תסמינים וגורמים לשפעת הקיבה

שפעת בטן! מהי שפעת קיבה? אני חושב שיש הרבה אנשים שלא מכירים את שפעת הקיבה. לכן, חשוב מאוד שתדעו על עובדת שפעת הקיבה. במידה ולילדך יש מכת שלשול והקאות במהירות, ובנוסף שהוא מתלונן על כאבי בטן, אתה עשוי להאמין לעצמך: “שפעת הבטן”. לכן, במאמר זה אנו דנים בנושא תסמיני שפעת הקיבה וסיבותיהם..

תסמינים של שפעת הבטן

“גסטרואנטריטיס” הוא שם אחר של שפעת הקיבה והוא מוגדר כזיהום של מעי הקיבה. השפעת, או שפעת אחרת, אינה דומה. זה כמעט אף פעם לא גורם לבעיות קיבה. יתר על כן, דלקת קיבה ויראלית נקראת “שפעת קיבה”. הוא נפוץ באופן מאסיבי, במיוחד אצל ילדים, יתר על כן הוא מדבק מאוד. יתר על כן, דלקת גסטרואנטריטיס חיידקית מוכרת כ”הרעלת מזון “ובנוסף נגרמת על ידי מזון שהוגדר אחרת מאוחסנים בהתקפה.

תסמינים של שפעת הבטן:

1. שפעת הבטן יכולה להיות חמורה באיזו שעה אנשים לא יכולים לשתות מספיק נוזלים כדי להחליף את מה שחסר במהלך הקאות בתוספת שלשולים, במיוחד תינוקות, קשישים, ילדים צעירים ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה..

2. האינדיקציה העיקרית לדלקת גסטרואנטריטיס היא שלשולים (לא מדממים). בחילות, מחלות, ועוד קצת התכווצויות בבטן עלולות להגיע לשלשול; חום קל (לגבי 100 F או 37.77 C), כאבי ראש, צמרמורות, וכאבי שרירים יחד עם תחושת עייפות עלולים להתעורר אצל אנשים מסוימים.

3. בדרך כלל המחלה נמשכת בערך יומיים עד חמישה ימים בתוספת תחילת הקביעה. פירושו של דלקת קיבה אכזרית היא שלאדם יש סמלים של התייבשות: זהו אסון רפואי.

4. לפעמים בשונות, מסרב לאכול אחרת לשתות או מיובש מאוד, יתר על כן עלייה או נמוכה או ללא ייצור שתן. ירידה במשקל, עייפות בהקאות, בתוספת צמצום בעור יותר מדי, או יובש בפה יחד עם ירידה בשתיית נוזלים.

5. פעולות המעיים בדרך כלל רופפות פלוס מימיות; אולם בדרך כלל אין ריר או דם אחר.

6. התייבשות היא סימפטום נוסף לדלקת גסטרואנטריטיס.

7. אינדיקציות לחוסר לחות מתון יכולות לכלול צמא או יובש בפה, עייפות, היעדר חיוניות וכאבי מוח.

8. אינדיקציות לחוסר לחות קיצוני יכולות לכלול התכווצויות שרירים, עיניים מדוכאות, ללא מתן שתן וקצב דופק גבוה.

9. רוב הזמן, אין סיבה משכנעת לפנות למומחה שלך. אבל אם התסמינים נמשכים לתקופה ארוכה יותר, עליך לפנות לרופא.

10. כמו כן, עליך לפנות לרופא אם אתה מעל גיל 65 או אם אתה בהריון ויש לך מסגרת תשושה בלתי פגיעה כתוצאה ממצב אחר כמו HIV.

הגורמים לשפעת הבטן:

הנגיפים שמקורם בשפעת הקיבה (ויראלי גסטרואנטריטיס) מקלקלים את התאים בציפוי המעי הדק. כתוצאה מכך נוזלים הנמלטים מהתאים אל המעי יוצרים בנוסף שלשול מימי. 4 סוגים של וירוסים גורמים כמעט לכל שפעת הקיבה (דלקת קיבה ויראלית).

 1. אדנווירוס:

זה קורה בעיקר בילדים מתחת לגיל שנתיים. מתוך 49 סוגים של אדנו -וירוסים, זן אחד משפיע על מערכת העיכול גורם להקאות ולשלשול. אינדיקציות קלאסיות נראות שבוע לאחר החשיפה. זיהום אדנו -וירוס מתרחש כל השנה.

2. וירוס הרוטב:

זו הסיבה העיקרית בקרב ילדים בני 3 עד 15 חודשים בתוספת הסיבה השכיחה ביותר לשלשולים בילדים מתחת לגיל 5 שנים. וירוס הרוטבי גורם באופן הקלאסי להקאות ולשלשול מימי במשך 3 עד 8 ימים, יחד עם חום ועוד כאבי בטן. וירוס הרוטב יכול גם לזהם מבוגרים שנמצאים במגע הדוק על ידי ילדים נגועים; אולם האינדיקציה אצל מבוגרים מתונה יותר.

3. אסטרווירוס:

זה גם מדביק בעיקר תינוקות וילדים צעירים, המבוגרים. וירוס זה פעיל כמעט בכל חודשי החורף. הקאות בתוספת שלשולים מופיעים בתוך יום עד שלושה ימים של חשיפה.

4. וירוסי Calicivirus:

זה גורם לזיהום באוכלוסיה בכל הגילאים. יחידת הווירוסים המשפחתית הזו מופרדת ל -4 סוגים, והנורו -וירוסים הם כמעט כל הנפוצים וגם האחראים ביותר להדבקה של אנשים. אנשים נגועים חווים הקאות בתוספת שלשולים, כאבי ראש, עייפות, ועוד לפעמים כאבי שרירים. האינדיקציה מופיעה בתוך יום עד שלושה ימים של מגע.

5. שידור ויראלי:

אוכלוסייה יכולה לקבל את הנגיפים בכל מגע הדוק על ידי אנשים נגועים על ידי הקצאת מזון, שתייה או אכילה אחרת, או על ידי אכילת מזון או שתיית משקאות הנגועים בנגיף. נורו -וירוסים בררנים, מופצים באופן קלאסי לאנשים נוספים על ידי מגע בצואה או הקאות של אנשים נגועים ועוד מים מזוהמים מצד לצד לפני אוכל, במיוחד צדפות ממים מלוכלכים..

6. נגירוס:

נורו-וירוס היא הסיבה המוכרת ביותר לדלקת גסטרואנטריטיס ויראלית בקרב מבוגרים. לעיתים הוא נקרא “באג הגורם לחורף” מכיוון שיש לו נטייה להיות יותר על פני הלוח בין חודשי החורף.

הזיהום נעלם בצואה של מישהו עם הזיהום ואם האדם לא שוטף את ידיו לאחר היציאה לחדר הרחצה, ניתן להחליף את הזיהום לכל משטחים, חומרי מזון או פריטים שהם נוגעים בהם. ישנם מגוון רחב של סוגים של נגירוס וניתן להתמודד עם מחלת נורו וירוס כמה פעמים. זאת בטענה שכל בטיחות למחלה שאתה יוצר בעקבות היותך חולה רק ממשיכה לעבור כמה חודשים.

8. הרעלת מזון:

רוב הזיהומים החיידקיים הגורמים לדלקת גסטרואנטריטיס הם תוצאה של פגיעה תזונתית. הסכמות עם אורגניזמים מיקרוסקופיים יכולה לקרות בכל שלב בין זמן הכנת האוכל או הבישול.

חוקרים לאזורים עם רמות תברואה ירודות וניקיון מים נמצאים גם הם בסכנת יצירת גסטרואנטריטיס. זה ידוע לעתים קרובות בשם “רפיון המעיים של חוקר”. סיבות שונות כוללות את טפיל האנטמובה וחיידק השיגלה.