תסמינים וסיבות של סרטן המוח

כפי שאתה כבר חייב לדעת שסרטן המוח הוא למעשה גידול סרטני במוח. ללא קשר למיקום הגידול, יש לו את היכולת לשחזר אותו בצורה בלתי מרוסנת.

כמו כל סרטן, גם סרטן המוח יכול להיות שפיר או ממאיר. בעוד שפיר הוא סוג הסרטן המוגבל למקום ספציפי אחד, הסרטן הממאיר הוא סוג סרטן שבדרך כלל אוהב התקף ומתפשט לחלק חדש בגוף..

תסמינים וסיבות של סרטן המוח 2

לכן, כאשר אדם סובל מסרטן ממאיר אז קשה מאוד להסיר את התאים הסרטניים מבלי לפגוע בפועל במוח שמסביב. למרות שסרטן המוח אינו שכיח במיוחד, לעתים קרובות הוא קטלני מאוד.

גליומה היא הסוג השכיח ביותר של סרטן מוח ממאיר. זה נגרם כאשר תאי הגליה התומכים בתאי העצב הופכים לסרטניים. גליומה מהווה בין 50-60% מכלל סרטן המוח אצל מבוגרים וילדים (שפירים וממאירים). מדולובלסטומה, אדנוקרצינומה וסרקומה הם גם חלק מהסוגים האחרים של סרטן המוח.

כאן במאמר זה אנו מספקים את ההסבר המפורט אודות התסמינים והסיבות של סרטן המוח.

סיבות ותסמינים של סרטן המוח:

♦ הגורמים לסרטן המוח:

כמו רוב סוגי הסרטן המוכרים לאנושות, הגורמים לסרטן המוח עדיין אינם ידועים. סרטן המוח שמקורו במוח נקרא סרטן המוח העיקרי המתפשט לחלקים הסמוכים של המוח בעוד שסרטן העור, הריאות, תאי הדם או השד יכול להגרור גרורות למוח המוביל לגורם לסרטן מוח גרורתי. כמה מהגורמים המובילים לסרטן המוח הם כדלקמן: חשיפה לוויניל כלוריד שהוא חומר כימי המשמש לייצור פלסטיק. קרינה מוקדמת יותר לראש.

חֲסִין:

דיכוי כלומר ליטול תרופות על מנת לדכא את המערכת החיסונית (HIV/איידס).

גיל :

הגיל משחק אחד הגורמים לסרטן המוח. ככל שאחד מזדקן, הסיכוי שהוא יסבול מסרטן מוח גדל. זה נחשב לאחד הגורמים האפשריים ביותר לסרטן המוח. אמנם קיימת אפשרות לפתח בעיות בסרטן המוח כמעט בכל גיל, אך הקשישים מועדים יותר לסימפטומים של סרטן המוח..

סוגי סרטן קודמים:

סביר להניח שאנשים שסבלו מסרטן מסוג זה בעבר.

מִין:

אם אתה חייב לדעת שגברים נוטים יותר לסבול מסרטן מוח מאשר נשים אבל שוב זה לא שנשים לא יסבלו מסרטן מוחי כלל. אם אדם מפתח כמה תסמונות גנטיות בנוגע לסרטן המוח, הוא עלול להיחשף בקלות לסימפטומים השונים של סרטן המוח. תסמונות כגון תסמונת גורלין היא אחת הסיבות העיקריות מאחורי הופעת סרטן המוח.

תנאים גנטיים לסרטן המוח:

מצבים גנטיים ממלאים תפקיד מרכזי בגרימת סרטן המוח גם כן.

גודל הגוף ופעילות גופנית:-

אם לאדם יש עודף משקל או שיש לו יותר מדד מסת גוף אז יש לו יותר סיכוי לסבול מגידול במוח מאשר לאנשים שיש להם את המשקל או מדד מסת הגוף הדרוש.

סיבות נוספות לסרטן המוח:

לדברי כמה מומחים, ניתן לומר שילדים ואנשים מהדור הזה עשויים להיות מועדים יותר לסימנים של סרטן המוח. יש סיכוי גבוה שאנשים אלה יירדו עם הסימפטומים של סרטן המוח מכיוון שהם נחשפים בקלות לקרינה משימוש באלקטרוניקה שונה כגון טלפונים ניידים, אייפוד וכו ‘..

טיפול קודם בהקרנות- האם השתמשת בטיפול בהקרנות כמה ימים אחורה או בעבר? אפשר לומר שזהו אחד הגורמים לסרטן המוח. אם השתמשת בטיפול כזה, יש סיכוי טוב שתושפע מהתסמינים השונים של סרטן המוח.

♦ סימפטומים של סרטן המוח:

הסימפטומים הם בדרך כלל אותם סימנים אשר המטופלים מבחינים בהם ומאובחנים על ידי איש מקצוע על מנת להבין מחלה. התסמינים של סרטן המוח כוללים –

בעיות תיאום

סְחַרחוֹרֶת

קהות או חולשה מכל צד של הגוף

בעיות בעיניים:-

אם אתה נתקל בבעיות בעיניים אז אתה בהחלט צריך לפנות לרופא שלך. זה חשוב מכיוון שהתסמינים הקשורים לבעיות בעיניים עשויים למעשה לסייע באבחון הגידול המוחי מוקדם. בעיות הקשורות לעין כגון צורות צפות, ראייה, אובדן ראייה או ראיית מנהרה באות והולכות אך מסייעות באיתור סרטן המוח בשלב מוקדם..

שינויים בחושים, רגשות, מצב רוח או אישיות

התקפים:

התקפים, המכונים גם התקפים, הם אחד התסמינים השכיחים ביותר של גידול במוח. בערך 1 מכל 4 אנשים סובלים מהתקפים כשהם הולכים לביקור אצל רופא לראשונה. התקף יכול להיות רק טלטלה או עווית יד, אך הוא יכול להשפיע גם על כל הגוף. ישנם גם התקפים שגורמים לרגעים של חוסר הכרה. ניתן לשלוט בהתקפים בעזרת תרופות נגד אפילפסיה. ואם סרטן המוח שלך מטופל בהצלחה, ההתקפים שלך עלולים להיעלם לחלוטין. אך במקרים מסוימים התקפים נותרים גם לאחר הסרה מוצלחת של תאים סרטניים במוח עקב שאריות של רקמות צלקת במוח. מכיוון שההתקפים מפחידים, תמיד כדאי ללכת להתייעץ עם רופא לגבי סוג האפילפסיה, כי לפעמים אפילפסיה היא לא רק סימנים לסרטן המוח, אלא גם למחלות קטלניות אחרות..

בלבול או בעיות ריכוז. בעיות זיכרון די שכיחות בזמן סרטן המוח. זהו אחד התסמינים השכיחים ביותר של סרטן המוח. אחד מהם יתמודד עם אובדן זיכרון יחד עם נושאים דומים רבים אחרים כגון שכחת פרצופים, שמות וכו ‘כאשר הם סובלים מסרטן המוח. אחת הבעיות הנפוצות ביותר במהלך סרטן המוח היא הנטייה לשכוח דברים שלמדת או שיננת לאחרונה. לאנשים הסימפטום הזה מעצבן ביותר מבין כל הסימפטומים של סרטן המוח.

כאבי ראש:

כאבי ראש נפוצים כמעט לכל המחלות. אבל אם כאבי הראש שיש לך את התסמינים הבאים עליך בהחלט להתייעץ עם רופא: –

1. אם אתה מתעורר עם כאב ראש רע מאוד בבוקר עם כל יום שעובר.

2. אם יש לך כאבי ראש תכופים מאוד.

3. אם התחלת לאחרונה לקבל כאבי ראש אך מעולם לא התמודדת בעבר.

4. אם אתם סובלים כאבי ראש ומחלות יחד.

בערך כל אחד מכל שלושה חולי סרטן במוח דיווחו על כאבי ראש כתסמין מוקדם. כאב הראש עשוי להחמיר או אולי אפילו להשתפר לאט במהלך היום. אבל עבודות כמו להתכופף, להתעטש, להשתעל, לצעוק או להתעמל יכולות להגביר את כאבי הראש.

מתח:

לפעמים מתח יכול להגביר את נושא סרטן המוח. אם אדם נשאר מתוח כמעט לאורך כל היום, אז יש סיכוי גבוה שתושפע מכל תופעות הלוואי או התסמינים של סרטן המוח. לכן סרטן המוח נפוץ מאוד בקרב עובדי משרד שעובדים יותר מ -12 עד 13 שעות ביום. אנשים אלה עובדים קשה לאורך כל חיי המשרד ומתמודדים עם מתח גבוה אשר מאוחר יותר מתברר כי הם הסיבות העומדות מאחורי סוגיית סרטן המוח שלהם.

מיגרנות:

מיגרנות הן כאבי ראש שעלולים להיגרם עקב סרטן המוח. מיגרנה היא אחד התסמינים העיקריים של סרטן המוח והיא אחד הדברים שבעזרתם אנשים יכולים לזהות בקלות אם הם סובלים מסרטן המוח או לא. יש פעמים שאנשים לא מקבלים התקפי מיגרנה כשהם מצפים להם. במקום זאת, הם יופיעו והכאב יתרחש בזמנים בהם אינכם מצפים להם. הראש סובל מכאבים אדירים ואנשים הסובלים מבעיות כאבי ראש קשים יסבלו גם מבעיות ראייה.

מחלה:

זהו עוד סימפטום נפוץ למחלה. תחושת בחילה ושיהוקים נפוצים מאוד. מלבד בחילה, בעיות נשימה הן גם תסמינים שכיחים של סרטן המוח. אחד יעמוד בפני כמעט כל הבעיות של סרטן המוח אם יש לו גוף חלש. מעבר לזה, אם למישהו יש בעיות חסינות בגלל מערכת חסינות חלשה, הסימפטומים של כל מחלה יגרמו נזק רב יותר לגוף שלך. זהו אחד ההיגיון הנפוץ בנוגע למחלות.

נוּמָה:

נמנום הוא סימפטום מאוחר יותר של סרטן המוח. הלחץ בתוך הראש גדל ככל שהגידול גדל והחולה עלול לישון לעתים קרובות אף יותר. אם לא מטפלים בו כראוי אז יתכן שיהיה קשה להעיר את החולה מאוחר יותר ובהדרגה הוא עלול להיות מחוסר הכרה.

סרטן המוח ניתן לטיפול אם הוא מאובחן בשלב מוקדם יותר. בהתאם לסוג, גודל ומיקום הגידול במוח וגם בהתחשב בבריאותו ובגילו של המטופל, הרופאים מחליטים כיצד לטפל בסרטן כלומר אם יש להסיר אותו בניתוח או הקרנות ו/או כימותרפיה. או אם המטופל עשוי להזדקק לשילוב של טיפולים. ישנם גם סוגים שונים של סרטן מוח ולכל אחד מהם יש גם טיפולים שונים.

אם אתה סובל מגידול במוח, עליך לוותר על התקווה על חייך במקום להילחם על כך. ככל שתטפלו בה מוקדם יותר, כך תחיה יותר זמן.