סיבות ותסמינים של עצירות

בין הנושאים השכיחים ביותר של הגוף, אחת הידועות שבהן הרבה אנשים צריכים לעבור על בסיס יומי היא של עצירות. חוסר היכולת להפריש את הצואה כראוי ולנקות את המערכת היא מה שניתן להגדיר לעצירות. זה מוביל להרבה בעיות הקשורות ויש לטפל בו מיידית לנוחות ואורח חיים חלק. לפני שתוכל לפעול למעשה להשגת התוצאות הנכונות לגוף של שמירה על עצירות, חשוב לדעת את שני ההיבטים העיקריים הקשורים לכך. תמיד צריך להיות מודע לגורמים המובילים למשבר, כמו גם לתסמינים המופיעים.

סיבות ותסמינים של עצירות

רשימה זו להלן תיתן לך מושג מפורט הן על הסיבות והן על סימני העצירות שאתה בהחלט צריך לדעת עליהן:

סיבות לעצירות:

מחסור במים:

בדרך כלל מחסור במים נוטה לייבש את הגוף כולל המעיים. זה מוביל לצואה קשה ללא מים וגורם לקושי בהפרשה המוביל לעצירות. זו אחת הסיבות השכיחות ביותר שכדאי לדעת עליהן.

תת פעילות של בלוטת התריס:

בעיה רפואית בצורה של תת פעילות בלוטת התריס היא היבט די תכוף אצל אנשים רבים. כתופעת לוואי אנשים אלה חווים בעיות עצירות. מצב בריאותי זה ידוע כגורם העיקרי לחוסר היכולת להפריש. זה קורה כי בלוטת התריס משפיעה על חילוף החומרים באופן שלילי.

תרופות מסוימות:

בין התרופות שיש להן עצירות כתופעות לוואי, משככי כאבים ואנטיביוטיקה הן חלק מהתרופות השכיחות ביותר. אלה משפיעים על מערכת העיכול וגורמים לה להאט ובכך גורמים לתחושות של עצירות.

צריכת שוקולד מוגזמת:

הרבה אנשי מקצוע הוכיחו שישנם אנזימים בשוקולד שיכולים לגרום לעצירות אם אוכלים אותם באופן מוגזם וקבוע. עם זאת, זו משימה קשה למדי לשלוט בה.

תוספי סידן/ברזל:

בהרבה מקרים, תוספי סידן וברזל הם אחד הגורמים העיקריים המובילים למצבים של עצירות וחוסר יכולת לעבור את הצואה. אפשר להתייעץ עם איש מקצוע ולקבל שינוי בתוספים במידת האפשר. זה תקף גם לצורות מסוימות של תוספי ויטמין.

משלשלים:

חומרים משלשלים טובים ליטול לטיפול בעצירות רק בנסיבות מבוקרות. למי שמקפיד על צריכה מופרזת של אותו יכול להיות בעל השפעה שלילית שרק מחמירה את העצירות עוד יותר והופכת אותה לבעיה לטווח ארוך.

מחסור בסיבים תזונתיים:

סיבים הם אחד ממרכיבי התזונה החיוניים המוסיפים נפח לצואה ומקלים על מעברם. עם זאת, מי שאינו כולל זאת בתזונה היומית, בוודאי יצטרך להתמודד עם בעיות עצירות בשלב כלשהו.

לחץ:

לחץ ולחץ נפשי משפיעים על תפקודי הגוף שלילית וגם על מערכת העיכול וחילוף החומרים. זה הופך את המתח לאחד הגורמים המשמעותיים המובילים לעצירות ללא כל ספק.

מלבד אלה קיימים גם מצבים רפואיים מסוימים, דיכאון, מוצרי חלב, תרופות נוגדות דיכאון וסיבות רבות אחרות לעצירות..

סימפטומים של עצירות:

כאבי בטן:

התכווצויות וכאבים בבטן בגלל היעדר מעבר הצואה הוא סימן נפוץ לעצירות.

שרפרפים קשים:

אחד הסימנים הראשונים שיכולים להיות קשורים ישירות לעצירות הוא של צואה קשה במיוחד שקשה להפריש ממנה. ברוב המקרים גם כואב להעביר את הצואה.

חוסר תנועות מעיים:

אם אין תנועות מעיים במשך 2-3 ימים ברציפות אז זה סימפטום שעצירות דופקת בדלת. זהו סימן נפוץ אחד שעליכם להיות מודעים אליו.

תחושות של בחילות והקאות:

עוד אחד מהתסמינים השכיחים של עצירות הוא תחושת בחילה הגורמת לבחילה וכן לנטיות הקאות.