עלייה במשקל במהלך ההריון – מהן הסיבות?

נדרשים תשעה חודשים שלמים עד שהנס קורה, וכאשר הוא קורה, השמחה נראית כבויה. אבל יש ימים בתשעת החודשים האלה שבהם היה צריך למדוד את החיים ללא דאגה בכמות מפת הדיאטה המחמירה ובביקורי הרופא השבועיים. ההריון אף פעם לא קל, אבל בסופו של יום כשאתה זוכה להחזיק את הילד בידך, התחושה היא עצומה לנשים לנצח. לעתים קרובות ישנם סיבוכים שנשים נקלעות אליהם במהלך ההיריון. עלייה במשקל במהלך ההריון היא דבר שצריך לדאוג לו.

השלבים ההתחלתיים של ההריון מתחילים בכך שאתה באותו משקל כפי שהיית קודם לכן, מאז התינוק שלך זניח וקל לנשיאה. אך במהרה עם הזמן התינוק גדל בבטןך ועולה במשקל במהלך ההריון. עם התינוק גדל אותך וכך העליה במשקל מתחילה במהלך ההריון. כעת, עליה במשקל שונה עבור נשים שונות במהלך ההריון. חלקם עשויים לעלות במשקל בקצב קבוע, ואחרים עשוי לקחת זמן. עם זאת, אין ממה לחשוש, כל עוד הרופא נותן לך את האות הירוק.

משקל משקל תינוק

הגורמים לעלייה במשקל במהלך ההריון:

הסיבות העיקריות לעלייה במשקל במהלך ההריון משתנות מהתינוק לך.

משקל התינוק:

התפתחות התינוק

כאשר אתה קטן, כמובן, יהיה לך משקל נמוך בהרבה מזה שאתה מתעסק בו כרגע. הסיבה לכך היא שעם הגיל העצמות שלך גדלות וכך גם השרירים והסיבים שלך. בשלב ההריון ההתחלתי התינוק זניח במשקלו. אז הוא עדיין פיתח את איבריו הפנימיים. אולי המשקל שלך השתנה אז, אבל ההבדלים מתחילים להופיע כאשר מתחת לעור התינוק הרך האלה מתחילות להצטבר שכבות שומן, וזהו כאשר אתה מתחיל לעלות במשקל במהלך ההריון. המשקל שלו תואם את שלך הוא כעת הסיבה מדוע נשים בהריון מפתחות מסה.

משקל מזון:

משקל המזון

שמעת פעם אישה בהריון מתלוננת על התיאבון המפלצתי? האם אי פעם הרגשת את המצב בעצמך? אם כן, בוודאי היית יודע כיצד פועלות שגרת ההריון ומפת ההריון. כשהתינוק מתחיל להתפתח בתוכך, הוא מוציא יותר ויותר עקיצות מהאוכל שלך. גופו הצומח במהירות מתפתח במהירות גבוהה ככל שהתינוק משתף את האוכל שלך יותר. אז יש את הכאבים והרצונות לכאורה למזון המצטברים למשקל שלך.

אל תאשים את התינוק:

לא כל המשקל שעלית במהלך ההריון הוא בגלל התינוק. עם הגוף המשתנה, רוב המשקל שלך הוא בגלל התינוק שבפנים; אתה מתחזק מדי יום. אבל אז יש הצטברות בת של שכבות שומן בגוף שלך, למשל, השדיים, הירכיים, הירכיים והצמיגים. זה כנראה הזמן שבו אתה תכתם, חלק מהשומנים האלה אחראים לעלייה במשקל שלך.

עקוב אחר:

גברת בהריון בדיקת רופא

הקוד שעליכם לשמור על קשר כעת הוא BMI ותרשים ההריון. העלייה במשקל היא טבעית לחלוטין בערך בתקופה זו, במיוחד בשלב הגדילה של תינוקך, אך אין זה אומר שעודף משקל היא בהכרח נכונה. יותר מדי שכבת שומן בגוף עלולה לפגוע בתינוק מכיוון שהצטברות השומן עלולה לגרום למחסור במרחב. מכאן שמתחילת היום בקש מהרופא שלך לספק לך את טבלת העלייה במשקל בהריון ולעקוב אחר העלייה במשקל בק”ג.

תישאר בכושר:

דיאטה בנשים בהריון

וודאו כי העלייה במשקל במהלך ההריון נמדדת; וגם לשמור על תרשים הדיאטה שלך. הקפד לשלב בריאות ואושר יחד, כך שאחרי ארוחה מזינה טובה תוכל לקבל קינוח מבוקש. וודא תמיד שהעלייה במשקל של נשים בהריון בשלב זה איננה נובעת משומן או שמן או מחוספס.

מה אמור להיות הרווח האידיאלי שלך למשקל במהלך ההריון:

למרות שעלייה במשקל היא הכרחית בהריון, חשוב להבין כמה משקל אתה צריך להעלות לנשים בהריון מעל תשעה חודשים. העלייה במשקל שלך במהלך ההריון תלויה במשקל שלך לפני ההריון ובגובה שלך. יחס גובה ומשקל זה מתבטא כ- BMI או מדד מסת גוף. ואם זה נשמע מבלבל, אתה יכול פשוט לעקוב אחר העלייה במשקל של הגניקולוג במהלך מפת ההריון בק”ג להתייחסות מהירה.

עכשיו, אם אתה תוהה כמה משקל על אישה בהריון לעלות, להלן מספר נתונים.

על פי המכון לרפואה, חלק מהנחיות העלייה במשקל הן כדלקמן:

עלייה בריאה במשקל עם BMI בין 18.5 – 24.9:

  • עכשיו כדי לענות על השאלות שלך כמו כמה משקל נשים בהריון צריכות לעלות? ניתנים להלן:
  • אמהות מצפות שבדרך כלל שקלו ממש לפני ההתעברות, עולות כמעט 25-30 קילו במהלך תשעת החודשים שלהן.
  • העלייה במשקל במהלך השליש הראשון היא בין 1 – 5 קילו, ולאחר מכן התפתח קילו אחד מדי שבוע.
  • עלייה במשקל זו אידיאלית לצמיחה אופטימלית של התינוק.

תת משקל עם BMI מתחת ל- 18.5:

נשים הסובלות מעודף משקל לפני ההריון צריכות לעלות בין 28 ל -40 פאונד בכדי להבטיח את צמיחת התינוק שלהן.

עלייה במשקל במהלך ההריון -בדיקה

עודף משקל עם BMI הנע בין 25 – 29.9:

על פי תרשים ההריון בעלייה במשקל, נשים הסובלות מעודף משקל צריכות לעלות לא יותר מ -15 עד 25 קילו למשך תשעה חודשים.

במקרה של תינוקות תאומים:

אם אתה נושא תינוקות תאומים, העלייה המומלצת במשקל משתנה מעט. לנשים עם משקל תקין הוא 31 – 50 פאונד, ואמהות עם עודף משקל הן צריכות לנוע בין 25 – 42 פאונד.

שמנים עם BMI גבוה מ -30:

השמנת יתר במהלך ההריון עלולה להוביל לסיבוכים בריאותיים חמורים באם וגם בתינוק. מכאן שכדאי שתדעו כמה משקל נשים בהריון צריכות לעלות. העלייה במשקל שלך במהלך ההריון לא צריכה להיות יותר מ 11 עד 20 קילו.

עלייה במשקל במהלך ההריון-ירקות

כעת למדת על העלייה האידיאלית במשקל במהלך ההריון. כאן אנו חולקים כמה טיפים שימושיים שיעזרו לך לעלות במשקל תקין במהלך ההריון. זכור כי מה שאתה אוכל הוא קריטי לבריאותו של הקטן היקר הגדל בתוכך. הריון אינו זמן לדיאטה, והוא חיוני לך ולבריאות תינוקך. טיפים אלה יעזרו לך באכילת אפשרויות בריאות יותר כדי לענות על הדרישות הגוברות של תינוקך.

טיפים למשקל תקין במהלך ההריון:

  1. נשים בהריון חייבות לאכול ארוחות קטנות יותר לאורך כל היום. מכיוון שהוא ישמור על רמות האנרגיה שלך לאורך כל היום ולא תרגיש שום רעב פתאומי. באופן אידיאלי, שלוש ארוחות קבועות עם 2-3 פעמים חטיפים מומלצות.
  2. במהלך ההריון, חשוב לקבל כמות טובה של ברזל, יוד וחומצה מתזונה. פחמימות פועלות חיוניות לצמיחתו הבריאה של התינוק. לכן וודאו שאתם אוכלים את המאכלים הנכונים העונים על הדרישה התזונתית שלכם. אתה יכול אפילו לקחת כמה תוספי תזונה לאחר התייעצות עם הרופא שלך ולשמור על תרשים הריון.
  3. עשה בחירות חכמות לחטיפים שלך. שמור תמיד כמה גבינות, קרקרים, פירות יבשים, צימוקים, אגוזים ויוגורט בהישג יד כדי להשביע את התשוקה שלך לאוכל בין הארוחות..
  4. מוצרי חלב מומלצים מאוד במהלך ההריון מכיוון שהם עונים על רוב הדרישות התזונתיות שלך במהלך ההריון. קנה זנים שונים של גבינה והוסף אותה לסלטים או לאוכל המבושל שלך.

במהלך ההריון, עדיף להעלות במשקל בהתמדה ובאיטיות. אמנם יש להקפיד על הנחיות אלה, אך אין סיבה שתדאג אם אינך מגיע לעלייה במשקל המומלצת בשבוע מסוים להריון. זכור שזהו המסע שלך, וחיוני הוא רק לבצע את הבחירות הנכונות עבור עצמך ועבור התינוק הגדל שלך. עכשיו שיש לך את התשובות לעלייה במשקל האידיאלית במהלך ההריון, ודא שאם אתה קצת מודאג מהעלייה במשקל שלך, אל תהסס לדון עם הרופא שלך.