גורמי התעטשות ותסמינים

המילה עיטוש לא צריכה הסבר. הוא מתואר במילים רפואיות כשיחרור בלתי רצוני של משב אוויר דרך הפה כתוצאה מגירוי כלשהו בחלל האף, ובעקבותיו סיפוק עצום. אולם עיטוש עשוי להיות מונח ביתי נפוץ, אך הרבה אנשים אינם מודעים לסיבות לכך שהם עלולים לקבל עיטוש פתאומי או מדוע בכל פעם שהם עוברים במקום מסוים ההתעטשות שלהם מתרחשת.

גורמי התעטשות ותסמינים

בדרך כלל לפני עיטוש מרגישים תחושה מצחיקה בחלל האף, כמעט כמו תחושה עוקצת רכה אבל זו אחת מאותן פעולות לא רצוניות מגופנו כמו פעימות לב, רפרוף עפעפיים וכו ‘פשוט לא ניתן לעצור התעטשות שהיא בדרך אחת דבר טוב מכיוון שזו הדרך של הגוף לשפוט איזה חלקיק טוב ואיזה חלקיק זר ומזיק. כאשר חלקיקים זרים אלה נכנסים לגופנו, השערות המיניאטוריות באף שלנו מונעות מהן להיחפז במעלה חלל האף בעוד שהמוח עוזר לנו לדחוף את הפריטים הזרים האלה מגופנו דרך האף..

סיבות להתעטשות:

להלן כמה מהסיבות לכך שאדם מתעטש. אתה צריך לדאוג לדברים האלה ולהימנע גם מהכספת מפני עיטוש.

1. זיהום:

בזמן ההליכה לאורך הכביש, משב אדים מהאוטובוס שליד מעיף אותך, ברגע הבא אתה עובר ליד בית בנייה אשר מערבב אז חול ומלט וגורם לאוויר להתמלא בחלקיקי נציץ. מישהו ממהר לחלוף על פניך ותוך כדי כך אתה מרגיש משב של ריח טבק פוגע באף שלך. באוטובוס למטה לעבודה האישה לצידך הסובלת מקור מתעטשת בקול רם. היכן לדעתך כל המזהמים הללו תופסים מחסה? עם זאת לאף שלנו יש שיער קטן כמו מבנים הנקראים ציליה שתופס ומסנן את רוב האוויר הזה שאנו נושמים פנימה וככל שהאוויר הצח עולה, המזהמים נשארים מאחור. כאשר הגיע הזמן להיפטר מהן, המוח מפעיל את כפתור ההתעטשות ואנו מסלקים אותו מגופנו.

2. אלרגיה:

לא תמיד המזהמים גורמים לך להתעטש, אלא כל חלקיק שאינו תואם את גופך אך לא יכול להוות בעיה עבור חברך. למשל אם יש לך חוסר התאמה לפרווה, לבישת פריטי פרווה או מגע או בקרבתם עשויה להגיב לאלרגיות שלך ומכיוון שגופך אינו מעדיף את האלמנט הוא יגרום לאפיזודה של עיטושים בכל פעם שהוא בסביבה..

3. הצטננות:

לפעמים זה יכול להיות בגלל שאתה עומד לרדת עם קור וחום. ממש לפני שהחום מכה בך אפשר להרגיש את ההתעטשויות השולטות המודיעות על הגעת הקור. לאחר מכן זה בא לאף ריצה אדום ומרק עוף במיטה. זו הסיבה שאף פעם לא כדאי להאריך פרק עיטוש לאורך זמן. התייחס לזה לפני שזה הופך להיות רציני.

4. בושם חזק:

רבים עשויים להיות לא מודעים לעובדה כי הבושם שלך יכול לגרום לך להתקף גם להתעטשויות. בדרך כלל אנו לובשים בושם על המקומות הקרובים ביותר לאף, אולי בעקמת הצוואר, בית השחי והכתף, מאחורי האוזניים וכו ‘אם הריח חזק מדי מכדי שהגוף שלך יכול להעדיף אותו, הוא עשוי לשמש מחסום ביניהם נכנס לגופך. זו הסיבה שלפעמים פתרון ריח חזק מדי עשוי להיות הגורם להתעטשות שלך.

5. זיהום:

עיטוש הוא דבר נורמלי וצריך להפסיק תוך דקות, אך אם השפעה זו מתארכת במשך ימים כאשר יש לך פעמים רבות התקפי התעטשות, נסה להתייעץ עם רופא מכיוון שהתעטשות עשויה גם להצביע על קיומה של משהו לא תקין בחלל האף שלך, אולי זיהום או כואב בפנים הגורם להתעטשות. עם זאת זה צריך לעקוב אחרי תחושת גירוי צורבת מעט בזמן שאתה מתעטש.

6. אוויר קר:

בדרך כלל זהו התרחיש כאשר התקף פתאומי של אוויר קר פוגע באף. נניח שאתה עוזב את הבניין ואתה נפגע ממכה של אוויר קריר. זה גורם לקרום האף להתכווץ במהירות ומעורר התעטשות.

7. אור בהיר מדי:

לעתים קרובות חשיפה לאור נורה בהיר פתאום עלולה לגרום לך להתעטש. מצב זה מכונה “עיטוש פוטוטי” שהוא נדיר מאוד. ברגע שאתה נחשף לאור העיניים שלך רגישות לאור בהיר מתחילות להפעיל את עצבי העין שלך. אתה פוזל. אבל כשהעצבים שמסביב כמו האף פועלים מדי אתה מתחיל להתעטש.

8. ריח אלרגי:

לא רק על בשמים צריך להיזהר. לעתים קרובות ישנם אלמנטים מעוררים כמו ריח אלכוהול, או סוג מסוים של ריח שאולי הוא אלרגי אליו. בדרך כלל תכונות אלה כפופות, אלא אם כן התרחיש בפועל ממוקם והאלרגיה הנקראת אלרגיה לריח עובדת. עבור חלק זה אפילו יכול להיות ריחות ארומה או ריחות קוסמטיים שעלולים לגרום להתעטשות.

9. שיער בעלי חיים:

זה די נפוץ שמישהו מקבל אלרגיות משיער של בעלי חיים במיוחד מזה של חתול. הקפד לא להיכנס לקטגוריות אלה ואם אתה מצפה לתת לחתול שלך בית טוב יותר שבו היא לא צריכה להיות המקור לתגובת אלרגיה..

10. ריח רע:

מחפש סיבות להתעטשות. סיבה מסוימת זו שונה מכל הסיבות להתעטשות שנדונו לעיל. אם אדם מתגורר בסביבה לא היגיינית, הריחות הרעים הם די שכיחים. המשמעות היא שאדם יהיה בקלות קורבן להתעטשות פרוגרסיבית מכיוון שחלק מהאנשים לא יכולים לעמוד בריח רע וזה משמש כאלרגיה לקרום הנשימה..

סימפטומים של התעטשות:

ישנם סימפטומים רבים של התעטשות וביניהם הטובים ביותר יידונו להלן.

1. תחושת צריבה בגרון:

בין כל הסימפטומים של עיטוש זה די נפוץ. הרבה אנשים חוו צריבה בגרון או דלקת מסוג מסוים בגרון שהובילה גם לבעיות גרון אחרות. תסמינים רבים כגון ריחוד גרון שכיחים במהלך שלב ההתעטשות.

2. גודש באף:

אף סתום? בעיות נשימה? כל אלה הם סימפטומים של התעטשות. אם אתה מתעטש כמעט לאורך כל היום אז זה די שכיח שיהיו לך בעיות נשימה ואף סתום או בעיה של גודש באף יכולים להופיע די בקלות. אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מגודש באף היא להיעזר בתרופות ביתיות כגון נשימת אבקת כורכום הקיטור ותבלינים דומים אחרים במים חמימים..

3. כאב גרון:

אחד מתסמיני ההתעטשות הנראים ביותר הוא כאב גרון. אחד יחווה כאב גרון אם הוא סובל מבעיות התעטשות. בעיות בגרון הן תופעה שכיחה במהלך עיטוש.

4. חום:

חום קל יכול להתרחש בזמן שאתה סובל מהתעטשות. אנשים רבים חוו עלייה קלה בטמפרטורת הגוף כאשר הותקפו או נדבקו בחיידקים מזיקים שגרמו להתעטשות.

5. עיניים בוערות:

יחד עם עיניים דומעות, גם תחושת הצריבה בעיניים נפוצה למדי. אנשים חווים את זה לעתים קרובות למדי וזה יכול לפגוע גם בראייה (באופן זמני).

6. שיעול:

עם בעיות הגרון מגיעה בעיית השיעול. שיעול מופקד שבתורו אחראי לכל סוגי בעיות הנשימה. אחד יסבול מאוד מבעיות שיעול אם יש לו כבר ריאות חלשות ובעיות נשימה אחרות.

7. ריצה אף:

אם האף שלך רץ לאורך כל היום ואין סיבה ספציפית מאחורי הבעיה שלו, אז יתכן שאתה סובל מהתעטשות. זה מאוד קל להבין בעזרת סימפטום זה. אף רץ הוא בעיה נפוצה במהלך התעטשות ואנשים בכל הגילאים יחוו זאת.

8. עייפות:

עייפות היא אחת התסמינים השכיחים ובעיקר קורה של התעטשות. היא מתרחשת עקב מתח גבוה במערכת העצבים שאליה היא לא מורגלת. לאנשים שיש להם תפקוד עצבי חלש בכל הגוף יהיו המון בעיות בסימפטום הספציפי הזה. הם עשויים לחוות סימפטומים נוספים נוספים גם עם זה.

9. עיניים מימיות:

בין כל הסימפטומים של התעטשות, תופעה זו נפוצה אצל ילדים. עיניו של האדם יהפכו למימיות אם הן מתמודדות עם קשיים באף והן עוברות את שלב ההתעטשות.

10. צמרמורת:

צמרמורת אקראית היא חלק מתסמיני ההתעטשות השכיחים ביותר. אדם יחווה תחושה קרה כאשר הוא סובל מבעיות התעטשות. סימפטום זה נראה אצל הרבה אנשים. ישנם טיפולים ותרופות רבים שניתן לבצע בבית. אם יש צורך בטיפול תרופתי, אין להסס לקחת זאת מכיוון שהתחושה הקרירה יכולה לקחת כיוון רע מאוד אם לא נרפא בזמן הנכון..