10 תרופות איורוודיות להשגת משקל טבעי

עלייה במשקל עשויה להישמע כמשימה פשוטה עבור חלק! אבל אנשים רבים מתקשים להעלות כמה ק”ג, למרות שהם אוכלים הרבה. בעוד שתוספים מלאכותיים זמינים בשוק לעלייה במשקל, הם מגיעים עם הרבה סכנות בריאותיות. זו הסיבה שמומחה ממליץ על כמה מהתרופות האיורוודיות הטובות ביותר לעלייה במשקל, אשר הוכחו כמספקות תוצאות מצוינות. אלה תכשירים צמחיים, שהם תוצאה של מחקר רפואי מקיף. הבה נבחן את המאמר כדי ללמוד כיצד האיורוודה העתיקה יכולה לסייע לך במטרות הבריאות שלך, עם תופעות לוואי מועטות או ללא תופעות לוואי..

ובכן, לעתים קרובות אנו פונים לצורות שונות של תרופות על מנת לרדת במשקל. אבל יש הרבה אנשים שרוצים לעלות במשקל. לעלות במשקל קשה לא פחות מאשר לאבד אותו. לעתים קרובות אנו חושבים כי לאדם השמן יש חסרון גדול יותר מאשר לאדם הסובל מתת משקל. אבל העובדות אומרות לנו שאפילו אדם בעל משקל נמוך מאוד נוטה להיות לא בריא וחלש.

תרופות איורוודיות לעלייה במשקל טבעי

מדוע תת משקל אינו טוב לגוף שלך?

יש יותר מאחת הסיבות מדוע תת משקל אינו בריא למערכת שלך. “

  • משקל נמוך גורם למערכת חיסונית חלשה של הגוף ומכאן שיש לו נטייה להדביק מחלות זיהומיות שונות ועוד רבות.
  • תת משקל מעורר בעיות שונות כמו אוסטאופורוזיס ובעיות כלי דם.
  • המשקל הנכון בהתאם לגיל ולגובה שלך חשוב מאוד לתפקוד תקין והתפתחות המוח והמוח.

התרופות האיורוודיות הטובות ביותר לעלייה במשקל:

אז היום אנחנו הולכים לדון בתרופות איורוודיות שיכולות להיות מועילות ביותר בעלייה במשקל.

תרופות איורוודיות הן קלות, ומכאן שאין להן תופעות לוואי מכיוון שהן מיוצרות באמצעות כמה מרכיבים טבעיים המציגים את הטבע. הם אינם מכילים כימיקלים מזיקים ולכן מעניקים לך עלייה בריאה במשקל הגוף.

להלן כמה מתוספי האיורוודה לעלייה במשקל. הם בטוח יניבו עלייה בריאה במשקל.

1. פטנג’אלי צ’וואנפרש:

Patanjali Chyawanprash לעליה במשקל

קנה אותו כאן

בעלייה במשקל איורוודי זה מפורסם ומוכר מאוד בקרב רוב משקי הבית ההודים. זהו טוניק מושלם להוספת משקל לגוף. הוא מזין להפליא בגלל שילוב עשבי התיבול שלו. Chawanprash מסייע בחיזוק מערכת החיסון במקביל בחיזוק שרירי העצמות. הוא מהדק את תהליך העיכול של הגוף. אדם נוטה להרגיש רעב יותר וכתוצאה מכך להתמכר לאכילה רבה יותר, מה שמוביל לעלייה במשקל. זוהי התרופה האיורוודית הפטנג’אלית הטובה ביותר לעלייה במשקל.

מוצר זה זמין בחנויות שונות ברחבי הודו. Dabur ו Patanjali הם מותגים מפורסמים של מוצר זה.

מִנוּן: צורכים כף אחת של צ’וואנפרש. אפשר גם לערבב כף אחת בחלב חם.

אַזהָרָה: למרות שאין לזה תופעות לוואי, הפסק את הצריכה אם אתה חווה אי נוחות.

2. דבור אשווגנדהאדי לחיה:

תרופות איורוודיות לעלייה במשקל

קנה אותו כאן

זהו הטוניק האיורוודי הטוב ביותר לעלייה במשקל, אותו ניתן לצרוך עם מים חמים או חלב ומכאן לגרום לעלייה במשקל. הוא עשוי מכמה עשבי תיבול איורוודים מוכחים שעוזרים לשפר את כוח השרירים ואת המרץ המיני. Dabur Ashwagandha Lehya היא תרופה איורוודית יעילה לעלייה במשקל בחודש אחד.

מִנוּן: מערבבים 1-2 כפיות ממנה עם מים חמים או חלב. צרכו מיד והשתמשו בו מדי יום פעמיים.

אַזהָרָה: התייעץ עם הרופא שלך אם אתה נתקל בגירוי כלשהו.

3. אבקת זרעי אנונה סקוומוסה:

תרופות איורוודיות לעלייה במשקל

זהו שמו המדעי של תפוחי העפרון, הנחשב להגברת משקל הגוף אם הוא נצרך באופן דתי. זה מחזק את שריר הגוף ומביא לעלייה נכונה במשקל הרצוי לגוף. זה מחזק את השרירים ועוזר לעלות במשקל. ניתן לצרוך כמות אחת מפרי טבעי בעל משקל זה למשך חודש והוא תוסף מצוין לעליה טבעית במשקל.

מִנוּן: את הזרעים היבשים של זה אפשר להכין לאבקה ולערבב עם מים לצריכה. קח פרי אחד מלא מדי יום.

אַזהָרָה: הפסק להשתמש אם אתה חווה גירוי כלשהו.

4. פטנג’אלי אשווגנדה צ’ורנה:

תרופות איורוודיות לעלייה במשקל

זוהי אחת מתרופות הפטאנג’אלי לעליה במשקל, המפורסמת מאוד בזכות היתרונות התזונתיים שלה. יש לו השפעות אדירות המביאות לעלייה במשקל. אשווגנדה ידועה גם בשם ג’ינסנג הודי בשל היתרונות הרב -גוניים שהתרופה מספקת. זה אידיאלי להיות נצרך עם דיאטה עתירת קלוריות על מנת לראות את התוצאות הטובות ביותר תוך ארבעה שבועות. זה יכול להיות זמין בכל חנות איורוודה.

מִנוּן: קח 3 גרם, פעם או פעמיים ביום לפני או אחרי האוכל או לפי הוראות הרופא האיורוודי שלך, למשך 2-4 חודשים.

אַזהָרָה: לצרוך אך ורק על ידי תרופות מרופא.

5. קבל כמוסות עלייה במשקל איורוודי:

תרופות לעלייה במשקל

קנה אותו כאן

כמוסות העלייה במשקל האיורוודית הללו עשויות מ -11 צמחי מרפא כמו אשווגנדהה, אמלאקי, גוקהרו ודראקשה וכו ‘. היא התרופה האיורוודית הטובה ביותר לעלייה במשקל ללא תופעות לוואי..

מִנוּן: למבוגרים (מעל 18 שנים) 2 כמוסות ולילדים (מעל 12 שנים) כמוסה אחת. פעמיים ביום לאחר הארוחות או עקוב אחר הוראות הרופא.

אַזהָרָה: יש לקחת הנחיית רופא לחולי סוכרת וחולי לב בעת השימוש.

6. כמוסות עלייה במשקל הגוף פלוס:

כמוסות לעלייה במשקל

גוף פלוס היא תרופה איורוודית לעלייה במשקל. הוא מגיע בצורה של כמוסות והוא תוסף התרופות הנמכר ביותר בשוק. טובת האשווגנדה במוצר משפרת את הכוח המנטלי ואת כוח הריפוי של גופך. היא גם תרופה טובה לפוריות ובעיות מחזור. זה גם משפר את הספיגה, התיאבון ומזין את הרקמות.

מִנוּן: קח פעמיים ביום.

אַזהָרָה: המוצר אינו מיועד לילדים מתחת לגיל 15 שנים. הקפד להתייעץ עם רופא אם יש לך אלרגיות.

7. שטאווארי (אספרגוס ראסמוס):

שטאווארי (אספרגוס ראסמוס)

זהו עוד טיפול איורוודי לעלייה במשקל. הוא מוכן במיוחד לנשים, לטפל במערכת הרבייה שלהן, בעיכולן ולאזן את ההורמונים במהלך גיל המעבר. זה גם עוזר לקדם עלייה במשקל.

מִנוּן: המוצר זמין ככמוסות, אבקה וטוניק.

  • קפסולה – כמוסה אחת פעמיים ביום לאחר הארוחות.
  • אבקה – ¼ – ½ כפית עם דבש וחלב.
  • תמצית נוזלית – ½ – 2 כפיות ביום.

8. ישטימאדהו (ליקוריץ):

ישטימאדהו (ליקוריץ)

Yashtimadhu היא אבקת העלייה במשקל האיורוודית הטובה ביותר. זה תחילה מחזק את המערכת החיסונית שלך. חיסון חזק הוא תנאי מוקדם לעלייה במשקל. התרופה תשפר את הסיבולת והחוזק שלך ולכן תשפר גם את המערכת החיסונית שלך.

מִנוּן: המבוגרים יכולים לקחת כף אחת ביום במים פושרים.

אַזהָרָה: נשים מיניקות, נשים בהריון ואנשים הסובלים מלחץ דם גבוה עשויות להימנע מכך.

9. Draksharishta (Draksharishtam):

זהו תוסף איורוודי לעלייה במשקל שישפר את תנועת המעיים ויגביר את החסינות. הוא מכיל צימוקים, דגנים, קינמון, פלפל שחור, פלפל ארוך, פיפאלי, vidanga, nagakeshara ואלכוהול שנוצר בעצמו..

מִנוּן: קח 12-24 מ”ל ממנו בערך 1-2 פעמים ביום לאחר הארוחה.

אַזהָרָה: התייעץ עם רופא לנשים מניקות ולנשים בהריון לפני השימוש במוצר.

10. Vasant Kusumakar Ras:

הוא מגיע בצורה של כמוסות איורוודיות במשקל והיא תרופה פופולרית מאוד. זהו תוסף מצוין מכיוון שהוא מגביר את הזיכרון, מבהיר את עור הפנים וגורם לגוף להיות חסין ולעלייה נאותה במשקל. Baidyanath ו- Dabur הם היצרנים המפורסמים של מוצר זה. יש להתייעץ עם רופא בנוגע למינון התרופה באופן קבוע.

מִנוּן: יש ליטול כמוסות אנטי-היפרגליקמיות ואנטי-סוכרתיות פעמיים ביום 500 מ”ג.

אַזהָרָה: המוצר אינו מיועד לילדים ולנשים בהריון.

טיפים איורוודים לעלייה במשקל:

עלייה במשקל יכולה להיות קלה עבור אנשים מסוימים. אבל הדאגה היא כיצד לעלות במשקל טוב. יש אנשים שמשמינים בגלל הג’אנק פוד. תסתכל איך אתה יכול לעלות במשקל בצורה בריאה. הטיפים האיורוודיים האלה לעלייה במשקל יספרו לך כיצד לעשות זאת.

1. צריכת מים:

מים כדי לעלות במשקל

כמות המים שאתה לוקח ביום אחד היא דבר שחשוב להקפיד עליו. הפוך את המים חמים מושלמים ושתה אותם מיד לאחר הארוחות כדי לעלות במשקל. מי קוקוס רכים וחמאה הם תוספי מזון אחרים למים.

2. פעילות גופנית:

תרגיל כדי לעלות במשקל

אורח החיים שלך לעולם לא יהיה בריא עם קצת פעילות גופנית. פעילות גופנית ויוגה יקדמו את התיאבון ואת חילוף החומרים, וזה בתורו יעודד רעב ויגרום לכם לעלות במשקל.

3. להוסיף בשר ופירות יבשים:

פירות יבשים לעלייה במשקל

בשר ופירות יבשים חיוניים בתזונה.

  • משרים כמה תאנים ותמרים בחלב במשך כמה שעות. זה יוסיף משקל רב לגוף שלך.
  • לבשר, הקפד לבשל את הדג שלך בגהי, ולא לטגן, בפלפל שחור ומלח ותבלינים כמו ג’ינג’ר ושום.

4. מתח ודאגה:

הפגת מתחים כדי לעלות במשקל

הרחיקו מתח ודאגה. הם גורמים למתח רב מדי ובסופו של דבר גם יגבו מחיר מהגוף שלך.

יחד עם נטילת תרופות איורוודיות אלו לעלייה במשקל, מומלץ גם לצרוך תזונה עתירת קלוריות, יחד עם ביצוע העצות. אתה צריך להבין שהתוצאות של מוצרים אלה משתנות מאדם לאדם. לאנשים הסובלים מעודף משקל גנטי ייקח הרבה זמן לחוות תוצאות טובות. אתה יכול גם לפנות לייעוץ של תזונאי כדי לדעת כיצד תוכל לעבוד על חילוף החומרים שלך ולהגיע לעבר מספר החלום שלך בסולם!

שאלות נפוצות & תשובות:

Q1. כיצד מתייחסת האיורוודה לעלייה במשקל?

בהתאם לעקרונות האיורוודה, ישנם ארבעה גורמים המשפיעים על התיאבון שלך: פיתה, ואטה וקפה. אנשים הסובלים מוואטה השולטת הם די רזים ורזים. זה יכול להיות בגלל לחץ נפשי ובעיות עיכול. התרופות פועלות על ידי הפחתת הוואטה ויצירת איזון בגוף.

ש 2. מהו חוסר איזון פיטה וכיצד זה משפיע על המשקל שלנו?

הפרעת פיטה יכולה להשפיע קשות על שגרת השינה ולגרום ללחץ אצל האדם. נדודי שינה ממושכים יכולים למלא את האדם בדיכאון ולהשפיע לרעה על התיאבון. חוסר רעב יכול להיות אחת מתופעות הלוואי העיקריות של בעיה זו, מה שמוביל לספיגה לא טובה או לקויה של חומרים מזינים ועלייה במשקל.!

ש 3. מהם המזונות המאזנים את הוואטה בגוף?

יחד עם נטילת תרופות האיורוודה, מומלץ לצרוך גם מזונות מסוימים שיכולים לאזן את הוואטה בגופנו. חלקם פירות מתוקים כמו בננות, תאנים, אשכוליות, אבוקדו, ירקות כמו סלרי, שום, סלק ובצל מבושלים וכו ‘. ניתן לצרוך גם תבלינים ועשבי תיבול בכמויות קטנות..

ש 4. מהם צמחי האיורוודה הטובים ביותר לעלייה במשקל?

צמחי האיורוודה המפורטים במאמר מנוסחים באמצעות צמחי מרפא ספציפיים המסייעים בעלייה במשקל. Ashwagandha, Shatawari, וכו ‘, ידועים כממריצים את רמות הרעב שלך ועוזרים לך לעלות כמה ק”ג. הם גם מקלים על רמות הלחץ שלך ומעוררים שינה טובה, במיוחד כשנשתית עם חלב בזמן השינה.

ש 5. האם אוכל לבצע אימון משקולות יחד עם תרופות אלו?

אימון משקולות בהחלט יכול לסייע בעלייה במשקל, יחד עם תרופות איורוודה. זה יכול לסייע בבניית השרירים וגם לחזק את גופך. עם זאת, עליך להגדיל את כמות הקלוריות של מזונות ולקחת כמויות רבות יותר של חלבונים וחומצות אמינו לצורך עלייה טבעית במשקל..