20 הסיבות והתסמינים המובילים של גלאוקומה

הסיבה השנייה העיקרית לעיוורון השולטת בשוק האופטיקה במיוחד בארה”ב על פי מחקר נחשפה כי אינה אלא גלאוקומה. אם אמרו לך שגלאוקומה שלך פועלת, ראו את עצמכם כאחד מבין מיליוני חולי הגלאוקומה הרבים שנכנסים למוסד אופטי ויוצאים עם מרשם לגלאוקומה..

לכל אלה שעדיין לא מכירים את המונח, גלאוקומה היא מצב מורכב של עצבי הראייה או העין אשר עקב פגיעה בעצב הראייה יכול להוביל אותך בהדרגה לעיוורון, בלתי הפיך מטבעו. זה לא עליות וירידות הפשוטות שלך שיכולות להשתנות רק עם שינוי העדשה, הוא כולל לחץ נוזלים בתוך העין עצמה שבגללו מתרחש מצב, התוצאות הן אובדן ראייה..

בַּרקִית

בעיה זו כשניתחו עוד גילתה כי עינינו מכילות מפרט מיני הנקרא ‘תא קדמי’ ממש מול עינינו דרכו נוזלים באים והולכים. ידוע שנוזלים אלה מעניקים לחות לרקמות הסמוכות. כאשר הגלאוקומה פועלת, זרימת הנוזלים הזו הולכת ומצטמצמת, כלומר, כמותה פחותה ממה שהיא צריכה. כתוצאה מכך הצטברות של יותר ויותר נוזלים מאחורי המפרט היוצרת לחץ מיותר שיוצר גלאוקומה.

ישנם בעיקר שני חלקים עצומים שאפשר לחלק להם גלאוקומה. גלאוקומה של זווית פתוחה וזווית סגורה. גלאוקומה בזווית פתוחה המכונה גם גלאוקומה כרונית היא סוג כנוע שבו היא נשארת על התווים המתקדמים ומתקדמת לאט. בדרך כלל סוג זה אינו מורגש וקשה לזהות אותו אלא אם כן מתרחשת הפגיעה הסופית, כלומר אובדן ראייה. במקרה של זווית סגורה או גלאוקומה חריפה, הכאב והראייה המטושטשת מאלצים אחד ללכת לבדיקת עיניים מה שאומר שהטיפול מיידי גורם למצב להתהפך בזמן שיש עוד זמן.

אז ישנם חלקים אחרים כמו גלאוקומה פיגמנטרית שבה השם מדבר בעד עצמו וגלאוקומה במתח נמוך שבהם גם אם לחץ הנוזלים קבוע, עצבי הראייה עקב היותם רגישים מדי עלולים להיפגע.

סיבות ותסמינים של גלאוקומה:

מאמר זה מספר על מה הם תסמיני הגלאוקומה והגורמים המועילים לבעיה זו.

גורמי גלאוקומה:

עם זאת ישנם כמה גורמים האחראים לגרימת גלאוקומה.

1. לחץ נוזלים:

האפשרות הראשונה כפי שנדונה קודם לכן שייכת ללחץ הנוזלים שבו עינינו ממש בין הקשתית לקרנית מחזיקות מפרט הנקרא “תא קדמי” שדרכו כמות נוזלים מסוימת זורמת החוצה מזינה ומרטיבה את הרקמות הסמוכות. כאשר זרימת נוזלים זו הופכת מוגבלת או פוחתת, החסימה גורמת להצטברות לחץ מכיוון שהנוזלים ממשיכים להיערם וגורמים לגלאוקומה.

2. בעיית איריס:

לעתים לעתים יתכן שיש פגם או הפרעה כלשהי בקשתית העין בעינינו, מה שגורם לקשתית הבליטת עצמה וחוסמת את המפרט הקיים בינה ובין הקרנית. לאחר מכן חסימה זו גורמת להצטברות לחץ. זהו אחד הגורמים העיקריים לבעיית גלאוקומה.

3. גיל:

לאחר שתחצה את אמצע החיים שלך, שנכנס לשנות ה -50 לחייך, קיימת אפשרות חזקה שתחלה בגלאוקומה שהיא מחלה שכיחה שאפשרויותיה גדלות עם הגיל. 85% מאזרחי בריטניה וארה”ב בגילם הבוגר אובחנו כסובלים מגלאוקומה. ניתן להאשים זאת בחוסר יעילות של איברי העצב והעצבים עקב הגיל הגדל.

4. פיגמנטציה:

הקשתית שלנו היא נותנת הצבע של האישונים מה שהופך את הפיגמנטציה לחובה בקשתית העין. לעתים הרופאים שמו לב כי פיגמנטים אלה הקיימים בשברים ומפרטים קטנים חוסמים את מערכת הניקוז או את המפרט הגורם להגבלת זרימת נוזלים תקינה. פעילות גופנית כבדה או לחץ אופטי חזק יכולים להיות סיבה לתנועת פיגמנטים סתמית זו.

5. קוצר ראייה:

גלאוקומה בזווית פתוחה היא אפשרות חזקה אם אתה סובל מקוצר ראייה או מקוצר ראייה. זו הסיבה שבדרך כלל מתבקשים ומומלצים לבצע בדיקות עיניים שגרתיות מכיוון שהגן הרדום הזה עלול להתחיל לפעול יום אחד ולא משאיר מקום לריפוי מתאים. בהיותו כרוני בטבע וקשה לזהותו, הדבר בוודאי יגרום לאובדן ראייה.

6. תורשה:

לעתים ניתן להאשים רק את הגנים והדנ”א העבר שזורמים בגופה אם מתגלים עם גלאוקומה. כמו מחלות רבות אחרות, גם גלאוקומה מבוססת על היסטוריה משפחתית. אם יש לך רשימה גדולה של סבים הסובלים מגלאוקומה, רוב הסיכויים שתמשיכי את המורשת המשפחתית.

7. ניקוז של צרות עיניים:

זוהי אחת הסיבות הפופולריות ביותר לגלאוקומה. ניקוז העין מצמצם גורם לגלאוקומה של סגירת זווית. הצרות של העין נחסמות ועלולה להיות אובדן ראייה עקב חסימה זו בעיניים. זווית הניקוז עשויה להיסגר וזה יהפוך את מצבכם למסוכן. מי שכבר סובל מבעיות עיניים חמורות סביר יותר להיפגע מגלאוקומה. הסימפטומים של גלאוקומה בזווית חריפה כוללים בדרך כלל כאבי עיניים עזים יחד עם בחילה ואפילו הליכה בשינה. אלא אם תלך ותראה מרפאת עיניים מקצועית תחווה אובדן ראייה פתאומי ועיוורון זמני וחוסר תחושה. גלאוקומה יכולה להפוך את חייך לאומללים.

8. לחץ עיניים גבוה:

לחץ עיניים גבוה מוביל לעתים לגלאוקומה. אם אתה מפעיל לחץ עודף על העיניים, הדבר עלול לגרום לגלאוקומה או לאובדן ראייה זמני. העיניים הן אחד החלקים החשובים ביותר בגופנו והעיניים הן העוזרות לנו לראות את העולם סביבנו. אתה יכול לפתור בעיה זו על ידי מתן עיניים מנוחה מתאימה ולישון קצת יותר במהלך הימים בהם אתה חווה חמור בעיות עיניים. אם אתה משתמש במחזה לראייה, בדוק את עוצמת העין שלך ושמור על עוצמת זכוכית המשקפיים שלך על הנקודה.

9. עצב אופטי רגיש:

האם אי פעם חשבת על זה. כן, זה אמיתי. אפשר להתמודד עם גלאוקומה של עצב הראייה הנגרמת במתח נמוך שהיא אחד מסוגי הגלאוקומה הרבים וגם מסוכנת. עובדה רעה אחת לגבי גלאוקומה מסוג זה היא שאפילו כמה מומחים אינם יכולים להבין כיצד לעצור את הגלאוקומה הזו. זה מבלבל לגמרי. זה יכול לקרות גם אם אין לחץ על העיניים. גם כאשר לחץ העיניים תקין, עצב הראייה עדיין יכול לקרות. המשמעות היא שעצבי הראייה שלך מעט רגישים.

כלי הדם עלולים להידבק גם בטרשת עורקים המסופקת לעצב הראייה. זהו אחד הגורמים הרבים לגלאוקומה אשר נגרמה בשל הרגישות של עצב הראייה. אפשר לפתור בעיה זו על ידי ביקור אצל רופא עיניים מקצועי ויכול גם לבצע כמה שינויים בתזונה שלו ולכלול מזונות טובים לעיניים כגון חלבוני דגים מסוימים ממש טובים לעיניים..

10. הידרדרות עצב הראייה:

בין הגורמים הגלאוקומה הרבים, זו היא די פופולרית. כאשר עצבי הראייה נפגעים נמרצות, כלומר כאשר אתה חווה תסמיני גלאוקומה. זהו אחד התסמינים השכיחים ביותר של גלאוקומה ואי אפשר לתקן אותו בקלות. יהיה עליך לקחת כמה טיפות עיניים ואפילו כמה תרופות לתיקון מצב העין הנוכחי שלך.

עצב הראייה ממש עדין ויכול להיפגע בקלות. מכאן שתצטרך לוודא כי יש להקפיד על טיפול נכון בעיניים ועל עצב הראייה להיפגע עוד יותר מכפי שהוא כבר.

11. אי נוחות:

גלאוקומה היא תהליך הדרגתי ואינה משפיעה עליך תוך חודשים מרגע התרחשותה, אך מה שמוותר עליה יכול להיות שינוי קל בעוצמת העין שלך או איזושהי אי נוחות שעלולה להיות קטלנית מאוד אם לא מטפלים בה. הרבה פעמים שינוי קל בכוח לא נלקח ברצינות מה שגורם לגלאוקומה להתרחב בחופשיות.

סימנים ותסמינים של גלאוקומה:

עם זאת, לפני שזה יכול לפעול יש סימפטומים מסוימים שעשויים לעזור לך לקבל תרופה מוקדמת לפני שאובדן ראייה הוא התוצאה היחידה. חלק מתסמיני הסימנים השכיחים לשפוט גלאוקומה מפורטים להלן.

1. כאב:

במקרה של גלאוקומה חריפה, כאב צורב שנמשך זמן רב עשוי להיות רמז. זו הסיבה מדוע גלאוקומה בזווית סגורה עדיפה שכן עם הכאב גדל ביקורי הרופא התכופים המבטיחים את העסקה המטופלת. כאב עיניים זה עשוי למשוך בעיקר את מרכז העין.

2. קושי בראייה:

עם גלאוקומה הדרגתית מגיעה טשטוש בראייה. זה עשוי אפילו להיות בצורה של שינוי כוח או שינוי כוח שעלול להפוך את החזון מטלטל ולא ברור. זהו אחד התסמינים העיקריים לבעיית גלאוקומה.

3. אדמומיות:

עם אי הנוחות המורגשת בעין אחד השינויים הפיזיים העיקריים בעין יהיה בהפיכת גוון ורדרד. זה קורה לפעמים עקב עייפות ולכן מחכים לתגובה ממושכת. אם ביום השני או השלישי האדמומיות נמשכת, עבור לבדיקה.

4. היווצרות הילה:

הקשתית נמצאת באמצע האישון ומכאן אולי נראית הילה לבנה מוזרה שצפה ממש מול עיניך כשהעיניים שלך חושפות את עצמן לאור. זו עשויה להיות עסקה רגעית או יותר מזה.

5. בחילות והקאות:

סימפטום נוסף לכך עשוי להיות תחושת בחילה מנדנדת מתמדת.

6. ראייה מטושטשת:

זהו אחד התסמינים השכיחים ביותר של גלאוקומה. אתה תראה את הדברים אחרת ברגע שאתה סובל ממחלות אלה. זה עשוי להיות בדם שלך וזה עלול גם להוביל לבעיות חמורות בכוח העין. עדיף שתלך לבדוק את עצמך במרפאת רופא. אפשר להתמודד בקלות עם בעיות גלאוקומה הנגרמות מבעיות ראייה אם יש להן כבר כוח עיניים והן כבר משתמשות במשקפיים. במקרים רבים נראה שאנשים שהזניחו את הסימפטום המסוים הזה שהלכו על הקצה וחוו בעיות עיניים מזיקות שגרמו לאובדן ראייה זמני. העיגולים הצבעוניים בקשת סביב אורות בהירים הם גם סימפטום ידוע של גלאוקומה הקשורה לטשטוש ראייה.

היו מקרים שבהם ראייה מטושטשת הייתה אחראית לכמה תאונות. אי אפשר פשוט לברוח מהסימפטום הזה. זה באמת נפוץ לאנשים הסובלים מגלאוקומה.

7. כאבי ראש ועיניים:

יחד עם עיניים מטושטשות, יש בעיה נוספת בעיניים שהיא כאבי העיניים. הכאב בקווי המתאר של העין והכאב שאדם חווה תוך התמקדות בכל דבר משולב לרוב בתחושה של כאבי ראש. כאב זה הוא הראש והעיניים הן אחד התסמינים העיקריים של גלאוקומה. לצד בעיות ראייה רבות, אפשר לחוות גם כאב עצום בחלק הלבן של העיניים. היו זהירים כל הזמן והיו על המשמר. הגיע הזמן שתלכי לבקר רופא.

כאבי ראש ועיניים אלה אינם חולפים בקלות ותצטרכו לנקוט בכמה אמצעים מתאימים כדי להקל על עצמכם מכאב זה. כאבי הראש הם באמת שרתים ויכולים לגרום לך להיות חולה במיוחד אנשים עם בעיות עיניים מכירים את מאבק הכאבים מאחורי העיניים וכאבי הראש.

8. אובדן ראייה:

זהו עוד סימפטום של גלאוקומה הקשורה לעיניים. אובדן ראייה פתאומי הוא אחד התסמינים השכיחים ביותר של גלאוקומה. בין כל תסמיני הגלאוקומה זה קורה הכי הרבה ואנשים באמת נמאס מזה. רוב האנשים חווים בעיות אובדן ראייה שעלולות להזיק באמת. נניח שאם אתה נוהג ופתאום אתה מתמודד עם בעיות אובדן ראייה, התרחיש יהיה אכזרי לחלוטין.

9. כתמים:

ראיית ספורט מול אובייקטים שאין שם היא אחד התסמינים השכיחים ביותר של גלאוקומה. אנשים עם בעיות עיניים מכירים את הבעיה הזו. אם לא גלאוקומה, הם חוו בעיה זו אם יש להם כוח עיניים גבוה. נניח, אתה רואה סרט ופתאום עולה נקודה או נקודה אבל הוא בעצם לא קיים. זה עשוי להיות אינדיקציה לכך שאתה סובל מגלאוקומה. הגיע הזמן שתלך לראות רופא עיניים מקצועי שיספק לך טיפים מספקים לעיניים ויעניק לך תרופות וטיפולים לטיפול בגלאוקומה..

למעלה היו כמה מהתסמינים והסיבות הטובות ביותר לגלאוקומה. אלה הם הנפוצים ביותר ומי שיש לו בעיות גלאוקומה בהחלט ימצא אותן נכונות ורלוונטיות. יתכנו גם כמה סימפטומים אחרים אך התופעות שנדונו לעיל הן המוכרות ביותר.