחת התרופות היעילות שתוכל לנסות.

מהו התהליך?

מי מלח פועלים להפליא בהפחתת הדלקת יחד עם שליטה על צמיחת החיידקים בפה. הודות למאפיינים המיקרוביאליים של מי מלח, הם יכולים להביא להקלה יעילה נגד בעיית דלקת החניכיים.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מערבבים מעט מלח עם מים חמים ולאחר מכן השתמשו במים מלוחים אלה לצורך גריגר עם זה. חזור על תהליך הגרגור כ 3-4 פעמים, כמו גם לאחר הארוחות.

2. ג’ל אלוורה לדלקת חניכיים:

עד כה, רוב האנשים פשוט מודעים ליתרונות של ג’ל אלוורה לעורם. אבל האם אתה יודע ששימוש בג’ל אלוורה הוא תרופה טבעית אחת לדלקת חניכיים?

מהו התהליך?

תכונות הריפוי, כמו גם התכונות האנטי דלקתיות של ג’ל אלוורה, מביאות תוך זמן קצר את ההקלה הנדרשת במקרה של דלקת חניכיים..

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

השתמש בג’ל אלוורה טרי והחל אותו על החניכיים המושפעות שלך וקבל הקלה מיידית נגד הכאבים והנפיחות בדלקת חניכיים. היו קבועים בשימוש בג’ל אלוורה להקלה מרבית.

3. סודה לשתייה לדלקת חניכיים:

אתה יכול להשתמש בסודה לשתיה להסרת החיידקים מהפה שלך ובכך לשלוט בבעיית דלקת החניכיים.

מהו התהליך?

התכונות האנטי בקטריאליות הקיימות בסודה לשתייה עוזרות להביא את ההקלה הנדרשת בבעיית דלקת החניכיים. זה גם עוזר בשליטה על נפיחות החניכיים עם היישום הרגיל שלה.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מערבבים כמות מסוימת של סודה לשתייה עם כמות מספקת של מים להכנת משחה. כעת יש למרוח את הדבק הזה על החניכיים ולהשאיר כ-10-15 דקות לפני הכביסה במים מתוקים.

4. מיץ לימון לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

מיץ לימון הוא לימון ובעל תכונות מיקרוביאליות השולטות בכמות החיידקים העודפת בפה. אתה יכול להשתמש בכמה לימונים טריים להכנת מי פה יעיל לעצמך ולאחר מכן להשתמש בו לאחר כל ארוחה לשליטה בבעיית דלקת החניכיים..

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

זוהי תרופה יעילה אחת למחלת חניכיים שתוכל לנסות. מערבבים מעט מיץ לימון עם מים ואז שוטפים איתו את הפה במשך 5-10 דקות לפני שאתם שוטפים אותו במים מתוקים.

5. שמן חרדל לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

הודות לתכונות האנטי מיקרוביאלית כמו גם לתכונות האנטי דלקתיות של שמן חרדל, ניתן להשתמש בו ביעילות במהלך המאבק בבעיית דלקת חניכיים. חממו מעט משמן החרדל ולאחר מכן השתמשו בקצות האצבעות לעיסוי החניכיים עם השמן הזה. לעסות את שמן החרדל החם במשך כ- 5-10 דקות ולאחר מכן להשאיר אותו לזמן מה.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

חזור על הפעולה כ 2-3 פעמים ביום לעידה בהקלה הנדרשת כנגד הבעיה.

6. מיץ חמוציות לדלקת חניכיים:

אם אתה נאבק בבעיית דלקת החניכיים די הרבה זמן, תוכל לנסות מיץ חמוציות כדי לקבל את ההקלה הנדרשת.

מהו התהליך?

בעזרת שימוש קבוע במיץ חמוציות, ניתן למנוע את המשך צמיחת החיידקים בפה ובכך לשלוט על תופעות הלוואי של הבעיה.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

שתו 2-3 כוסות מיץ חמוציות לא ממותק ביום ותנו לעצמכם היגיינת פה ובריאות טובה אשר בסופו של דבר יביאו להקלה צפויה נגד בעיית דלקת החניכיים..

7. שמן ציפורן לדלקת חניכיים:

לא יכולה להיות תרופה טובה יותר בבית מאשר לנסות שמן ציפורן. הוא פשוט לשימוש וגם מביא את ההקלה הרצויה תוך זמן קצר.

מהו התהליך?

התכונות האנטי בקטריאליות, האנטי דלקתיות והמיקרוביאליות של שמן ציפורן מסייעות בשליטה ובהפחתת בעיית דלקת החניכיים ללא השלכות נוספות..

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

לחמם מעט שמן ציפורן ולאחר מכן השתמש 2-3 טיפות של אותו שמן למריחה על החניכיים המושפעות. אתה יכול גם לעסות קצת שמן על החניכיים לתוצאות טובות יותר. לחזור על כך בבוקר ובערב.

8. שמן קוקוס לדלקת חניכיים:

שמן קוקוס הוא תרופה יעילה אחת שיכולה לשמש כאחד מצמחי המרפא לדלקת חניכיים.

מהו התהליך?

יש לו תכונות אנטי מיקרוביאליות יחד עם התכונות האנטי דלקתיות המסייעות בשליטה ובצמצום צמיחת החיידקים בפה. אתה יכול גם להשתמש בו לשליטה על הנפיחות בחניכיים.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מחממים מעט שמן קוקוס אורגני ואז גורפים אותו לפה למשך 5-10 דקות. שטפו את פיכם במים פושרים לאחר מכן. אתה יכול גם לעסות חלק משמן הקוקוס על החניכיים. חזור על פעולה זו 3-4 פעמים ביום.

9. שמן עץ התה לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

שמן עץ התה הוא שמן אתרי יעיל המכיל כמות טובה של תכונות מיקרוביאלית לשליטה על החיידקים בפה. זה אכן עוזר לשמור על הבעיה של דלקת החניכיים בשליטה ובכך הופך אותה לתרופה אחת נהדרת בבית.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

קח קצת שמן עץ התה על קצות האצבעות ולאחר מכן לעסות אותו על החניכיים המושפעות. עם עיסויים קבועים במשך כשבוע, תוכלו למצוא תוצאות רצויות נגד הבעיה. חזור על זה בבוקר ובערב.

10. ליסטרין לדלקת חניכיים:

אתה יכול גם לעשות שימוש במי פה כדי לצמצם את צמיחת החיידקים בפה.

מהו התהליך?

מי פה זה הוא שילוב של תכונות חיטוי כמו גם תכונות אנטי מיקרוביאליות ולכן הוא אחד התרופות הטבעיות היעילות למחלות חניכיים..

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

השתמש במי פה זה באותו אופן כפי שמופיע על הבקבוק. אתה יכול גם ליצור קשר עם רופא השיניים על מנת להיות בטוח בדרך הנכונה להשתמש במי פה כדי לקבל את התוצאה הנדרשת. חזור על השימוש בו בבוקר ובערב.

11. אבקת אלום לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

אבקת אלום היא אחת הדרכים היעילות להפחתת החיידקים בפה ולכן היא מוכיחה כתרופה יעילה אחת לבעיית דלקת חניכיים. זה יכול לשמש נגד הבעיה של אדמומיות ונפיחות של החניכיים ללא תופעות לוואי. עם זאת, תוכל להתייעץ עם מדריך בריאות הפה שלך לפני שתשתמש בזה.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מערבבים מעט אבקת אלום עם מים חמים ולאחר מכן השתמשו בתערובת זו, כ 2-3 פעמים ביום, לשיפור בריאות הפה.

12. מי חמצן לדלקת חניכיים:

לא הרבה אנשים מודעים ליתרונות של מי חמצן לטיפול בבעיית דלקת החניכיים. האם אתה מודע לתכונותיו האנטי דלקתיות שיכולות להרגיע את היגיינת הפה בצורה הטובה ביותר? אתה יכול פשוט להסתמך על האפקטיביות שלה ולהיפטר מדלקת חניכיים תוך זמן קצר.

מהו התהליך?

הגדל את צריכת מי החמצן בשגרה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מערבבים חלק מהמי חמצן עם מים ולאחר מכן השתמשו בהם לשטיפת הפה. ניתן להשתמש בתערובת זו כ 3-4 פעמים ביום או לפי הוראות רופא השיניים.

13. אבקת מרווה לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

התכונות האנטי מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות של אבקת מרווה פועלות גם לטובת טיפול בבעיית דלקת החניכיים. ניתן להשתמש בו לטיפול בזיהומים הפה השונים יחד עם שליטה על נפיחות החניכיים. וודא שאתה קבוע עם אבקת מרווה כדי לקבל את התגובה הנכונה.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מערבבים מעט אבקת מרווה עם מים ומחממים אותה לזמן מה. כעת מסירים את התערובת מהלהבה ומכתים אותה. כעת השתמש בתערובת המוכתמת הזו לשטיפת הפה לאחר כל ארוחה.

14. אבקת קאיין לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

השימוש הקבוע באבקת קאיין שולט על אי הנוחות השונות של בעיית דלקת החניכיים על ידי הגבלת צמיחת החיידקים. הוא שומר על בעיית אדמומיות החניכיים והנפיחות תחת שליטה ובכך גם מאזן את בעיית דלקת החניכיים.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

אתה יכול לערבב מעט אבקת קאיין עם משחת השיניים שלך לצחצוח או לערבב קצת אבקת קאיין עם מים למריחה על החניכיים. בשתי הדרכים, תקבל את ההטבות הנדרשות. אתה יכול להשתמש בתרופה זו כל יום.

15. תה ירוק לדלקת חניכיים:

מהו התהליך?

תה ירוק לא רק מועיל לחילוף החומרים של המשתמש, אלא יכול לשמש גם לשיפור בריאות הפה של המשתמש. הוא נלחם נגד בעיית הרדיקלים החופשיים בכך שהוא מציע את היתרונות הטובים ביותר של תכונותיו האנטי דלקתיות. זהו אחד התרופות הטבעיות הטובות ביותר לדלקת חניכיים.

באיזו תדירות אתה עושה זאת?

מרתיחים כמה מעלי התה הירוק במים ואז מסננים את התערובת. אתה יכול לשתות אותו כפי שהוא או להוסיף מעט דבש בתערובת זו לפני שתייתו. תה ירוק זה ימזער את הבעיה של דלקת חניכיים תוך זמן קצר. שתו את זה 3-4 פעמים ביום.

תרופות ביתיות שונות אלו לבעיה הן הפתרון הפשוט כיצד למנוע דלקת חניכיים באופן טבעי ונוח.