9 תופעות לוואי של עצירות על הבריאות

כפי שכולנו יודעים, עצירות היא תנועת מעיים נדירה באדם. כאשר אינך מסוגל לחסל פסולת מגופך ומתקשה לעבור את הצואה, אומרים שהיא עצירות. כאשר אדם עציר במשך תקופה ארוכה יותר, הדבר גורם נזק לגוף. ישנן תופעות לוואי שונות של עצירות. יש צורך לשמור על ניקיון הגוף. אז זה עוזר לאדם לחיות חיים בריאים. כאשר הבטן שלך אינה מנקה כראוי, היא גורמת גם למחלות שונות אחרות.

תופעות לוואי של עצירות על הבריאות

תופעות לוואי של עצירות על הבריאות:

מאפשר לנו לראות להלן מהן תופעות הלוואי מעצירות אצל גברים ונשים.

1. טחורים:

טְחוֹרִים

יתכן שכאשר אדם עציר ומתאמץ לבצע תנועות מעיים, אדם עלול לסבול מטחורים. טחורים כואבים לגוף וגורמים לנפיחות באזור פי הטבעת. זה יכול לנבוע גם משלשולים תכופים.

2. השמנת יתר:

הַשׁמָנָה

מוצרים עשירים בסוכר עלולים לגרום לעצירות ועצירות עלולה לגרום להשמנה. כאשר אדם צורך יותר מדי אנרגיה, שומן וסוכר אך אינו מסוגל לשרוף אותו, הוא ייאגר בגוף כשומן. זה בסופו של דבר גורם להשמנה.

3. מחלישה את מערכת החיסון של הגוף:

מחליש את המערכת החיסונית של הגוף

כאשר אדם אינו מסוגל לחסל צואה מהגוף, המערכת החיסונית שלו נחלשת והם יכולים להדביק בקלות מחלות ומחלות אחרות. מערכת חיסונית נמוכה עלולה לגרום לעומס על חלקי גוף אחרים כמו כבד, כליות וריאות ורמת האנרגיה יורדת.

4. השפעה צואה:

השפעת צואה

בדרך כלל, כאשר אדם עציר מזמן, הוא גורם לפגיעה בצואה. זה כאשר מסה של צואה נחסם מהמעי הגס. זה יכול לגרום להקאות וכאבים מדי. יש צורך בטיפול מהיר בהשפעת צואה.

5. מצבי רוח:

מצבי רוח משתנים

במיוחד אצל נשים עצירות יכולה להשפיע על מצב הרוח. נשים סובלות ממצבי רוח כמו חרדה ודיכאון אם הן מתמודדות עם עצירות. עצירות יכולה להלחיץ ​​הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. זה משבש את החיים הרגילים.

6. כאב ראש:

כְּאֵב רֹאשׁ

תנועות מעיים נדירות וצואה קשה עלולות לגרום לאדם לא מעט מתח. במתח, הגוף שלך מייצר סוגים שונים של הורמונים. לחץ ושינוי הורמונלי זה יכול לגרום לכאבי ראש. אז בעקיפין, עצירות גורמת לכאבי ראש.

7. עייפות:

עייפות

באופן כללי עצירות עלולה לגרום לצואה ולצואה קשה. אדם עשוי להרגיש עייף, נפוח ועם ירידה בתיאבון. אין לך חשק לעשות כלום. זה גורם לך להרגיש עצלן וחלש. אתה כבר לא מרגיש שאתה עובד ופשוט מותש.

8. התפרצות עור:

התפרצות עור

כאשר צואה לא מתה בקלות, הפסולת נשמרת במערכת שלך ובכך גורמת לעצירות. עצירות עלולה לגרום לריח רע מהפה ולהתפרצות עור. פסולת הופכת רעילה בגוף ועולה עד לפה בצורה של גז. כך נותן ריח רע מהפה.

9. כאבי גב:

כאב גב

בעצירות, צואה מאוחסנת בפי הטבעת. אחסון זה יכול לתת לחץ על אזור האגן. וזה גורם לכאבי גב. כאשר אתה מקבל תנועת מעיים חלקה, זה מקל על כאבי הגב שלך. בדרך זו עצירות עלולה לגרום לכאבי גב.

כדי לחיות חיים בריאים, עליך להיות נקי מבפנים ומבחוץ. לבריאות הכללית, עלינו להתאמן באופן קבוע, לשתות עודפי מים, לאכול מזון עשיר בסיבים ולהפחית פחות לחץ. עליך להימנע מכל אותם מזונות הגורמים לעצירות. אחרת כל תופעת הלוואי הזו הולכת לקרות. זה לא טוב שיש תופעות לוואי כאלה של עצירות. עצירות עלולה לפגוע באיברים אחרים בגוף העלולים להפריע לך פיזית.

עצירות היא שלב בגוף האדם כאשר אדם נתקל בקושי לסלק פסולת מגופו. אדם צריך לאכול מזון בריא ועשיר בסיבים כדי להימנע מעצירות ותופעות הלוואי שלה. אדם צריך להפסיק לאכול יותר מדי אוכל טעים וטעים כדי לשמור על מערכת העיכול שלו על המסלול.