תסמינים וגורמים לאלרגיה בעור

האיבר הגדול ביותר של גופנו, העור הוא רק כיסוי מרובד לאיברים הפנימיים ביותר שהוא עדין ובעל ערך כאחד. עור זה על בסיס יומי חשוף לעולם מלא אבק, קרני UV, פתוגנים מזיקים, אור שמש קיצוני ורוחות יבשות מחוספסות ועוד רבות אחרות. הדבר עלול לגרום לתגובת יתר של העור או לגרום לתגובה וכתוצאה מכך לאדמומיות של חלקים מסוימים, גירוד המלווה בקלקחות או פריחות. מונח זה מכונה אז במונחים רפואיים בשם אלרגיה לעור.

כאשר העור מגיב עם משהו שאינו תואם את תאי העור, הוא עלול לגרום לתגובה בקרב השניים אשר פורחת בצורה של גירויים, פריחות ועור מתקלף. עם זה האפשרות של גירוד באה יד ביד. לאחר גירוד הפריחות, מתרחש זיהום שלפוחית ​​חדש אשר מותיר חותם מגעיל. אולם לאנשים שונים יש סוגים שונים של עור הגורמים לאלרגיות משתנות מאדם אחד למשנהו. עבור חלק זו עשויה להיות חשיפה לאור השמש עבור חלק, ייתכן שמדובר במזון כלשהו. האלרגיות הנפוצות ביותר לעור הן קיסוס רעל, אקזמה, כוורות וכו ‘אם ניתן לטפל בכך ניתן לרפא זאת בקלות.

תסמינים וגורמים לאלרגיה בעור

תסמינים וגורמים לאלרגיה של העור:

מאמר זה אומר משהו חשוב לגבי הגורמים והתסמינים של אלרגיה לעור אשר יעזור לטפל לפני.

תסמינים של אלרגיה לעור:

להלן כמה מהסימנים והתסמינים של אלרגיה לעור לזהות טוב יותר.

1. גירוי:

ממש לפני שהאלרגיה מתחילה, יהיו חלקים מסוימים שבהם התחושה הצורבת עשויה להיות חזקה יותר מאשר בחלקים האחרים. ביום רגיל הגירוי לא ימשיך, אך אם פתאום יום אחד תחוש גירוי מוזר על העור שלך, יכול להיות שזה בגלל שתגובת האלרגיה מתחילה.

2. גירוד:

אחד התסמינים השכיחים לאלרגיה הוא גירוד. אלרגיה מתרחשת בשל העובדה שדבר מסוים במגע הגיב עם העור שלך והעור שלך אינו תואם להגיב אליו באופן טבעי, וגרם לגירוד מוגזם כסימן לתחילת התגובה האלרגית. זה לא דומה לגירוד רגיל, שכן הגירוד המתמיד כאן נמשך עד שהעור מתפוגג אם הוא מתקלף או יבש. לעתים קרובות ישנן תרופות מסוימות לגירוד כבד כל כך. לתרופות ביתיות נסה לחות את האזור באופן מיידי והרחיק את הציפורניים ממנו.

3. להתנפח:

כשהתגובה או האלרגיה כבר החלו, ניתן להבחין שהאזור או החלל המסוים מעט נפוחים וחסרי צורה משאר החלקים. זהו עוד סימפטום לאלרגיה לעור. לעתים קרובות נפיחות זו כואבת מטבעה ועלולה להימשך זמן מה עד לרדת. המחלה הטובה ביותר לכך היא חבילות קרח או חבילות ג’ל קרח כך שהדלקת תיכלס. אפשר להשתמש במוצרים ידידותיים למטבח כמו ג’ינג’ר, שום, בצל כדי להפוך אותם לעיסה ביתית וליישם אותם ישירות. התכונות האנטי דלקתיות שלהם עשויות לסייע בהפחתת הנפיחות והכוויה.

4. פריחות מיידיות:

זו עשויה להיות התגובה המתרחשת כאשר העור שלך נוגע בכל אובייקט שאינך תואם אליו. לדוגמה, אם יש לך אלרגיה לתכשיטי זהב עירוניים, נגיעה או מגע עם אחד מהם עלולה לגרום לתגובה. כך גם עם מוצרי יופי מסוימים שאינם מתאימים לעור. התגובה יוצאת כתוצאה מהתפרצות מיידית של מיני פריחות אדומות המצורפות בצורות ובכאבים.

5. לבישת חוץ:

אלרגיות בדרך כלל גורמות לשכבה העליונה של העור להיות חלשה ומתקלפת. כאשר העור עטוף מקבץ של פריחות מגרדות, החשש העיקרי ממנו הוא היווצרות שלפוחיות וזיהום לאחר גירוד הפריחות. זה גורם לעור לחולשה ולגרום לו להתקלף או להישחק. בזמנים כאלה הדרך הטובה ביותר לעצור את הגירוד היא להשתמש בקרם לחות ושמירה על האזור לחות היטב כך שהאזור לא יתייבש.

6. אדמומיות:

אחת התגובות וההשפעות המהירות שמצהירות על הופעת האלרגיה היא האדמומיות באזור שעומדת להתמלא באשכולות פריחה. לאחר מגע, האזור מקבל צבע לאט. זה עשוי להיות כואב או להתנפח, אך שינוי הצבע שאינו טבעי עשוי להכריז על מערך האירועים העתידי.

7. קדחת השחת:

רוצה לדעת על הסימפטומים של אלרגיה לעור? במהלך אלרגיה סימנים של קדחת השחת הם די שכיחים. אין הרבה מה לדאוג לגבי זה מכיוון שבמהלך חום מסוג זה חום הגוף אינו עולה לרמה גבוהה. זה רק קצת מעל לטמפרטורת הגוף הסטנדרטית. קדחת השחת יכולה להיות קשורה גם למעט הצטננות ושיעול.

8. דימום:

דימום מהעור הוא אחד מתסמיני האלרגיה לעור הנראים ביותר. עורו של אדם ידמם ללא סיבה מיוחדת. זה בעצם נובע מאלרגיה. הרבה אנשים מוצאים את הסימפטום המסוים הזה ממש מתסכל. דימום מהעור מלווה לרוב גם בכאבים מוגזמים וכאבי רקמות שרירים.

9. פריחות גוף:

אם יש לך אלרגיה לעור אז פריחות בגוף הן אחד התסמינים הנראים ביותר לאלרגיה בעור. פריחות יופיעו על הגוף וזו אחת הסיבות העיקריות מאחורי הכאבים המוגזמים שעלולים לחוות על שכבת העור. סימפטום זה די שכיח בקרב גברים ונשים כאחד ואין תרופה מיוחדת שנקבעה על ידי הרופאים שתפחית את הפריחות במקרה זה. הם ייעלמו עם הזמן.

10. בליטות אדומות על העור:

הרבה נפגעי אלרגיה לעור חוו סימפטום מסוים זה. בליטות אדומות הופיעו על העור כאשר אדם נדבק באלרגיה חמורה. אחד יושפע בקלות מהתסמין הזה אם יש לו מצב עור גרוע. התסמין שכיח בקרב נשים מכיוון שמצב העור שלהן עדין בדרך כלל בהשוואה לגברים.

גורמי אלרגיה לעור:

ישנן סיבות רבות מאחורי התרחשותן של אלרגיות בעור. אחד יכול להיות בעל עור אלרגי מסיבות שונות וביניהן נדון להלן הנפוצות ביותר.

1. מוצרי יופי:

האם אתה מוכן ללמוד על הסיבה לאלרגיה לעור? הסיבה הספציפית הזו בדרך כלל מתעלמת מרוב האנשים. אנשים משתמשים במוצרי יופי שונים ובסבוני הוגנות כדי להיראות שהם לא מודעים להשפעות המזיקות שעלולים להיות להם על העור אם משתמשים בהם מעבר לגבול..

2. צבעים בלבוש:

הוכח שדבורה היא אחת הסיבות האפשריות לאלרגיה לעור. אלרגיות עור נגרמות בדרך כלל עקב שימוש מזיק בעת ייצור בגדים. אפשר בקלות להיות קורבן לאלרגיות עור על ידי שימוש בבגדים מוכתמים בצבע.

3. כימיקלים בגומי:

לא משנה כמה ננסה, אנחנו לא יכולים פשוט לשמור על קשר אפסי עם גומי וזה אחד הגורמים לאלרגיה לעור. לפעמים ניתן להאשים את התוכן הכימי בגומי כאחראי לגרימת אלרגיות בעור.

4. חומרים אלסטיים:

לבישת חומרים אלסטיים עשויה להיות הסיבה לאלרגיות בעור. אלסטיות מכילות תוכן כימי מזיק וכך גם לטקס שאחראי להתרחשות של אלרגיות בעור.

5. קשקשים:

לפעמים קשקשים עשויים להיות גם הסיבה לאלרגיות בעור.

6. ביס באג:

אם אתה רוצה לדעת על הגורמים האלרגיים ביותר לעור, אז שמור על הסימפטום של עקיצות באגים בראש שלך. אפשר לומר שנשיכות באגים הן ממש מזיקות עבורך.

7. תרופות מוגזמות:

כל דבר שנצרך מעבר לגבול מסוים עשוי להתגלות כמזיק עבורך וכך גם תרופות. שימוש מופרז בתרופות עשוי להיות הסיבה לאלרגיות בעור.

8. אור השמש:

מוצדק להאשים את קרני השמש המזיקות בגרימת אלרגיות לעור.

9. תרופות מזיקות:

תרופות מסוימות עשויות להיות תופעות לוואי מזיקות והן יכולות לנוע בין אלרגיות לעור ועד עייפות פיזית קשה. על פי מחקרים מדעיים רבים, נראה כי תרופות רבות גרמו להתרחשות של אלרגיה לעור.

10. מגע עם צמחים רעילים:

ישנם הרבה צמחים המכילים חומרים רעילים מזיקים שעלולים להיות אחראים לגרימת אלרגיות לעור. על פי מספר מחקרים שנעשו בנושא זה, הוכרז כי צמחים רעילים הם אחד הגורמים הסבירים ביותר לאלרגיה לעור..